

Суспільство
Корейська компанія розробила проєкт розвитку Умані
Корейська компанія Cheil Engineering презентувала проєкт «Створення генерального плану розумного міста Умань».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Уманської міської ради.
Проєкт став єдиним українським переможцем в конкурсі глобальної програми співробітництва K-City Network 2023, ініційованої Міністерством землі, інфраструктури та транспорту Республіки Корея.
«Він є одним із шести пріоритетних проєктів корейсько-українського партнерства та першим українським проєктом реконструкції, який замовив уряд Республіки Корея. Проєкт фактично засвідчує початок участі Республіки Корея в післявоєнній відбудові України вже зараз», — йдеться в повідомленні.
Як зазначають в Уманській міськраді, у межах проєкту, який триватиме з вересня 2023 до квітня 2024 року, в Умані за участю корейських та українських експертів буде розроблено Master Plan розумного міста, який стосуватиметься туризму, інфраструктури й транспорту на основі підходів та принципів післявоєнного відновлення.
Читайте також: «Я мріяв про це з дитинства». Хлопець із синдромом Дауна став кондитером у майстерні печива на Київщині. Як йому це вдалося
Також в рамках проєкту буде розроблена бізнес-модель та план залучення фінансових ресурсів для створення та управління розумним містом.
Про компанію
Компанія Cheil Engineering керує підрозділом Ecosmart City з 2019 року, має реалізовані ноу-хау рішення в таких країнах, як Індонезія, Малайзія, В’єтнам і Болівія та планує на основі практичної реалізації проєкту в Умані запропонувати іншим містам України перевірену модель відбудови та розвитку.
Нагадаємо, французький архітектор спроєктує громадський простір у Миколаєві.
Також японський архітектор, який створив музей гори Фуджі, презентував концепцію хірургічного корпусу «Незламних».
Фото: developmentaid.org.
Суспільство

Семирічна Анастасія Горбацевич із Запоріжжя стала наймолодшою повітряною гімнасткою України, яка виконала трюк «вис на одній п’яті» на висоті під куполом цирку. Досягнення дівчинки зафіксували у Національному реєстрі рекордів.
Про це повідомила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.
Настя виросла у родині циркових артистів і вперше вийшла на арену у трирічному віці. Сьогодні вона навчається в народному художньому колективі циркової студії «Едельвейс» та продовжує сімейну традицію — її тренує мама Вікторія Горбацевич, колишня повітряна гімнастка.
Це вже другий рекорд юної артистки. Цього разу вона виступила на висоті, виконуючи небезпечний трюк без страховки, що потребує великої сили та витримки. Попри юний вік, дівчинка почувається впевнено у повітрі та зізнається, що найбільше любить оплески глядачів.
Читайте також: У Києві зареєстрували рекорд — найбільшу в Україні витинанку (ФОТО)
У майбутньому Настя мріє виступити на телевізійному талант-шоу та взяти участь у міжнародному цирковому фестивалі в Монте-Карло. Та головна її мрія — аби закінчилась війна, яку вона щодня бачить у рідному Запоріжжі.
Опубліковано Вєтровою Ланою Середа, 11 червня 2025 р.
Нагадаємо, що український спортсмен двічі побив рекорд на Чемпіонаті світу з паверліфтингу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Лани Вєтрової
Суспільство

Станіслав Ольшанський, провідний танцівник трупи Miami City Ballet, вшанував пам’ять та підтримав українських дітей, відтворивши танець 8‑річної балерини Аріни з Ірпеня.
Про це повідомили в UNITED24.
Станіслав народився у місті Кременець, навчався в Києві і деякий час проживав у Бучі. До повномасштабного вторгнення він часто бував в Ірпені — там проживали його сестра та племінниця, яка теж займалася балетом. Там він вперше побачив щасливу і творчо налаштовану Аріну.
Після лютого 2022 року Станіслав активно долучається до благодійності. Наразі він використав свої професійні навички, щоб звернути увагу на потреби молодих артистів.
Читайте також: На Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО)
Проєкт від UNITED24
Платформа UNITED24 презентувала документальний проєкт «Історія Аріни» про 8-річну дівчинку з Ірпеня, яка займається танцями. Ініціативу створили за підтримки Microsoft та Мінцифри, аби показати, як війна впливає на українських дітей, і зібрати кошти на відновлення шкіл.
Усі зібрані пожертви спрямовують на напрям «Освіта і наука» в межах ініціативи UNITED24. Кошти підуть на відновлення шкільної інфраструктури, зокрема на обладнання бомбосховищ і створення безпечних умов для навчання дітей, які постраждали від війни.
Головний танцівник Miami City Ballet Станіслав Ольшанський відтворив танець 8-річної Аріни з Ірпеня 💔 Станіслав народився у Кременці, здобув освіту в Києві та певний час мешкав у Бучі. У сусідньому Ірпені, де до повномасштабного вторгнення жили його сестра з племінницею, яка також займалась балетом, він бачив щасливе дитинство. З початку повномасштабного вторгнення танцюрист виступав на благодійних концертах задля підтримки України та продовжує допомагати. Відтворивши танець, Станіслав хоче підтримати молодих артистів, таких як Аріна, та допомогти зібрати кошти на облаштування укриттів та відбудову шкіл в Україні. Знайомтесь з «Історією Аріни» та підтримуйте проєкт, щоб українські діти мали безпечне місце для мрій і творчості. https://u24.gov.ua/uk/arina-story-immersive-donation-experience?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=arina ___________ Stanislav Olshanskyi, a principal dancer with Miami City Ballet, recreated the dance of 8-year-old Arina from Irpin 💔 Born in Kremenets, educated in Kyiv, and having lived for a time in Bucha, Stanislav witnessed a happy childhood in nearby Irpin, where his sister and niece (who also studied ballet) resided before the full-scale invasion. Since the start of the full-scale invasion, he has performed at charity concerts to support Ukraine and continues to help. By recreating this dance, Stanislav aims to support young artists like Arina and help raise funds for equipping shelters and rebuilding schools in Ukraine. Explore Arina's Story and support the project so that Ukrainian children can have a safe place for dreams and creativity. https://u24.gov.ua/uk/arina-story-immersive-donation-experience?utm_source=facebook&utm_medium=fundraising&utm_campaign=arina
Опубліковано United24 Четвер, 12 червня 2025 р.
Нагадаємо, що у Празі на підтримку України встановили Дзвін Свободи, відлитий із російської зброї (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У США вийшла у прокат документальна стрічка Our War («Наша війна») французьких режисерів Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя. Фільм розповідає про повсякденне життя цивільних під обстрілами та про роботу українських військових на передовій.
Про це повідомили в UNITED24.
Про фільм
Зйомки тривали з лютого по квітень 2025 року на сході та півночі України, зокрема на Покровському напрямку. Авторам вдалося задокументувати будні цивільних, яких російська армія тероризує перед можливими переговорами, а також українських військових, які героїчно тримають оборону.
Фільм структурували як щоденник подорожі. До нього увійшли й особисті архіви режисерів, які знімають війну з весни 2022 року, а також події, що передували повномасштабному вторгненню, починаючи з 2014 року.
Читайте також: У Нью-Йорку презентували український кіноальманах: до зйомок залучили Imagine Dragons та Шона Пенна
Нагадаємо, що «2000 метрів до Андріївки» Чернова здобув головну нагороду Docudays UA 2025.
Фото обкладинки: ютуб-канал Cohen Media Group