Суспільство
Благодійний марафон: у Полтаві зібрали понад 5 тис. грн на відбудову хати-музею
У Полтаві під час суботнього благодійного марафону зібрали 5390 гривень на реставрацію будинку, в якому народився і виріс патріарх Мстислав.
Про це пише Суспільне з посиланням на організатора марафону, протоієрея Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександра Горая.
Зазначається, що до марафону долучилося понад 50 спортсменів. Вони долали дистанції довжиною 300 метрів, а ще 1 та 3 кілометри.
За участь сплачували благодійний внесок – від 100 гривень.
Про музей
Будинок патріарха Мстислала розміщений неподалік центру Полтави. Десяток років тому у ньому ще був музей, але через зруйнований дах експонати вивезли, а будівлю закрили. Вона потребує реставрації, аби знову приймати відвідувачів.
«Це повинна бути хатина, в якій відображений той період і доба, в яку жив патріарх Мстислав, з елементами меблів, які були тоді. А також це будуть кімнати, в яких відображатиметься його діяльність, адже це людина непересічна. Хочемо відобразити його і священиче служіння, політичне, громадське служіння», – розповів протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.
Читайте також: «Який світ ми залишимо дітям?» Сім українських кліпів, які говорять про важливе
Про патріарха Мстислава
Степан Скрипник, більш відомий як патріарх Мстислав, народився 1898-го. Він був першим православним патріархом Київським і всієї України, патріархом Української автокефальної православної церкви та учасником Української революції. Цього року була 123-тя річниця від дня його народження.
Священнослужитель родом із Полтави. Раніше будинок його родини був приватним. Нині – частина у власності Харківсько-Полтавської єпархії Православної Церкви України, а частину вона орендує у міста. Патріарх Мстислав був племінником Симона Петлюри.
Нагадаємо, на Чернігівщині відкрили інтерпретаційний музей «Козацький двір».
Як ми повідомляли раніше, в Україні створили благодійну платформу на підтримку Музею Голодомору.
Головне фото: suspilne.media.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі