Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Міжнародний день сексу: Як працює український секс-шоп Lovespace (16+)

Опубліковано

Серед невисоких будівель минулого століття на Ярославській, що у Києві, видніється яскраво-рожева неонова вивіска. Затемнені вікна та кольорові графіті при вході. Всередині потрапляємо в найбільший еротичний арт-простір в Україні – це сучасний секс-шоп з іграшками, білизною, БДСМ-товарами,  книгами та іншим. На стінах роботи художника Сержа Пайе та чорно-білі фотографії у стилі “ню”. А ще багато вільного місця.

Такий 3D-тур ми зробили у секс-шоп Lovespace. Його власник – Тарас Крупа, який раніше заробляв на юридичних послугах. Але така робота йому набридла, незважаючи на стабільний прибуток у  $3-4 тис. на місяць. Разом з товаришем вони вирішили відкрити секс-шоп.

Читайте також: Білявка-ковальчиня: як створити кузню і обставити конкурентів-чоловіків

Чому власники відмовились від дешевого китайського товару, який так популярний на полицях секс-шопів? Чому Lovespace найкреативніший в Україні? Як стали першим інклюзивним секс-шопом? Та чому люди стояли в чергах, щоб їх відшмагали? Ми розпитували у Тараса.

Тарас Крупа

Тарас Крупа

Власник секс-шопу Lovespace

Від юриста до власника секс-шопу

Я вісім років займався юриспруденцією, був посередником між бізнесом та державою. Але це мені набридло, там багато грошей та лайна.

Мій майбутній партнер у 2010 році вирішив відкрити власний секс-шоп. Але все закінчилося на стадії ідеї. Мирослав молодше мене на 10 років. Спочатку у нього не вийшло відкритись, а у мене були гроші і я запропонував спробувати зайнятись секс-шопом разом.

Всі, коли починають, досліджують ринок. Ми цього не робили і до сьогоднішнього дня.

Секс-шоп У мене просто є команда і бачення того, що робити через 5-10 років"
Тарас Крупа: “У мене просто є команда і бачення того, що робити через 5-10 років”

У мене не було досвіду, і для початку я вирішив, що нам потрібен сайт. Як часто це буває, знайшов знайомого програміста, який разом з дизайнером зайнявся розробкою. Це обійшлось у $2 тисячі моїх власних коштів.

У нас кремом не збільшують груди

Спочатку ми наповнювали полиці секс-шопу всім підряд. Тоді всі магазини скуповували весь непотріб, який був ще й шкідливий, через фталати (шкідливі речовини, які додають для пом’якшення матеріалу виробу).

Я випробував всі наші товари на собі зі своїми партнерками і зрозумів, що вони не витримують просто ніякої критики. Зробив власну табличку для наших працівників, де писав характеристики товарів, якими користувався: мастурбатори, іграшки, вібратори.

Тарас Крупа: “Я зрозумів, що якісний лубрикант забезпечує 50% успішного сексу”

За перші три роки ми відмовились від більше 15 тисяч позицій товару і змінили китайський мотлох на якісних американських та європейських виробників.

секс-шоп одні з небагатьох, хто дає гарантійний термін практично на всі іграшки.

Ми відмовились від бадів і засобів для збільшення грудей та члена. Це все фейк. Крем вам не збільшить нічого, окрім розчарувань.

Хоча секс-шопи нормально на цьому заробляють, особливо на таблетках.  Взагалі, по законодавству, віагру не можна продавати, якщо у тебе немає ліцензії на аптеку чи аптечний пункт. Але магазини примудряються їх продавати, іноді навіть під іншими назвами.

Секс-шоп : На полицях  Lovespace тепер лише якісні лубриканти
На полицях Lovespace тепер лише якісні лубриканти

Але я вирішив поширювати те, що покращує здоров’я людей.  Це масажери простати, вакуумні помпи, гідропомпи. Завжди згадую історію, коли у мене питали колеги, як ми виживаємо без таблеток. А я просто відповідав, що ми продаємо масажери простати.

Відмовились від китайського непотребу – три роки в мінус

Відмова від неякісних товарів значно вплинула на наш прибуток. Якщо спочатку у нас було 700 замовлень, то після того, як викинули на смітник китайський мотлох, ми повернулись до 70 на місяць, продажі впали майже в 10 разів.

Ті, хто шукав дешевий товар, перестали в нас купувати. Ми намагались їм пояснити, що не існує цієї чарівної пігулки. Десь 10% це розуміли і залишились нашими клієнтами.

Три роки ми працювали в мінус. Але я кайфував від того, що роблю. Цікаво, що працюючи юристом, я міг заробити $3-4 тисячі за одну справу не напрягаючись, а тут я заробляв мінус 10 тисяч гривень.

Нас врятувало те, що у мене були гроші. Завдяки цьому, я міг помилятись,  починати все спочатку та виплачувати зарплату.

Читайте також: Бонги для айтішників та “повітряні кити”: донецький архітектор створює унікальні глиняні фігури

Щоб якось ще підтримувати продажі, ми запропонували нашим клієнтам нічну доставку секс-товарів. Її робили саме ми – власники. Але згодом вирішили відмовитись від цього, бо це важко. Буває, приїжджаєш з замовленням, а п’яний клієнт не піднімає слухавку і що робити?

Ми самоучки і на початку наробили купу помилок. Могли не побачити і за кілька годин злити на рекламу три тисячі доларів, при заробітку кілька сотень доларів. Або я міг заплатити за розробку сайту $20 тисяч, при тому, що наші колеги платили в рази менше.

Фото: Дмитро Ларін

Ми, напевне перший секс-шоп, який органічно росте і вже давно перестали публікувати лише цицьки та дупи.  Ми не робили ніякої реклами, допомогло сарафанне радіо. Facebook взагалі не пропускає слів “секс-шоп”, “вібратор” і тому подібне.

Зараз для просування використовуємо Google AdWords, але там теж є свої обмеження.

Як відкрили офлайн секс-шоп

Наш перший офлайн секс-шоп був на Петрівці. Через півтора року роботи нас звідти “попросили”. Відповідно, ми втратили місце та гроші, які вклали в ремонт.

Але це дало нам значний поштовх вперед. Якщо вам роблять якусь гидоту, то дякуйте, бо це змушує рухатись далі.

Я почав шукати просторне приміщення, щоб там вистачило місця і для шоуруму, і для БДСМ-кімнати, і для лекторію. І таке приміщення знайшли на Подолі. Відкрили його під кінець 2014 року. Ми вклали в ремонт $60 тисяч. Але зараз прибуток однаковий, що від онлайн магазина, що від офлайн.

Так Lovespace виглядає зсередини

Серед відвідувачів, які не соромляться заходити в офлайн-магазин, у нас все ж таки більше чоловіків, приблизно на 10%. Але часто приходять і пари різного віку з сучасним мисленням, з дітьми, або без.

Клієнти відкриті і розуміють, що секс – це чудово

Мабуть, переломним став фестиваль “Секс і місто” у 2015 році. Там ми зробили перфоманс і “шльопали” всіх бажаючих до 4 ранку. До нас стояли черги.

БДСМ для чайників

Ми перші почали проводити в секс-шопі освітні лекції та майстер-класи. Заходи бувають різними: від лекції про те, як говорити з дітьми про секс від психолога до майстер-класу по БДСМ для іменинниці чи майбутньої нареченої. Ми запрошуємо інших лекторів і даємо корисну інформацію. А також читаємо лекції “БДСМ для чайників”.

Ми робимо це умовно безкоштовно. У нас простий принцип: ти платиш 300 гривень за лекцію, але за ці гроші ти протягом півроку можеш купити щось у нас. Сексуальні знання мають бути доступними.

Фото: Дмитро Ларін

Тобто люди платять лише за те, що купують. Бо, знаєте, практика без теорії сліпа, а теорія без практики мертва. Наша ціль – мотивувати людей спробувати секс-іграшки, лубриканти чи щось інше.

На такі заняття до нас приходить 90 % жінок. Лекції відбуваються 3-4 рази на місяць. Ми анонсуємо про них у Фейсбуці чи Інстаграмі.

Читайте також: Літак, дельтаплан, парашут: де екстремалам провести літо

Людей, які роблять щось унікальне у нашій сфері можна перерахувати на пальцях як в Україні, так і у світі. Ми, на відміну від інших секс-шопів, робимо ігри для дорослих. VanderSex  – це перша англо- і україномовна гра в Україні.

Ігор на зразок Камасутри на ринку вистачає. А тут гра про комунікацію, де партнери виконують завдання, які збуджують та розслабляють. У нас є такі дві гри, кожна з яких приносить дохід у $2 тисячі на місяць.

Інклюзивний секс

Ми єдиний інклюзивний секс-шоп в Україні. Зараз співпрацюємо з Доступно.UA, з Уляною Пчолкіною (телеведуча, перша чемпіонка світу з карате серед дівчат на візках, – Ред.).  

На нашому сайті є відео з субтитрами, що є важливим для людей з порушенням слуху. Також працюємо над тим, щоб зробити інформацію доступною для людей з інвалідністю. Наприклад, у нас є 3D-тур на сайті. І в цьому ми теж єдині. Тут можна побачити, де ми знаходимось, як виглядає приміщення і чи зможете сюди проїхати, що важливо для людей з інвалідністю.

Лише на перший погляд здається, що їм нічого не потрібно. Але це дурня. Секс потрібен усім. Секс – це ми, а ми це секс.

Наша задача – донести людям, що це нормально. Все це дало нам абсолютно іншу аудиторію і це чудово, але ми не паримось та працюємо далі.

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели захід на тему підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні

Опубліковано

«Культурні сили» та платформа «Меморіал» 26 березня провели захід, який присвятили розвитку культури підтримки жінок, які втратили чоловіків на війні. На події відбувся відкритий діалог між лідерками громадянського суспільства, представниками патронатних служб, військовими, волонтерами та митцями.

Про це повідомили в «Культурних силах».

