Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
obzor uslug tsentra aviatsii rotor ukraina foto1 obzor uslug tsentra aviatsii rotor ukraina foto1

Суспільство

Літак, дельтаплан, парашут: де екстремалам провести літо

Опубліковано

Пропонуємо вилетіти із зони комфорту та спробувати екстремальні розваги. А що може пришвидшити биття серця до 100 ударів на хвилину, як не політ на повітряному судні малої авіації?!

У цьому матеріали зібрали точки екстриму, де можна спробувати себе в ролі другого пілота, відчути перевантаження. А як бонус – більшість аеродромів надають додаткові послуги: політ на планерах, дельтапланах чи в аеротрубі, стрибки з парашутом.

Київ і область

Киянам пощастило, бо неподалік Києва (і навіть в самому місті є) – найбільше летовищ.

Аеродром “Чайка” – тут можна пройти курс вищого пілотажу, а потім стати учасником повітряних раллі. Найдешевший сертифікат польотів з фігурами вищого пілотажу – 3150 грн (15 хв). Знаходиться у с. Чайка, вул. Авіаконструктора Антонова 8.

Читайте також: У Києві облаштують станції прокату для водних видів спорту

Аеродром “Бузова” – найдешевший (ознайомчий) політ триватиме 15 хвилини. Вартість – 1125 гривень. Окрім польотів на літаках, пропонують ще й стрибки з парашутом (3800 грн) та політ в аеротрубі (500 грн за 2 хвилини), політ на планері (2500 грн за 20 хв). Розташоване летовище в однойменному селі Бузова.

Летовища поблизу Києва пропонують повний набір екстремала: політ, стрибок з парашутом, лавіювати в аеротрубі

Аеродром “Наливайківка” – можна політати ще й на дельтаплані, який оспівував у своїй пісні маестро Леонтьєв. На цім летовищі готують пілотів-любителів, а також проводять експериментальні польоти. Вартість краще уточнювати за телефоном +38 (098) 622 52 20. Аеродром знаходиться у Макарівському районі Київської області.

Читайте також: Дитячий відпочинок: 7 літніх таборів на морському узбережжі

Крім того, усі летовища об’єднані в один великий аероклуб та мають спільний сайт та сторінки у соцмережах: Instagram, Facebook, Twitter.

На вертольоті в Чорнобиль

У Києві є аеродром, де розмістилося аероагентство “Внебо”. Фішка компанії – здійснюють польоти на літаках і вертольотах не лише над Києвом, а й по всій Україні.

Політ на вертольоті до Чорнобиля коштує понад 29 тисяч гривень, а літаком – 17500

Для прикладу, компанія пропонує польоти на літаках в Чорнобиль, вартістю від 17500 грн, або 29 тисяч – вертольотом. Також є послуга польотів у інші населені пункти України: Радомишль (від 28 тис. грн), Качанівка (27 тис. грн), Умань (37800 грн) та ін. У салон може ввійти 1-3 пасажири.

Читайте також: Чорнобильська зона стала у 10 разів популярнішою для туристів

Є і дешевші розваги, вартістю від двох тисяч гривень, як от ознайомчий 15-хвилинний політ.

Також компанія має льотні представництва у 25 містах України, зокрема – у Харкові можна випробувати політ на реактивному літаку, у Дніпрі – спробувати вечірні політ над містом, розгледіти Одесу з усіма її вуличками та помилуватися морем, або за 6 тисяч гривень облетіти Львів.

Зв’язатися з компанією для польоту можна тут.

Планери та літаки в Рівному

На аеродромі Воронів, що у 33 км від Рівного, збереглися єдині в західному регіоні парашутна і планерна ланки.

Політ на планері тут коштує 1200 грн за 10 хв, а на літаку – 1500 грн за 10 хв. Проте годину в повітрі можна провести за ціною 6500 гривень.

Планер – це безмоторний літальний апарат, який не має механічної тяги

Окрім польотів, із додаткових розваг, на летовищі пропонують стрибок з парашутом по класичній десантній методиці. Навчання студенти проходять протягом 20-30 уроків. Найдешевший стрибок з висоти 1000 м, обійдеться у 1350 грн. А у тандемі з інструктором і з висоти 3 км – 3950 грн.

Детальніше з програмами можна ознайомитись на офіційному сайті.

Екстрим в Дніпрі й “Static line”

На “Майському” аеродромі поблизу Дніпра випробовують польоти з фігурами вищого пілотажу, вартістю 3650 грн за 15 хв.

Стрибок “Static line” виконують з парашутом-крилом, який відрізняється від класичного круглого – підвищеною маневреністю

Але тут пропонують і унікальні стрибки з парашутом-крилом – “Static line”. Після 8-годинного інструктажу та медогляду – зможете насолодитися 3-ма секундами вільного падіння з висоти 1000 метрів. А потім спрацює розумна система парашута, і він сам автоматично розкриється. Цей вид стрибка відрізняється від класичного з круглим парашутом. Адже з першого разу екстремал лишається з небом сам на сам, без інструктора. Коштує розвага – 2000 грн. Кожен наступний стрибок протягом місяця – 1800.

З деталями можна ознайомитись на офіційному сайті.

Аеротаксі на замовлення із Харкова

Пощастило мешканцям Харкова, бо для них не лише працює авіаслужби у якості розваги, а й надає послуги аеротаксі. Замовити приватний політ можна до Кривого Рогу, Одеси, Кременчука, Сум, Полтави й Кропивницького. Об’єднання любителів малої авіації не лише здійснює 20-хвилинні польоти, а й організовує індивідуальні перельоти.

Компанія “Ротор Україна” пропонує пасажирам складати індивідуальні маршрути польотів

Пілоти і диспетчери прокладають 1,5-2 годинні сітки маршрутів. Крім того, замовник може розраховувати на індивідуальний маршрут. Льотчики переконані, що це сприяє розвитку внутрішнього аероруху в Україні.

Читайте також: Під Києвом відкривається перший у світі куледром

Послуги авіаційного центру “Ротор Україна” (який об’єднує сім областей) можна замовити тут.

Маленькі поради

Коли наважитесь на повітряну екстремальну розвагу – обговоріть з пілотом ще на землі, чим він вас дивуватиме. До прикладу, перевантаження (відчуття вільного падіння чи невагомості) – подобається не всім, звісно, якщо ви не оплатили фігури вищого пілотажу.

Паніка – не найкращий товариш екстремалів. Зазвичай пілоти проводять інструктаж перед польотом. Ви домовляєтесь, як діятимете, якщо страх таки накриє.

Суспільство

В Україні з’явилася професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”

Опубліковано

В Україні офіційно з’явилася професія “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”. Такий професійний стандарт розроблено за ініціативи Мінветеранів з метою запровадження в Україні професійного супроводу ветеранів й ветеранок війни, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів – на шляху переходу до цивільного життя.

Про це, як інформує Урядовий портал,  з посиланням на заступника Міністра у справах ветеранів України Максима Кушніра.

Зокрема, фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надаватиме роз’яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг. Наприклад, з питань оформлення відповідних документів тощо.

Читайте також: Укрзалізниця розігрує п’ять книг для юних мандрівників: як взяти участь

“Всі потреби, що виникають у ветеранів та ветеранок в рамках переходу від військової служби до цивільного життя, повинні знаходити фахову підтримку та допомогу, яка може бути забезпечена саме таким фахівцем із супроводу. Насамперед мова йде про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим Захисникам та Захисницям в отриманні ними, зокрема, реабілітаційних, психологічних, освітніх та інших послуг”, – зазначив Максим Кушнір.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як медійникам отримати генератори та павербанки.

Читати далі

Суспільство

На українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів: що треба знати перевізникам

Опубліковано

Відсьогодні, з 24 квітня, на українсько-молдавському кордоні запрацювала електронна черга для пасажирських автобусів «єЧерга». Відтепер на 10 пунктах пропуску з Молдовою кожному автобусу буде доступна можливість обрати час перетину кордону у межах послуги «єЧерга».

Про це повідомили у Міністерстві відновлення України.

«У рамках реформи міжнародних автобусних перевезень Міністерство відновлення продовжує працювати над забезпеченням можливості своєчасного перетину кордону автобусами», – зазначили у Міністерстві.

Читайте також: В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

До «Мамалига – Крива» та «Могилів-Подільський – Отач» додадуться пункти пропуску:

  • «Виноградівка – Вулканешти»
  • «Малоярославець 1 – Чадир-Лунга»
  • «Нові Трояни – Чадир-Лунга»
  • «Рені – Джурджулешти»
  • «Серпневе 1 – Басараб‘яска»
  • «Старокозаче – Тудора»
  • «Табаки – Мирне»
  • «Росошани – Бричень»

Додамо, реєстрація у новий тип черги, яка має назву «За розкладом» для пунктів пропуску з Молдовою починається з 24 квітня о 12:00. Рух автобусів за новим записом розпочнеться 25 квітня о 12:00.

Нагадаємо, в Україні студенти зможуть самостійно корегувати темп та тривалість навчання.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя

Опубліковано

Літом 2023-го російська ракета вбила біля Запоріжжі співачок Крістіну Спіцину та Світлану Семєйкіну. Тоді відео з їх виступів та благодійних концертів летіли всіма соцмережами. І днями рідні дівчат здійснили їхню мрію – випустили авторську пісню Світлани “Вогонь уже не горити”, виконану голосом Крістіні. Цю пісню дівчата посвятили Маріуполю…

Для їхніх батьків дуже важливо, аби ця пісня, як і пам’ять про них, лунала Україною та світом. І ми запрошуємо всіх вас послухати її додати до своїх плейлистів. А також ми просимо кожного, хто прочитає цей допис, тегнути у коментарях під відео свою улюблену радіостанцію, аби привернути увагу і здійснити мрію батьків дівчат – почути пісню “Вогонь уже не горить” по радіо. Пісня та кліп доступні на Sportify, Apple Music, Instagram, Facebook, TikTok, Deezer та багатьох інших платформах.

Історії життя дівчат

Крістіна і Світлана загинули від російської ракети. Днями батьки дівчат випустили їхню авторську пісню. Дівчата присвятили її подіям у Маріуполі, і для рідних важливо, аби пісню почуло якомога більше людей. Адже це памʼять про Крістіну і Світлану, яка має жити.

Крістіна навчалася співу з дитинства. У 18 років твердо вирішила, що хоче стати співачкою та мріяла про групу. Світлана грала на гітарі з 13 років та мріяла присвятити себе музиці. Дівчата знали одна одну зі школи, а після одного зі спільних концертів вирішили створити гурт.

Концерти та збори

Співали на вулицях у рідному Запоріжжі, а також Києві та Дніпрі, та проводили трансляції виступів у соцмережах. Батько Крістіни – військовий і для дівчат було важливо завдяки виступам збирати гроші для захисників та цивільних.

“А далі хочемо присвятити наступну пісню для усіх наших захисників і захисниць України. Хочемо ім подякувати за кожний їх крок, за кожний подих. Дякуємо Вам”, – казали на виступах музикантки.

Часто після концертів до музиканток підходили військові.

“Підходили і казали, що “були навіть такі ситуації, коли не хотілося жити, а слухаючи вас посміхалися і відпочивали разом з вами”, – каже мама Крістіни.

Трагедія на дитячому майданчику

Коли російська ракета вбила їх обох, ЗСУ помстилися за них і продовжують робити це досі! Вони загинули 9 серпня 2023 року. Того дня дівчата співали на вулицях Запоріжжя. Це була їхня остання пісня…

Після виступу Крістіна та Світлана пішли відпочити на дитячий майданчик, і саме туди влучила ракета…

“Мені здається, що це десь в 3 метрах від них прилетіло, в них не було шансів”, – розповідає мама Крістіни.

Спільна мета

До того дня батьки дівчат не були знайомі, але у горі стали один для одного найбільшою підтримкою. І разом вони вирішили втілити мрію доньок – записати їхню авторську пісню на професійній студії.

Сама пісня була написана Светою на честь загиблих у Маріуполі, коли відбувалися дії 22-го року. Света дуже хотіла, щоб Крістіна її виконувала, саме її голос вона чула в цій пісні. Саме ця мета допомогала батькам триматися у найважчі моменти.

“Воно не давало нам розслаблятися і впадати, як я для себе це називаю, “в мінус” – коли ти все, в тебе руки опускаються. І ти нічого не хочеш. Але “потрібно, хочу, дівчата цього хотіли”, – згадує Галина Спіцина.

Читати також: “У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Реалізація мрії

Рідні взяли оригінальні голоси дівчат з відеовиступу та записали пісню на професійній студії. А в кліпі використали 100 фотографій військових та цивільних, які загинули через росію. Батьки мріють якось почути “Вогонь вже не горить” по радіо та хочуть записати на студії другу авторську пісню доньок. А мати Крістіни хоче порадити всім втілювати свої мрії тут і зараз, не відкладаючи на потім

Послухати пісню можна на Spotify, Apple Music, YouTube та інших музичних платформах.

Нагадаємо, що за добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн.

Також ми повідомляли, що сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол.

Читати далі