Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/AaSJZIH8wrUSSSSSS

Суспільство

Буцька громада на Черкащині засадила вільні землі, щоб запобігти продовольчій кризі (ВІДЕО)

Опубліковано

У Буцькій громаді на Черкащині фермери засіяли поля та сади і запасаються продуктами на зиму. Там виростили понад 3 тонни огірків та кабачків. Частиною овочів забезпечили дитячий садочок, передали ЗСУ і переселенцям.

Про це ШоТам розповідає у межах проєкту «Громада діє».

У Буцькій громаді вважають, що боротися за Незалежність – це тримати економіку на плаву. Громада засадила всі вільні землі, аби взимку були продукти. Тут вважають, що треба годувати і себе, і хлопців у ЗСУ.

«Ми всі стараємось на сьогоднішній день всією нашою громадою максимально більше створити робочих місць, максимально засадити «Сади Перемоги» для того, щоб був більший дохід у нашій країні. Буде більший дохід – будемо більше незалежними», — розповідає Буцький селищний голова Сергій Залізняк.

Читайте також: «Ми запросили понад 500 підприємців». Як Володимир-Волинська громада допомагає українському бізнесу під час війни

Насіння під посів та все необхідне надала всеукраїнська ініціатива «Сади Перемоги».

«Бачте, які гарні помідорчики стигнуть. Я думаю, що кількість буде така, що достатньо буде не лише нашим закладам, а ще й іншим громадам будемо допомагати з продуктовими наборами», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.

Уже є перший урожай – зібрано близько 2 тонн огірків та 1 тонну цукіні. А ще зібрали кавуни, найбільший з яких – 15 кг 200 г.

«Такі ось, дивіться, екологічно чисті, тут навіть не міндобрив, навіть ніяких добрив інших немає. Тут все лише вода і земля. Помідорчики, капуста. Ось дивіться, які вже зав’язалися чудові голови», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.

У громаді засіяли комунальні землі і долучилося 100 приватних господарств. Ніна Володимирівна посіяла тисячу помідорів, огірки, часник, буряк, капусту та ягоди. Планує забезпечити свою родину, а також переселенців.

«Все вродило, все гарно. Треба старатися і все буде. Треба дбати – й будем мати. І все», — Ніна Володимирівна, господиня. 

Читайте також: 17-річний активіст з Луганщини допомагає переселенцям з рідної Кремінної. Ось його історія

Овочі та фрукти передають до шкіл та садочків громади. Там їх консервують для діток та переселенців. Крім того, свіжі та консервовані плоди відправляють українським військовим. І це ще не все – у громаді є власний рецепт згущеного молока!

«У цьому згущеному молоці немає взагалі зайвих продуктів жодних. Є лише молоко і цукор», — Сергій Залізняк, Буцький селищний голова.

Згущенку передають місцевим та нашим захисникам на фронт. З такими запасами ніяка продуктова криза не лякає, а Перемога точно буде дуже солодкою!

Про проєкт

«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.

Нагадаємо, громада на Рівненщині створила 17 пропозицій для евакуйованого бізнесу.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: