Суспільство
На Черкащині відновили 200-літній вітряк
Двохсотлітній вітряк відновили на Звенигородщині Черкаської області.
Про це пише Суспільне.
Цей вітряк вже два століття височіє на межі трьох сіл. Залишився один вцілілий із 28.
«Неподалік урочище Гупалівщина, про яке згадав Тарас Григорович у своїй поемі “Гайдамаки”. Тут він пас ягнята за селом. Власне, це стежки та місце дитинства Кобзаря», — розповіла директорка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко.
Колись це місце збирало десятки людей, тут було чути, як гомін сільських жителів, так і ділові розмови. Ті часи відтворені в унікальних фотографіях родича Тараса Шевченка — Григорія.
Читайте також: Сльози на кордоні, сварки з митниками та шахраї. Як пригнати автівку для ЗСУ та не зійти з розуму
До робіт залучили майстрів, які володіють давніми знаннями відновлення млинів. На відновлення вітрил млина спрямували 300 тисяч гривень. Це кошти надали доброчинці. Майстри втілили перший етап реконструкції. Надалі планують, щоб двохсотлітній вітряк запрацював.
Нагадаємо, жителі Балаклеївської громади відновили дерев’яний вітряк у селі Теклине, зведений у 1907 році.
Також ми розповідали, як лучанин встановив вдома саморобний вітряк і сонячну станцію.
Фото: Суспільне Черкаси.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі