Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ

Опубліковано

У житті кожного бренду колись настає такий момент, коли він виходить за межі не тільки вчорашніх можливостей, але і географічних кордонів. Українські – не виключення. Вони здобувають собі шанувальників всюди: від далекої Азії і до центральної Європи. Від українського п’яного посуду шаленіють в ресторані Султанату Омана, українські кемпери популярні в Скандинавії, а від нижньої білизни вітчизняного виробництва у захваті досвідчені у питаннях моди француженки. 

Можемо посперечатись на що завгодно: ви ще не чули про ці шість брендів, від яких давно у захваті увесь світ.

Конопляні шузи з України крокують Європою

Бренд взуття з конопель Hanftek заснували полтавські фермери, які наважились відроджувати традицію коноплярства в Україні. Сьогодні їх бренд впізнають не тільки в нас, а й в усьому світі. 

Покупці надають перевагу цьому взуттю, бо в кросівках від полтавських ноги не пріють: конопляна тканина, з якої зроблене взуття – добре “дихаюча” . 

Найбільше українське взуття з конопель купляють в Іспанії та Словаччині, Німеччині та Італії. Білорусь приєдналась до шанувальників нещодавно, у клієнтах – і Сполучені Штати, проте, власники кажуть: туди відправили поки що всього кілька посилок.

“Після того, як вдалося налагодити виробництво взуття, зробили трохи інше полотно – для шкарпеток. Нині активно працюємо над цією лінійкою”, – каже комерційний директор Денис Бурдейний. 

Коробочки для ювелірних виробів, що варті королеви 

Як зробити так, щоб про вас написали топові всесвітні видання на кшталт Vogue та Martha Stewart Weddings? Запустіть бренд коробочок для обручок, як молода бізнес-вумен Яна Анохіна! Її Voeu Du Coeur (франц. Бажання від серця — авт.) купують вже у 48 країнах світу.

Перші пів року дівчина створювала коробочки власноруч. Вона працює фотографом і тягала з собою все необхідне, буквально виконуючи замовлення в будь-якій точці світу. Але раптом потік замовлень різко виріс – і настав час шукати команду. 

Сьогодні серед активних покупців – закохані Америки, Великобританії, Франції, Ірландії. Є замовлення навіть з Маврикія та Канади.  

“Є поодинокі і з України. Але тут люди женуться за брендом. Тому я орієнтуюсь на закордонну публіку, яка цінує авторську роботу”, – каже дівчина. 

Білизна, від якої в захваті навіть француженки

Валерія Жильйова, засновниця бренду Zhilyova Lingerie, як ніхто знає, наскільки складно здивувати закордонних клієнтів. Щоби викликати їх захоплене “вау”, потрібно щось ну зовсім екзотичне. Як моделі її бренду білизни. 

Дівчина має економічну освіту, але шлях до власниці бренду luxury-білизни їй довелось починати з офіціантки, а потім – ще п’ять років відточувати майстерність у власному ательє.

Сьогодні бренд продається в Україні, Росії, Італії, Австралії – навіть Кувейті та Японії. Серед замовників ще Америка, а скоро додасться – увага, Франція! 

“Вже знаю смаки клієнтів і враховую їх при розробці колекції. Коли розробляю нову лінійку, уже зрозуміло: ага, ця – сподобається француженкам”.

Валерія каже, що поки українська нижня білизна – це екзотика, навіть для сусідів-європейців.

Тому Валерія робить ставку на незвичайні тканини та моделі, які примусять клієнтку сказати: “Такого комплекту в мене ще не було!”.

Американська класика outdoor – в Україні

Якщо ви чуєте “Відпочинок на природі з комфортом”, точно лукавлять. Ну, якщо мова не про Lifestylecamper. Вони прийшлись до смаку Скандинавії, Новій Зеландії, а найприскіпливіші німці хотіли навіть забрати їх виробництво собі. 

“У нас була ситуація, коли представники німецької компанії, не попереджаючи, приїхали подивитися на наше виробництво. І сказали “будемо купувати у вас причепи та продавати їх як свої”. Тоді наш власник сказав: купуватимуть кемпер тільки як український”, – розповідають у компанії. 

Зараз вони мають дві моделі – дзеркальний LifeStylecamper Steeldrop та кемпер-позашляховик LifeStylecamper X-line для більш складних подорожей. 

Тесла серед електробайків

“Коли виявилось, що ми створили найкращий продукт, що наразі є на ринку електровелосипедів, нам не повірили. Довелось встановлювати світовий рекорд”, – каже Данило Тонкопій, власник найвитриваліших у світі електробайків Delfast

Один такий байк може на одному ж заряді проїхати 367 кілометрів.

Сьогодні серед покупців Delfast – кур’єрські компанії і… американська поліція. 

“Ми зараз ведемо перемовини з поліцією Лос-Анджелеса, вони хочуть пересадити свої відділки на велосипеди, а це – тисячі байків. Таких підрозділів по всій Америці – 11,5 тисяч!”. 

Проте, каже Данило, розраховують і на звичайних екологічно свідомих покупців. 

П’яний посуд з Харкова популярний в Омані 

Fomichev brothers – взагалі дизайн-студія. Але придумали робити незвичайні скляні чарки та стакани, кавові та чайні чашки, що деформовані під впливом високих температур. Від їхніх виробів в захваті усі: від простих робітників до оманських султанів.

Раніше Fomichev brothers продавали набори у Швейцарію. Там партнерство не розвинули, а от в Султанаті Оману ресторан замовив у студії увесь посуд.

“Бачив тисячі людей, які купували наш товар. У всіх викликає посмішку. Хоч портрет клієнта завжди різний – від інтелігентів до роботяг – але мову нашого мистецтва розуміють всі”, – каже Сергій Фомічов, співвласник дизайн-студії. 

Тільки протягом 2018 року було продано більше 18 тисяч наборів посуду по всьому світі. 

Економіка

ЄС надає Україні 68 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Європейський Союз та гуманітарна програма уряду Німеччини надають Україні 68 великих генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«На тлі постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру, ЄС та гуманітарною програмою уряду Німеччини надають 68 генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

У Представництві ЄС в Україні також зазначили, що серед інших і місто Покровськ, яке отримає допомогу для забезпечення теплопостачання своїм мешканцям.

Нагадаємо, де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть.

Фото: Представництво ЄС в Україні.

Читати далі

Економіка

Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

Опубліковано

КНП «Броварська багатофункціональна клінічна лікарня» тепер має сучасну сонячну електростанцію потужністю 24 кВт з додатковою системою резервного живлення на 29 кВт/год, що гарантує наявність електроенергії для порятунку життів.

Про це повідомляє Броварська міська рада.

Сонячна електростанція значно покриє енергетичні потреби лікарні, зменшить вуглецевий слід та допоможе заощадити кошти, які можна буде спрямувати на покращення медичних послуг. Цей проєкт був реалізований завдяки підтримці благодійного фонду.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Також ми повідомляли, як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними.

Фото: Броварська міська рада.

Читати далі

Економіка

В Україні за кілька днів почнуть вилучати купюру в 500 грн: як відбуватиметься обмін 

Опубліковано

В Україні з 1 серпня починається процес вилучення з обігу старих банкнот номіналом 500 грн. Йдеться про купюри зразків 2003-2007 років випуску.

Як відбуватиметься обмін пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Населенню не потрібно робити ніяких спеціальних активних дій: просто розраховуйтесь у магазинах за покупку, здійснюйте оплати у банках, поповнюйте свої карткові рахунки у терміналах тощо – і «старі» купюри вилучатимуться та утилізовуватимуться НБУ», – пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Замість старих купюр номіналом в 500 грн в обіг вводитимуться нові купюри зразка 2014 і наступних років випуску. Якщо вам телефонують, надсилають повідомлення про необхідність звернутись кудись для «обміну банкнот», пропонують внести їх на карти з чиїмись реквізитами, попереджають про дуже стислі терміни, після яких гроші «згорять» тощо – не вірте, це шахраї, ні в якому разі не робіть нічого із запропонованого, за можливості повідомляйте правоохоронців та регулятора.

Старі банкноти залишаються дійсним платіжним засобом і надалі, вам не можуть відмовити у їх прийнятті будь-де.

Читайте також: Банк видав перший кредит на альтернативну енергетику за програмою «5-7-9%»

«Для чого робиться заміщення? Для оновлення та підвищення якості та стану банкнот в обігу (адже окремі купюри «відходили» вже по 18 років і перебувають у не кращому стані), а також підвищення рівня захисту готівкового ринку від підробок», – пояснив Гетманцев. 

Усю роботу зроблять НБУ та банки – потрапляючи в останні від торгівельних мереж та населення, старі купюри від банків підуть виключно у Нацбанк, який їх перерахує та утилізує.

Нічого нового у цьому процесі немає – НБУ ще у 2020 році розпочав вилучення банкнот 1 та 2 гривні, а з 2023 року – 5, 10, 20 та 100 гривень та заміну їх на нові платіжні засоби (банкноти і монети). Тепер черга дійшла до номіналу 500 грн.

Нагадаємо, українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії.

Фото: НБУ

Читати далі