Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/EA4B7FIDauI?si=hqhckSdU56Fz45SQSSSSSS

Суспільство

Сестри із Сумщини просувають мистецтво часів трипільської культури (ВІДЕО)

Опубліковано

Сестри з Сумщини відтворюють і просувають прадавнє українське мистецтво! Сім років спроб і помилок, і тепер це справа, яка їх годує та допомагає донатити на ЗСУ!

Про майстринь та засновниць бренду OliVer_Star розповідає ШоТам.

Відродили забуте мистецтво трипільців

Сестри з Сумщини відродили забуте мистецтво трипільців і перетворили це на заробіток. Унікальні намистини з розплавленого скла розкуповують в Україні та за кордоном.

«Почали нам писати: “Ой, а що, в Україні таке є? Ой, я такого не бачила й не знала. А що це таке? А мені треба”», — Ольга Шумська, майстриня з гутництва.

У світі гутництво — мистецтво плавлення скла — відоме як лемпворк. Чимало стародавніх народів робили прикраси та сувеніри зі скла, зокрема, й трипільці. Вони населяли територію України тисячі років тому й називали це ремесло гутництвом.

І завдяки таким людям як Оля та Віра гутництво дожило й до наших днів. Сестри познайомилися з роботою зі склом у Харкові у 2011 році.

Зіпсували не один кілограм скла

Їхні перші кроки були нелегкими: дівчата зіпсували не один кілограм скла. Свої невдалі вироби зберігають і сьогодні — на власному «кладовищі намистин».

«Вони були коряві, вони були дуже некрасиві. Ми не дотримувалися технологічних процесів. Вони в нас не знімалися з тієї спиці, вони в нас тріскалися, вони в нас стікали», — Ольга Шумська, майстриня з гутництва.

Читайте такожМайбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Перш ніж вийшла ідеальна кулька, майстрині проводили по 13 годин на день з паяльником в руках.

«Горілка розігрівається десь до 1000 градусів, і на цьому полум’ї ми плавимо скло. Скло йде в таких різних дротах, воно може бути різного кольору», — Віра Литвиненко, майстриня з гутництва.

З 2012 року дівчата почали брати участь у різноманітних виставках-ярмарках. Познайомилися з талановитими майстрами, які замовляли в них намистини для своєї роботи. Так з’явився бренд OliVer_Star (Оля та Віра Стародуб — дівоче прізвище дівчат).

Неймовірно деталізовані квіткові бутони, квіточки бавовни, пташки — майстриням було, що показати. Утім, сім років гутництво не приносило грошей, тільки витрати на поїздки та матеріали.

«Ми перепозичали, ми брали кредити, ми закупляли скло. Там одна поставка скла — 10-12 тисяч. Це все з-за кордону: оці всі розтаможки», — Ольга Шумська, майстриня з гутництва.

Вихід на закордонний ринок

Та дівчата не відступили… Стільки сил та часу не могло бути витрачено дарма! Поштовхом вперед став вихід на закордонний ринок, де про лемпворк уже було відомо.

Віра й Оля будували безліч нових планів, але почалася повномасштабна війна. Сестри евакуювалися до батьків на Харківщину та зробили розпродаж усіх намистин, а гроші передали ТрО. Коли ЗСУ прогнали росіян з півночі, вони повернулися додому та продовжили роботу.

Сьогодні в сестер чимало замовників за кордоном і все більше стає й в Україні. А дівчата рухаються далі: несуть український лемпворк у світ та хочуть навчати мистецтва людей.

«Хочеться жити на своїй землі, займатися улюбленою справою, нести красу у світ», — Віра Литвиненко, майстриня з гутництва.

«Я хочу, щоб ми були з сестрою номер один у світі — не те, що в Україні. Щоб тільки нашу намистину бачили й казали: “О, так це ж сестри з України!”», — Ольга Шумська, майстриня з гутництва.

Нагадаємо, жіночі прикраси з бісеру на Прикарпатті також внесли до нематеріальної культурної спадщини України.

Також у Франківську запрацювала майстерня з перероблення пластмаси EcoREactive.

Окрім того, у Вінниці відкрилась майстерня брилярства, де навчатимуть давнього ремесла.

Суспільство

Які іспити повинні скласти вступники до коледжів 2024 року: перелік

Опубліковано

Конкурсний відбір на навчання для отримання ступеня фахового молодшого бакалавра у 2024 році триває і базується на творчих конкурсах, індивідуальних усних співбесідах або розгляді мотиваційних листів.

Про це повідомляє 24 канал.

Програми і вимоги до індивідуальних усних співбесід і творчих конкурсів, а також до мотиваційних листів, затверджуються керівниками приймальних комісій коледжів не пізніше, ніж через місяць після набуття чинності Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2024 році.

Учасники пропонуються ознайомитися з основними принципами кібергігієни, такими як регулярна зміна паролів, перевірка посилань перед переходом та безпека мережі Wi-Fi, через короткі навчальні відео з поясненнями.

Читайте також: В Україні випробовують FPV-дрон, який на ходу виявляє силуети людей (ВІДЕО)

Програми мають включати критерії оцінювання підготовленості вступників, і не повинні містити завдання, що виходять за межі зазначених програм.

Форму проведення індивідуальних усних співбесід та творчих конкурсів обирає заклад самостійно.

Матеріали вступних випробувань, включаючи відеозаписи співбесід та творчих конкурсів, зберігаються не менше одного року, після чого знищуються.

Нагадаємо, МКІП займається діджіталізацією українських театрів.

Фото: 24 канал

Читати далі

Суспільство

В музеї Ханенків пройде унікальна одноденна виставка декоративного блюда

Опубліковано

У четвер, 25 квітня, в межах проєкту “Крізь потаємні дверцята”, Музей Богдана та Варвари Ханенків представить унікальне декоративне блюдо, яке виготовлене в стилі відомого кераміста Бернара Паліссі.

Про це музей повідомив на своїй сторінці в Facebook.

Про проєкт музею

У рамках проєкту “Крізь потаємні дверцята” музей регулярно презентує один предмет зі своєї 25-тисячної колекції двічі на місяць. Серед цих експонатів є й декоративне блюдо з французьких фаянсів, яке раніше ще не показували.

З початку повномасштабної війни усі ці предмети були захищені та законсервовані, однак їм потрібен постійний догляд реставраторів і кураторів. Така можливість дозволяє час від часу виводити на показ один предмет і представляти його на тимчасовому експозиційному майданчику.

Читати також: Дружина захисника відкрила пекарню у селі в пам’ять про чоловіка

Про блюдо

Декоративне блюдо прикрашене рельєфними фігурками рептилій та земноводних. Художник використав овальну форму для втілення своєї ідеї – відтворення куточка природної водойми з її мешканцями.

Центральна частина блюда імітує невелике озерце з кам’янистим острівцем, на якому звивається змія, а навколо плавають чотири риби, що повторюють контури денця блюда. Борти посудини, вкриті камінцями, мушлями та зеленню водяних рослин, доповнюють цей природний ландшафт. Тут же знаходять місце для відпочинку дві ящірки та згорнута кільцем змійка, а з обох боків озерця виповзають жаба та рак.

Кураторкою показу є Олена Мітякіна.

Нагадаємо, що МКІП займається діджіталізацією українських театрів.

Читати далі

Суспільство

Misha та Юра майструють прикраси з голубиного посліду

Опубліковано

Коли ми вперше побачили ці прикраси, то не могли повірити, що вони зроблені з… голубиного посліду! Якось Misha прихистила голуба зі зламаним крилом, а потім їй у голову спала ідея: “Чому б не увіковічити Юрині гівно?”. Дівчина пів року працювала над технологією та почала створювати каблучки та кулоні з гівняним наповненням. У світі навряд чи існує щось подібне, адже навіть чат GPT розгубився, коли ми запитали про це. Спеціально для ШоТам Misha розповіла про себе, гівняний бізнес і показала креативні прикраси!

Історія мисткині

Біографія

Усім привіт! Мене звати Міша Куш, а це – мій голуб Юра. Ми – сімʼя митців, ми – художники. Ми з Юрою робимо картини, прикраси й аксесуари з Юриного посліду. І сьогодні ми вам розкажемо про наш маленький гівняний бізнес. Юра хоче йти вже працювати – Юрі треба какати.

Я – киянка, але моє дитинство пройшло в селі. Звідти й пішла моя любов до птахів, бо батьки завжди тримали свійських птахів типу качок, курей. Я з ними завжди гралася, приручала та навіть лікувала – мене бабуся вчила, як.

За освітою я співачка, і до 2019 року працювала за професією. Потім помер мій батько, і мені дісталася його квартира з боргами. І тут моє життя повністю змінилося. Поки я займалася всіма потрібними документами на квартиру – це в мене зайняло півтора роки, – у квартирі оселилися голуби.

Коли я прийшла туди все зачистити, знайшла у квартирі двоє мертвих пташенят голубів та одного ледве живого. То був Валєра. Я Валєру виростила, вилікувала й відпустила на волю. Але, сумуючи за ним, я почала малювати такі собі жартівливі картини. Ось вони, до речі, позаду мене.

Лікування пташок

Після Валєри я почала помічати на вулиці дуже багато хворих голубів. Я їх забирала додому, лікувала, знаходила лікаря. Мені вдалося знайти декілька сімей, які на своїй території влаштували притулки для птахів-інвалідів. І тут я зрозуміла, що моєю метою є робити виставки з цими картинами, розказувати людям про таку ось проблему та збирати донати для таких сімей, щоб допомогти птахам-інвалідам.

А Юра – це був мій останній голуб, якого я знайшла на вулиці. У нього зламане крило. Він уже не може жити на волі, тому ми з Юрою тепер назавжди сімʼя. І потім виявилось, що Юра – художник. Юра також, як і я, полюбляє малювати.

Ось це Юрина перша картина після повномасштабного вторгення – “гівняна війна”. Матеріал той самий – “натурель”.

А ось наші гівняні прикраси. І також ми робимо ось такі тарілочки для зберігання наших гівняних прикрас.

Читати також: Петицію про створення рекреаційного парку на горі Юрковиця розгляне КМДА

Кому підходять прикраси

“Подарую свекрусі й не буду казати, що це”, – частий жарт замовників.

Також купують люди на подарунок собі – ті, хто цінують мистецтво й арт. Також у нас є гівняний мерч в такому концептуальному пакуванні – в коробці з-під піци. Також у нас є гівняний мерч в такому концептуальному пакуванні – в коробці з-під піци. білому кольорі футболочка й у чорному, з принтом на плечі ось такої чудової какулі.

Сенс ініціативи

Багато людей бояться голубів і помилково думають, що вони всі поголівно просто заразні. У мене були на лікуванні голуби з орнітозом, і не один – як бачите, зі мною все окей. Якщо ви не цілуєте палко саме хворого голуба, вам боятися нічого.

Також варто памʼятати, що голуби – це колись одомашнені тварини. Люди їли голубів, їли їхні яйця, відправляли голубами пошту, й через помилку людини голубів стало багато саме на вулицях у містах. Гідять вони зі смітників не тому, що вони пацюки, як думають багато людей, А тому, що їм просто немає чого їсти, і вони на 100% залежні від людини.

Благодійна діяльність

Ми з Юрою є амбасадорами благодійної спілки «Поруч». Разом з іншими амбасадорами ми вже закрили збір на автоматизовані годівнички для котів і собак у гарячих точках. Частину коштів з продажів ми донатимо на ЗСУ. Ми з Юрою особисто також робимо збори й наразі збираємо на Starlink.

Підсумок та плани на майбутнє

2 роки після [початку] повномасштабного вторгнення я перебуваю у Швейцарії, але ось зараз прямую додому навідати маму, навідати свою сімʼю. І хочеться в якийсь момент просто сісти на цей потяг і вже не повертатися назад – щоб вдома не було обстрілів, щоб була наша Перемога.

“Тому найголовніше – донатити всім, донатити безперестанку для нашої Перемоги. Ну, і ми з Юрою обовʼязково повернемось додому”, – наголошує Міша Куш.

Нагадаємо, що дружина захисника відкрила пекарню у селі в пам’ять про чоловіка.

Також ми повідомляли, що на Київщині висадили екзотичні дерева.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: