Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чим займаються зоозахисні організації та як їх підтримати

Партнерський матеріал

Опубліковано

На додаток до підтримки покращення добробуту, благодійні фонди та організації, які допомагають тваринам, спонукають громадськість критично оцінювати вплив їхнього способу життя на тварин.

У наші дні найпоширеніший вид взаємодії між людьми та тваринами, що не є домашніми улюбленцями, — це різноманітні способи експлуатації останніх. Люди їх їдять, п’ють їхнє молоко, носять їхнє хутро чи шкіру або використовують косметику, що була на них протестована. Для тварин, що стають жертвами цих багатомільярдних індустрій, життя означає нескінченний біль, обмеження свободи та страждання.

Організації, що допомагають тваринам, діють від імені тварин, які не можуть себе захистити. Їхня головна мета — полегшення або позбавлення від страждань, яких ті зазнають від рук людей. Незалежно від того, чи йдеться про захист тварин, на яких полюють для подальшого торгу, чи тварин, народжених і вирощених на промислових фермах, некомерційні організації піклуються про покращення їхнього добробуту та допомагають прийняти прогресивне законодавство. 

Що таке організації, які допомагають тваринам?

Робота таких організацій спрямована на захист тварин. Це означає, що вони працюють для виконання визначеної місії, а не для отримання прибутку, як це роблять корпорації. Усі гроші, зібрані такими організаціями, зазвичай надходять у вигляді пожертвувань та грантів, і вони мають бути спрямовані на місію, а не на користь акціонерів чи інвесторів.

Зоозахисні організації можуть займатися різними проблемами. У той час як деякі з них направлені на конкретну діяльність. Наприклад притулки, що піклуються про покинутих або загублених тварин, інші функціонують ширше та проводять кампанії з низки внутрішніх та міжнародних питань. Нижче наведено приклади проблем, які намагаються розв’язати такі організації:

  • Торгівля дикими тваринами;
  • Добробут сільськогосподарських тварин;
  • Охорона середовища проживання тварин;
  • Поширення інформації про рослинне харчування;
  • Захист морських ссавців;
  • Експлуатація тварин у розважальних сферах (наприклад, у зоопарках, дельфінаріях, цирках).

У чому важливість зоозахисних організацій?

Зоозахисні організації формують найкращий і часто єдиний спосіб захисту тварин. Мотивовані своїми місіями, а не фінансовою вигодою, вони виступають за посилення захисту тварин на законодавчому та політичному рівні. Вони також підвищують рівень громадської свідомості щодо шкоди, якої зазнають тварини від рук людини. Також часто створюють безпечні місця проживання, які дозволять тваринам жити так, як у дикій природі.

Зараз стосунки між людьми й тваринами будуються на домінуванні. Тварини вважаються власністю як юридично, так і ідеологічно. Люди використовують їх та часто піддають насиллю у своїх цілях.

Лабораторії досі проводять операції на живих приматах і собаках. На промислових фермах тварин утримують у величезних ангарах без вікон, часто у суцільній темряві, відлучаючи їх від сім’ї та проводячи у таких стислих і брудних умовах все життя. Часто тварин доводиться накачувати антибіотиками, щоб вони мали змогу вижити.

Велика частина сучасного суспільства в Північній Америці та Європі активно експлуатує тварин. Їх використовують для розваг, тестування косметики та парфумів, виробки молочних продуктів чи пускають на забій. Промислове сільське господарство, дослідницькі лабораторії, одяг та розваги — усі ці види тваринництва приносять мільярди доларів доходу щорічно. На шкоду тваринам, фінансовий стимул для їхньої постійної експлуатації дійсно має масовий характер.

Попри деякі місцеві та національні закони, життя, вподобання та досвід тварин вважаються менш важливими, ніж фінансова вигода, яку вони приносять. І це в найкращому випадку. У гіршому, це взагалі не має жодного значення. Без зоозахисних ініціатив тварини залишалися б під абсолютною владою підприємств, мотивованих виключно грошима.

Завдяки зоозахисним організаціям у тварин з’явився шанс на краще життя.

Такі організації інформують і заохочують громадськість переосмислювати вплив їхнього способу життя на тварин.

Як зоозахисні організації допомагають тваринам?

Зоозахисники у своїй роботі використовують різні тактики, зокрема: 

  • Масовий активізм;
  • інформаційні та публічні заходи на тему веганства;
  • under cover розслідування таких місць, як лабораторії та ферми;
  • судові позови проти порушників прав тварин;
  • розробка та просування законів, які захищають права тварин.

Загалом, діяльність зоозахисних організацій поділяється на дві категорії: 

Такі організації допомагають тваринам, які перебувають під контролем людей, з точки зору їхнього фізичного та психологічного стану. Сюди можна віднести ферми, зоопарки та навіть домашніх тварин.

Рух за права тварин виступає за повне звільнення тварин від людської експлуатації, визнаючи при цьому їхнє невіднятне право жити так, як вони хочуть, не допускаючи будь-яких вторгнень у їхнє життя зі сторони людей, якими б причинами вони не були обумовлені.

Хоча сфери добробуту та прав тварин можуть здаватися несумісними, зоозахисні організації часто ставлять фокус на них обох. Наприклад, Відкриті клітки Україна виступає за підвищення рівня добробуту, переконуючи компанії покращувати умови життя курей на фермах, водночас виступаючи за виключення продуктів тваринного походження з раціону, оскільки, перш за все, саме масове поширення рослинного харчування перешкоджатиме жорстокому поводженню з тваринами.

Переваги цього багатостороннього підходу можна побачити у діях деяких представників руху захисту тварин. Наприклад, важлива поправка до Закону про добробут тварин, єдиного федерального закону про добробут в США, була прийнята завдяки роботі організації з прав тварин People for the Ethical Treatment of Animals (PETA). Попри те, що PETA є організацією, яка орієнтується на захист прав тварин, вона також виступає за поступові зміни у законах, пов’язаних з їх добробутом.

Ефективність нашої організації

За останні декілька років ГО «Відкриті клітки Україна» виросла з невеликої групи активістів до найбільшої міжнародної організації в Україні, що займається покращенням добробуту фермерських тварин. Нами та нашими прибічниками досягли наступного:

  • Домоглись прийняття комплексного зоозахисного законопроєкту 2351. Серед десятків правок, які позитивно впливають на життя тварин, ми особливо пишаємось забороною насильницького годування тварин. Таким чином, виготовлення продукту неймовірної жорстокості — фуа-гра, — опинилось поза законом в Україні.  
  • Зняли документальний фільм «Норкотрафік». Він розповідає про українські хутрові ферми, життя тварин на них та катастрофічний вплив на екологічну ситуацію поблизу ферм.
  • Майже 13 тисяч людей пройшли наш безплатний 10-денний Plant-Based Challenge, де дізнались, чи є рослинний раціон повноцінним, чому все більше людей і бізнесів обирають «plant-based», як збалансувати рослинне харчування та чим замінити традиційні продукти.

Ці та інші подвиги отримали широку підтримку і допомогли Відкритим кліткам одержати визнання.

Наприклад, ми — одна з найкращих благодійних організацій, на думку ACE.

Animal Charity Evaluators (ACE), шанована організація, яка займається просуванням найефективніших благодійних організацій для тварин, декілька разів називала «Anima International» (частиною якої є і «Відкриті клітки Україна») однією з найкращих благодійних організацій у світі. 

Як зробити пожертву чи приєднатися до організації?

«Відкриті клітки Україна» створена зацікавленими людьми, які хочуть змінити ситуацію на користь тварин. Пожертву можна зробити тут у вигляді одноразової пожертви чи налаштувати щомісячний донейт. Наша спільнота постійно зростає. Ми маємо прихильників по всій Україні. Щоб дізнатися більше про те, як можна доєднатись до боротьби за тварин, — перейдіть на сторінку Волонтерство

Світ був би набагато похмурішим місцем для тварин, якби не благодійні організації. Підтримка таких організацій у будь-якій формі — це чудовий спосіб полегшити важку долю тварин на промислових фермах, у зоопарках, лабораторіях та скрізь, де ті зазнають страждань.

Переклад та адаптація: Артем Караянов та Олена Баран, активісти ГО «Відкриті клітки Україна»

Оригінал

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура14 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...