Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Alla Ponomarenko alta kraina Alla Ponomarenko alta kraina

Економіка

“Чорні лебеді” у бізнесі: як не здатися, коли продаєш органічні продукти

Опубліковано

Українські органічні продукти підкорили ринок Європи та з кожними роком стають все популярнішими серед закордонних споживачів.

Про те, як нашим товарам вдалося пробитися міжнародний ринок. Що є найпопулярнішим для експорту та які нюанси можуть неочікувано перетворити органіку на неорганіку, з яким підводним камінням доводиться боротися – розповіла власниця трейдерського бізнесу Алла Пономаренко.

Читайте також: Кондитерка в стилі джазу: як одесит експортує пряники

Підприємиця заснувала бізнес у 2008 році, маючи на розвиток лише 65 тисяч гривень. Проте їй це не завадило вибитися в лігу провідних трейдерських компаній України. Як їй вдалося переорієнтуватися з імпорту на експорт, налагодити торгівлю з країнами Південної Америки та не вибитися з колії після того, як довелося розірвати торгівельні стосунки з Росією.

Алла Пономаренко – власниця трейдерського бізнесу “Alta Kraina”

Профайл компанії

Одеська компанія “Alta Kraina” займається експортом та торгівлею концентрованими соками, замороженими ягодами та сушеними грибами. Співпрацюють з українськими заводами. Домовляються, скільки продукції можуть у них закупити та якої все буде якості. На експортний ринок виводять невеликі та середні заводи.

“Десять років тому я працювала на одному з великих заводів, який виготовляв соки. Напрацювала контакти, добре орієнтувалася у світовому ринку. Вирішила відкрити таку справу, щоб не просто заснувати своє підприємство, а й допомогти вийти на міжнародний ринок більшості компаній України”, – каже Алла.

Підприємиця переконана, що повірити у свої сили і почати власну справу їй допомогли викладачі під час навчання в Києво-Могилянській академії. Своїми промовами вони надихали на те, що треба змінювати країну і світ.

“Щоб відкрити компанію, знадобилося 65 тисяч гривень”

Тож перший час компанія “Alta Kraina” займалася лише імпортом сокових концентратів із Чилі, Південної Африки та Китаю, але тоді вже партнери змушували рухатися, розширюватися.

“Для старту бізнесу у мене грошей було не багато. У 2008 році, щоб відкрити свою компанію, треба було 65 тисяч гривень. Перші дев’ять місяців я взагалі працювала з дому. Потім з’явилася команда, обзавелися офісом. Моєю перевагою була ціла мережа клієнтських контактів, які назбиралися ще з попередньої роботи. , – розповіла Алла. – Зараз у компанії працевлаштовано семеро співробітників, але максимум завдань завжди віддаємо на аутсорс”.

Читайте також: Як заробити на лавандовому полі, Instagram та хіпстерах?

Закупки проводять у промислових об’ємах. Мінімальна партія – 20 тонн. Контракти, як правило, із заводами підписують на рік. Тому за цей час встигають закупити кілька тисяч тонн продукції. Працюють на ринку В2В – це означає, що в Україні купують товари у бізнес-структур і з такими ж структурами співпрацюють в Європі.

“Якість, надійність сервіс – три кити, на яких тримається бізнес-партнерство з закордонними покупцями”, – каже підприємиця Алла.

Як отримати омріяний сертифікат “органічна продукція”

За словами бізнесвумен, у кейсі продажів органіки ягоди – флагман. Під продукцію доводиться готувати сертифікати (щоб продавати закордон) у кілька етапів.

На продаж використовують і культурно вирощену продукцію, і дикорослу. Найбільше ягоди закуповують із Закарпаття, у меншій кількості з Рівного, Волині та Хмельницької областей.

Спершу приїжджає служба, яка бере проби грунту у місцях, де збиратимуть ягоду. Перевіряють землю на наявність пестицидів, радіонуклідів та інших забруднень. Потім ягоди можна збирати лише на визначених ділянках. Уже зібраний урожай контролюючі органи знову перевірять.

Ягоди, зібрані із сертифікованих ділянок, знову беруть на аналіз, щоб підтвердити її якість. Перевіряють на дотримання норм органічного виробництва. Ще одна головна умова – органічна продукція не має контактувати з “неорганічною”. Тобто для зберігання і перевезення такі продукти мають окремі камери. На відвантаження кожної партії органічної продукції спеціалізована служба також видає сертифікат.

Читайте також: Як почати бізнес в підвалі: історія успіху ветерана

Трейдер має зібрати ці всі документи: від сертифіката, що це дійсно органіка, до документів про дотримання процедури відвантаження продукції та як це все відбувається. Лише тоді можна експортувати.

За словами власниці бізнесу, хоча схема виглядає доволі бюрократизовано – а в інших країнах вона є простішою – проте саме завдяки прискіпливості контролюючих органів українські товари користуються більшою довірою та попитом.

Бізнес-ідея: вирощування органіки

“Нам пощастило, що маємо велику площу, яку ще, так би мовити, не отруїла своєю діяльністю людина.”

Якщо Ви досі не надумали, у якій сфері почати свій бізнес – придивіться до вирощування органічної продукції.

“За останні роки Україна стала значимим гравцем в міжнародній агросфері. У Європі займаємо лідируючі позиції з вирощування і продажу органічної ягоди. До останнього часу вважалося, що українські продукти найдешевші, тому і користуються попитом. Але мода на органічні продукти вивела нас в лідери. Трейдерам довелося переформатувати свою подачу на ринках”, – каже підприємиця.

Алла Пономаренко (ліворуч)

Бізнесвумен переконана, що нашій країні скоро вдасться вийти на світовий ринок з органічними товарами. Крім того, зараз в Україні великі території відведено під органічне вирощування. З кожним роком ця тенденція наростає.

Чим відрізняється органічне вирощування від звичайного. Перш за все – земля. Головна умова, щоб на ділянці ніколи раніше не використовували пестициди чи іншу хімію.

“Нам пощастило, що маємо велику площу, яку ще, так би мовити, не отруїла своєю діяльністю людина”, – каже Алла.

На цьому етапі родючі українські чорноземи перетворюються на безкінечне джерело прибутку.

Чорні лебеді “Alta Kraina”

Головні ризики у трейдерському бізнесі: залежність від агросезону, можливі невиконання зобов’язань партнерами і кон’юктура ринку.

“Наша компанія пережила кілька “чорних лебедів” (надто неймовірні події, які складно передбачити і які мають негативний вплив на бізнес). Один із перших напрямків, яким ми займалися у 2010 році – це були доставки в Росію. Вибудували партнерство з російськими структурами, після чого відбувся конфлікт, ввели ембарго і на цьому робота наша закінчилась”, – розповіла підприємиця.

Проте пережити усі кризові ситуації. які неможливо було передбачити допомогла легка структура бізнесу. Зокрема, власниця трейдерського бізнесу переконана, що більшість роботи варто віддавати на аутсорс.

“Коли відкриваєш свою справу – доведеться працювати 24 години, сім днів на тиждень”.

“Порада усім тим, хто тільки відкриває свій бізнес: на перших етапах не вкладайтеся у власність, не робіть великих інвестицій в транспорт, власні склади і приміщення. Максимально робіть усе на аутсорсингу. Прибутки краще направити на розвиток структури компанії, її унікальності. Чим легша структура бізнесу – тим легше вижити у кризовий період”, – поділилася досвідом підприємиця.

Читайте також: Як взуття з Краматорська підкорило Європу

Так для доставок товарів закордон компанія Алли Пономаренко машини орендує. Кількість орендованих авто залежить від контракту і обсягів закупівель. Не доводиться вкладатися у постійне утримання великого автопарку. Експорт в Європу здійснюють автомобілями, бо це швидко і дешево виходить. Для доставок із Китаю, Чилі, ПАР чи Туреччини – використовують кораблі.

“Якщо сильно хочеться відкрити свою справу – обов’язково відкривайте. Вийде чи ні – усе залежить від удачі. Я в це вірю. Але потрібно пам’ятати, що коли відкриваєш свою справу – доведеться працювати 24 години, сім днів на тиждень”, – каже Алла Пономаренко.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі