Суспільство
Захисник врятував кицьку Пушку на Донеччині (ВІДЕО)
Ця історія дружби захисника та кошенятка Пушки розчулила соцмережі минулої весни. Про порятунок пухнастика на СТО у Бахмуті розповідає ШоТам.
Воїн-доброволець Олександр врятував маленьку Пушку з Бахмута.
«Я її тільки взяв, і все — вона до мене: мур-мур, цьомики», — Олександр, військовослужбовець.
Пухнаста гріє серце воїна майже впродовж року. За цей час вона виросла в таку красуню! На початку повномасштабної війни Олександр боронив Київ від окупантів.
Коли ж росіяни накивали п’ятами від столиці, почав возити побратимам на Схід амуніцію. Під час однієї з таких поїздок у хлопців зламалася автівка.
Довелося заїхати на бахмутське СТО, де Олександр і побачив кошенятко. Пушка була замурзана, змерзла й тулилася до інших котиків.
Автівку відремонтували і хлопці поїхали далі. Але серце Олександра залишилося там, у Бахмуті. І він повернувся.
Дивіться відео: Американець покинув комфортне життя і захищає Україну від окупантів
«Навкруги війна, а думки про кицю. Ну, я командиру кажу, що візьму машину та поїду по неї», — Олександр, військовослужбовець.
До нової домівки кошенятко їхало на панелі за кермом. Відтоді Олександр та Пушка завжди разом.
«Усе, кажу, будеш жити в мене на броні. Оце так вона на броні і живе. Вона мене любить, я її люблю», — Олександр, військовослужбовець.
Мала швидко стала популярною в соцмережах. За цей час кошеня підросло, але звичка лагідно кусати свого захисника залишилася.
Серед підписників Олександра було багато охочих забрати Пушку собі. Однак воїн називає її своїм талісманом, якого ніколи нікому не віддасть.
Нагадаємо, волонтер евакуював із прифронтового села на Донеччині фермера та його 71 козу.
Також ми розповідали, як пес-розвідник Вася, який вирвався з полону окупантів, проходить реабілітацію у Польщі.
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі