Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
imgonline com ua resize vyn0vklif9 imgonline com ua resize vyn0vklif9

Суспільство

Бонги для айтішників та “повітряні кити”: донецький архітектор створює унікальні глиняні фігури

Опубліковано

 

Нещодавно у Києві з’явилась місцина натхнення, де будь-хто – бізнесмени, продавчині чи технологи – сідають  за одним столом та ліплять фігурки з глини за особливою технологією.

Віктор Кущенко з Донецька, власник майстерні KUST ceramics

Цей чоловік у фартусі –  Віктор Кущенко з Донецька, власник майстерні KUST ceramics. Він створює з глини китів, кашалотів, косаток, незвичайні ліхтарі у вигляді коралу та інші вироби для декору. А також допомагає іншим прикрасити свій дім власними руками. Зараз молодий архітектор працює над створенням освітньої платформи та проводить майстер-класи для всіх бажаючих.

Як чоловіку вдалось продавати глиняні фігурки за $100, розпитував у нього журналіст “ШоТам?”.

 

Глиною захопився з дитинства

Я ще з дитинства любив ліпити щось з глини та пластиліну. Із семи років займався у художній школі, а згодом навчався у відомого донецького художника Георгія Беро в училищі.

Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”

Так аж 10 років життя присвятив мистецтву кераміки. Але навчатись пішов на архітектора, це допомогло мені розширити свої знання в композиції та дизайні. Коли ще жив у Донецьку, то займався графіті.

Коли розпочалась війна, довелось шукати своє місце в інших містах, подалі від вогню. Коли приїхав у Київ, спочатку працював художником на телебаченні.

Відтоді минуло два роки, і я зрозумів, що хочу повернутись у свою нішу та власними руками робити з глини різні чудернацькі вироби. У 2016 році подруга запропонувала орендувати частину студії на Подолі. Це невелике приміщення на 70 кв. метрів, де ми почали вирощувати своє дітище: я займався скульптурами та керамікою, а дружина – соціальними мережами та рекламою. Так і з’явився наш бренд KUST ceramics.

Якщо починати з нуля, то на закупівлю обладнання та матеріали витратите $10 тисяч

Повітряні кити та “коралові” світильники

Для виготовлення цих фігурок ми використовуємо різні види глини: біла, шамотна, червона, гончарна. А для покриття беремо німецьку глазурь.

Щоб наші фігурки не прив’язувалися до площини столу, вигадали спеціальну конструкцію, на якій виріб дороблюється та висихає. Це такий станок на підвісках, за допомогою якого наші кити чи косатки “плавають” у повітрі.

На такому станку скульптура кита дороблюється та висихає

Також розробляємо нові техніки, використовуємо сучасні медіа. Наприклад, якщо ми робимо велике панно, то використовуємо проектор, щоб відтворити зображення на виробі.

Читайте також: П’ять українок, які примусили ІТ-технології працювати на суспільство

Щоб зробити такого кита чи косатку, недостатьої лише взяти глину та сісти за роботу. Спочатку ми розробляємо стратегію реалізації. Нам потрібно зрозуміти, на які етапи потрібно розбити роботу. Спочатку ми робимо основну масу (якщо це тварина), потім додаємо лапки чи плавники. Далі на станках робимо вирізи. Останній етап – робота з інструментами, коли ми розгладжуємо, шліфуємо виріб. Після цього опалюємо їх у спеціальній електропечі при 950 градусів Цельсія. Потім покриваємо глазур’ю і знову опалюємо вже при температурі 1100 градусів і вище.

“Зараз ми виготовляємо з глини китів, кашалотів, косаток, та багато інших скульптур. Також є посуд, пано та все, що пов’язане з інтер’єром”

Кити є найбільш популярними. Вони одні з найбільших та добродушних створінь на планеті. Кити надихають своїми масштабами та грацією.

Ми розробили окрему колекцію фантазуючих світильників Liquid.  Їх поверхня при світлі ламп переливається різнокольоровими глазурями. Я люблю працювати зі світлом і створив для нього такий об’єкт, щоб вони підкреслювали одне одного.

Світильники від КUST

Ми отримуємо різні замовлення: робили генеалогічні дерева, столи та фігурки омарів. Щоб зробити великі замовлення у нас може піти 2-3 місяці.

Бонги для українських айтішників

Так, у нас зараз дуже великий асортимент виробів. Але першими ми почали виготовляти бонги. Це пристрій для куріння марихуани.

Спочатку розробив більше 100 штук.

Я орієнтувався спочатку на країни, де це легально – тобто США чи Європу. Але згодом зрозумів, що бонги користуються популярністю  і в Україні. Тут їх замовляють, переважно, айтішники. Ми можемо робити ексклюзивні бонги, було замовлення на дизайн у вигляді пікачу.

Чому закордонний ринок невигідний

Серед нашого асортименту найпопулярніші скульптури та фонарі у вигляді китів. Вони коштують 2500 гривень. Взагалі, ціни різні – залежно від ексклюзивності та складності.

Ми продаємо та розповідаємо про свої вироби на своїй сторінці у соціальних мережах, а також на “Всі свої”, де виставляємо продукцію під відсоток від продажу.

Читайте також: Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі

Вироби купують для дому або офісу. Ми маємо клієнтів у США, Шотландії, Канаді. Але ми не дуже популяризуємо свої вироби за кордон, адже такі скульптури досить важко перевозити, великі ризики та потрібно робити націнку товару.

Був випадок, коли ми відправляли у Штати три світильника і скульптуру. І всі наші вироби приїхали до замовника розбиті. Ми переробляли його знову, клієнт оплатив тільки повторну доставку.

Хочете дешевше? Робіть самі

Багато людей хотіли наших китів, але не всі могли дозволити купити готовий виріб. Тому ми вирішили зробити майстер-класи, де можна зробити такого ж кита чи світильник власними руками, але дешевше. І плюс, це вирішувало проблему маленьких продажів.

Це стало початком нашої освітньої платформи. Ми розробили ще декілька форм і додали професійний курс з скульптури. До нас приходять і айтішники, і маркетологи, і журналісти – всі, хто хоче створити ексклюзивну річ власними руками.

Є майстер-класи по заготовленим формам. На першому занятті робимо виріб, а на другому – глазуруємо. Вартість залежить від вибраної скульптури, наприклад, голова кита, єдинорога чи медведя – 1000 гривень, а світильник у вигляді коралу – 1500 гривень. Є формат занять, коли людина робить свій виріб з нуля. Для проходження цього курсу знадобиться 10 днів і близько 5000 гривень.

“Я проводжу для своїх учнів лекції та показую на практиці, як зробити керамічний виріб”

До нас приїжджають спеціально з Європи, щоб пройти курси. Переважно це українська діаспора. Наприклад, дівчина, яка жила в Італії приїхала спеціально до нас, щоб навчитись робити скульптури.

Новий підхід

Зараз у нашій команді 4 особи. Я, моя дружина, помічниця, яка проводить майстер-класи та гончар.

У нас абсолютно новий підхід і багато нових форматів, це дозволяє залишатись лідерами на ринку.  Зараз кераміка на вершині популярності, але багато майстрів концентруються на економічній стороні, ніж на креативності. У цьому і проблема.  А головна моя порада – це бути креативними та йти не по протореному шляху.

Читайте також: Балакуча постіль. Подружжя створило постільну білизну, яка розповідає дітям казки

Сьогодні, я бачу розвиток своєї компанії як освітньої платформи. Я прагну, щоб до нас могли приїжджати різні художники і проводити уроки. Також планую запустити франшизу на майстер-класи, і поширювати своїх китів по всьому світу.

Суспільство

У Славутичі митці створюють ЗD-монументи у VR

Опубліковано

 

У Славутичі під час арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича», створюють віртуальні цифрові ЗD-монументи.

Про це ШоТам повідомили організатори заходу.

Згідно з програмою Малої культурної столиці-2021, що реалізується в Славутичі спільно з Українським Культурним Фондом, у місті продовжено традицію масштабної арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму».

 

Цього року вона називається OFAR | Open Format Art Residence, тому що представлена у трьох підпроєктах, об’єднаних спільною темою «Апофеоз імперії».

Читайте такожЗ принтами від сонячних діток та фасадами київських будинків: вісім українських виробників особливих хустинок

Оскільки Славутич був створений на піку розвитку СРСР спільними зусиллями восьми республік, його архітектура є відображенням ідеологічних прагнень тієї епохи та уявою про художньо оформлене ідеальне місто для життя.

Щось із запланованого (будівлі, пам’ятники тощо) так і залишилось у планах, але тепер зусиллями арт-резидентів є можливість їх переосмислити, трансформувати та доповнити місто як мізансцену апофеозу імперії – створюючі об’єкти монументального мистецтва, але вже у віртуальному просторі.

Читайте такожДорогоцінний пластик. Історія одеської майстерні, де створюють унікальні речі зі сміття

Усі мистецькі твори й культурні об’єкти, створені цього року у рамках підпроєктів «Тривимірне мистецтво у VR», «Фото-Графіка» та «Медіа-арт», увійдуть до фондів новоствореного муніципального Музею мистецтва Славутича.

Окрім матеріальних творів, його колекцію складатимуть і твори синтезу жанрів, що знаходяться на перетині традиційного і диджітального мистецтв. Через інтернет з ними можна буде познайомитися з будь-якої точки планети.

Довідка

Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.

 У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту «Славутич: ось [tobeⁱ] країна!».

Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.

Нагадаємо, стріт-арт на Одещині потрапив до Книги рекордів України.

Як ми повідомляли раніше, німецькі села Закарпаття показали з квадрокоптера.

Читати далі

Суспільство

Оголосили грант для регіональних і нішевих видань на розвиток спільноти

Опубліковано

 

ГО «Львівський медіафорум» оголошує новий прийом заявок на акселераційну програму Local Media Innovations.

Мета програми — допомогти українським редакціям створювати та розвивати довкола своїх видань спільноти, а також промотувати ефективні практики та моделі залучення аудиторії серед українських медіа. 

Програма стартує в жовтні 2021 року та передбачає 3 етапи.

 

Етапи програми

На 1-му етапі всі відібрані редакції пройдуть серію тренінгів, аби прокачати свої знання та дізнатись більше про інструменти залучення аудиторії, а також успішні практики створення спільнот. 

На 2-му етапі учасники напрацюють концепцію залучення нової аудиторії та покращення взаємодії з читачами їхньої редакції.

Читайте такожВиходимо на протести та фільмуємо викиди. Як на Донбасі борються з проблемою забруднення повітря

У результаті, експерти та ментори відберуть 3 найкращі концепції, а фіналісти отримають менторський супровід та фінансову підтримку у розмірі 100 000 грн на глибинне вивчення своєї аудиторії та впровадження найкращих моделей для розвитку своєї спільноти.

Участь у конкурсі можуть брати редакції регіональних та нішевих онлайн-видань будь-якої форми власності.

Прийом заявок триватиме до 6 жовтня 2021 року. 

Для участі у програмі підтримки необхідно заповнити анкету за посиланням

За результатами попередніх наборів, інновації у своїх редакціях впровадили Івано-Франківська агенція новин «КУРС», інформаційний портал Кіровоградщини «Гречка», «Gwara Media» із Харкова, «Біляївка.City» з Одещини, «ЗМІСТ» із Полтави, міський онлайн-журнал Івано-Франківська «Куфер», незалежний центр журналістських розслідувань «Наші гроші. Львів», Інформаційний портал «Veжa» та інтернет-видання «Конотоп.City» 

Читайте такожЯк «Мануфактура ГаражКрафт» рятує Донбас від пластику? (ВІДЕО)

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Посольства США в Україні/U.S. Embassy.

Якщо виникнуть питання, звертайтеся до менеджерки проєкту Ангеліни Стець: stets@lvivmediaforum.com

Нагадаємо, львівська компанія виграла ґрант ЄБРР на кліматичні інновації.

Як ми повідомляли раніше, молодь Донеччини і Луганщини запрошують на конкурс «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19».

Головне фото: forumdaily.com.

Читати далі

Суспільство

Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування

Опубліковано

 

Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS Quacquarelli Symonds оприлюднило рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників.

Про це повідомила пресслужба МОН.

До рейтингу увійшли Київський національний університет імені Тараса Шевченка, який посів позицію в діапазоні 301-500, та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який вперше увійшов до рейтингу, дебютувавши в діапазоні 501+.

 

Читайте такожВіртуальна освіта. Столичні школярі тестують додаток із фізики для 8-9 класів

Два українські університети внесені до підсумкової опублікованої таблиці, яка містить 550 найкращих вищих навчальних закладів з погляду можливостей працевлаштування після закінчення навчання.

Додаткову інформацію про методологію рейтингу найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників QS можна знайти тут .

Повна версія рейтингу доступна на сайті.

Про агентство

QS Quacquarelli Symonds є провідним у світі постачальником сервісів, досліджень і аналітичних послуг для глобального сектору вищої освіти, місія якого полягає в тому, щоб дати можливість мотивованим людям реалізувати свій потенціал за допомогою освітніх досягнень, міжнародної мобільності та кар’єрного розвитку.

QS Quacquarelli Symonds є укладачем рейтингів університетів з 2004 року, коли й був опублікований перший рейтинг найкращих університетів світу QS World University Rankings. 

Читайте також: Одеська «Жіноча майстерня меблів»: про запуск бізнесу з боргами, сексизм і роботу «душевненько»

Рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників QS – QS Graduate Employability Rankings – це найбільш детальний порівняльний аналіз роботи, яку ведуть виші зі створення сприятливих умов для подальшого отримання бажаної професії.

Університети оцінюються за критеріями:

  • наявності партнерських відносин із роботодавцями (включаючи стажування),
  • кількістю лідерів в окремих галузях серед випускників,
  • частотою присутності роботодавців на території кампусу,
  • рівнем працевлаштування випускників, що враховує місце розташування навчального закладу.

Нагадаємо, у Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+.

Як ми повідомляли раніше, дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» викладатимуть у 85 українських вишах.

Головне фото: lpnu.ua.

Читати далі