Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
61514995 458543844938651 6183969426895798272 n 1 1 61514995 458543844938651 6183969426895798272 n 1 1

Технології

Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись

Опубліковано

Підписники Instagram – не означає клієнти і покупки. Як ефективно користуватися інструментами та які найкращі методи просування для малого і середнього бізнесу?  

Ольга Белікова

Head of SMM у “Kasta”

Поділилася дієвими лайфхаками “як отримувати максимальний профіт від Instagram при мінімальних вкладеннях”.

Витрачайте $100-200 на просування в Instagram

Якщо маєте чудовий акаунт в Instagram, але не купуєте рекламу і блогерів, не просуваєтесь таргетингом, не проводите конкурси, щоб “включити” аудиторію – сенсу з цього не буде.

Читайте також: Бізнес-бабусі продають сумки через Instagram: історія соціального підприємства Gudzyk

Instagram зараз влаштований жорстко. Якщо не ростете – “помираєте”. Потрібен хоча б невеликий бюджет для просування постів. Рости можна за невеликі суми $100-200 на місяць. Кошти краще витратити на рекламу публікацій чи рекламу у блогерів.

Лайки більше не працюють

Не рекомендую накручувати лайки і підписників. і витрачати на це кошти. Краще вкласти гроші у якісний фотоконтент. Для товарних сторінок рекомендую купити хороші фотофони, на зйомках використовувати хороше освітлення.   

При обмеженому бюджеті на рекламу, варто подбати про бонуси і якісні фото

При обмеженому бюджеті, підприємцям варто подумати над системою бонусів для тих покупців, які роблять замовлення, а потім з ним фотографуються і викладають в мережу, тегаючи вашу сторінку. Це буде і додаткова реклама продукту і одразу відгук. Таким чином безкоштовно будете з’являтися в стрічках потенційних клієнтів.

“Ціна в лс” – дратує покупців

В Instagram, якщо пости не коментувати – сторінка швидко просідає в стрічці. Задача – змусити людей коментувати і зберігати. Лайки вже не такі важливі.  

Я проти того, аби продавець не вказував ціни, але продавці цим користуються, щоб отримувати коментарі та підіймати цим пост.

Як працювати з відгуками?

Instagram – не Facebook. Тут немає рейтингу сторінки, який можуть виставляти користувачі.

Але відгуки мають значення. Тому магазини в Instagram створюють додаткові сторінки, де влаштовують обговорення і клієнти можуть лишати відгуки.

Активізувати підписників можна, оголосивши конкурс відгуків

Як зараз це діє? Продавець пропонує клієнтам якісь плюшки за фото з відгуком. Покупці стають зацікавленими і активними. Такі групи швидко ростуть. Додатково ці фото можна репостити собі у сторіз.

Instagram + методи просування: чому Viber чи мейл не спрацює

Email-розсилки – найдешевший метод просування. Але за умови, що є велика база адрес. Звідки вона у представників малого і середнього бізнесу?! Можна витратити гроші, щоб купити її (і це незаконно). Але висока ймовірність залетіти у пожиттєвий спам і не отримувати ефекту від цих розсилок.

Читайте також: Як заробити на лавандовому полі, Instagram та хіпстерах?

SЕО-просування – довго і дорого. Якщо ви не розвиваєте власний сайт, а лише сторінки в соцмережах – немає з чим працювати і краще відмовитись від СЕО.

Директ – пуш-повідомлення, Viber чи смс. Це дорого і теж потрібна база номерів. Наприклад, у Viber офіційно можна розсилати рекламу тільки з позначкою верифікації. А її надають тільки тим компаніям, у яких понад 70 тисяч контактів. Коли база менша – будете розсилатися нелегально і дратуватимете клієнтів.

Контекстна реклама – один із найдорожчих методів просування, особливо, у місцях із високим запитом. Якщо введете у пошуку “придбати сукню” – першими побачите бренди, які вклалися у контекстне просування. Але це можуть собі дозволити тільки ті, у якого є сайт.

Що найкраще продасть?

SMM

Найдешевший метод просування (фото, текст, відео). Не скажу, що він найбільше генерує трафік чи ліди, які принесуть замовлення. Але це найкращий метод просування для малого бізнесу.

Читайте також: Як зробити бізнес на старих джинсах

Можна звернутися по допомогу до SMM-спеціаліста. Якщо на постійну роботу наймати людину, його зарплатня стартує від 10 тисяч гривень. SMM-фрілансер (який працюватиме віддалено і не весь час), обійдеться у суму від 5 тисяч грн.

При малому бюджеті, варто: активно працювати з аудиторією, робити продаючі фото та шерити відгуки

Якщо бюджет дозволяє – краще найняти таргетолога. Це люди, робота яких схожа на контекстну рекламу.

Блогер

Якщо замовити рекламу у блогера, це може дати від 0 до 400 замовлень на місяць з однієї публікації.  

Блогер-мільйонник візьметься працювати зі сторінкою, якщо у неї є 2-3 тисячі підписників. І, щонайменше, 9 якісних фото. На початку можна звертатися за просуванням до менших блогерів.

Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”

При цьому не варто забувати: якщо почали просувати пости – шляху назад немає. Органіка, практично, мертва. Це можуть дозволити собі тільки ті проекти, які мають “вибухові ідеї”, які вірусяться.  

Фішки – допомогають

Потрібно акцентувати переваги вашого бізнесу: швидкість доставки, можливість примірки, можливість обміну товару чи повернення. Багато Instagram-магазинів відключають можливість повернення товару, а клієнтів це відлякує.

Не забувайте проводити опитування на сторінці. Це підвищить активність користувачів. Налагоджуйте комунікацію. Навіть запитавши “яка сукня красивіша: червона чи синя” – принесе результат.

Технології

Демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam

Опубліковано

Демоверсія гри Threads of War, розроблена українським геймдизайнером Андрієм Костюшкою спільно з його 11-річним сином-програмістом Аскольдом, вже доступна на платформі Steam. Костюшка є директором української компанії Creoteam, яка спеціалізується на розробці та видавництві відеоігор.

Про це повідомляє Dou.ua.

Про гру

Threads of War – це сучасний аналог класичної гри “Battle City”, яку японські розробники випустили у 1985 році. Гра пропонує українську тематику в стилі вишиванки і дозволяє гравцям пройти шлях звільнення українських міст у перший рік повномасштабної війни. Вона підтримує гру як в одиночному, так і в мультиплеєрному режимі.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Threads of War включає в себе сучасну механіку “Battle City”, елементи roguelite і унікальний стиль гри. Крім того, вона має вбудований редактор, за допомогою якого гравці можуть створювати власні локації та грати на них.

 “Над грою вже майже рік ми працюємо лише вдвох з моїм 11-річним сином у вільний час. Я створюю ігровий дизайн, малюю графіку, пишу музику, а син – програмує“, – поділився Андрій.

Ознайомитися з демо можна тут.

Нагадаємо, що Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Також ми повідомляли, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Фото: Threads of War

Читати далі

Технології

Ukrainian Games Festival 2024: в серпні в Steam пройде фестиваль, присвячений українським іграм

Опубліковано

На платформі онлайн-ігор Steam відбудеться фестиваль українських ігор, запланований на це літо.

Про це повідомили в Ukrainian Games. 

Про фестиваль

Уже третій рік поспіль агенція GTP Media в рамках ініціативи Ukrainian Games проводить Ukrainian Games Festival, і цього року не стане винятком.

У 2023 році фестиваль українських ігор отримав підтримку від Valve та був представлений на головній сторінці Steam протягом кількох днів, що призвело до надзвичайно високих показників переглядів. Сторінку фестивалю відвідали понад 1,3 мільйона людей з усього світу. Минулорічний фестиваль також був вражаючим за кількістю представлених ігор – 341 українська гра була представлена на заході.

Читати також: Анонсували новий роман Софії Андрухович: про книгу та як передзамовити

У цьому році Ukrainian Games Festival заплановано на серпень, але конкретні дати організатори поки не назвали, проте ймовірно він відбудеться наприкінці місяця. Ukrainian Games очікують від цього річного фестивалю ще більшого успіху.

Нагадаємо, що в Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Фото: Ukrainian Games

Читати далі

Технології

Українські військові показали свого робота-сапера

Опубліковано

Щоденно інженерний підрозділ прикордонників активно реагує на загрози вибухонебезпечних предметів, ворожих мін та FPV-дронів, знаходячи та нейтралізуючи їх. Знайдені ресурси переналаштовуються та використовуються в боротьбі проти російських окупантів, в тому числі за допомогою роботів.

Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.

фото: скрін з відео ДПСУ

Окрім звичних металошукачів, сапери використовують й робота.

Він допомагає дистанційно розміновувати та заміновувати територію, за потреби евакуйовувати поранених з поля бою. Камера нічного бачення дозволяє працювати роботом в темний час доби.

Читати також: Ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію

Про прикордонні війська

Прикордонні війська – це державна служба з військовими формуваннями, призначеними для охорони сухопутних і морських кордонів держави.

До основних завдань, що покладаються на прикордонні війська належать:

  • забезпечення правил утримання державного кордону;
  • припинення незаконної зміни проходження державного кордону на місцевості;
  • відбиття збройного вторгнення;
  • контроль дотримання громадянами і організаціями режиму державного кордону, прикордонної зони, пропуску через державний кордон;
  • здійснення пропуску через кордон фізичних осіб та вантажів відповідно до законодавства;
  • надання в необхідних випадках підтримки митній службі, військам ППО, органам державної безпеки;
  • виявлення і затримання порушників прикордонного режиму, припинення спроб незаконного перетину державного кордону;
  • забезпечення виконання міжнародних зобов’язань держави з питань режиму та охорони кордону.

Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Також ми повідомляли, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: ДПСУ

Читати далі