Можливості
Для закладів культури запустили гранти для збереження національної спадщини у громадах
Оголосили гранти для громад, які прагнуть переосмислити або зберегти наявні місцеві культурні ресурси. Це можуть бути музейні колекції, меморіальні та культурні об’єкти, наявні або потенційні туристичні магніти, об’єкти спадщини.
Про це повідомили на платформі Ізоляція.
Учасники зможуть також скористатися методологічними інструментами для створення культурних продуктів та освітніх програм, інтерпретації спадщини, роботи з власними громадами та різноманітними аудиторіями з урахуванням викликів війни.
Для кого грант
Подати заявку можуть до 30 організацій, які працюють з темами культури та ідентичності – місцеві музеї, бібліотеки, культурні центри, громадські організації з регіонів, де працює Фонд «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ) — Чернігівська, Київська, Сумська, Харківська, Одеська, Запорізька, Дніпропетровська області; Херсонська, Миколаївська, Донецька, Луганська області. Також — переміщені з цих регіонів організації незалежно від місця теперішнього перебування в Україні.
Що пропонують
Учасники програми візьмуть участь у серії лекцій та дискусій із аналізом викликів воєнного часу та практичних рішень для операторів культури, опрацюють ідеї своїх проєктів та отримають фахові рекомендації від лекторів та тренерів.
Читайте також: «Байрактарщина» і «шароварщина». Чому ці явища мають турбувати кожного українця?
В результаті пітчингу проєктів команда експертів з партнерських інституцій відбере до 12-ти проєктів, які отримають фінансування розміром від 150 до 500 тис. грн. (гроші на реалізацію нададуть в матеріальній або грошовій формі залежно від спроможності та юридичної форми організації).
Програму впроваджують Мистецький арсенал, фонд ІЗОЛЯЦІЯ, Харківський літературний музей, Одеський національний художній музей за підтримки фонду «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ).
Тривалість програми
Тренінги відбудуться у змішаному форматі (онлайн та офлайн у Києві) протягом березня-квітня 2024.
Час для реалізації проєктів — травень-липень 2024. Програма завершиться підсумковою конференцією в Києві на початку серпня.
Термін подачі заявок: 3 березня 2024.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Фокусні теми програми — робота з ідентичністю (локальні та державні наративи спільної української ідентичності, переоцінка та переосмислення місцевих культурних ресурсів, інтерпретація природної та культурної спадщини, деколонізаційні процеси та практики меморіалізації); культура, спадщина і місцевий розвиток (економіка культури, залучення креативних індустрій); культура як чинник соціальної згуртованості, динамічні аудиторії в умовах війни (партиципаційні практики, залучення вразливих груп, робота з травматичними та дискусійними темами, конфліктна сенситивність та робота в травма-поінформованому підході); робота зі спадщиною та переміщеними громадами тимчасово окупованих територій.
Про Фонд «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ)
Фонд фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції. Реалізує проєкти на посилення стійкості України перед обличчям російської агресії. Чимало проєктів втілив на деокупованих і прифронтових територіях.
Нагадаємо, волонтери опублікували найповніший відкритий список об’єктів культурної спадщини України.
Також дивіться відео від ШоТам, як сестри із Сумщини просувають мистецтво часів трипільської культури.
Фото: platform.izolyatsia.org.
Можливості
Програма курсу
- шукати бізнес-ідеї;
- писати ефективні бізнес-плани;
- будувати злагоджені команди;
- враховувати ризики та маркетингові тенденції;
- знаходити інвестиції для власної справи;
- отримувати гранти від донорів.
Експерти відеонавчання
Де переглянути
Довідка про організацію «МХП — Громаді»
Коментарі
Можливості
Хто може податися на грант
- стартапи;
- компанії;
- неприбуткові організації;
- дослідницькі установи;
- інші команди, які створюють інноваційні рішення на базі Llama.
Довідка про Meta
Коментарі
Можливості
Ірина Соколова
переселенка, яка заснувала проєкти для ВПО в Миргороді.
Коментарі