Суспільство
Громада на Рівненщині створила 17 пропозицій для евакуйованого бізнесу (ВІДЕО)
У Вараській громаді на Рівненщині раді приймати у себе релокований бізнес. Там підготували список приміщень і створили 17 пропозицій для евакуйованого бізнесу.
Про це розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
У громаді готові приймати бізнеси-переселенці з усієї України, бо саме так можна захистити Незалежність.
«Незалежність – це можливість жити на своїй землі, робити всі ті речі, які притаманні українцям. Щоб нам ніхто не вказував. Ми самі розберемось на нашій українській землі», — впевнений міський голова м. Вараш Олександр Мензул.
У громаді підготували понад 10 об’єктів для розміщення релокованого бізнесу. Це приміщення та угіддя на будь-який підприємницький смак. Наприклад, земельна ділянка під равликову ферму чи тепличне господарство.
Читайте також: Ми жодного дня не зупиняли роботу. Прифронтова виноробня Villa Del Vino об’єднала крафтових виробників і допомагає ЗСУ
«Основна перевага цієї ділянки – що вона знаходиться недалеко від міста Вараш. Це десь порядком 7 кілометрів. І те, що теплопостачання тут іде напряму від Рівненської атомної станції», — розповідає підприємець Юрій Ткачук.
Ділянка площею 1,5 га має всі комунікації, свердловину, склад та відеонагляд. Також бізнесменам пропонують ділянки під кафе та супермаркет у центрі міста.
«Це дуже зручна локація для супермаркету, а також можна використовувати цей об’єкт для інвестування в нерухомість для подальшої здачі в оренду», — каже підприємець Юрій Ткачук.
Крім того, у громаді є унікальне Біле «озеро молодості», розташоване серед лісу. У селах поруч можна розвивати зелений туризм.
«Біле Озеро – це перлина Полісся. Там дуже якісна чиста гліцеринова вода, вона заманює туристів», — каже міський голова Вараша Олександр Мензул.
Дивіться відео: На Закарпатті власники ресторану перетворили заклад на безкоштовну їдальню
Та це далеко не всі цікаві місця, які можуть запропонувати у громаді.
«На нашій території багато земель, які раніше не засаджувалися. В нас є дуже великі території лісів; і деревообробна промисловість в принципі має право на новий поштовх розвитку», — каже міський голова Вараша Олександр Мензул.
Великий плюс для бізнесменів – дуже дешеве тепло – 228 гривень за Гкал.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, на Рівненщині громада розробила програму дозвілля для нових мешканців-переселенців.
Також ШоТам розповідав, як Оноківська громада на Закарпатті стала логістичним центром під час війни.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі