Суспільство
«Арттерапія від переселенки»: Ганна Торкаєнко навчає у Полтаві мистецтву живопису сумі-є (ВІДЕО)
Ганна Торкаєнко мала власну художню студію у Донецьку. 2014-го почала все спочатку в Маріуполі: практикувала монументальний живопис в українському стилі і розписала місцеву каплицю. Тепер вона знову викладачка малювання у зовсім в іншому місті, яке захистило її від війни вдруге.
Звідки художниця бере сили, розповідає ШоТам.
Вона щойно оговталася від подій 2014-го й почала жити, а не існувати. Та 24 лютого їй знову довелося втікати від війни, але вже з Маріуполя.
Ганна Торкаєнко – художниця і викладачка малювання з Донецька. Нині вдруге починає своє життя з нуля, на цей раз у Полтаві.
«Наша родина мала досвід таких шокових подій при початку воєнних дій. Ми почали думати, що не треба гаяти часу, не потрібно нічого чекати – потрібно брати ноги в руки і їхати в безпечне місце», — розповідає Ганна Торкаєнко, художниця, викладачка техніки сумі-є.
У новому для себе місті Ганна вирішила допомагати переселенцям. Безкоштовно навчає дітей і дорослих шляхетному мистецтву сумі-є. Так називається техніка японського живопису тушшю.
«Насамперед ця техніка полягає в тому, що ми робимо малюнки тональні, які просто побудовані на розчині туші, і робимо їх якби насиченими всіма кольорами. Усіма відтінками туші ми можемо передати все різноманіття кольорове», — Ганна Торкаєнко, художниця, викладачка техніки сумі-є.
Кожне заняття – це своєрідний сеанс арттерпії.
«Сьогодні ми навчилися малювати гілку сосни, сосна – це символ стійкості. У Харкові з вікна своєї квартири я бачу сосновий ліс. Це медитація: ти ніби занурюєшся в такі класні емоції, які взагалі не пов’язані з тяжкими спогадами», — каже Марина Галиця, переселенка з Харкова.
Читайте також: Якщо на фронт – то разом. Батько з двома синами воюють пліч-о-пліч у складі 68 бригади
«Рухи рукою, пензлем, вони дуже потребують твоєї уваги, і всі наші турботи, побутові якісь моменти – все залишається десь там, за межами цього заняття, а ми зосередились на тому, як робити цю гілочку, як робити цю квіточку, і для нас на цей момент нічого не існує», — пояснює Ганна Торкаєнко, художниця, викладачка техніки сумі-є.
Лікує мистецтвом Ганна не тільки своїх учнів, але й себе.
«Допомагаючи дітям чи дорослим адаптуватися до цієї ситуації, я відчуваю, насамперед я відчуваю себе краще», — ділиться Ганна Торкаєнко, художниця, викладачка техніки сумі-є.
Вона вчиться не боятися нічого нового, тому розмірено і вперто вивчає українську мову.
«Я до 42 років була повністю російськомовна людина, і я викладач, який викладав дітям, дорослим російською мовою. Але я освітянка і дуже горджусь цим. І я маю опанувати рідну мову, і я дуже намагаюсь це робити, і повірте, роблю», — Ганна Торкаєнко, художниця, викладачка техніки сумі-є.
А ще надзвичайно сильно вірить у нашу Перемогу і повернення в український Донецьк.
Нагадаємо, нацгвардієць малює на фронті, щоб надихнути побратимів.
Також ШоТам розповідав, як художниця розписує вітрини за донати для ЗСУ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі