Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
viber image 2019 05 31 11 58 11 viber image 2019 05 31 11 58 11

Економіка

Білявка-ковальчиня: як створити кузню і обставити конкурентів-чоловіків

Опубліковано

 

Зріст Наталії Герасимчук – усього 1,57 метри. Замовники часто перепитують тендітну білявку з недовірою: “Ви? Займаєтесь ковальством?”. Не просто займається, а вже 15 років тримає бізнес у містечку Шепетівка (Хмельницька область) – і керуючи кузнею, і займаючись художньою ковкою на рівних з чоловіками.

Наталя розповіла, як втримати працівників від втечі на заробітки, а також про те, як зруйнувати стереотипи про “суто чоловічу професію”.

 

Далі – зі слів Наталі.

“Я вам покажу, як треба працювати”

Починали ми працювати з братом колишнього чоловіка. Він займався художньою ковкою, я працювала з паперами та спілкувалась із клієнтами.

Потім так сталось, що з чоловіком ми розбіглись, тому і бізнес з його братом не склався. Після 9 місяців депресії почала інструменти для ковальства купляти і таким чином сама стала на ноги.

Пам’ятаю, тоді у мене з’явилась така думка: “Я вам усім покажу, як треба працювати”.

Усі вироби команда Наталії робить вручну. Жінка працює з тими ж інструментами, що й чоловіки

Моєю першою роботою була металева троянда. Робила тиждень, а якщо би стояти з ранку до вечора – зробила б і за день. Але ж я, окрім того, що біля горна, сама заміри роблю, керую працівниками, а ще ж треба встигати бути хазяйкою і мамою для моїх двох донечок.

Навчилась всього самотужки

Ковальська справа мені легко давалася, подобається кузня, метал – не знаю чому. Ще коли працювали зі своїм родичем, бачила ковальську роботу і очей не могла відвести. Милувалась, запам’ятовувала, а потім усе це знадобилось.

У справі я з 2005 року – розпочала, витративши частину відкладених коштів.

Пам’ятаю, у першу чергу, купила новий зварювальний апарат і нову болгарку. Це все, що в мене було. А станочки і всяке таке – це вже хлопці мої власноруч викували.

Подарунок від кузні для хмельницького скверу на свято Пасхи

Ковальська справа, звісно, давалась не так легко,  як хотілось. Але якщо виникали питання, шукала відповіді в інтернеті, спілкувалась з колегами. З одного форуму ковальського багато чого витягнула для себе. Як щось не виходило по роботі, одразу задавала там питання або шукала у книжках.

Були такі нюанси, що на початку я могла неправильно вартість замовлення порахувати. Інколи мінус такий робила, що просто “за спасібо” людям дарувала виріб.

Так було кілька разів – аж поки я набила руку.

До жінки прийдуть в другу чергу

На початку роботи так і було – думали, раз жінка, нічого не тямлю в роботі. Але тепер ковалі, які працюють по декілька років, дзвонять за порадою.

Недавно просили зі Славути хлопці приїхати, бо самі не можуть розібратися з питанням ковки.

Іронічно мене зустрічають, так. Але коли я показую свої роботи, люди заспокоюються, приймають, бачать, що “вона таки щось знає”. І замовляють.

Труднощі, щоправда, і зараз виникають. Щоб ви собі розуміли, зараз аби мої хлопці не втікли за кордон, собі роблю набагато меншу зарплатню. Бо вже дивляться в ту сторону.

Наталя працює у кузні на рівних з чоловіками, але каже, хлопці все-таки намагаються її берегти

Хлопці мої – Євген та Дмитро – як і я: і зварювальники, і ковалі.

Проте вони мене бережуть від надто тяжкої роботи, бо я все-таки жінка.

Як відкрити ковальську справу з нуля

Зараз з нуля відкрити ковальську справу коштує 20 тисяч гривень – якщо власноруч всі необхідні інструменти зробити, або й 150 тисяч – коли брати повністю всі автоматизовані станки.

От у моїй кузні дійсно ручна робота, але є станки, які роблять механічно все.

Все, що по суті треба вам для старту – болгарка та зварювальний апарат. Далі шукаєте клієнта, клієнт дає замовлення, і ви йдете на металобазу. Я давно працюю з однією базою, в мене в них там і знижка гарна.

На місяць орієнтовно 10 тисяч одній людині ковальством можна заробити.

Врахуйте при відкритті також, що кваліфікованих не вистачає. А ті, хто є, тікають за кордон.

Тому при умовно 5 тисячах заробітку – віддаю робітникам чотири, а собі залишаю тисячу.

І ще – зараз люди стали вимогливими, а от платити більше за якість вони не готові. Тому ціну поки не піднімаємо.

Поради майбутньому ковалю(чині)

Якщо ви всерйоз вирішили займатись цією справою, більше практикуйтесь і не бійтесь питати поради, якщо не вийшло зробити якийсь елемент, чи не знаєте, як оцінити вартість виробу. І найголовніше – візьміть за основу правило завжди мирно розходитись із клієнтом.  Я уже не раз переконалась у його дієвості. 

Економіка

Україна має намір побудувати водневий коридор в Німеччину

Опубліковано

 

Компанії-оператори газотранспортних систем Європи, серед яких «Оператор ГТС України», беруть участь в ініціативі «Центральноєвропейський водневий коридор», у рамках якої буде створено водневу магістраль для транспортування альтернативного палива.

Про це повідомили у пресслужбі українського оператора.

За словами представників компанії, через магістраль налагодять транспортування водню із перспективних районів виробництва цього «зеленого» палива через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту в Європейському союзі.

 

«Водневий коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств споживачам водню в Чеській Республіці та Словаччині», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожНа Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу

В ініціативі беруть участь «Оператор ГТС України», словацька компанія EUSTREAM, чеська NET4GAS і німецька OGE.

Фото: tsoua.com

Український оператор очікує, що Німеччина стане основним хабом попиту на водень в Європі, який постачатиме великі обсяги палива для забезпечення своїх потреб.

Учасники ініціативи вважають, що водневу магістраль можна створити на базі існуючої газової інфраструктури за допомогою інвестицій.

Читайте також: Британська компанія видобуватиме нафту на Львівщині

Нині організатори проекту вивчають можливість створення «Центральноєвропейського водневого коридору» для поставок водню в обсязі до 120 ГВт-год в день.

Довідка

У 2020 ЄС затвердив Водневу стратегію для кліматично нейтральної Європи до 2050 року, у якій Україна визначена як пріоритетний партнер завдяки її потенціалу з виробництва «зеленого» палива і наявності інфраструктури для поставок. Процес переходу ЄС з газу на водень може зайняти близько 25 років. Iнвестиції для такого переходу для України складуть щонайменше 100 млрд доларів.

Нагадаємо, в Україні вперше сертифікували авто, що заправляється воднем.

Як ми повідомляли раніше, Нафтогаз і німецька RWE підписали меморандум з розвитку водневих проектів.

Головне фото: erece.org.

Читати далі

Економіка

«Мотор Січ» і турецька військова компанія Baykar Makina підписали угоду

Опубліковано

 

Український виробник авіадвигунів «Мотор Січ» і турецька компанія-виробник безпілотників Baykar Makina підписали угоду про співпрацю.

Про це повідомив Укрінформ.

Зазначається, що підписання відбулося під час виставки аерокосмічної техніки та технологій TEKNOFEST у Стамбулі.

 

У турецькій компанії розповіли, про високу ефективність співпраці з Україною по частині двигунів, зокрема з компаніями «Івченко-прогрес» та «Мотор Січ».

Халюк Байрактар

«Сьогодні важливий момент для наших компаній – Bayraktar та Мотор Січ. Як ви знаєте, AKINCI – наша безпілотна система стратегічного рівня, їх уже постачають у ЗС Туреччини. Це продукт найвищого технологічного рівня», – сказав після підписання технічний директор компанії Baykar Makina Халюк Байрактар.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Топменеджер турецької компанії підкреслив, що співпраця між Україною та Туреччиною останніми роками зростає та реалізується за принципом взаємовигідного партнерства «перемога-перемога».

Халюк Байрактар

Деталі угоди не розголошуються.

Читайте такожЗ Парижу у Ладанці. Історія одного священника, який відроджує невеличке село на Львівщині

На виставці аерокосмічних технологій TEKNOFEST було представлено ударний безпілотник Akıncı турецького виробництва, який має двигуни українського виробництва.

На відкритті виставки цей БПЛА здійснив демонстраційний політ спільно з керованим пілотом літаком Hürkuş виробництва турецької авіаційної компанії TUSAŞ.

Нагадаємо, Укроборонпром підписав угоду з британською Babcock про будівництво військових кораблів.

Як ми повідомляли раніше, українські двигуни підняли безпілотник Akinci на 11,5 км і побили рекорд турецької авіації.

Усі фото: ukrinform.ua.

Читати далі

Економіка

На Одещині пробурили нафтову свердловину

Опубліковано

 

У Саратському районі Одещині пробурили нафтову свердловину глибиною 2 825 метрів.

Про це пише Радіо Свобода.

Роботи тривали близько двох місяців, нині свердловина проходить етап випробувань.

 

Робота над свердловиною розпочалась у липні 2021 року.

Нині тривають її випробування. Потрібно ще кілька місяців, щоб отримати результати і зрозуміти запаси нафти.

Читайте такожСвоя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Аналізи покажуть не лише запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння. Крім нафтових пластів, у свердловині є невелика кількість розчиненого газу.

Зазначається, що у випадку, якщо буде вирішено видобувати на Одещині нафту, проблем із інфраструктурою по доставці нафти не буде.

Нагадаємо, Україна вперше почала транспортувати британську нафту.

Як ми повідомляли раніше, на Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу.

Головне фото: golos.com.ua.

Читати далі