Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Опубліковано

Дизайнери Сергій та Ігор Фомічови творять арт-об’єкти, які підкорюють палкі серця жителів Азії. А ще їхній декор прикрашає лакшері готелі в Омані.

+Object

Фірму заснували 2016 року брати Сергій та Ігор Фомічови, які одночасно є дизайнерами. Їхній третій компаньйон – бізнесмен, веде справу, пов’язану з автомобілями. Був клієнтом арт-студії Фомічових, після чого запропонував їм співпрацю.

Як це – торгувати з Азією

Найдорожче – це час, – каже дизайнер і співзасновник +Object Сергій Фомічов. – Коли художник побачив всередині себе образ, то фактично річ уже “відбулася”. Вона придумана в кольорі, розмірі і так далі. Лишається її матеріалізувати. А час, за який реалізуєш ідею – може довго тягнутися. От як раз з часом у наших азійських клієнтів дуже непрості відносини.

Перемовини з арабськими партнерами можна вести рік

Арабський менталітет – дуже складний. Для нас це люди з іншої планети. З ними перемовини можна вести рік. Завтра скажуть “все супер, можемо працювати”. Але післязавтра переддень Рамадану і вже ніхто не працюватиме. Потім Рамадан. Згодом святкують, що піст закінчився. 

А після святкувань настає спека. В цей період теж ніхто не працює. У листопаді підхоплюються, відновлюють під Новий рік перемовини і це знову може затягнутися до наступного Рамадану.

Читайте також: Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому

Заробили $180 тисяч на тендері в Омані

“Ніколи нічого не підробляємо” – кредо нашої компанії. Якщо бачимо у когось якісні речі, просто радіємо за них. Розуміємо, що для художників важлива самореалізація. У нас своїх ідей достатньо.

Так склалось і у співпраці з мережевим готелем в Омані. Виграли тоді тендер, взявши не найнижчою ціною, а якістю. Перемовини вели півтора роки. Після перемоги на торгах, оформили замовлення і одразу надійшла вимога, щоб все було готово через місяць. 

Читайте також: 6 брендів, які взяли на озброєння гумор і виграли від цього

Для готелю в Омані зробили 293 картини з відбитком пальця

Предмет замовлення – скляна декоративна вставка – мій відбиток пальця, збільшений до розміру 700 на 700 мм. Таких мали зробити 293, поставити у кожен номер. 

У нас хоч і дуже мобільне підприємство, але на перелаштування треба час. У дедлайн тоді вклалися. За місяць заробили майже $180 тисяч.

Як знаходять покупці з Азії?

Фільтруємо своїх замовників. Працюємо лише з тими, хто побачивши наш продукт скаже “Вау!”. Тих, хто запитує “а для чого це?”, не розуміючи естетичної складової – відсіюємо. На таких час не витрачаю.

Двічі були учасниками закордонних виставок. Вперше це було в Дубаї (місто в Об’єднаних Арабських Еміратах). Після вдалого дебюту в ОАЕ, вирішили відкрити там постійне представництво, де є наші менеджери. Там же співпрацюємо з архітектурними бюро.

На виставці в Дубаї

Вдруге представляти продукцію поїхали до Катару. На обох виставках робили шикарні стенди. На своїй продукції розклеїли логотипи і дарували всім, хто зацікавився. Так звідти і з’явилися клієнти. Людина, яка закохується в нашу творчість з першого погляду – стає клієнтом і другом.

Де мистецтво побачити в Україні?

Випускаємо їжу для душі, естетичний продукт. Щоб такий зробити, потрібно розуміти бажання клієнта. Найкращий замовник той, з яким на одній хвилі і знаходиш спільну мову. Це не обов’язково мають бути заможні люди. Наявність грошей не означає, що з ними бажають розлучитися.

Читайте також: “П’яний посуд” із Харкова конкурує з ІКЕА та продається в Омані

У Харкові ми оформили кафе “Зеленый попугай”. Там від посуду та підставок для серветок до екстер’єру – наші ідеї. Власниця спочатку хотіла альпійську гірку в дворі, запропонували їй замість банальностей зробити два великих бетонних пташиних яйця. Літню терасу оформили як клітку папуги, накриту шовковим балдахіном. Це швидко стало локацією для фотозйомок молодят. Обросло повір’ями, що варто там побувати – і швидко з’явиться потомство. 

У Харкові дизайнери декорували кафе “Зеленый попугай”

Вже через два тижні про нашу концепцію оформлення кафе говорили архітектори і дизайнери в Канаді. 

Читайте також: “Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Окрім того, що маємо свої об’єкти, які декоруємо з нуля, наші двері завжди відчинені для архітекторів та дизайнерів з усього світу.

Щоб робити гарні речі, красі потрібно навчатися у природи, а не копіювати її.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі