Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
viber image 2019 05 31 11 58 11 viber image 2019 05 31 11 58 11

Економіка

Білявка-ковальчиня: як створити кузню і обставити конкурентів-чоловіків

Опубліковано

Зріст Наталії Герасимчук – усього 1,57 метри. Замовники часто перепитують тендітну білявку з недовірою: “Ви? Займаєтесь ковальством?”. Не просто займається, а вже 15 років тримає бізнес у містечку Шепетівка (Хмельницька область) – і керуючи кузнею, і займаючись художньою ковкою на рівних з чоловіками.

Наталя розповіла, як втримати працівників від втечі на заробітки, а також про те, як зруйнувати стереотипи про “суто чоловічу професію”.

Далі – зі слів Наталі.

“Я вам покажу, як треба працювати”

Починали ми працювати з братом колишнього чоловіка. Він займався художньою ковкою, я працювала з паперами та спілкувалась із клієнтами.

Потім так сталось, що з чоловіком ми розбіглись, тому і бізнес з його братом не склався. Після 9 місяців депресії почала інструменти для ковальства купляти і таким чином сама стала на ноги.

Пам’ятаю, тоді у мене з’явилась така думка: “Я вам усім покажу, як треба працювати”.

Усі вироби команда Наталії робить вручну. Жінка працює з тими ж інструментами, що й чоловіки

Моєю першою роботою була металева троянда. Робила тиждень, а якщо би стояти з ранку до вечора – зробила б і за день. Але ж я, окрім того, що біля горна, сама заміри роблю, керую працівниками, а ще ж треба встигати бути хазяйкою і мамою для моїх двох донечок.

Навчилась всього самотужки

Ковальська справа мені легко давалася, подобається кузня, метал – не знаю чому. Ще коли працювали зі своїм родичем, бачила ковальську роботу і очей не могла відвести. Милувалась, запам’ятовувала, а потім усе це знадобилось.

У справі я з 2005 року – розпочала, витративши частину відкладених коштів.

Пам’ятаю, у першу чергу, купила новий зварювальний апарат і нову болгарку. Це все, що в мене було. А станочки і всяке таке – це вже хлопці мої власноруч викували.

Подарунок від кузні для хмельницького скверу на свято Пасхи

Ковальська справа, звісно, давалась не так легко,  як хотілось. Але якщо виникали питання, шукала відповіді в інтернеті, спілкувалась з колегами. З одного форуму ковальського багато чого витягнула для себе. Як щось не виходило по роботі, одразу задавала там питання або шукала у книжках.

Були такі нюанси, що на початку я могла неправильно вартість замовлення порахувати. Інколи мінус такий робила, що просто “за спасібо” людям дарувала виріб.

Так було кілька разів – аж поки я набила руку.

До жінки прийдуть в другу чергу

На початку роботи так і було – думали, раз жінка, нічого не тямлю в роботі. Але тепер ковалі, які працюють по декілька років, дзвонять за порадою.

Недавно просили зі Славути хлопці приїхати, бо самі не можуть розібратися з питанням ковки.

Іронічно мене зустрічають, так. Але коли я показую свої роботи, люди заспокоюються, приймають, бачать, що “вона таки щось знає”. І замовляють.

Труднощі, щоправда, і зараз виникають. Щоб ви собі розуміли, зараз аби мої хлопці не втікли за кордон, собі роблю набагато меншу зарплатню. Бо вже дивляться в ту сторону.

Наталя працює у кузні на рівних з чоловіками, але каже, хлопці все-таки намагаються її берегти

Хлопці мої – Євген та Дмитро – як і я: і зварювальники, і ковалі.

Проте вони мене бережуть від надто тяжкої роботи, бо я все-таки жінка.

Як відкрити ковальську справу з нуля

Зараз з нуля відкрити ковальську справу коштує 20 тисяч гривень – якщо власноруч всі необхідні інструменти зробити, або й 150 тисяч – коли брати повністю всі автоматизовані станки.

От у моїй кузні дійсно ручна робота, але є станки, які роблять механічно все.

Все, що по суті треба вам для старту – болгарка та зварювальний апарат. Далі шукаєте клієнта, клієнт дає замовлення, і ви йдете на металобазу. Я давно працюю з однією базою, в мене в них там і знижка гарна.

На місяць орієнтовно 10 тисяч одній людині ковальством можна заробити.

Врахуйте при відкритті також, що кваліфікованих не вистачає. А ті, хто є, тікають за кордон.

Тому при умовно 5 тисячах заробітку – віддаю робітникам чотири, а собі залишаю тисячу.

І ще – зараз люди стали вимогливими, а от платити більше за якість вони не готові. Тому ціну поки не піднімаємо.

Поради майбутньому ковалю(чині)

Якщо ви всерйоз вирішили займатись цією справою, більше практикуйтесь і не бійтесь питати поради, якщо не вийшло зробити якийсь елемент, чи не знаєте, як оцінити вартість виробу. І найголовніше – візьміть за основу правило завжди мирно розходитись із клієнтом.  Я уже не раз переконалась у його дієвості. 

Економіка

Одеський аеропорт отримав нову злітно-посадкову смугу (ВІДЕО)

Опубліковано

Одеський аеропорт отримав нову злітно-посадкову смугу, яку спорудила компанія «Автомагістраль – Південь».

Про це пишуть Крила.

Реалізація масштабного проєкту завершилась влітку, після 31-го місяця важкої роботи. Для будівництва нової смуги створили виробничо-технічну базу на території аеропорту та використовували найсучасніші технології, зокрема унікальний бетоноукладальний комплекс Gomaco GP4.

Читайте також«Чорна п’ятниця» чи свідоме споживання? Три історії людей, які вас надихнуть

Довжина нової злітно-посадкової смуги складає 2800 метрів, а ширина – 45 метрів. Конструктив ЗПС має товщину 105 см, і з них 40 см – «важкий бетон».

Влаштування бетону велось без стаціонарної опалубки на проєктну ширину 8 метрів за один прохід. Наразі триває сертифікація та отримання дозволів на експлуатацію ЗПС.

Також проводиться випробування світлосигнального, радіонавігаційного та метеорологічного обладнання.

Читайте такожБа та Ді фрілансери. Як бабуся влаштовує пенсіонерів на роботу нянями

Несуча спроможність нової ЗПС дозволить приймати майже в два рази більше літаків. Нова ЗПС відчинить небо для лоукостерів та літаків категорії D, щоби мандрувати у будь-якому напрямку.

Нагадаємо, Мінінфраструктури готується передати в концесію термінали в порту Чорноморська.

Як ми повідомляли раніше, аеропорт «Бориспіль» запустив опитування задля покращення навігації.

Головне фото: wing.com.ua.

Читати далі

Економіка

Нібулон спустив на воду 90-метрову баржу (ФОТО)

Опубліковано

Компанія «НІБУЛОН» спустила на воду нове замовлення – несамохідне судно проєкту NBL-91.

Про це повідомили у пресслужбі «НІБУЛОНу».

Спуск цього судна на воду є результатом реалізації будівництва вже другої серії несамохідних суден проєкту NBL-91, яка передбачає зведення двох одиниць.

Читайте також«Чорна п’ятниця» чи свідоме споживання? Три історії людей, які вас надихнуть

Будівництво першої серії відбулося протягом 2015–2016 рр., у результаті чого «НІБУЛОНівський» флот поповнився чотирма такими несамохідними суднами. Ця подія стала насправді історичною, адже головна особливість цих суден – експлуатація на мілководних ріках. Таким чином, «НІБУЛОН» почав створювати спеціальний флот, метою роботи якого стало відродження судноплавства на річці Південний Буг. 

Читайте такожБа та Ді фрілансери. Як бабуся влаштовує пенсіонерів на роботу нянями

Головні характеристики несамохідного судна:

  • довжина – 90 м, ширина – 16 м,
  • висота борту – 4,2 м,
  • осадка – 2,7 м,
  • вантажопідйомність – 3 000 т,
  • загальна місткість вантажних трюмів – 5050 куб. м.

Конструкція судна дозволяє транспортувати генеральні та навалювальні вантажі у будь-який період року, і навіть у період льодового стану.

Окрім того, що несамохідні судна проєкту NBL-91 збудовані під особливості експлуатації на головній водній артерії півдня країни, вони успішно працюють й на Дніпрі, тобто є універсальними для роботи на внутрішніх водних шляхах України. А також завдяки своїм розмірам судна перевозять значну кількість вантажів. За один стандартний рейс баржо-буксирний склад із двома несамохідними суднами проєкту NBL-91 транспортує 6 000 тонн збіжжя, що кожного разу заміняє роботу 250 вантажівок. 

Відразу після спуску судна на воду суднобудівники приступили до проведення добудовчих робіт на ньому. Після їх завершення та успішних швартовних випробувань замовлення буде передано судноплавній компанії, що також підвищить ефективність роботи «НІБУЛОНівського» флоту. 

Нагадаємо, «Нібулон» спустив на воду новий буксир.

Як ми повідомляли раніше, на “Нібулоні” почали збирати міцний корпус нового судна.

Усі фото: nibulon.com.

Читати далі

Економіка

В ОТГ на Рівненщині стартував проєкт вирощування органічної малини

Опубліковано

В ОТГ на Рівненщині вирощують органічну малину. Почали з ділянки 1,8 га та планують збільшити площу і створити кооператив.

Проєкт запустили у Бугринській сільській раді, що в Гощанському районі, пише agronews.ua.

Зазначається, що фахівці сільської ради розробили можливий алгоритм використання власних ресурсів під час реалізації проєкту. Він передбачав передачу земельної ділянки відповідного обсягу місцевому комунальному підприємству «Бугринський добробут», придбання необхідної техніки, супутніх матеріалів, саджанців.

Читайте також: Фермер вирощує під Одесою екзотичну кассабанану

Звідки фінансування?

Проєкт отримав фінансування у співвідношення 90% до 10%. Загалом на реалізацію проекту з вирощування органічної малини Рівненська ОДА виділила 150 тис. грн, а Бугринська сільська рада — 15 тис. грн.

Читайте також: Підприємець з Миколаївщини заснував успішний “холодний” бізнес

За кошти, передбачені на реалізацію проєкту, було придбано бензинову косу, систему поливу, ємності для води, фрезу до трактора і, звісно, саджанці ремонтантної малини сорту «Полана».

«Нещодавно спільними зусиллями працівників КП «Бугринський добробут» під керівництвом директора Олега Святецького, сільської ради, КУ «Центр надання соціальних послуг», пожежної команди, працівників культури й медицини було висаджено 10 тисяч саджанців малини сорту «Полана», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: У ботсаду Одеси дозрів урожай полуничного дерева (фото)

Масштабні перспективи

Нарощувати в перспективі обсяги виробництва у сільській раді також планують за рахунок об’єднання зусиль із фермерами з сусідніх районів. Тобто обговорюють можливість створення кооперативного підряду. Тоді за рахунок обсягу можна й на ціну вищу розраховувати.

Крім того, до проєкту долучились й інші громади області. На умовах угоди співпраці вони проходитимуть навчання на базі Бугринської сільської ради, перейматимуть досвід.

Фото: agropolit.com

Читати далі

Економіка

В Україні з’явився новий поштовий оператор

Опубліковано

На території України запрацював новий поштово-логістичний оператор – “АЛЛО Express”.

Про це свідчить запис у Єдиному державному реєстрі операторів поштового зв’язку, передає Економічна правда.

Зазначається, що компанія Алло буде надавати послуги з доставки та видачі посилок інтернет-замовлень з сайту allo.ua

“Відділення поштового оператора АЛЛО Express будуть розташовуватися в діючих магазинах АЛЛО в 140 містах України”, – йдеться у пресрелізі.

Читайте також: Україна підписала Угоду з ЄБРР на залучення €63 млн для Укрпошти

Окрім класичних поштових послуг, АЛЛО Express планує надавати комплекс фінансових сервісів у партнерстві з ТОВ “ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ”: переказ грошових коштів без відкриття рахунків та інші фінансові послуги в межах платіжної системи “ЕЛЕКТРУМ” та інших платіжних систем.

“Уже в найближчому майбутньому цей сервіс буде доступний у всіх відділеннях поштового оператора”, – додали в компанії.

Розвивати сервіс доставки планують за двома напрямками: доставка інтернет-замовлень у будь-яке відділення АЛЛО Express, а також – адресна кур’єрська доставка покупцю.

Читайте також: “Нова пошта” шукає 2,5 тисячі співробітників по всій країні

Також планують розвивати кілька форматів поштових відділень, у тому числі й за межами діючих магазинів АЛЛО.

Нагадаємо, український Ан-124 «Руслан» авіакомпанії «Авіалінії Антонова» доправив на Філіппіни відразу п’ять гелікоптерів Black Hawk, вироблених в Польщі на підприємстві PZL Mielec.

Фото: nikvesti.com

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.