

Суспільство
GladPet надає безкоштовні консультації про домашніх улюбленців: як звернутися
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
3585 безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій виконали за рік роботи фахівці некомерційного проєкту GladPet спільно з Канадською організацією Veterinarians Without Borders та клінікою ветеринарної медицини Пес і Кіт.
Найчастіше по допомогу звертаються власники котів та собак — 50% та 35% відповідно, а також 15% звернень були від власників тварин інших видів — птахів, гризунів, зайцеподібних, рептилій, їжаків, білок та черепах.
Про проєкт
Після початку повномасштабного вторгнення, у великій кількості міст є проблеми із доступом до ветеринарних клінік і лікарів — частину закладів пошкоджено або зруйновано, а більшість спеціалістів були змушені виїхати у безпечніше місце. Відтак в серпні 2022 року було запущено проєкт безкоштовних ветеринарних онлайн-консультацій для українців в умовах воєнного часу та вимушеної еміграції за кордоном.
За час існування проєкту, ветеринари провели 3585 консультацій.
Читайте також: «Ця планета створена не тільки для людей». Волонтерка з Одещини рятує тварин від війни та шукає їхнє «місце під сонцем»

Географія звернень — вся територія України та 35 країн світу (Німеччина, Польща, Італія, США, Швеція, Чехія, Канада та інші), куди вимушено виїхали українці.
В Україні ветеринарні консультації отримали 3 211 власників тварин, з них — 230 з тимчасово окупованих територій. Найбільше звернень ветеринари зафіксували у Київській (20%), Харківській (16%), Дніпропетровській (11%) областях.

Українцям, які перебувають за кордоном, ветеринари надали 374 консультації. Найбільше звернень отримували з Німеччини (28%), Польщі (25,6%), Італії (5%), США (3,9%) та Швеції (3,7). Решта запитів – 33,5% сумарно припадають на Чехію, Канаду, Австрію, Нідерланди, Болгарію, Фінляндію, Норвегію, Словаччину, Туреччину, Францію, Іспанію, Кіпр, Велику Британію, Данію, Грузію, Ізраїль, Португалію, Румунію, Швейцарію, Ірландію, Ісландію, Литву, Андорру, Естонію, Грецію, Угорщину, Молдову, Чорногорію, Сербію, Словенію.
Читайте також: Як захисник між бойовими завданнями піклувався про покинутих тварин в Ірпені

Найбільш популярним форматом допомоги онлайн є листування в чаті — 52% звернень. Ще 41% консультацій провели за телефоном, а також 7% прийомів відбулися за допомогою відеозв’язку.
Дивіться відео: Бійчиня захищає Україну разом зі своїм котом

Зі 100% звернень до онлайн-консультацій, ветеринари могли вирішити 88% всіх запитів дистанційно, лише 12% були перенаправлені у найближчі ветеринарні клініки.
На основі консультацій ветеринари визначили трійку найпоширеніших проблем: дерматологічні (28%), розлади травлення (20%) та проблеми сечовидільної системи (15%).
Читайте також: Від однієї корови з OLX до наноферми на 500 тварин. Досвід «Зеленого Гаю», що став прихистком під час війни (відео)
Ветеринари також відзначають збільшення кількості звернень щодо проблем з поведінкою тварин, пов’язаних зі стресом та переляком.
Як отримати консультацію?
Для того, щоб отримати безкоштовну консультацію ветеринара можна перейти за посиланням та зареєструватися через сайт, обравши зручні дату та час. Або зателефонувати за номером 0 (800) 351-428. Консультації надають з 10:00 до 19:00 без вихідних.
Нагадаємо, український захисник врятував кицьку Пушку на Донеччині.
Також ми розповідали, як пес-розвідник Вася, який вирвався з полону окупантів, проходить реабілітацію у Польщі.
Фото: Associated Press.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська столиця отримала нову партію допомоги від німецьких партнерів. Зокрема – нові сучасні карети швидкої допомоги, пожежний автомобіль, комунальну техніку, мікроавтобус та 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги.
Про це повідомили на поорталі КМДА.
Зазначається, що вже з наступного тижня отримані автівки працюватимуть для киян. Київ прийняв допомогу від землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна.
Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та 6 автомобілів. Зокрема, 3 нових сучасних машини швидкої допомоги Renault, мікроавтобус Ford, пожежний Mercedes та автомобіль Iveco.
Читайте також: «Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

Шарлоттенбург передав 2 вантажних автомобілі – MAN та Mersedes і багатофункціональний комунальний агрегат Bobcat. А також 2 генератори та електроінструмент. Автомобілі та агрегат будуть працювати в одному з районів столиці. А генератори та електроінструмент отримає керуюча компанія району.

Загалом від початку широкомасштабної війни Київ залучив та отримав як допомогу від європейських партнерів і благодійників загалом 55 пожежних авто. З них 14 – нових, найсучасніших, з можливістю піногасіння (два таких авто Київ передав Харкову). А також отримали 50 сучасних карет швидкої допомоги та 82 міських автобуси.
Нагадаємо, Буча отримала два автобуси від німецького міста-побратима.
Окрім того, Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Чернігові відновили пологовий будинок, пошкоджений під час обстрілу російськими ракетами.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
Розповідається, що коли частина Чернігівщини була в окупації, від вибухів постраждав фасад медзакладу, внутрішні приміщення, вікна та дах. Медзаклад продовжував працювати та приймати породіль попри щоденні ворожі обстріли та облогу міста.
Завдяки підтримці USAID вдалося відновити пошкоджену вибухом частину фасаду медичного закладу, стелі, підлоги й стіни, а також — пологові зали, післяпологові палати та коридор післяпологового відділення.
Читайте також: «А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики
Нині медзаклад має бездоганний вигляд та готовий у повному обсязі забезпечувати комфорт маленьким українцям та їхнім мамам. Послугами пологового у 2023 році уже скористалися майже 3000 жінок, які отримали якісні медичні послуги у комфортних умовах.
Проєкт реалізовано завдяки «Відкритій програмі грантів» Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Про USAID в Україні
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині облаштували лікарню під землею.
Також ми розповідали, що Німеччина та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні.
Фото: МОЗ України.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Військовий з Волині розшукав дівчинку, аби віддячити їй за подарунок, і завітав до неї прямо на урок.
Про неймовірну історію розповідає ШоТам.
Військовий розшукав дівчинку, щоб віддячити за подарунок, який вона надіслала йому на фронт. Капітан Сергій Орисюк — військовослужбовець 41-шої окремої механізованої бригади.
Влітку воїна, який перебував на передовій далеко від рідного дому, розчулила посилка учениці Анни.
Тоді її ліцей збирав допомогу на фронт на звернення сестри Сергія. В останню мить Анна встигла покласти свій подарунок: малюнок, шоколадку та 100 гривень.
Її щира посилка зігріла серце воїна на передовій і запала в душу на довгі місяці. І ось нещодавно Сергій повернувся в короткотривалу відпустку та відшукав дівчинку.
Чоловік вирішив зробити сюрприз та приїхав у ліцей з презентом — тортом та іграшкою.
Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею
Нагадаємо, військовий написав книжку для своїх малих дітей в окопах, і вона має такий успіх, що українці розібрали вже два тиражі.
Також ми розповідали, як волонтерка із Запоріжжя безплатно влаштовує весілля для воїнів.