Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

БУР шукає волонтерів для відбудови громад на півдні України

Опубліковано

Громадська організація «Будуємо Україну Разом» оголосила старт відбудови півдня України — волонтерські будівничі активності у громадах Херсонської та Миколаївської областей, щоб відновити, лікарні, сільські ради, територіальні центри та приватні домівки до зими. 

Про це ШоТам повідомили у БУР.

Після підриву Каховської ГЕС, БУР шукав інформацію, як бути корисними та допомогти постраждалим та зрозуміли що можуть допомогти у підсиленні громад, відновленні зруйнованої інфраструктури та приватних будинків. 

Головна мета БУР

  • Долучити мешканців до відновлення інфраструктурних об’єктів та приватних будинків, які пошкоджені внаслідок російських обстрілів, та згуртувати громаду;
  • Долучити молодь (18-35) з усієї України до волонтерства на деокупованих територіях та неформальної освіти шляхом відновлення пошкоджених будівель та участі у культурно-освітніх заходах на місцях;
  • Стимулювати активне включення молоді в соціальне життя громади. 

Читайте такожПротидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації

БУР співпрацює з трьома сільськими громадами, у яких під час повномасштабного вторгнення було зруйновано критично важливу соціальну інфраструктуру. Відбудовуючи соціально важливі для громади місця разом з волонтерами з усієї країни, мешканці відчуватимуть підтримку та надію. Це допоможе місцевим згуртуватися навколо спільної праці — відбудувати свій населений пункт та мати мотивацію повертатися додому й залишатися там жити.

Як стати волонтером БУР?

Щоб допомогти громадам, БУР запрошує волонтерів доєднатися до відбудовчих дводенних акцій та тижневих таборів — БУРчиків й БУР-таборів. 

Розклад відбудовчих таборів:

У  Нововоронцовській громаді Херсонської області:

  • 21-28 жовтня
  • 29 жовтня – 5 листопада
  • 11-18 листопада
  • 19-26 листопада

У Високопільській громаді Херсонської області:

  • 28 жовтня – 4 листопада
  • 5-12 листопада
  • 18-25 листопада
  • 26 листопада – 3 грудня

Та у Галицинівській громаді Миколаївської області:

  • 4-11 листопада
  • 12-19 листопада
  • 25 листопада – 2 грудня
  • 3-10 грудня

Читайте також: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

БУР не розголошує точні локації відбудови задля безпеки громад — ми організуємо спільний доїзд волонтерів із найближчих великих міст. БУР також шукає місцевих волонтерів для участі у дводенних відбудовчих акціях — БУРчиках.

Розклад коротких відбудовчих акцій:

У  Нововоронцовській громаді Херсонської області:

  • 14-15 жовтня
  • 2-3 грудня

У Високопільській громаді Херсонської області:

  • 14-15 жовтня
  • 21-22 жовтня
  • 9-10 грудня

Та у Галицинівській громаді Миколаївської області:

  • 21-22 жовтня
  • 28-29 жовтня
  • 16-17 грудня

Щоб долучитися до дводенних акцій, потрібно зареєструватися за посиланням. Після реєстрації місцеві координатори звʼяжуться з волонтерами й дадуть інформацію щодо точної локації. 

БУР гарантує безпеку волонтерів

  • усі локації розташовані у межі 25+ км від лінії розмежування,
  • у кожному селищі є укриття біля обʼєкту будови та місця проживання волонтерів,
  • на кожному таборі буде проведено тренінг з домедичної допомоги та мінної безпеки,
  • усі волонтери мають дотримуватися правил інформаційної безпеки, щоб не розповсюджувати дані про точні локації обʼєктів відбудови,
  • також у громадах проводилися розмінувальні роботи представниками ДСНС.

Читайте також«В укритті танцюємо під пісню про пса Патрона чи як Венздей Аддамс». Дружина військового з Тернопільщини допомагає дітям пережити війну

Старт проєкту став можливим завдяки донатам БУР-спільноти для здійснення експедиції Херсонською та Миколаївською областями у пошуку обʼєктів для відбудови.  Проєкт БУР Південь реалізується за фінансової підтримки канадської Програми підтримки миру та стабілізаційних зусиль Міністерства міжнародних справ Канади.

Про БУР

Будуємо Україну Разом — це всеукраїнська громадська організація, яка вже 9 років залучає молодь до волонтерства та співпрацює з громадами й активістами для реалізації соціально важливих проєктів. Ми обʼєднуємо спільноту активної молоді та небайдужих мешканців громад, щоб організовувати БУР-табори — тижневі будівничі акції з волонтерами з усієї країни, БУРчики — короткострокові акції з місцевою молоддю, а також проводимо школи для молоді та громад з неформальної освіти.

Нагадаємо, корейська компанія розробила проєкт розвитку Умані на Черкащині.

Окрім того, французький архітектор спроєктує громадський простір у Миколаєві.

Також японський архітектор, який створив музей гори Фуджі, презентував концепцію хірургічного корпусу «Незламних».

Фото: facebook.com/BuildingUkraineTogether.

Коментарі

Суспільство

В Україні запрацює е-система для відстеження шляху медичного канабісу

Опубліковано

З жовтня в Україні запрацює електронна система для контролю медичного канабісу, яка дозволить відстежувати його шлях від вирощування до ліків.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на eHealth Summit пояснив, що ця система забезпечить пацієнтам доступ до важливих ліків, необхідних при онкології, психічних розладах та інших хворобах.

Електронні рецепти допоможуть контролювати весь процес – від призначення лікарем до отримання ліків в аптеці.

Ляшко також анонсував нові електронні сервіси, які з’являться за 3-6 місяців:

Читайте також: Легалізація медичного канабісу в Україні: що далі? 

  • електронні направлення на реабілітацію;
  • записи про стаціонарну медичну допомогу та лабораторні дослідження;
  • медичні висновки для усиновлення, отримання водійських прав;
  • електронний контроль за ліками від закупівлі до розподілу;
  • черга на ендопротезування;
  • рейтинг для розподілу в інтернатуру;
  • реєстри для харчових добавок, лікарських засобів і ліцензій на медичну практику;
  • електронний кабінет пацієнта, доступний через «Дію».

Нагадаємо, 16 серпня набув чинності закон про легалізацію медичного канабісу, який регулює його використання виключно в медичній, промисловій та науково-технічній діяльності. Цей закон запроваджує чіткі правила для обігу канабісу, зосереджуючи увагу на забезпеченні безпеки та контролю на всіх етапах, від вирощування до використання в медичних цілях.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українці отримають компенсацію за пошкоджене або знищене житло

Опубліковано

Розпочато практичну реалізацію проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло» за підтримки Банку розвитку Ради Європи. У межах даного проєкту власники житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло, зможуть придбати нові оселі замість знищених через російську агресію. 

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад.

Проєкт буде реалізовано у два етапи до кінця цього року.

«За два місяці плідної співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства фінансів України та Банку розвитку Ради Європи ми зробили низку важливих кроків для старту проєкту і запуску нової бюджетної програми. Це дає змогу учасникам бойових дій, захисникам, людям з інвалідністю та багатодітним сім’ям отримати нове житло за допомогою житлових сертифікатів», – сказала заступниця міністра Наталія Козловська.

Читайте також: Україна отримала $49,4 млн від Японії на відновлення житла

Наразі до реєстру пошкодженого майна внесено понад 372 тисячі об’єктів. Держава продовжує допомагати людям, постраждалим від війни.

За програмою «єВідновлення» майже три тисячі родин отримали нове житло, а більше ніж 62 тисячі змогли відремонтувати свої домівки.

Нагадаємо, Єврокомісія виділить Україні €40 мільйонів на відновлення енергетичної інфраструктури.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

Опубліковано

22 вересня в Києві відбудеться фестиваль «Коло ветеранів». За словами організаторів, це «перший захід в Україні, який по-справжньому об’єднає військових і цивільних».

Організатори фестивалю — Український ветеранський фонд. Вони зазначають, що місією заходу, окрім надання моральної підтримки та створення можливості для реінтеграції ветеранів, також є демонстрація поваги та міцного зв’язку з боку цивільного суспільства для тих, хто пережив воєнні дії.

Фото: Український ветеранський фонд

Про фестиваль

У фестивалі «Коло ветеранів» візьмуть участь ветерани та ветеранки, учасники й учасниці бойових дій, їхні родини, а також усі небайдужі українці. Він є майданчиком, де ветерани зможуть провести разом час, обмінятися досвідом і просто відволіктися від буденних проблем, а цивільні — ближче познайомитися з ветеранською спільнотою та зміцнити соціальні зв’язки. 

«Коло ветеранів» — це подія всеукраїнського масштабу, на яку ми хочемо зібрати не тільки ветеранів, а створити коло разом з цивільними. Україна має всі шанси стати країною з найбільшою кількістю ветеранів і ветеранок у світі. За останніми даними Міністерства у справах ветеранів, сьогодні ветеранами та ветеранками є 1 млн 200 тисяч українців. До кінця війни прогнозують, що ця цифра разом з їхніми родинами зросте до 5-6 млн. Тому ми запрошуємо на фестиваль усіх ветеранів та їхні родини, сім’ї загиблих воїнів і цивільних для об’єднання та взаємодії», — коментує очільниця Українського ветеранського фонду та ветеранка Юлія Кіріллова.

Програма

На фестивалі буде шість інтерактивних зон. Зокрема, це локація з адаптивними видами спорту (стрільбою з лука, волейболу сидячи, баскетболу на кріслах колісних тощо), де можна виграти безліч призів. Також буде літературний простір, ярмарок з товарами ветеранських бізнесів, на якому можна презентувати свої ідеї потенційним інвесторам. На гостей чекають фото- й артлокації, де можна створити щось особливе своїми руками.

У мистецькій зоні пройдуть майстер-класи з деревообробки, кераміки, малювання — на них можна розвинути навички, що стануть основою для нових кар’єрних можливостей.

Читайте також: Ветерани та ветеранки можуть працювати на держслужбі: запустили новий проєкт

Не обійдеться й без конкурсів та цікавого дозвілля у дитячій зоні, де на маленьких учасників чекатимуть цінні призи й нові знайомства. А в літературному просторі відбуватимуться презентації книг ветеранів і читання віршів ветеранки Олени Герасим’юк та інших відомих авторів.  

На локації психологічної підтримки триватиме лекція про те, як впоратися з викликами повернення до цивільного життя. Одним з найбільш очікуваних гостей дня — музикант і військовослужбовець YARMAK. 

Реєстрація

Вхід на подію безкоштовний, але з міркувань безпеки потребує обов’язкової попередньої реєстрації, після якої гостям повідомлять час і місце події.

Зареєструватися можна за посиланням.

Довідка

Український ветеранський фонд — це експертна платформа розвитку можливостей для підтримки ветеранів та їхніх родин, а також сімей загиблих. Фонд забезпечує ветеранам можливості й ресурси для продуктивної реінтеграції в цивільне життя, а також активно виступає за захист прав та інтересів ветеранів, представляючи їх перед державними структурами, організаціями та суспільством.

За два роки фонд профінансував 857 ветеранських бізнесів на суму 432 мільйонів гривень, надав близько 3 тисяч юридичних консультацій та обробив 33 456 запитів на гарячій лінії кризової допомоги. 

Нагадаємо, у ЦУМі встановили особливі манекени для висвітлення історій ветеранів і ветеранок.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: