

Суспільство
Літак, дельтаплан, парашут: де екстремалам провести літо
Пропонуємо вилетіти із зони комфорту та спробувати екстремальні розваги. А що може пришвидшити биття серця до 100 ударів на хвилину, як не політ на повітряному судні малої авіації?!
У цьому матеріали зібрали точки екстриму, де можна спробувати себе в ролі другого пілота, відчути перевантаження. А як бонус – більшість аеродромів надають додаткові послуги: політ на планерах, дельтапланах чи в аеротрубі, стрибки з парашутом.
Київ і область
Киянам пощастило, бо неподалік Києва (і навіть в самому місті є) – найбільше летовищ.
Аеродром “Чайка” – тут можна пройти курс вищого пілотажу, а потім стати учасником повітряних раллі. Найдешевший сертифікат польотів з фігурами вищого пілотажу – 3150 грн (15 хв). Знаходиться у с. Чайка, вул. Авіаконструктора Антонова 8.
Читайте також: У Києві облаштують станції прокату для водних видів спорту
Аеродром “Бузова” – найдешевший (ознайомчий) політ триватиме 15 хвилини. Вартість – 1125 гривень. Окрім польотів на літаках, пропонують ще й стрибки з парашутом (3800 грн) та політ в аеротрубі (500 грн за 2 хвилини), політ на планері (2500 грн за 20 хв). Розташоване летовище у однойменнному селі Бузова.

Аеродром “Наливайківка” – можна політати ще й на дельтаплані, який оспівував у своїй пісні маестро Леонтьєв. На цім летовищі готують пілотів-любителів, а також проводять експериментальні польоти. Вартість краще уточнювати за телефоном +38 (098) 622 52 20. Аеродром знаходиться у Макарівському районі Київської області.
Читайте також: Дитячий відпочинок: 7 літніх таборів на морському узбережжі
Крім того, усі летовища об’єднані в один великий аероклуб та мають спільний сайт та сторінки у соцмережах: Instagram, Facebook, Twitter.
На вертольоті в Чорнобиль
У Києві є аеродром, де розмістилося аероагентство “Внебо”. Фішка компанії – здійснюють польоти на літаках і вертольотах не лише над Києвом, а й по всій Україні.

Для прикладу, компанія пропонує польоти на літаках в Чорнобиль, вартістю від 17500 грн, або 29 тисяч – вертольотом. Також є послуга польотів у інші населені пункти України: Радомишль (від 28 тис грн), Качанівка (27 тис грн), Умань (37800 грн) та ін. У салон може ввійти 1-3 пасажири.
Читайте також: Чорнобильська зона стала у 10 разів популярнішою для туристів
Є і дешевші розваги, вартістю від двох тисяч гривень, як от ознайомчий 15-хвилинний політ.
Також компанія має льотні представництва у 25 містах України, зокрема – у Харкові можна випробувати політ на реактивному літаку, у Дніпрі – спробувати вечірні політ над містом, розгледіти Одесу з усіма її вуличками та помилуватися морем, або за 6 тисяч гривень облетіти Львів.
Зв’язатися з компанією для польоту можна тут.
Планери і літаки в Рівному
На аеродромі Воронів, що у 33 км від Рівного, збереглися єдині в західному регіоні парашутна і планерна ланки.
Політ на планері тут коштує 1200 грн за 10 хв, а на літаку – 1500 грн за 10 хв. Проте годину в повітрі можна провести за ціною 6500 гривень.

Окрім польотів, із додаткових розваг, на летовищі пропонують стрибок з парашутом по класичній десантній методиці. Навчання студенти проходять протягом 20-30 уроків. Найдешевший стрибок з висоти 1000 м, обійдеться у 1350 грн. А у тандемі з інструктором і з висоти 3 км – 3950 грн.
Детальніше з програмами можна ознайомитись на офіційному сайті.
Екстрим в Дніпрі і “Static line”
На “Майському” аеродромі поблизу Дніпра випробовують польоти з фігурами вищого пілотажу, вартістю 3650 грн за 15 хв.

Але тут пропонують і унікальні стрибки з парашутом-крилом – “Static line”. Після 8-годинного інструктажу та медогляду – зможете насолодитися 3-ма секундами вільного падіння з висоти 1000 метрів. А потім спрацює розумна система парашута, і він сам автоматично розкриється. Цей вид стрибка відрізняється від класичного з круглим парашутом. Адже з першого разу екстремал лишається з небом сам на сам, без інструктора. Коштує розвага – 2000 грн. Кожен наступний стрибок протягом місяця – 1800.
З деталями можна ознайомитись на офіційному сайті.
Аеротаксі на замовлення із Харкова
Пощастило мешканцям Харкова, бо для них не лише працює авіаслужби у якості розваги, а й надає послуги аеротаксі. Замовити приватний політ можна до Кривого Рогу, Одеси, Кременчука, Сум, Полтави і Кропивницького. Об’єднання любителів малої авіації не лише здійснює 20-хвилинні польоти, а й організовує індивідуальні перельоти.

Пілоти і диспетчери прокладають 1,5-2 годинні сітки маршрутів. Крім того, замовник може розраховувати на індивідуальний маршрут. Льотчики переконані, що це сприяє розвитку внутрішнього аероруху в Україні.
Читайте також: Під Києвом відкривається перший у світі куледром
Послуги авіаційного центру “Ротор Україна” (який об’єднує сім областей) можна замовити тут.
Маленькі поради
Коли наважитесь на повітряну екстремальну розвагу – обговоріть з пілотом ще на землі, чим він вас дивуватиме. До прикладу, перевантаження (відчуття вільного падіння чи невагомості) – подобається не всім, звісно, якщо ви не оплатили фігури вищого пілотажу.
Паніка – не найкращий товариш екстремалів. Зазвичай пілоти проводять інструктаж перед польотом. Ви домовляєтесь, як діятимете, якщо страх таки накриє.

Суспільство

У Києві рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій спільно з представниками служби льотного складу провели спільні навчання на борту літака АН-225 «Мрія».
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС у фейсбуці.
«Рятувальникам розповіли і показали особливості конструкції літака АН-225 «Мрія», аварійні люки і виходи, місця розташування первинних засобів пожежогасіння», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рятувальники відпрацювали вправи з екстреної евакуації борт-інженерів за допомогою надувного трапу через аварійні люки літака.
Читайте також: Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)
Також потренувалися евакуювати льотний екіпаж через запасні евакуаційні виходи безпосередньо з кабіни літака.

Нагадаємо, рятувальники нагородили 4-річну киянку «За добру справу».
Усі фото: facebook.com/MNS.GOV.UA.
Суспільство

В останні вихідні травня – 29 і 30 числа – на Прикарпатті організують фестиваль дельтапланеризму «Свято неба».
Про це повідомив керівник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун у фейсбуці.
За його словами, Дністровський регіональний ландшафтний парк та «Гірський рятувальний центр» вирішили, що фестивалю – бути.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
«В останні вихідні травня, в Одаєві або Ісакові (все залежить від напрямку вітру) відбудеться Свято Неба: wings of freedom», – написав Ковтун.
Він зазначив, що кожен може долучитись до організації фестивалю.

Свято Неба: крила свободи – фестиваль для тих, хто захоплюється польотами парапланеристів і дельтапланеристів над Дністровським каньйоном, літав чи бажає політати в тандемі з професійним інструктором або просто любить небо.
Нагадаємо, на Полтавщині активіст створив понад 60 скелелазних маршрутів.
Як ми повідомляли раніше, у Луцьку на вихідних проведуть кликун-квест.
Головне фото: kpi.ua.
Суспільство

Компанія «Шепард Поділля» в селі Михайлючка Хмельницької області має намір розширюватися і збільшити кількість овезь із 2 тисяч до 10 тисяч.
Про це пише Аgroportal.
Відзначається, вартість всього проєкту на 10 тис. голів становить 45 млн грн — це власні інвестиції компанії та інвестиції ОАЕ.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків

Про породу овець
Романовська порода овець виведена в 18 ст. Романівські вівці слід стригти 3 рази на рік. Шерсть використовується переважно в валяльному виробництві.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Нагадаємо, на Прикарпатті відкрили ферму кіз зааненської породи.
Головне фото: smartagrotrend.com.