Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
mnf 7861 Kopyrovat mnf 7861 Kopyrovat

Суспільство

Бізнес як психотерапія: історія однієї млинцевої

Опубліковано

Втратити все, впасти у відчай, повністю вигоріти, але стати на ноги і почати все спочатку. Саме такий шлях пройшла Марина Воронцова, переселенка з Кіровська Луганської області, яка відкрила свою млинцеву у Харкові.

Читайте також: Бізнес на брухті: як сміття може допомогти стати дизайнером

Власна справа допомогла жінці вийти зі стану повного відчаю і стала психотерапією.

Млинцева з історією

Мало хто знає, що за віконницею маленької млинцевої на зупинці “Круглий ринок” ця усміхнена брюнетка має стільки негараздів за своїми плечима. Оптимістична жінка зі жвавим голосом лише повільно зітхає, коли розповідає свою історію.

Марина Воронцова

Марина Воронцова з трепетом говорить про млинцеву та страви, адже готує все сама. В її меню є лише домашні страви, як вона сама каже – мамина їжа.

“Раніше, коли донька частіше приїжджала, то казала “хочу домашньої їжі”, тому і у млинцевій я готую як для себе”.

Читайте також: Як “скрєпи” тріщать в Маріуполі: історія арт-платформи “ТЮ”

В меню млинцевої є також лаваші, гамбургери, хотдог та інші блюда фаст-фуду за домашніми рецептами. За словами жінки, все готується в духовці, такий собі еко-варіант. У меню є обіди: різні супи та другі страви з гарніром і м’ясом.

Ціни дуже доступні: обід – 70 гривень, млинці – від 20 до 50 гривень діаметром 40 см.

Продукти для своїх страв Марина з самого ранку закуповує на ринку, у супермаркетах та постачальників.

“У порівнянні з іншими точками в мене дорожче, але набагато якісніша їжа. Люди куштують, потім знову повертаються”.

Зараз клієнтів не багато, тому жінка планує зняти приміщення для млинцевої в центрі міста.

Спочатку рятувала людей   

До того, як відкрити млинцеву жінка пройшла нелегкий шлях. Коли почались бойові дії, Марина була у Харкові, а в Кіровську, що на Луганщині залишилась її мати.

“Під час бойових дій я навіть не могла поїхати забрати маму звідти. Не було до кого звернутись за допомогою”.

Читайте також: Квест кімната як бізнес. Історія з Маріуполя

Саме тому у серпні 2014 року Марина вирішила стати волонтером “Станції Харків”, де два роки допомагала людям, які тікали від війни.

“Людей просто висаджували на вокзалі, вони могли бути в нічних сорочках і капцях. Вони були розгублені, деякі навіть поранені і ми намагались хоча б якось допомогти і підтримати їх. За добу через нас проходило близько 600 людей” – з болем згадує Марина.

Марина Воронцова – волонтер

Згодом в Харкові з’явився безкоштовний волонтерський хостел, де Марина була адміністратором.

“Моя зарплата дозволила мені лише оплачувати зйомне житло. Але на той момент я не мала мети отримувати гроші, а хотіла допомагати людям, які рятуються від війни”.

Далі волонтерський шлях Марини продовжився. Жінка стала координатором мобільної бригади ВКБ ООН, де організовувала зустріч з переселенцями, допомагала оформлювати довідки, отримати виплати. Одним словом, допомагали людям, які опинились в тяжкому становищі і не знали, що робити далі.

Друзі та бізнес як психотерапія

Волонтерська робота виявилась дуже важкою для жінки. Лише за 2016 рік через неї пройшли близько 1000 людей, а за плечима страшні 2014-2015 роки.

Читайте також: Трансформери наступають: як подружжя переселенців створює та експортує роботів

“У 2017 році я залишилась зовсім без сил та бажання. Я вигоріла, не залишилось сил навіть на себе. Хто знає, як після такого повернутись до життя? Людський ресурс не безкінечний”.

Друзі Марини зрозуміли, що потрібно рятувати жінку і допомогли відволіктись від проблем, відкривши млинцеву. Власна справа і стала для жінки психотерапією.

Ще в 2016 році донька Марини придумала створити млинцеву. Отримала грант від USAID, купила обладнання. Але шлях цього бізнесу був дуже короткий – після двох місяців роботи її закрили.

У 2017 році перед Мариною завісою стало питання: що робити далі? Жінка вже мала обладнання і друзі вирішили, що потрібно рухатись в тому ж напрямку.

“Друзі допомогли все зробити: знайшли приміщення, забрали обладнання, подруга купила фарбу, допомогла пофарбувати стіни, дала лінолеум для підлоги”.

“Я зробила заготовки і боялась відкриватись, адже раніше ніколи не було свого бізнесу. Прийшла подруга, відкрила ставні, написала меню та ціни і сиділа зі мною, поки я не звикну””.

Спочатку друзі стали першими клієнтами. Згодом, почали приходити люди із бізнес-центру, який знаходився неподалік.

Тричі в одну річку ввійдеш

Згодом, жінка отримала грант і відкрила нову точку, найняла співробітницю. Здавалось би, все йде чудово, бізнес розвивається і всі проблеми залишаються позаду.

Але на шляху Марини стала нова проблема: одну з точок закрили.

Читайте також: “Чорні лебеді” у бізнесі: як не здатися, коли продаєш органічні продукти

Марина вже втретє опинилася на початку шляху і всі негаразди знову нависли над нею.

Сьогодні жінка єдиний співробітник. Вона сама готує і купує продукти. Але улюблена справа їй допомагає не здаватись.

“Мені доводиться працювати по 14 годин, зранку їхати на ринок і самій закуповувати всі продукти. Але коли я починаю щось робити, то забуваюсь і помічаю, що посміхаюсь і маю гарний настрій”.

#Блины со смыслом

Через два роки вже всі шукають “блины со смыслом”

Зараз Марина активно веде свій бізнес і сподівається на подальший розвиток. Також в соціальній мережі Facebook поширена сторінка млинцевої #Блины со смыслом

Читайте також: Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню

“Таку назву має група у Facebook. Хештег з’явився завдяки знайомому, який прочитав мою історію, скуштував млинці і підтримав мене. Так і прижилась назва. Через два роки вже всі шукають “блины со смыслом”. А моя млинцева має назву “Блинчик”.

Марина поділилась, що думає над тим, щоб змінити всі вивіски та використовувати назву, яка прижилась в соцмережах.

Млинцева справді має свій сенс, адже з 2017 року і до сих пір вона є для жінки психологічною допомогою та розрадою.

Суспільство

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі

Опубліковано

На міжнародному фестивалі незалежного кіно OFF CAMERA, що відбуватиметься у Кракові з 26 квітня по 5 травня, покажуть два українські фільми.

Про це повідомляють на Facebook-сторінці Державного агентства України з питань кіно.

Фільм “Назавжди-Назавжди” режисерки Анни Бурякової увійшов до основної конкурсної програми. Стрічка розповідає про складні стосунки та вибори в сучасному суспільстві через призму особистих історій його персонажів.

“Назавжди-Назавжди” відтворює драматичні й комічні моменти з життя підлітків наприкінці 1990-х років через історію 15-річної Тоні. Вона змушена змінити школу через аб’юзивні стосунки з колишнім однокласником, що не припиняє її переслідувати. Нове освітнє середовище несе нові виклики, зокрема участь у любовному трикутнику, який ставить Тоню перед моральним вибором і допомагає осмислити власні бажання та цінності.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Читайте також: Військові журналісти можуть виграти 7 тисяч євро: як податися на конкурс

Фільм “Уроки толерантності” режисера Аркадія Непиталюка покажуть у конкурсній програмі “На межі”, що зосереджена на актуальних соціальних темах та новаторському підході до кінематографії. Ця драматична комедія висвітлює життя провінційної шкільної вчительки, яка використовує урядову програму євроінтеграції для розв’язання своїх особистих криз.

Два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі OFF CAMERA у Польщі

Основний сюжет розгортається навколо головної героїні, яка стикається з важкими життєвими випробуваннями, включно з фінансовими труднощами та загрозою розпаду сім’ї. У найскладніший момент свого життя вона дізнається про програму “Уроки толерантності”, яка надає нові можливості для особистісного та професійного розвитку.

Нагадаємо, Велика Британія оголосила про найбільший в історії пакет військової допомоги Україні.

Фото: Державного агентства України з питань кіно

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

Опубліковано

До Всесвітнього дня книги та авторського права, Укрзалізниця розігрує для пасажирів п’ять книжок про Київ з нової серії проєкту «Книга-мандрівка. Міста».

Про це повідомляє УЗ на сторінці у Facebook.

Відсьогодні ж і до кінця тижня підписники сторінки Укрзалізниці в Facebook отримають можливість виграти одну з 5 книжок – «Книгу-мандрівку. Київ» для цього необхідно:

  • вподобати сторінку Укрзалізниці у Facebook;
  • написати в коментарях до цього посту ТОП-3 книг, які б ви порадили для читання під час подорожі поїздом.

Читайте також: Була залізничницею, а тепер вирішує питання ВПО. Переселенка з Донеччини завдяки стажуванню знайшла себе на новому місці

“Переможці будуть обрані серед тих, хто виконав всі умови, випадковим чином, та зможуть отримати свої книжки на будь-якому найближчому залізничному вокзалі”, – розповіли в УЗ.

Додамо, минулого тижня книжки, які розповідають про 6 незламних прифронтових міст України – Харків, Чернігів, Суми, Миколаїв, Запоріжжя та Київ – зʼявились у бортовій бібліотеці на 6 маршрутах Укрзалізниці, почитати їх під час подорожі можуть всі бажаючі пасажири.

Нагадаємо, в Україні планують перейменувати понад 300 населених пунктів.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

У МОЗ нагадали про важливість вакцинації

Опубліковано

МОЗ України нагадує про важливість вакцинації від небезпечних інфекцій. Українській календар профілактичних щеплень наразі передбачає вакцинацію проти 10 хвороб.

Про це повідомляє МОЗ.

“Це вакцинація проти туберкульозу, гепатиту В, правця, дифтерії, кору, епідемічного паротиту (“свинка”), краснухи (рубелли), кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції (Hib-інфекція)”, – пояснили у МОЗ.

Читайте також: EIT Jumpstarter: українським стартапам пропонують участь в програмі та гранти

Усі вакцини, які використовуються згідно з календарем щеплень можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря.

Нагадаємо, на Київщині один день діятиме Містечко здоровʼя.

Фото: МОЗ

Читати далі