Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У небо піднявся тисячний «Аеропракт-22»

Опубліковано

Зібраний тисячний надлегкий літак «Аеропракт-22» української компанії Aeroprakt.

Про це пишуть Крила з посиланням на повідомлення Юрія Яковлєва – авіаконструктора, пілота і засновника компанії «Аеропракт».

Відомо, що літак був зібраний на підприємстві AEROPRAKT Polska Sp. z o.o., що розміщене біля Кракова у Польщі. Літак літатиме в Німеччині.

За весь час виготовлені 601 літак моделей А-22/22L/22L2 і 399 літаків моделі A-22LS.

Про модель

Аеропракт А-22 – надлегкий двомісний літак українського виробництва, який було сконструйовано Юрієм Яковлевим. Випускається компанією Аеропракт. За конструкцією — одномоторний поршневий високоплан із тягнучим гвинтом.

Читайте такожЧитати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart

У США відомий під назвою Valor, у Великій Британії та Австралії — Foxbat. Також просувався на ринку під назвою Vision.

Про компанію

Аеропракт — українське підприємство-виробник надлегких літаків, засноване в 1991.

Засновники підприємства — Юрій Яковлєв та Олег Литовченко, конструктори ОКБ імені Антонова. Перша, аматорська, конструкція, Аеропракт А-20, була представлена в 1991. Побудовані на її основі серійні А-20 знайшли збут у США, ЄС, ОАЕ і Сінгапурі. Після зняття з виробництва А-20 основна модель фірми, вироблена серійно — Аеропракт А-22.

Читайте такожКілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном

Нагадаємо, всюдихід українського виробництва протестували в умовах міста.

Усі фото: wing.com.ua.

Суспільство

Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської

Опубліковано

Від школи англійської Інни Черевко лишились понівечені стіни і дах. Але вона все відбудувала і готує чернігівців до вступу у Гарвард. Та разом з міжнародними фондами допомагає відновлювати зруйновані міста.

Викладачка англійської Інна Черевко 5 років наймала людей у пивоварню. Проте в перервах між співбесідами мріяла навчати жителів Чернігова англійської. Разом із сестрою у вільний час викладала мову школярам.

Професійний зріст

“Ми сиділи разом із сестрою на кухні й вирішили, що нам треба рухатись у якийсь інший напрямок. Тому зародилася ідея створити школу, щоб це було не просто вдома на кухні чи в кімнаті, а щоб було більш професійно”, – розповідає Інна.

В орендованому кабінеті 2х2 метри сестри були й викладачками, і секретарками, і прибиральницями. А за 12 років школа виросла до двоповерхового офісу з 10 кабінетами.

Повномасштабне вторгнення та влучення

24 лютого 2022 життя змінилось у всіх – Інна ледь не втратила справу свого життя. Та жінка продовжувала працювати аж до 19 серпня. Коли під час ракетного обстрілу в школі вирвало вікна, пошкодило двері та стіни.

“Це сліди від шматків розбитого скла, яке летіло сюди. Так само про ракетний удар нам нагадують наші столи, на яких, якщо ви детально глянете, також є подряпини, які залишилися від скла”, – згадує вона.

Інна була в розпачі, коли побачила руйнування, адже у школі було знищене геть усе. Тому на 4 місяці школу довелося закрити та припинити всі уроки. Але щоб студенти якнайшвидше відновили навчання, жінка звернулася до грантодавців.

Отримання гранту

“Завдяки участі в проєкті МОМ “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу” ми відновили всю матеріально-технічну базу, яка в нас була”, – згадує дівчина.

За отримані кошти в школі відремонтували освітлення, закупили ноутбуки й підручники. Нова техніка дозволила відновити офлайн-навчання, а також займатися зі студентами онлайн. Тепер у школі більше 300 студентів — це 30 груп для дітей і дорослих.

У школі студентів готують до тестів Cambridge та IELTS. Найстаранніші з них вступають до Гарварда та Манчестера. А найкращі випускники працюють з міжнародними фондами задля відновлення зруйнованих міст. Та вивчають можливості інклюзивної відбудови України.

Нагадаємо, що фільм «Вторгнення. Операція «Дунай» спільного виробництва України і Чехії вийде у прокат 30 травня.

Читати далі

Суспільство

Житомирянка на кріслі колісному робить місто доступним і безпечним (ВІДЕО)

Опубліковано

Вона перейшла від неможливості пересуватися рідним містом до змін створених власноруч. Понад 20 років тому Неля отримала травму, після якої їй довелося пересісти на крісло колісне. Самостійно прийняти ванну, поїсти та — найболючіше для Нелі — гуляти без перешкод рідним Житомиром, стало проблемою. Але Неля Ковалюк вирішила все змінити й, об’єднавшись із Коаліцією «Житомирщина 1325» та її головою, зробити місто більш доступним. Що з цього виходить, дивіться в новому випуску ШоТам!

“Я не можу вийти із свого помешкання, я не можу самостійно перейти дорогу та прогулятися своїм містом, не користуючись ні громадським транспортом ні авто”, – каже Неля.

Тоді Неля зрозуміла, що час щось змінювати. У 2005 році створила організацію “Молодь. Жінка. Сім’я”.

“Прийшла пора говорити про права взагалі: і жінок, і чоловіків з інвалідністю. Тому такі однодумці, як я, зібралися і вирішили створити громадську організацію”, – згадує жінка.

Читайте також: Мами в декреті роблять торбинки з вишивкою. Як переселенка створила бренд MAMARADA та двічі виграла грант

А щоби зробити власне місто доступнішим, Неля долучилася до Коаліції “Житомирщина 1325”.

1325 – це номер Революції Ради Безпеки ООН, яку ухвалили у 2000 році. В Україні Коаліції почали працювати з 2018 року. У Житомирі таку Коаліцію створили у 2022 році. Її мета – об’єднати зусилля у відповідь на безпекові виклики та вирішити проблеми з якими зіштовхуються жінки. Це вдалося завдяки підтримці Українського жіночого фонду.

З ініціативи Коаліції, Неля вчила місцеву владу встановлювати ліхтарі й тактильну плитку. А щоби розповідати про проблеми не тільки на сцені конференц-залів, провела гендерний аудит безпеки. Разом із коліжанками прогулялася парками Житомира. Завдяки цьому аудиту Житомир може стати зручнішим та доступнішим для всіх людей.

Наразі Неля і сама є представницею міської влади. Тож робить все, щоби люди з інвалідністю могли брати повноцінну участь у житті своєї громади.

Нагадаємо, європейські видавці розширюють співпрацю з українськими видавництвами.

Фото: ШоТам

Читати далі

Суспільство

У Дії можна повідомити про розміщення ворожого ППО: як це зробити

Опубліковано

Щоб українські ракети та дрони долітали точно до цілі, ви можете повідомте про російську ППО в чатботі “єВорог”. Перейти в чатбот єВорог можна з головного екрана в застосунку Дія або за посиланням.

Про це повідомляє Дія.

“Надсилайте координати, фото російської ППО в чатбот єВорог. Ваші повідомлення збільшать кількість влучань у штаби, скупчення або колони техніки росіян. А також захистять наші розвідувальні безпілотники, гелікоптери та літаки”, – пояснили у Дії.

Які ворожі установки ППО:

Читайте також: Що зміниться в Україні з 1 червня

  • Оса
  • Панцир
  • Тор
  • Бук
  • Стріла

“Поділіться цим дописом з родичами та знайомими, які проживають на тимчасово окупованих територіях. І головне — пам’ятайте про безпеку. Не наближайтеся до загарбників надто близько, видаляйте історію листування та світлини зі смартфона, не обговорюйте переміщення ворожої техніки по телефону. Поки військові звільняють українську землю метр за метром і не дають спати на росії — ставайте їхніми очима”, – зауважили у Дії.

Нагадаємо, в Україні почали тестувати 5G звʼязок.

Фото: Дія

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Софія Крупа з чоловіком Андрієм підкорює український тікток своїми креативними відео, а відомі бренди часто...

Можливості5 днів тому

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там...

Суспільство2 тижні тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство2 тижні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

РЕКЛАМА: