Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорож наосліп: як працює організація секретних турів Україною

Опубліковано

Сервіс із організації секретних подорожей Secret Ticket влаштовує нестандартні тури по Україні. Мандрівник дізнається про своє місце призначення перед самою поїздкою, а всі деталі туру продумані організаторами. Все, що потрібно від вас – назвати дату поїздки, зібрати валізу та не забути гарний настрій. 

Тетяна Косянчук заснувала Secret Ticket і завдяки їй 3-4 пари кожного тижня мандрують Україною. Ми поговорили з Тетяною та розпитали, як побудувати туристичний бізнес зовсім без вкладень та чому у Secret Ticket вже з’явився новий власник. 

Тетяна Косянчук

Засновниця Secret Ticket. Вона вже більше 10 років є волонтером в “Новий Акрополь”. А також працює журналістом на Громадському радіо.Заснувала Secret Ticket ще у 2017 році, проте зараз продає сервіс, щоб активно займатись волонтерською роботою.

Роман Сегін

Новий власник Secret Ticket.  Має компанію Hello Poland, котра вже 5 рік надає послуги з реєстрації та супроводу бізнесу  в Польщі. 

Як працює Secret Ticket

Є два варіанти наших турів: для себе і на подарунок. У першому випадку турист обирає дату і заповнює на сайті заявку. 

З нашого боку – квитки на потяг, або автобус у місце призначення й назад, бронювання готелю, а також карту з найцікавішими місцями. Готель, зазвичай, вибираємо або біля вокзалу, або в центрі.

Коли ми отримуємо заявку від мандрівника, то детально аналізуємо її. Я переглядаю особистий профіль людини у Фейсбуці, щоб зрозуміти, чим вона цікавиться. Турист може вказати, куди він не хоче їхати. Наприклад, у Рівному у мене батьки, я там буваю два рази на місяць, чи щороку їжджу в Харків.

Читайте також: Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

“Де мандрівник буде на цей вікенд він дізнається за день до відправлення, коли отримує  всі необхідні матеріали від нас. Це можна передати через емейл, кур’єром, якщо в Києві, або поштою

Чим ми відрізняємось від організованих подорожей? Бо там у тебе обмежений час подивитись на локацію, потрібно їхати на наступу, немає свободи вибору. А Secret Ticket – це зовсім про інше. Ти сам обираєш, куди підеш і чи ти хочеш провалятись в номері, чи гуляти цілий день. 

Читайте також: Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Скільки коштує 

У нас є чотири типи подорожей, які відрізняються за типом проїзду та проживання. Це економ, стандарт, комфорт та преміум. 

До речі, ціни на поїздки ми підняли не так давно, адже номери у готелях та квитки значно подорожчали. 

Туристичний бізнес без жодних вкладень

До Secret Ticket я активно працювала в туризмі – гідом в гірських та велопоходах, тому ця сфера була мені близькою. Ідея створити секретні подорожі прийшла до мене, коли я прочитала статтю про подібний сервіс в Іспанії. Я подумала, що це крутий проект і для України. Адже замість того, щоб два дні вихідних валятись на дивані, краще поїхати на ці два дні у подорож Україною. Та ще й з сюрпризом. 

Ми розробили секретні карти, де були рекомендації, куди сходити і що поїсти. Консультувались з місцевими жителями, що б вони розповіли про особливі місця у місті.

Читайте також: “Один сталевий монстр з’їв кілька алмазних стрічок”. Ветеран АТО робить надміцні ножі

Також часто купують і сертифікати на подорож як подарунок

Коли я придумала Secret Ticket, то розуміла, що це має виглядати красиво ззовні. Запросила стати партнером свого колишнього колегу, дизайнера з 10-літнім досвідом. Сергій створив весь візуальний образ  Secret Ticket.  Якби ми замовляли логотип, то це коштувало б нам 15 тисяч гривень, наприклад. 

Все, що ми вклали  – це свій досвід, а єдине фінансове вкладення – це $800 на розробку сайту, який нам зробило агентство ION Digital. 
Щодо організації подорожей, то тут також не потрібні додаткові кошти, бо ми беремо 100% передплату. Собівартість турів складає 60-80% від їх ціни.

Читайте також: Дрони замість саперів. Команда Minect.ai придумала, як знешкодити мінні поля без жертв

Не сучасні готелі і залізниця – проблема для турів

Коли почали активно працювати у туристичній сфері, то зіштовхнулись з багатьма проблемами та викликами. 

  • Маленькі міста не готові для туристів. Зараз ми відправляємо наших мандрівників лише в обласні центри,щоб було що подивитись і куди сходити. Так, маленькі міста не менш гарні, але там на вихідних майже нічого не працює. Наприклад якісь музеї. 
  • Залізничні сполучення. З Києва можна доїхати майже куди-завгодно. А от з інших міст – проблема. Немає сполучень, доводиться їхати з пересадками і шукати якісь шляхи. З автобусами ми не працюємо, бо це не надійно. Вони можуть не приїхати, або перенести рейс. Ми не можемо ризикувати подорожами людей. 
  • Не сучасні готелі. Це про те, що в багатьох готелях немає оплати через сайт. Тому не можемо оплатити віддалено проживання нашого мандрівника. Доводиться, або передавати чеки, або якось домовлятись.

До речі, нещодавно ми думали про запуск європейського напряму. Навіть зробили кілька тестових подорожей. Але зіштовхнулись з тим, що на це потрібно багато ресурсів. І тут непередбачувані ціни, бо інколи квитки на лоукост можуть коштувати 30 євро. інколи 250 євро. Думаю, новий власник займеться цим. 

“І готелі не відкривались і квитки могли не туди купити”

Одні з найулюбленіших моїх історій, коли діти дарують подорожі своїм батькам. Це як символ вдячності. А батьки у захваті, залишають багато позитивних відгуків і розривають телефони, надсилаючи купу фотографій з місця відпочинку. 

Мы дома. Огромное спасибо за интересную поездку. Вы занимаетесь верным и нужным делом! Молодцы! Спасибо!🚀 І ми дякуємо…

Geplaatst door Secret Ticket op Vrijdag 1 februari 2019

Та трапляється і багато форс-мажорів. Якось мені надзвонювали мандрівники і кажуть, що у них дві пари квитків в одну сторону.  Вони були дуже засмучені і мені потрібно було швидко придумати що ж робити. Ми не знайшли варіанту, як їм добратись, тому запропонували поїхати на інші вихідні, але з підвищеним комфортом. або повернути гроші. На щастя, вони погодились на перший варіант і вже пізніше гарно відпочили.

А якось о п’ятій ранку мандрівники не могли потрапити в готель, бо він був закритий. Виявляється, що адміністраторка проспала. Ми зробили компенсацію, а готель потім пригостив гостей вечерею.  Такі ситуації трапляються, головне швидко знайти вихід з них. 

Читайте також: Дев’ять місць для відпочинку, що замінять вам Мальдіви і Швейцарію

Туризм для людей з інвалідністю

Ми разом з “Доступно.UA” запустили сервіс мандрівок-сюрпризів для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Я думаю цю акцію продовжить і новий власник.

Головна мета – це надихати людей подорожувати і розказувати, що люди з інвалідністю мають так само насолоджуватись життям

Такі подорожі були розраховані на два дні та одну ніч в одному з міст України. Вони включають квитки на двох на поїзд, обладнаний спеціальними місцями, номер у готелі, комфортний для людей з інвалідністю, та мапу з цікавими та доступними локаціями міста.

Новий власник – один з мандрівників

Нещодавно я передала Secret Ticket новому керівнику. Чому? Бо бізнес- це трохи не про мене. Я маю багато волонтерських проектів. У Романа буде більше можливостей його розвивати. 

Тут цікава історія, бо він – один з наших мандрівників. І коли дізнався, що я хочу продати Secret Ticket, то захотів купити. 

“Мені дуже подобається цей проект. Це головна причина, чому я вирішив купити Secret Ticket. Багатьом моїм друзям і знайомим теж подобається така ідея. Якось я теж їздив в зимову Одесу від Secret Ticket і мені сподобалось. Я буду продовжувати робити те, що вже напрацьовано, трохи додам автоматизації і діджиталізації процесів. З’являться корпоративні поїздки, бо багато компаній купують на подарунок своїм співробітникам. Будемо продовжувати і соціальну складову проекту”, – поділився планами новий власник Роман Сегін. 

Суспільство

Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Опубліковано

Українець по імені Коргі Лакі відзначився як одна з моделей для пам’ятника королеві Єлизаветі II, який недавно було відкрито у британському графстві Ратленд.

Про це повідомляє BBC Україна.

Фото: Getty Images

Про памʼятник

Бронзовий пам’ятник, який встановили поруч з бібліотекою в Окемі, став центром уваги під час офіційного святкування дня народження королеви, на яке зібралося чимало людей. Художник Хайвел Претлі зобразив королеву, оточену трьома коргі – її улюбленцями.

За інформацією ВВС Україна, однією з моделей для королівських собак став пес українки Антоніни Кириленко.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Коргі Лакі

Одного дня чоловік Антоніни вирішив взяти собаку по кличці Лакі із собою на роботу, прогулятися через парк. Там їх зустрів скульптор Хайвел Претлі. Лакі став моделлю для постаменту пам’ятника, ставши прототипом для коргі, який стоїть на задніх лапах.

Фото: Антоніна Кириленко

Скульптор уважно вивчив поведінку та особливості песика, грався з ним і зробив багато фото, щоб якомога точніше відтворити його у скульптурі. Родина Лакі була постійно на зв’язку з митцем та бачила весь процес створення монумента: від маленької глиняної скульптури – до відлиття бронзової статуї. Результат, за словами Антоніни, перевершив усі їхні очікування.

Нагадаємо, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Getty Images

Читати далі

Суспільство

В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Опубліковано

Голосування щодо перейменування 19 топонімів у застосунку “Київ Цифровий” триватиме до 12 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, важливо почути думку мешканців столиці перед тим, як депутатський корпус Київської міської ради прийме рішення про перейменування цих міських об’єктів.

Варіанти змін

Пропозиція змінити назву площі між вулицями Січеславською та Кирпи на честь Північноатлантичного альянсу внесена. Крім того, киянам запропоновано обрати нові назви для вулиць Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва та Заслонова.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Також, пропонується перейменувати вулицю Станіславського на вулицю Богдана Ступки. Представники театру імені Івана Франка зауважують, що саме на цій вулиці проживав Ступка і працював у театрі протягом понад 30 років. Вони вважають, що це буде відповідним і символічним кроком для всього театрального мистецтва, якщо ця вулиця отримає ім’я великого українського актора.

Користувачі застосунку “Київ Цифровий” можуть обрати варіант, який, на їхню думку, є найбільш доцільним для перейменування конкретного топоніма. Для участі в голосуванні потрібно перейти до розділу “Електронна демократія”, обрати “Опитування”, переглянути перелік назв та проголосувати.

Як проголосувати

Для того, щоб проголосувати в додатку “Київ Цифровий”:

  • обирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”;
  • переглядайте перелік назв і натискайте “Проголосувати”.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі