Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЄС і ПРООН запускають серію онлайн-курсів для ОСББ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейський Союз і Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголосили про запуск серії онлайн-курсів «ОСББ: абетка успіху».

Для кого будуть корисні?

Курси будуть цікаві для всіх, хто:

  • замислюється над створенням об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ),
  • бажає ефективно утримувати свій багатоквартирний будинок і впроваджувати ініціативи з підвищення енергоефективності.

Читайте також: ЖЕК у смартфоні: як діджитал-платформа вирішує побутові проблеми українців

Курси дозволять слухачам і слухачкам отримати цінну інформацію щодо обслуговування свого будинку, а також про основи технічного та фінансового утримання спільного майна.

Курси надають покрокову інструкцію з ефективного утримання багатоквартирних будинків.

Організація якісного утримання багатоквартирного житлового будинку сприяє не тільки численним перевагам комфортного життя мешканців будинку. Об’єднані співвласники – це місцеві лідери і лідерки, активісти і активістки – агенти змін, які впливають на соціальні зміни.

З чого складається курс?

Серія курсів «ОСББ: абетка успіху» складається з трьох онлайн-курсів:

Усі три частини курсу знаходяться у вільному та безкоштовному доступі на освітній платформі Prometheus.

Кожну з частин можна проходити окремо, виходячи з власних потреб у навчанні.

Можливість приєднатися до мережі інтернет – єдине, що знадобиться для їхнього перегляду в будь-який час і будь-якому зручному місці.

Навчання не прив’язане до календаря, тож користувачі можуть проходити курс у власному темпі.

Онлайн-курси розроблено в межах проєкту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES), що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ПРООН в Україні.

Мета проєкту HOUSES – мобілізувати українських співвласників/ців будинків задля покращення енергоефективності будинків, у яких вони живуть. Проєкт триває вже понад два роки. За цей час  ПРООН допомогла створити понад 2000 нових ОСББ, а понад 5000 ОСББ отримали кваліфіковану консультаційну допомогу, доступ до безкоштовного навчання та обмін знаннями серед громад.

Довідка

Проєкт ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) розпочато у 2018 році. Понад два роки проєкт HOUSES присвятив створенню нових та підтримці вже створених ОСББ.

Читайте такожНе малий, а винятковий бізнес: чому масштабування — погана ідея та який варіант кращий для крафтової справи

Протягом цього часу тривала інформаційна кампанія на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування співвласників багатоквартирних будинків, представників місцевої влади та громад щодо функціонування ОСББ, діючого законодавства у сфері енергоефективності, програми Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує.

Проєкт також передбачає серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів уже створених ОСББ та місцевої влади, а також ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив по покращенню стану будинків.

Нагадаємо, ветерани АТО/ООС зможуть опанувати нову професію управителя ОСББ.

Як ми повідомляли раніше, у Черкасах мешканці самотужки модернізували «панельку».

Суспільство

«Заптурили птуристів»: ЗСУ під Бахмутом знищили протитанковий розрахунок ворога (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці 30-ї бригади ЗСУ на Донеччині знищили протитанковий розрахунок ворога.

Відео опублікували на ютуб-каналі 30 OMBr.

«Під Бахмутом протитанкісти 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького ефектно знищили своїх ворожих “колег”», — написали наші захисники.

Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Про 30 ОМБр

30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького — формування механізованих військ у складі Сухопутних військ ЗСУ. Під час війни на сході України бригада у 2014 році вела важкі бої. З 2018 року бригаді присвоїли назву князя Костянтина Острозького — полководця Великого князівства Литовського середніх віків.

Нагадаємо, прикордонники збили 8 безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.

Окрім того, бійці 92 ОМБр знищили ворожу станцію постановки перешкод «Житель».

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Суспільство

Підприємець із Донеччини відновив бізнес у Яремчому та організовує благодійні обіди

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Підприємець із Донеччини Олександр Гудков переїхав до Івано-Франківської області і відновив свій бізнес. Тепер організовує у соціальному кафе благодійні обіди для переселенців.

Історію переселенця розповіли на фейсбук-сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

Олександр Гудков за фахом — маркетолог та спеціаліст із оперативного дослідження ринку. Із 2014 року жив у Мирнограді, був приватним підприємцем, мав власне гумористичне шоу та свою івент-агенцію, працював ведучим та керівником дитячої студії Limon kids.

«Завдяки багаторічному досвіду у торгівлі та продажах я дійшов до того, що потрібно розвивати свою справу, тому і створив креативну агенцію – влаштовував свята для дітей. Креатив – то моє друге життя, це потрібно мені як повітря», − говорить підприємець. 

Дивіться відео: Хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті 

Після переїзду на Франківщину звернувся на проєкт USAID «Професійна орієнтація. Кар’єра. Підприємництво». Хотів відновити свій бізнес та навчитися нових компетенцій, зокрема, відчував потребу в консультаціях для відкриття нового напрямку − соціального кафе для переселенців. 

Під час онлайн-курсу Олександр отримав консультації з відновлення підприємницької діяльності в нових умовах. Крім того, зараз чоловік є координатором центру психосоціальної підтримки дітей та молоді «Генерація UA» у місті Яремче.

Олександр долучився до команди, що проводить різноманітні благодійні заходи для психологічної та соціальної реабілітації дітей. 

Разом із командою Олександр розпочав реалізацію  ідеї соціального кафе-кондитерської для переселенців.

Ідею втілили на території шелтера для переселенців у Яремчому. Там проживають до 80 переселенців із різних регіонів України.

Читайте такожЗа що ви ненавидите чоловіків? А квіти вам можна дарувати? 15 наївних запитань українській феміністці – про 8 березня і не тільки

«Нещодавно у нас був благодійний обід, на нього прийшли 40 людей – це переселенці, мами з дітьми, які тимчасово проживають у Яремчому. Такі заходи дають нам можливість підтримати переселенців, заявити про себе та залучити відвідувачів соціального кафе, пропонуючи їм гарячі обіди, каву та кондитерські вироби», — ділиться Олександр.

Нагадаємо, у громаді на Кіровоградщині вперше за 30 років почала працювати хлібопекарня.

Також ми розповідали, що громада на Київщині благодійними майстер-класами збирає гроші на відновлення місцевого історико-краєзнавчого музею.

Фото: facebook.com/ERAUkraine.

Читати далі

Суспільство

Прикордонники збили 8 дронів ворога: один був із сльозогінною гранатою

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські прикордонники збили вісім безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державної прикордонної служби.

Зазначається, що наші бійці знешкодили ворожі безпілотники, які вели розвідку позицій Сил оборони чи намагалися скинути туди боєприпаси.

Один із БПЛА мав систему скиду з аерозольною сльозогінною гранатою К-51. Прикордонники Луганського прикордонного загону виявили це після того, як «приземлили» дрон.

Читайте такожЖінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.

Нагадаємо, бійці 92 ОМБр знищили ворожу станцію постановки перешкод «Житель».

Також ми повідомляли, як артилеристи 44 бригади розгромили пункт управління та склад БК окупантів.

Фото: facebook.com/DPSUkraine.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство3 дні тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство5 днів тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство5 днів тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...