Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

БУР шукає волонтерів для відбудови громад на півдні України

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Громадська організація «Будуємо Україну Разом» оголосила старт відбудови півдня України — волонтерські будівничі активності у громадах Херсонської та Миколаївської областей, щоб відновити, лікарні, сільські ради, територіальні центри та приватні домівки до зими. 

Про це ШоТам повідомили у БУР.

Після підриву Каховської ГЕС, БУР шукав інформацію, як бути корисними та допомогти постраждалим та зрозуміли що можуть допомогти у підсиленні громад, відновленні зруйнованої інфраструктури та приватних будинків. 

Головна мета БУР

  • Долучити мешканців до відновлення інфраструктурних об’єктів та приватних будинків, які пошкоджені внаслідок російських обстрілів, та згуртувати громаду;
  • Долучити молодь (18-35) з усієї України до волонтерства на деокупованих територіях та неформальної освіти шляхом відновлення пошкоджених будівель та участі у культурно-освітніх заходах на місцях;
  • Стимулювати активне включення молоді в соціальне життя громади. 

Читайте такожПротидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації

БУР співпрацює з трьома сільськими громадами, у яких під час повномасштабного вторгнення було зруйновано критично важливу соціальну інфраструктуру. Відбудовуючи соціально важливі для громади місця разом з волонтерами з усієї країни, мешканці відчуватимуть підтримку та надію. Це допоможе місцевим згуртуватися навколо спільної праці — відбудувати свій населений пункт та мати мотивацію повертатися додому й залишатися там жити.

Як стати волонтером БУР?

Щоб допомогти громадам, БУР запрошує волонтерів доєднатися до відбудовчих дводенних акцій та тижневих таборів — БУРчиків й БУР-таборів. 

Розклад відбудовчих таборів:

У  Нововоронцовській громаді Херсонської області:

  • 21-28 жовтня
  • 29 жовтня – 5 листопада
  • 11-18 листопада
  • 19-26 листопада

У Високопільській громаді Херсонської області:

  • 28 жовтня – 4 листопада
  • 5-12 листопада
  • 18-25 листопада
  • 26 листопада – 3 грудня

Та у Галицинівській громаді Миколаївської області:

  • 4-11 листопада
  • 12-19 листопада
  • 25 листопада – 2 грудня
  • 3-10 грудня

Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

БУР не розголошує точні локації відбудови задля безпеки громад — ми організуємо спільний доїзд волонтерів із найближчих великих міст. БУР також шукає місцевих волонтерів для участі у дводенних відбудовчих акціях — БУРчиках.

Розклад коротких відбудовчих акцій:

У  Нововоронцовській громаді Херсонської області:

  • 14-15 жовтня
  • 2-3 грудня

У Високопільській громаді Херсонської області:

  • 14-15 жовтня
  • 21-22 жовтня
  • 9-10 грудня

Та у Галицинівській громаді Миколаївської області:

  • 21-22 жовтня
  • 28-29 жовтня
  • 16-17 грудня

Щоб долучитися до дводенних акцій, потрібно зареєструватися за посиланням. Після реєстрації місцеві координатори звʼяжуться з волонтерами й дадуть інформацію щодо точної локації. 

БУР гарантує безпеку волонтерів

  • усі локації розташовані у межі 25+ км від лінії розмежування,
  • у кожному селищі є укриття біля обʼєкту будови та місця проживання волонтерів,
  • на кожному таборі буде проведено тренінг з домедичної допомоги та мінної безпеки,
  • усі волонтери мають дотримуватися правил інформаційної безпеки, щоб не розповсюджувати дані про точні локації обʼєктів відбудови,
  • також у громадах проводилися розмінувальні роботи представниками ДСНС.

Читайте також«В укритті танцюємо під пісню про пса Патрона чи як Венздей Аддамс». Дружина військового з Тернопільщини допомагає дітям пережити війну

Старт проєкту став можливим завдяки донатам БУР-спільноти для здійснення експедиції Херсонською та Миколаївською областями у пошуку обʼєктів для відбудови.  Проєкт БУР Південь реалізується за фінансової підтримки канадської Програми підтримки миру та стабілізаційних зусиль Міністерства міжнародних справ Канади.

Про БУР

Будуємо Україну Разом — це всеукраїнська громадська організація, яка вже 9 років залучає молодь до волонтерства та співпрацює з громадами й активістами для реалізації соціально важливих проєктів. Ми обʼєднуємо спільноту активної молоді та небайдужих мешканців громад, щоб організовувати БУР-табори — тижневі будівничі акції з волонтерами з усієї країни, БУРчики — короткострокові акції з місцевою молоддю, а також проводимо школи для молоді та громад з неформальної освіти.

Нагадаємо, корейська компанія розробила проєкт розвитку Умані на Черкащині.

Окрім того, французький архітектор спроєктує громадський простір у Миколаєві.

Також японський архітектор, який створив музей гори Фуджі, презентував концепцію хірургічного корпусу «Незламних».

Фото: facebook.com/BuildingUkraineTogether.

Суспільство

Нацгвардійці на Херсонщині знищили російський ЗРК «Витязь» (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бійці Нацгвардії знищили російський зенітно-ракетний комплекс «Витязь» на Херсонщині. Це новітній російський ЗРК малої та середньої дальності, призначений для точкового захисту від літаків, балістичних ракет, дронів та високоточних атак.

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Загалом за ці кілька днів, зазначив очільник МВС, операторами БпЛА військових частин Національної гвардії України на цьому напрямку знищено:

  • 8 одиниць легкового автомобільного транспорту військ рф;
  • 1 вантажний автомобль військового призначення;
  • 1 зенітно-ракетний комплекс середньої дальності нового покоління С-350 «Витязь»;
  • 1 автоматизований військовий зенітно-ракетний комплекс «ОСА» 10;
  • 3 антени РЕБ.

Читайте також«Я мріяла пожити в горах, але за інших обставин». Як активістка з Донеччини адаптує переселенців у Ворохті

Відзначимо, що Національна гвардія — військове формування з правоохоронними функціями. Призначене для виконання завдань із захисту та охорони життя громадян України. Загальна кількість — до 60 тисяч військовослужбовців.

Нагадаємо, бойова група К2 знищила ворожий блокпост на напрямку Соледар-Сіверськ.

Крім того, на Херсонщині нацгвардійці знищили російську спостережну станцію.

Також одеські гвардійці виявили спостережний комплекс «Муром-М», встановлений окупаційними військами на вежі.

Фото: facebook.com/NGUmainpage.

Читати далі

Суспільство

Німеччина передала Києву карети швидкої допомоги та пожежне авто

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська столиця отримала нову партію допомоги від німецьких партнерів. Зокрема – нові сучасні карети швидкої допомоги, пожежний автомобіль, комунальну техніку, мікроавтобус та 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги.

Про це повідомили на поорталі КМДА.

Зазначається, що вже з наступного тижня отримані автівки працюватимуть для киян. Київ прийняв допомогу від землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна.

Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та 6 автомобілів. Зокрема, 3 нових сучасних машини швидкої допомоги Renault, мікроавтобус Ford, пожежний Mercedes та автомобіль Iveco.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

Шарлоттенбург передав 2 вантажних автомобілі – MAN та Mersedes і багатофункціональний комунальний агрегат Bobcat. А також 2 генератори та електроінструмент. Автомобілі та агрегат будуть працювати в одному з районів столиці. А генератори та електроінструмент отримає керуюча компанія району.

Загалом від початку широкомасштабної війни Київ залучив та отримав як допомогу від європейських партнерів і благодійників загалом 55 пожежних авто. З них 14 – нових, найсучасніших, з можливістю піногасіння (два таких авто Київ передав Харкову). А також отримали 50 сучасних карет швидкої допомоги та 82 міських автобуси.

Нагадаємо, Буча отримала два автобуси від німецького міста-побратима.

Окрім того, Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень.

Фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Чернігові відновили пологовий будинок, пошкоджений під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Чернігові відновили пологовий будинок, пошкоджений під час обстрілу російськими ракетами.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Розповідається, що коли частина Чернігівщини була в окупації, від вибухів постраждав фасад медзакладу, внутрішні приміщення, вікна та дах. Медзаклад продовжував працювати та приймати породіль попри щоденні ворожі обстріли та облогу міста.

Завдяки підтримці USAID вдалося відновити пошкоджену вибухом частину фасаду медичного закладу, стелі, підлоги й стіни, а також — пологові зали, післяпологові палати та коридор післяпологового відділення.

Читайте також«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Нині медзаклад має бездоганний вигляд та готовий у повному обсязі забезпечувати комфорт маленьким українцям та їхнім мамам. Послугами пологового у 2023 році уже скористалися майже 3000 жінок, які отримали якісні медичні послуги у комфортних умовах.

Проєкт реалізовано завдяки «Відкритій програмі грантів» Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Про USAID в Україні

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з Україною з 1992 року. Нині 42 проєкти USAID сприяють вирішенню нагальних потреб і довгостроковому розвитку України як незалежного, суверенного, демократичного та заможного суспільства. Від 24 лютого 2022 року USAID надав 16,75 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, 1,4 млрд доларів гуманітарної допомоги та понад 1 млрд доларів допомоги на розвиток.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині облаштували лікарню під землею.

Також ми розповідали, що Німеччина та ЄС профінансували будівництво шести сучасних лікарень в Україні.

Фото: МОЗ України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство24 години тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство1 день тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: