Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Страшно красиво: 9 містичних місць в Україні

Опубліковано

Всі звикли до комфортних подорожей з гарними краєвидами, смачними ресторанами та яскравими емоціями. О, а ще ж і фото на фоні пейзажів. А як щодо страшної краси. Україна – країна не лише з гарною природою, а й давньої історією, тому роками у нас накопилось немало моторошних та містичних місць.

Одразу на думку спадає Чорнобиль. Але крім цього, є чимало страхітливих об’єктів, де стине кров у жилах. Пропонуємо любителям незвичайного відпочинку трохи більше дізнатись про ці місця та заглянути туди.

Тараканівський форт

Де: с. Тараканів, Рівненська область

Про це місце не прочитаєш в журналах-каталогах для мандрівників та не знайдеш серед маршрутів туристів. Саме тут є тунель, розташований під зовнішніми стінами довжиною близько 100 метрів. Проте сьогодні від фортеці залишилися лише руїни.

Форт давно оповитий містикою та загадками. Деякі легенди стверджують, що німці тут проводили випробування нової секретної зброї, начебто навіть ядерної.

За словами місцевих, саме тут дуже сильний енергетичний центр. А ще, це місце є справжньою домівкою привидів. За два роки тут зафіксовано 13 випадків, коли туристи познайомились з “господарями”.

Розповідають, що на початку ХХ століття тут заблукав загін НКВС і безслідно зник. Місцеві не раз чули тут голоси, постріли зброї та бачать тіні.

Олеський замок

Де: смт Олесько, Львівська область

Цей замок один з найдавніших в Україні. Колись за привласнення цього кам’яного палацу боролись правителі Польщі і Литви, адже він знаходився якраз на кордоні. 

У 50-х роках в замок влучила блискавка, через що розпочалась величезна пожежа. Будівля вціліла, хоча з роками почала руйнуватись. Замок відновили з руїн лише кілька десятків років тому. 

За словами місцевих, у цьому замку щоночі відбуваються якісь дивні речі. Охоронці, з настанням темряви, регулярно відчувають присутність невідомих явищ. За однією з версій, у замку оселився привид Адама Жолкєвського (син коронного гетьмана Речі Посполитої). Колись він був закоханий у доньку власника кам’яного палацу, але отримав відмову у шлюбі.

Так з горя прямо на тому місці хлопець встромив собі ніж в серце. Поховали його не на цвинтарі, а просто скинули у болото поруч з замком. З тих пір, дух чоловіка не покидає замок і блукає кам’яними коридорами, лякаючи місцевих.

Вінницька психіатрична лікарня

Де: м. Вінниця

У кінці 19 століття у Вінниці з’явилась психіатрична лікарня. Її історія наповнена страшним  подіями та фактами, що робить це місце моторошним. Вражають методи, якими тут намагались лікувати хворих: кровоспускання, п’явки, опіки, проносні засоби, оцет, голодування, водолікування. Людей зв’язували ременями та, навіть, застосовували кайдани. 

Через такі методи лікування люди гинули один за одним. Під час радянської окупації сюди потрапляли здорові люди, але які не догодили режиму уряду. Над ними тут проводились жорстокі експерименти.  Тому, знаючи ці страшні історії, від прогулянки біля цієї будівлі справді стигне в жилах кров.

Галявина Громовище

Де: село Купище, Житомирська область

На цій галявині вам краще не прогулюватись у негоду. А все тому, що це місце як магніт притягує до себе грозові блискавки. Місцеві обходять галявину десятою дорогою, аби лише не стати жертвою удару струмом з неба. До всього, на цьому місці загинуло вже кілька десятків людей, саме від блискавки. Вночі галявина дивно світиться і в небо піднімається яскравий промінь світла.

Вчені пояснюють таку аномалію заниженим електричним опором певних ділянок земної кулі. Тут раніше будували капища, поклонялись богам, приносили жертви та бачили чудеса.

Око Несамовитого

Де: Надвірнянський район,  Івано-Франківська область 

На одній з вершин Чорногірського хребта талий сніг та підземні води утворили невеличке озеро. Тамтешні гуцули з навколишніх сіл називають його Несамовитим. Кажуть. що на його дні народжуються грози та гради, які нищать сусідні поля і пасовиська, б’ють дахи та збивають з ніг мандрівників. 

Довжина – 88 метрів, а ширина – 45 метрів.  Холодна темна вода не нагрівається влітку, взимку перетворюється в лід, частинки якого плавають на поверхні, навіть у червні. Кажуть, що на дні озера є глибинний вирій – Око, яке сполучене з підземним морем, яке ще існує у базальтовому серці Карпатських гір. Гуцули розповідають, що якщо щось впустити в колодязь за десятки кілометрів від озера, потім це можна знайти на його берегах. 

Є ще одна версія місцевих, що до Несамовитого потрапляють душі грішників. Втім, озеро приваблює не лише своєю історією, а й красою навколо.

Дім з привидами

Де: Тернопіль

Цей будинок з містичними “жителями” розташований у приватному секторі мікрорайону Дружба. Його побудували на місці кладовища.

Кажуть, що як тільки побудували будинок, в ньому оселилась нечисть. Звідти доносились страшні крики, виття. А також було чути чийсь плач, а меблі пересувались по кімнатах самі. У будинку навіть світло мерехтіло ще тоді, коли на вулиці не було електроенергії.

Власник будинку спочатку поселився у будинок зі своєю сім’єю. але страшні звуки і присутність нечисті змусило їх виїхати. Будинок довго стояв пустим. А зараз там ніби-то живе жінка, яка знайшла спільну мову з привидами. Місцина справді моторошна.

Замкова гора

Де: Київ

З замкової гори відкриваються прекрасні краєвиди на Воздвиженку, але крім цього – це одне із моторошних місць у столиці. У 1840 році тут побудували Фролівський монастир, з цих пір і почались перші поховання.

Тому вся територія Замкової гори перетворилась на елітне кладовище, де хоронили тогочасну аристократію.

З часом біля цього місця витало все більше легенд та пліток, адже ці могили в центрі міста. Зараз ця гора стала притулком для сатаністів та прихильників інших культур. Нещодавно тут з’явилось дві дивні скульптури, які черниці назвали “вівтарем” сатаністів, які проводять на горі обряди. 

Кам’яне Село

Де: село Рудня-Замисловицька, Житомирська область

Це село є одним із таємничих місць в Україні. Гігантські кам’яні брили, розкидані по лісі і мальовничо порослі мохом, протягом багатьох років хвилюють уяву місцевих жителів. З їх походженням пов’язано багато переказів і легенд. Кажуть, що тут один із жителів відмовився дати хліба жебраку. А насправді то був Бог, який і покарав ціле село за це.

Інші ж легенди говорять, що тут була битва між Богом і темними силами. І ці кам’яні брили все, що від неї залишилось. На каменях залишились сліди від кігтів Сатани. А Бог ступив по брилах кілька кроків, через що там залишились його відбитки. Місцеві кажуть, що якщо ступити у воду, яка наповнює відбиток, то у людини зникнуть всі хвороби.

Вчені ж називають це “казочками”, і вважають, що ці брили залишились від льодовика, який рухався з півночі.

Кам’яна Могила

Де: с. Терпіння, Запорізька область

Це пам’ятка давньої культури світового значення, що розкинулась на правому березі річки Молочної. Але крім цього, це ще й містична місцина.

Кам’яна Могила виконувала функції храму і для мисливців епохи міді й бронзи, і для кіммерійців, скіфів, сарматів, гунів, готів, печенігів, хазар та половців. Є дані, що нацисти не пішли звідси з порожніми руками, а все ж таки прихопили з собою кількадесят знайдених табличок із найдавнішими письменами.

Це місце відзначається ще й особливою енергетикою,  бо випромінює радіоумпульси частотою 5 гц. Біля кам’яної могили часто виходить з ладу відеопаратура, яка вмикається та вимикається сама по собі і це ще не всі загадки цієї місцини. 

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі