Суспільство
Фермер із Донеччини планує створити Музей вівчарства
Засновник ферми АгроДом у селі Торське Лиманського району на Донеччині Олег Шилов планує не лише розвивати господарство, а й популяризувати ферму як туристичний об’єкт.
Про це пише SEEDS.
За словами фермера, у їхній місцевості не так багато туристичних об’єктів. Олег разом з командою прагне виправити ситуацію.
На овечій фермі стрижуть овець і розвивають вівчарство, фермер хоче показати туристам, як це робиться.
Господарство заснували 2013 року. Уже за рік облаштували приміщення ферми, де раніше утримувалась худобу та заселили туди овець. Нині на підприємстві утримують понад 500 голів худоби. Основний напрямок – м’ясний. Також на фермі займаються переробкою відходів тваринництва.
Читайте також: Сію-вію зеленесенькі: сім українських брендів, які роблять одяг, взуття та їжу з конопель
Вівці – курдючних порід, зокрема гіссарська і едильбаївська, також є помісні.
Читайте також: Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження
Фермери виробляють еко-продукцію найвищої якості. Стрижуть і здають вовну. Послід із рослинними залишками перероблюють на гуміфікований компост, що має стабільний попит серед городників.
АгроДом уже приймає туристів, але власник ферми хоче, щоб господарство було для цього відповідно облаштоване: були місця для відпочинку, ділянки для спілкування з вівцями, яке є своєрідною терапією, особливо для дітей. З цією метою фермер почав збір грошей на Спільнокошті.
Читайте також: «Я піду в далекі гори». П’ять українських фільмів про Карпати
«Плануємо створити на фермі туристичний об’єкт із музеєм вівчарства, фаст-фудом, туристичним маршрутом, дитячим майданчиком. Розпочали кампанію на Спільнокошті, з цікавими винагородами для доброчинців. Це буде перший етап створення туристичного об’єкта», – розповів Олег Шилов.
Нагадаємо, відбувся перший гастротур «Дороги гурманів».
Як ми повідомляли раніше, фермери на Запоріжжі виготовляють сири за стародавніми рецептами монахів.
Усі фото: seeds.org.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі