Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТамІ Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Економіка

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ

10.01.2020

У житті кожного бренду колись настає такий момент, коли він виходить за межі не тільки вчорашніх можливостей, але і географічних кордонів. Українські – не виключення. Вони здобувають собі шанувальників всюди: від далекої Азії і до центральної Європи. Від українського п’яного посуду шаленіють в ресторані Султанату Омана, українські кемпери популярні в Скандинавії, а від нижньої білизни вітчизняного виробництва у захваті досвідчені у питаннях моди француженки. 

Можемо посперечатись на що завгодно: ви ще не чули про ці шість брендів, від яких давно у захваті увесь світ.

Конопляні шузи з України крокують Європою

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Бренд взуття з конопель Hanftek заснували полтавські фермери, які наважились відроджувати традицію коноплярства в Україні. Сьогодні їх бренд впізнають не тільки в нас, а й в усьому світі. 

Покупці надають перевагу цьому взуттю, бо в кросівках від полтавських ноги не пріють: конопляна тканина, з якої зроблене взуття – добре “дихаюча” . 

Найбільше українське взуття з конопель купляють в Іспанії та Словаччині, Німеччині та Італії. Білорусь приєдналась до шанувальників нещодавно, у клієнтах – і Сполучені Штати, проте, власники кажуть: туди відправили поки що всього кілька посилок.

“Після того, як вдалося налагодити виробництво взуття, зробили трохи інше полотно – для шкарпеток. Нині активно працюємо над цією лінійкою”, – каже комерційний директор Денис Бурдейний. 

Коробочки для ювелірних виробів, що варті королеви 

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Як зробити так, щоб про вас написали топові всесвітні видання на кшталт Vogue та Martha Stewart Weddings? Запустіть бренд коробочок для обручок, як молода бізнес-вумен Яна Анохіна! Її Voeu Du Coeur (франц. Бажання від серця — авт.) купують вже у 48 країнах світу.

Перші пів року дівчина створювала коробочки власноруч. Вона працює фотографом і тягала з собою все необхідне, буквально виконуючи замовлення в будь-якій точці світу. Але раптом потік замовлень різко виріс – і настав час шукати команду. 

Сьогодні серед активних покупців – закохані Америки, Великобританії, Франції, Ірландії. Є замовлення навіть з Маврикія та Канади.  

“Є поодинокі і з України. Але тут люди женуться за брендом. Тому я орієнтуюсь на закордонну публіку, яка цінує авторську роботу”, – каже дівчина. 

Білизна, від якої в захваті навіть француженки

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Валерія Жильйова, засновниця бренду Zhilyova Lingerie, як ніхто знає, наскільки складно здивувати закордонних клієнтів. Щоби викликати їх захоплене “вау”, потрібно щось ну зовсім екзотичне. Як моделі її бренду білизни. 

Дівчина має економічну освіту, але шлях до власниці бренду luxury-білизни їй довелось починати з офіціантки, а потім – ще п’ять років відточувати майстерність у власному ательє.

Сьогодні бренд продається в Україні, Росії, Італії, Австралії – навіть Кувейті та Японії. Серед замовників ще Америка, а скоро додасться – увага, Франція! 

“Вже знаю смаки клієнтів і враховую їх при розробці колекції. Коли розробляю нову лінійку, уже зрозуміло: ага, ця – сподобається француженкам”.

Валерія каже, що поки українська нижня білизна – це екзотика, навіть для сусідів-європейців.

Тому Валерія робить ставку на незвичайні тканини та моделі, які примусять клієнтку сказати: “Такого комплекту в мене ще не було!”.

Американська класика outdoor – в Україні

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Якщо ви чуєте “Відпочинок на природі з комфортом”, точно лукавлять. Ну, якщо мова не про Lifestylecamper. Вони прийшлись до смаку Скандинавії, Новій Зеландії, а найприскіпливіші німці хотіли навіть забрати їх виробництво собі. 

“У нас була ситуація, коли представники німецької компанії, не попереджаючи, приїхали подивитися на наше виробництво. І сказали “будемо купувати у вас причепи та продавати їх як свої”. Тоді наш власник сказав: купуватимуть кемпер тільки як український”, – розповідають у компанії. 

Зараз вони мають дві моделі – дзеркальний LifeStylecamper Steeldrop та кемпер-позашляховик LifeStylecamper X-line для більш складних подорожей. 

Тесла серед електробайків

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

“Коли виявилось, що ми створили найкращий продукт, що наразі є на ринку електровелосипедів, нам не повірили. Довелось встановлювати світовий рекорд”, – каже Данило Тонкопій, власник найвитриваліших у світі електробайків Delfast

Один такий байк може на одному ж заряді проїхати 367 кілометрів.

Сьогодні серед покупців Delfast – кур’єрські компанії і… американська поліція. 

“Ми зараз ведемо перемовини з поліцією Лос-Анджелеса, вони хочуть пересадити свої відділки на велосипеди, а це – тисячі байків. Таких підрозділів по всій Америці – 11,5 тисяч!”. 

Проте, каже Данило, розраховують і на звичайних екологічно свідомих покупців. 

П’яний посуд з Харкова популярний в Омані 

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Fomichev brothers – взагалі дизайн-студія. Але придумали робити незвичайні скляні чарки та стакани, кавові та чайні чашки, що деформовані під впливом високих температур. Від їхніх виробів в захваті усі: від простих робітників до оманських султанів.

Раніше Fomichev brothers продавали набори у Швейцарію. Там партнерство не розвинули, а от в Султанаті Оману ресторан замовив у студії увесь посуд.

“Бачив тисячі людей, які купували наш товар. У всіх викликає посмішку. Хоч портрет клієнта завжди різний – від інтелігентів до роботяг – але мову нашого мистецтва розуміють всі”, – каже Сергій Фомічов, співвласник дизайн-студії. 

Тільки протягом 2018 року було продано більше 18 тисяч наборів посуду по всьому світі. 

Економіка

Як обійти конкурентів. Сім порад для бізнесу від експерта світового рівня
І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Як бізнесу втриматись у світі, де конкуренція постійно змушує претендувати тільки на перше місце? Це складно, хоч і не неможливо, пише у власній колонці Forbes бізнес-тренер Ларрі Майлер. 

Гігантам на кшталт Pepsi, KFC та Zara легко виділитись з-поміж інших брендів, каже він. Не в останню чергу, за рахунок частки ринку, яку вони займають. Але от що робити малим підприємствам, що змушені конкурувати з великими компаніями за впізнаваність?

Ларрі Майлер розповідає про сім способів виділитись з натовпу для вашого бізнесу. Ці поради, каже Ларрі, добре працювали на багатьох його клієнтів. Комусь вони можуть здатися банальними, але і досі працюють на 100%. Можливо, деякими з цих семи способів вже скористались і ви?

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Ларрі Майлер 

підприємець, тренер, автор книг щодо оптимізації бізнес-процесів та генеральний директор консалтингової фірми By Monday, Inc., яка спеціалізується на стратегічному вирівнюванні проектів через залучення працівників. За його плечима шість стартапів та тридцять років досвіду допомоги іншим у вдосконаленні бізнесу: збільшенні продажів, підвищенні прибутків та ефективності організації, аналітиці тощо. 

Зробіть обслуговування таким, аби будь-який клієнт відчув себе “віпом”

Існує міф, що обслуговування клієнтів має значення лише для сфери послуг. Це неправда: абсолютно усі клієнти сподіваються на якісне обслуговування і не будуть миритися з очікуванням у довгих чергах чи терпіти грубощі від вашого персоналу. За нашими дослідженнями, близько 75% клієнтів вважають обслуговування клієнтів справжнім тестом на компетентність компанії. Тож перша порада: ставтесь до своїх клієнтів як до осіб блакитної крові.

До відомих компаній, що мають чудове обслуговування клієнтів, належать Amazon та Hyundai. Для малого та середнього бізнесу ця порада працює навіть краще, адже сприяє лояльності, надзвичайній підтримці бренду клієнтами.

Визнавайте та вирішуйте проблеми в обслуговуванні

Це доведеться робити, якщо прагнете побудувати міцніші стосунки з клієнтами. Майте на увазі, вони порівнюють досвід спілкування з вами з комунікацією з іншими брендами. Повірте: навіть одного невирішеного конфлікту може бути достатньо для того, щоб поставити хрест на вашому продукті. Негативний досвід поширюється зі швидкістю пожежі через соціальні медіа та плітки. 

Тому будьте завжди на вершині, поліпшуйте досвід співпраці з клієнтами, виходячи за межі правил бренду, якщо треба. 

Одним із правил є прийняття брендом власних помилок, винен він чи ні. Клієнти йдуть до бізнесів, які визнають свої помилки та вживають заходів для їх виправлення. Після правильно врегульованого конфлікту відносини з клієнтом можуть бути навіть міцнішими, ніж до виникнення проблеми.

Будьте чесні щодо своїх товарів та послуг

Чесність – це не просто найкраща політика. Це має бути ваша основна політика у комунікації з клієнтами. Не можете доставити товар у встановлені терміни? Обов’язково повідомте про це своїх покупців. 

Брехати клієнтам – це як стріляти собі в ногу. Якщо ваші клієнти зловлять вас на брехні, то втратять віру у вас. А далі – пам’ятайте про те, що погані новини поширюються зі швидкістю пожежі. 

Однією з поширених форм нечесності в бізнесі є спроби усіма правдами і неправдами приховати погані новини. Але насправді, чим швидше ви ними поділитеся і правильно все поясните, тим більше ваші клієнти поважатимуть вас. 

Придумайте щось нове

Будуйте свій бізнес, використовуючи нові технології та впроваджуючи нові процеси, продукти та рішення. Наприклад, активно спілкуйтесь у соцмережах з користувачами, створюйте для них мобільні додатки, оскільки все більша кількість покупців вважає за краще працювати з вами через свої гаджети. 

Усі ці способи привернення уваги допомагають бізнесу виділитися з натовпу. Однак інновації треба застосовувати, коли справи у вашій компанії йдуть хоча б добре.

Не забувайте про корпоративну соціальну відповідальність

Деякі можуть стверджувати, що головна відповідальність компанії – це піклуватися про клієнтів, працівників та власників. Але яка додаткова цінність вашої компанії для світу? Експерти вважають, що, окрім виконання очевидних функції, бізнес повинен піклуватись і про суспільство також. Подивіться на Microsoft. Там є чудові програми з корпоративної соціальної відповідальності, які не лише допомагають суспільству, але й сприяють тому, що корпорація з’являється в новинах. 

Так це і працює: програми, які демонструють важливу роль бізнесу у розвитку суспільства, допомагають підприємству залишатись у свідомості клієнтів, покращувати їх доброзичливість і часто навіть приносять більший дохід.

Створіть блог для вашого бренду

Більшість компаній, що думають наперед, знайомі з перевагами, які дає їм корпоративний блог. Якщо ви шукаєте спосіб ділитися ідеями та мрієте, аби ваш бренд отримав свій власний “голос”, беріть з них приклад і почніть активно вести сторінки в соцмережах та сайт. 

Ви можете наповнювати їх самостійно, залучати співробітників, або найняти комунікаційника. Тільки майте на увазі: відверто рекламний текст відверне читачів, а от приверне дружній ton of voice, проникливий, розважальний та навчальний контент.

Запропонуйте клієнтам гарантії

Ви можете гарантувати доставку наступного дня? Ви достатньо впевнені у своєму продукті чи послузі, щоб поручитись за нього на 100%? Якщо так, говоріть про це, гарантуйте це. 

Додайте ці гарантії на ваш сайт, і цим ви покажете, що по-справжньому дбаєте про власних клієнтів. 

Зробіть гарантії власною фішкою і дотримуйтесь цих обіцянок, що б не сталось. 

Виділитись серед натовпу інших бізнесів – непросте завдання, виконання якого постійно ускладнюється. Адже конкуренти теж не стоять на місці. Але одна або декілька з цих тактик гарантовано створять перевагу для вашого бренду. Не забувайте лиш дбати про системність їх виконання. 

Читати далі

Економіка

Нацбанк презентував нову банкноту 200 грн
І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Національний банк України представив нову банкноту номіналом в 200 гривень, що буде введена в обіг 25 лютого 2020.

Про це йдеться на сайті НБУ.

За дизайном нова банкнота продовжує нові сучасні банкноти номіналом 20, 100, 500 і 1000 грн.

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

На новій 200-гривневій банкноті збережені основні зображення банкноти зразка 2007 року: на лицьовому боці – портрет Лесі Українки, а на зворотному – зображення будівлі по організації в’їзного вежі Луцького замку.

Читайте також: Нацбанк на честь військових випустив пам’ятні монети

Портрет Лесі Українки переміщений в центр банкноти (раніше був з правого боку).

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Захисні елементи банктони

 • Багатотоновий водяний знак – портретне зображення Лесі Українки і світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу.
 • Повністю занурена в товщу паперу захисна полімерна стрічка з магнітним кодом, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити прозорі зображення в прямому та перевернутому вигляді: «200 грн», малий Державний Герб України (тризуб) і підкреслене цифрове позначення номіналу “200”;
 • SPARK-елемент синього кольору з яскраво вираженим кінетичним ефектом. Стрічка має зображення номіналу “200” і графічного знака гривні. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонове зображення стрічки;
 • Наскрізний елемент. Зображення цифрового позначення номіналу “200”, все елементи якого збігаються та доповнюють один одного при розгляді банкноти проти світла;
 • Латентне зображення цифрового позначення номіналу – «200»: цифри видимі при розгляданні банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом;
 • Рельєфні елементи шорсткість яких відчувається на дотик;
 • Мікротексти. Повторюють написи – цифрові і текстові позначення номіналу, які можна прочитати за допомогою збільшувального скла.

Банкноти зразка 2007 і 2019 будуть в обігу одночасно, обмінювати їх спеціально не знадобиться. Новими купюрами Нацбанк буде заміщати зношені та пошкоджені 200-гривневі банкноти зразка 2007 року.

Читайте такожМонетами 5 грн вже можна розрахуватися

Выдзначимо, що у рамках оптимізації банкнотно-монетного ряду Нацбанк з 1 жовтня 2019 року вивів з обігу монети номіналом 1, 2 і 5 копійок і припинив поповнення готівки в обігу монетами номіналом 25 копійок, а з 25 жовтня 2019-го ввів в обіг банкноту номіналом 1000 гривень.

Нагадаємо, Нацбанк на честь військових випустив пам’ятні монети.

Окрім того, Нацбанк випустив пам’ятну монету до 100-річчя відомого перекладача.

Також, як ми повідомляли раніше, У Канаді випустили “українську” золоту монету.

Читати далі

Економіка

В Івано-Франківську з’явиться нове підприємство, що виготовлятиме деталі для пральних машин
І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

В Івано-Франківськ заходить нове підприємство “Іммопретт”, що виготовлятиме панелі для пральних машин. Його кінцевим бенефіціарним власником є німецька компанія “Іммопретт Холдінг ГМБХ”, повідомляє kurs.if.ua.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та директор ТОВ “Іммопретт” Сергій Печенюк підписали договір оренди земельної ділянки, де буде здійснюватися виробництво.

Ротація інвесторів

Йдеться про землю та приміщення, на яких з 2006 по 2019 працювала компанія “Тайко Електронікс”. У 2018 році у “Тайко” працювали 1050 осіб, але компанія вирішила перенести виробництво у Марокко.

Радник міського голови Богдан Білик повідомив, що з 27 січня нова компанія розпочинає процес виробництва на місці “Тайко Електронікс”. На роботу уже оформили 50 працівників.

Читайте також: У Вінниці зведуть завод із виробництва лецитину

Що відомо про фірму?

Директор ТОВ “Іммопретт” Сергій Печенюк розповів, що фірма працює з 1998 року у Хмельницькій області. За його словами, на підприємстві вироблятимуть електронні панелі для пральних машин. У майбутньому підприємство планує добудувати виробничі площі та збільшувати кількість працівників.

“По кількості працівників я не можу сказати конкретної цифри, але на 50 людях не зупиниться”, – сказав він.

Два етапи роботи

Зазначається, що інвестор передбачає два етапи роботи. На першому етапі підприємство має завантажити всі приміщення, в яких працювало “Тайко Електронікс”. На другому етапі планують добудувати площі для розширення виробництва.

“Ми сьогодні підписали договір про оренду землі. Але ми говорили про те, що в перспективі може бути викуп земельної ділянки як в Микитинецької сільради, так і в міста Івано-Франківська”, – додав Марцінків.

Читати далі

Економіка

На Івано-Франківщині відкрили першу ферму в Україні з розведення півнів-каплунів
І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

У Бурштині на Івано-Франківщині фермер Ігор Філіпенко відкрив першу в Україні ферму з розведення півнів-каплунів (кастрованих півнів).

Про це пише Gazeta.ua.

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Яка особливість

За словами фермера, півні-каплуни на відміну від звичайних ростуть більшими, мають солодкувате м’ясо і дуже цінуються рестораторами.

Читайте також: На Харківщині з’явиться перша в Україні “ферма”, де рятують від зникнення рідкісні види черепах

Також особливість птиці і в структурі м’яса. У таких півнів з’являється жир між волокнами м’яса, який легко плавиться. Під час приготування грудка стає м’якою і соковитою, а м’ясо має солодкий присмак.

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Як починав бізнес

За словами фермера, перших птахів він розводив на власному подвір’ї. Потім виграв гранд на на розвиток ферми завбільшки 200 тис. грн.

На ці кошти закупив:

 • спеціальні пташники,
 • автоматичні годівниці для птахів,
 • поїлки,
 • бойню для птиці.

Окупність ферми – півтора року. За словами фермера, такий бізнес важко повторити, бо немає спеціалістів.

“Потрібен навик з оперуванню птахів, якого ніхто не вчить. Другий момент – відгодівля птиці без хімії. Вони 150 днів мають відгуляти аби досягти певної ваги. По- суті за рік отримую одну партію птиці”, – каже фермер.

Читайте також: Українці створюють «розумну ферму»: що це таке

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Кілограм птиці коштує 170 гривень. Продають м’ясо виключно цілою тушкою. Кожен півень доростає до ваги 4-5 кг.

Основні покупці птиці – це ресторани. Черга з охочих записується на рік наперед.

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Нагадаємо, на Херсонщині заснували перший в Україні банк сиру.

Як ШоТам писав раніше, на Вінниччині будують ферму, де корів доїтимуть роботи.

Читати далі

Економіка

У Херсонський порт інвестують майже 300 млн грн млн грн
І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Херсонський порт отримав інвестора: за результатом концесійного конкурсу ним стало ТОВ «Рисоіл-Херсон», повідомляє пресслужба уряду.

Компанія перемогла в концесійному конкурсі щодо майнового комплексу ДП «Херсонський морський торговельний порт», надавши найкращі умови.

Концесія дозволить залучити інвестиції не лише в порт, а і в об’єкти місцевої інфраструктури. Заявкою, зокрема, передбачається висока ставка змінного концесійного платежу (7%), сума фіксованого концесійного платежу складе 12 млн грн, а інвестиційні зобов’язання – майже 300 млн грн.

Нагадаємо, 12 вересня Міністерство інфраструктури оголосило про проведення концесійних конкурсів з передачі в концесію майна і ДП «Херсонський морський торговельний порт».

Нагадаємо, концесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об’єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам. Концесіонер — суб’єкт підприємницької діяльності, який на підставі договору отримав концесію.

Читати далі

Економіка

Український стартап залучив €1,33 млн інвестицій
І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

Український стартап Meredot, що розробляє технологію бездротової зарядки, залучив preseed-інвестиції від Overkill.

Про це повідомили в Аin.ua.

За інформацією засновника стартапу Романа Биська, точна сума не розкривається, але зазвичай фонд інвестує до 220 тисяч євро, а оцінка українського стартапу Meredot становить 1,33 млн євро.

І Азія, і Європа у захваті. Шість українських брендів, що підкорюють світ, ШоТам

“За період роботи з фондом ми прийшли до принципово нового продукту, що і допомогло знайти перших клієнтів”, – розповів засновник.

Зазначається, що раніше Meredot створив «розумну розетку», а також оптимізував можливості бездротових зарядок.

Тепер компанія знайшла нішу в сфері спільного використання електросамокатів і розробляє бездротову док-станцію.

В даний час Meredot підписує угоди в Європі та США.

Про фонд

Overkill Ventures – венчурний фонд і акселеративна програма для проектів на етапах pre-seed і seed. Крім інвестицій, вони допомагають проектам знайти європейських клієнтів і налагодити контакти з партнерами. Раніше інвестиції від Overkill залучив український стартап Axdraft.

Читайте також: Гроші для підприємців. Добірка грантів, що стане в нагоді малому та середньому бізнесу

До вкладень від Overkill стартап Meredot отримав ангельські інвестиції від фонду CYFRD. Цей фонд вкладає від $20 000 до $100 000.

Також стартап здобув грант за програмою Horizon-2020 на суму €50 тисяч.

Нагадаємо, стартап Propertymate потрапив до акселераційної програми Techstars Austin і залучив 120 тисяч доларів інвестицій.

Читати далі

Тренди