Суспільство
Лісівники відновили 200-річний вітряк на Черкащині (ВІДЕО)
На Черкащині відновили 200-літній вітряк, який зберігся ще з часів дитинства Тараса Шевченка.
Про згуртованість черкащан та давню пам’ятку розповідає ШоТам.
Цей красень височить на межі трьох сіл у Звенигородській громаді. Саме ці місця Кобзар описував у своєму вірші «Мені тринадцятий минало…».
Тоді тут працювало 28 вітряків, і Будищанський — один з них. Навесні цього року його вкотре пошкодило негодою — знищило крила.
Історичну спадщину не можна було лишати в такому вигляді. За відновлення взялися громадські діячі.
Читайте також: Щось ви перегнули з журбою, або Як ми деканонізували Кобзаря. Це Vidro – бренд, який зазіхнув на «святе»
На заклик громадської організації «Екологічний рух Черкащини» відгукнулися лісівники. І відремонтували пошкоджені крила, використавши дубову деревину.
Відтепер цей велетень знову тішитиме туристів, нагадуючи про ремесло наших предків.
Нагадаємо, жителі Балаклеївської громади відновили дерев’яний вітряк у селі Теклине, зведений у 1907 році.
Також ми розповідали, як на Франківщині власник СТО облаштував музей Шевченка в автомайстерні.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі