Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Опубліковано

Дизайнери Сергій та Ігор Фомічови творять арт-об’єкти, які підкорюють палкі серця жителів Азії. А ще їхній декор прикрашає лакшері готелі в Омані.

+Object

Фірму заснували 2016 року брати Сергій та Ігор Фомічови, які одночасно є дизайнерами. Їхній третій компаньйон – бізнесмен, веде справу, пов’язану з автомобілями. Був клієнтом арт-студії Фомічових, після чого запропонував їм співпрацю.

Як це – торгувати з Азією

Найдорожче – це час, – каже дизайнер і співзасновник +Object Сергій Фомічов. – Коли художник побачив всередині себе образ, то фактично річ уже “відбулася”. Вона придумана в кольорі, розмірі і так далі. Лишається її матеріалізувати. А час, за який реалізуєш ідею – може довго тягнутися. От як раз з часом у наших азійських клієнтів дуже непрості відносини.

Перемовини з арабськими партнерами можна вести рік

Арабський менталітет – дуже складний. Для нас це люди з іншої планети. З ними перемовини можна вести рік. Завтра скажуть “все супер, можемо працювати”. Але післязавтра переддень Рамадану і вже ніхто не працюватиме. Потім Рамадан. Згодом святкують, що піст закінчився. 

А після святкувань настає спека. В цей період теж ніхто не працює. У листопаді підхоплюються, відновлюють під Новий рік перемовини і це знову може затягнутися до наступного Рамадану.

Читайте також: Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому

Заробили $180 тисяч на тендері в Омані

“Ніколи нічого не підробляємо” – кредо нашої компанії. Якщо бачимо у когось якісні речі, просто радіємо за них. Розуміємо, що для художників важлива самореалізація. У нас своїх ідей достатньо.

Так склалось і у співпраці з мережевим готелем в Омані. Виграли тоді тендер, взявши не найнижчою ціною, а якістю. Перемовини вели півтора роки. Після перемоги на торгах, оформили замовлення і одразу надійшла вимога, щоб все було готово через місяць. 

Читайте також: 6 брендів, які взяли на озброєння гумор і виграли від цього

Для готелю в Омані зробили 293 картини з відбитком пальця

Предмет замовлення – скляна декоративна вставка – мій відбиток пальця, збільшений до розміру 700 на 700 мм. Таких мали зробити 293, поставити у кожен номер. 

У нас хоч і дуже мобільне підприємство, але на перелаштування треба час. У дедлайн тоді вклалися. За місяць заробили майже $180 тисяч.

Як знаходять покупці з Азії?

Фільтруємо своїх замовників. Працюємо лише з тими, хто побачивши наш продукт скаже “Вау!”. Тих, хто запитує “а для чого це?”, не розуміючи естетичної складової – відсіюємо. На таких час не витрачаю.

Двічі були учасниками закордонних виставок. Вперше це було в Дубаї (місто в Об’єднаних Арабських Еміратах). Після вдалого дебюту в ОАЕ, вирішили відкрити там постійне представництво, де є наші менеджери. Там же співпрацюємо з архітектурними бюро.

На виставці в Дубаї

Вдруге представляти продукцію поїхали до Катару. На обох виставках робили шикарні стенди. На своїй продукції розклеїли логотипи і дарували всім, хто зацікавився. Так звідти і з’явилися клієнти. Людина, яка закохується в нашу творчість з першого погляду – стає клієнтом і другом.

Де мистецтво побачити в Україні?

Випускаємо їжу для душі, естетичний продукт. Щоб такий зробити, потрібно розуміти бажання клієнта. Найкращий замовник той, з яким на одній хвилі і знаходиш спільну мову. Це не обов’язково мають бути заможні люди. Наявність грошей не означає, що з ними бажають розлучитися.

Читайте також: “П’яний посуд” із Харкова конкурує з ІКЕА та продається в Омані

У Харкові ми оформили кафе “Зеленый попугай”. Там від посуду та підставок для серветок до екстер’єру – наші ідеї. Власниця спочатку хотіла альпійську гірку в дворі, запропонували їй замість банальностей зробити два великих бетонних пташиних яйця. Літню терасу оформили як клітку папуги, накриту шовковим балдахіном. Це швидко стало локацією для фотозйомок молодят. Обросло повір’ями, що варто там побувати – і швидко з’явиться потомство. 

У Харкові дизайнери декорували кафе “Зеленый попугай”

Вже через два тижні про нашу концепцію оформлення кафе говорили архітектори і дизайнери в Канаді. 

Читайте також: “Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Окрім того, що маємо свої об’єкти, які декоруємо з нуля, наші двері завжди відчинені для архітекторів та дизайнерів з усього світу.

Щоб робити гарні речі, красі потрібно навчатися у природи, а не копіювати її.

Коментарі

Суспільство

У Києві оновили 3D-конструкцію «KYIV» із назвами міст-побратимів

Опубліковано

Біля будівлі Київської міської державної адміністрації з’явилася нова 3D-конструкція «KYIV». На ній написані назви міст-побратимів столиці.

Про це повідомило Управління туризму та промоцій КМДА.

Символ вдячності та дружби

Київ має понад 70 міст-побратимів, які надають фінансову та гуманітарну допомогу, беруть участь у соціальних ініціативах та підтримують відновлення інфраструктури.

«Ця конструкція є символом дружби та взаємопідтримки. Її встановили на знак вдячності нашим партнерам за їхню допомогу та співпрацю», — зазначили в Управлінні туризму та промоцій КМДА.

Попередню конструкцію замінили через її незадовільний технічний стан. Нову версію встановлено за підтримки депутатського корпусу Київради.

Читати також: У Києві запалили головну ялинку України (ФОТО)

Що дає статус міста-побратима

Побратимські зв’язки між містами передбачають обмін досвідом, знаннями та культурною співпрацею. Це допомагає спільно працювати над розв’язанням актуальних проблем і розвивати сфери туризму, економіки, урбаністики та ЖКГ.

Завдяки співпраці між містами проводяться обміни делегаціями, художніми виставками, літературними заходами та іншими культурними ініціативами, які сприяють зміцненню партнерських відносин.

Нагадаємо, що на Київщині відбудували міст через річку Ірпінь (ФОТО).

Фото: сайт Управління туризму та промоцій КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві запалили головну ялинку України (ФОТО)

Опубліковано

На Софійській площі у Києві урочисто засвітили вогні головної ялинки України. Це стало традиційним святом, яке щороку припадає на День святого Миколая — 6 грудня.

Про це повідомляє Віталій Кличко.

Чим особлива цьогорічна ялинка

  • Білосніжний колір: символізує початок світлого шляху, оновлення та святкову чистоту.
  • Розміри: штучна конструкція заввишки 15 метрів — вище за минулорічну.
  • Прикраси: 2 тисячі бірюзових іграшок, світло-блакитна гірлянда завдовжки 2 кілометри.

За словами міського голови Віталія Кличка, дизайн ялинки поєднується з архітектурою Софії Київської, а це об’єднує традиції та сучасність.

Фото: Роман Пєтушков/Каштан NEWS

Читати також: На двох вокзалах України пасажирів зустрічав святий Миколай (ФОТО)

Фотозона «Крила Фенікса»

Поруч із ялинкою облаштовано фотозону. Вона стане не лише місцем для фото, а й нагадуванням про стійкість та відродження, притаманні українцям.

Головна ялинка, як і торік, встановлена за кошти меценатів, підтверджуючи, що спільні зусилля здатні дарувати радість і надію навіть у складні часи.

Нагадаємо 10 фактів про День святого Миколая: історія, традиції та прикмети.

Фото обкладинки: телеграм Віталія Кличка.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Рівному енергоефективно оновили три дитсадки

Опубліковано

Три дитячі садки в Рівному капітально відремонтували завдяки програмі «Нагальні житлові потреби внутрішньо переміщених осіб». Проєкт реалізувала НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Про це повідомляють на сайті проєкту.

Що змінилося

У дитсадках «Особлива дитина», «Центр Пагінець» та №35, які відвідують понад 400 дітей (зокрема, діти з інвалідністю та ВПО), встановили:

  • сонячні колектори для нагріву води;
  • індивідуальні теплові пункти.

Ці оновлення знижують енергоспоживання та допомагають скоротити викиди CO2.

Читати також: У Тернополі ОСББ встановило сонячну електростанцію з резервним живленням

Хто підтримав

НЕФКО — організація, що з 1990 року фінансує екологічно важливі проєкти у співпраці з Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією та Швецією. Вона працює в Рівному ще з довоєнних часів, допомагаючи модернізувати міські будівлі.

Проєкт енергоефективного ремонту дитсадків профінансовано грантом ЄС у розмірі 1,56 мільйона євро. Завершення робіт відбулося восени 2024 року.

Нагадаємо, що на Київщині створюють сучасну лабораторію для підготовки електроенергетиків (ФОТО).

Фото: НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація).

Коментарі

Читати далі