Що обговорили на заході

Подію організували для того, аби почати діалог на важливу тему, яку можуть оминати у суспільстві через її важкість. Спікери обговорювали, як не залишати жінок, які втратили коханих наодинці з горем, а також як навчитися не шкодити, натомість вміти підтримувати і турбуватися.

На панелі «Культура підтримки» керівниця психологічного простору «ПроЖИТИ» Катерина Чижик розповіла:

«Для мене особисто одним із тригерних слів було “тримайся”. Нема мені за що триматися, нема за кого триматися. І ще, коли сусіди або хтось кажуть: “та молода, ще вийдеш заміж” це саме болюче, що можна сказати жінці, яка втратила свого коханого чоловіка».

Катерина втратила свого чоловіка у 2023 році. Аби пережити цю подію, жінка почала створювати власне місце сили. У цей період виник психологічний простір «ПроЖИТИ».

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

У «Культурних силах» зазначили, що саме в громадському секторі започатковують проєкти, які можуть полегшувати проживання горя втрати.

«Якби не громадський сектор, я взагалі не уявляю, що було б з багатьма членами родин загиблих. Громадським організаціям, які підтримують рідних і близьких загиблих воїнів, треба об’єднувати зусилля, бо державним органам та суспільству часто байдуже на їх проблеми»‚ — розповіла очільниця фонду «Маємо жити» Оксана Боркун.

Також важливою темою для жінок, які втратили своїх чоловіків, є збереження пам’яті про них. Керівниця патронатної служби «Азов.Супровід» Ріна Рєзнік зазначила:

«Є величезна кількість онлайн-петицій про присвоєння звання Героїв України. І ми з одного боку розуміємо, що кожен з загиблих герой цієї країни, а з іншого боку також розуміємо, що не можемо забезпечити кожному цю державну нагороду, назву міста, назву вулиці й таке інше. Зараз це є найбільшим випробуванням, як весь цей обсяг горя акумулювати і дати кожній індивідуальній, величезній, серйозній трагедії достатньо простору і місця для того, щоб це вшанування було достатньо гідним і великим». 

Презентація кліпу «Місто наречених»

На події «Культурні сили» представили новий кліп на пісню Саші Чемерова «Місто наречених». Його присвятили жінкам, які пережили втрату. У кліпі знялася Таті Сонце (Тетяна Мельник).

«Головна героїня цього кліпу не актриса, це жінка, котра втратила свого коханого на війні. І тут на екрані ми можемо бачити не гру, а власне проживання втрати», — зазначив засновник платформи «Культурні сили» Миколай Сєрга.

Автор пісні Саша Чемеров поділився своїми емоціями від переглядання кліпу:

«Як і всі присутні, я вперше дивився цей кліп. І мені важко було втримати сльози. Моїм завданням було не констатувати факт втрати, а дати надію. Тому що життя все ж таки продовжується, все ж таки життя має сенс». 

Відео: ютуб-канал «Культурних сил»

Довідка

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що «Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Суспільство

На Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкриють новий креативний простір MLYN design hub, присвячений сучасному українському дизайну. Відвідувати простір можна буде щодня та безплатно. Відкриття MLYN design hub запланували на квітень 2025 року.

Про це повідомили у команді простору.

Що буде в MLYN design hub

Простір працюватиме у стінах колишнього заводу «КиївМлин», у якого й запозичили частину назви. Головна мета проєкту — знайомити українців з якісними предметами інтер’єру, що виробили в Україні, та популяризувати їх.

Українські виробники та дизайнери зможуть представляти свої роботи у межах експозицій інтер’єрних предметів. Виставкова зала оновлюватиметься кожні три-чотири місяці.

«В MLYN design hub ми прагнемо зробити сучасний український дизайн більш помітним для широкої аудиторії. Тому відкрили цей простір — затишний, дружній, наповнений подіями, який щоденно дає можливості для розвитку і популяризації дизайну. Тут українські виробники і дизайнери можуть представити свої роботи на постійній основі, а відвідувачі — відкрити для себе якісні, естетично довершені предмети інтер’єру, створені в Україні», — зазначив засновник MLYN design hub Роман Михайлов.

Читайте також: «Довженко-Центр» запускає у шести містах кіноклуб

Перша експозиція

Першою виставкою у просторі стане експозиція під назвою «Зерно». Її створили під кураторством артдиректорки простору Ярослави України.

«Експозиція “Зерно” представить інсталяції різних інтер’єрних зон, скомпонованих з предметів українського виробництва. В ній ми переосмислимо традиції нашого дизайну в потоці сучасних тенденцій», — розповіла Ярослава Україна.

MLYN design hub працюватиме щодня, вхід для відвідувачів вільний. Експозиційна зона працюватиме з 10:00 до 19:00, а подієва зала прийматиме заходи до 23:00. Простір розташований за адресою вулиця Спаська, 36/31, на другому поверсі.

Раніше ми писали, що анонімний митець зі Львова зібрав понад мільйон гривень на військо за допомогою картин.

Фото: MLYN design hub

Читати далі