Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Опубліковано

Софія Крупа з чоловіком Андрієм підкорює український тікток своїми креативними відео, а відомі бренди часто пишуть подружжю з пропозиціями співпраці — усе це колись було лише мрією Софії, яка дуже хотіла стати блогеркою, знімати цікаві відео та заробляти цим на життя. 

Цінності, які вона показує у власному блозі в Instagram, відгукуються 65 000 читачів. Жінка переконує, що «можна бути ким завгодно, і місце зовсім не визначає людину як особистість і не каже, як їй жити».

Для ШоТам Софія Крупа розповідає про село як місце заземлення, «сучасне життя в селі без городів і з роботою в тіктоках» та головне правило соцмереж — бути собою.

Життя в Києві та диплом про ДНК коропа

Софія виросла в багатоповерхівці в Тернополі. З дитинства її мама завжди говорила, що потрібно гарно вчитися та переїжджати до Києва, адже там більше можливостей. Тому Софія росла та вважала, що на неї чекають грандіозні можливості в житті, але за межами рідної Тернопільщини. 

Після школи вона вступила в Національний авіаційний університет у Києві, хоча завжди хотіла бути актрисою чи режисеркою, бо творчі професії приваблювали найбільше. Та все ж Софія мала математичний склад розуму, багато вчила хімію та фізику й захистила дипломну роботу про генетичну структуру ДНК коропа.

Софія Крупа в окулярах посміхається

Софії завжди подобалися стильні та яскраві речі. Фото з соцмереж Софії

«Це було дуже круто, що я вступила, хоча жодного разу з першого дня навчання не пов’язувала своє життя зі спеціальністю. Але саме в університеті я долучилася до культурної студентської діяльності — фестивалів, КВК і виступів. Саме там я себе знайшла», — каже Софія.

Згодом дівчина працювала аніматоркою, продавчинею, хотіла організовувати заходи. Тоді вона ще не знала про блогерство, але мріяла, аби придумали таку професію, щоб можна було говорити на камеру все, що хочеш, писати історії та працювати на себе самостійно, без команди. 

Акторська душа, яка ніколи не соромилася знімати крінжу

З часом Софія таки вирішила стати блогеркою, але спершу хотіла заробити гроші. Десять років тому вона одружилася з Андрієм, який переїхав до неї в Київ з Тернопільщини. Згодом у них народилася дитина, тому Андрій багато працював на декількох роботах, а Софія пішла в декрет. 

Тоді жінку гнітила не відсутність реалізації, а те, що вона не розуміла, ким вийде з декрету. В чаті однієї з соцмереж Софія побачила, як мами малих дітей в’яжуть речі. Вирішила спробувати й сама — прокидалася о шостій ранку, коли донька ще спала, та в’язала шапочки. 

Софія Крупа в кардигані на городі

Софія в кардигані, який в’язала сама більше 20 годин. Фото надала Софія Крупа

Так Софія вийшла в декрет на роботу, як жартує сама. Вона вивчала інформацію з YouTube, продавала речі в Instagram і мріяла, що заробить кошти, а потім вкладатиме їх у блог. Чоловік у всьому підтримував, тому справа пішла.

Коли жінка в’язала речі, то розуміла: аби їх продавати, має бути гарна картинка. Тому часто Софія ходила на якісь заходи про в’язання, виставки пряжі, робила фото, аби було враження «професійної тьоті, яка цим усім цікавиться». 

Креативна фотосесія. Софія Крупа з цибулею на голові на фоні килима

Софії завжди подобалося вигадувати креативні ідеї для фотосесій. Фото надала Софія Крупа

«Моя акторська душа завжди хотіла проявитися. Я постійно знімала якусь крінжу, але мені ніколи не було соромно», — каже блогерка. 

Студія зйомок на балконі з телефоном у кредит

Гарна картинка спрацювала — з’явилися клієнти. А ще Софія надсилала речі блогерам за бартером. З часом жінка зрозуміла, що це приносить малий прибуток, тому з чоловіком створила магазин аксесуарів в Instagram.

«Ми жили на зйомній квартирі та зробили собі на балконі знімальний павільйон: попросили власницю пофарбувати одну стіну в білий колір і робили там фото. Телефон, на який фотографували, взяли в кредит. Через дорогу від нашого будинку була парковка, де ми робили фото в повний зріст», — розповідає Софія Крупа.

​​

Софія з аксесуарами з власного магазину. Фото з соцмереж Софії

Далі вона вирішила вести власний блог і там ділитися, що можна з мінімальними вкладеннями розпочати свій бізнес. Першу партію заколок закупили на 500 гривень. Софія каже, що тоді не делегувала нікому роботу — все в’язала та закупляла сама, аналізуючи ринок і те, що зараз цікаво клієнтам. 

Згадуючи ті роки, Софія тепер каже. що тоді було дуже загострене відчуття радості від своїх перемог. Вони з чоловіком і досі пам’ятають, як під час прогулянки просто купили дитині взуття, на яке не відкладали, а просто захотіли й придбали. 

«А ще я так раділа, коли ми купили перше авто “кадік”, ділилася цим з читачами, хоча в багатьох уже було “порше”», — пригадує Софія.

Село як місце, де можна заземлитися

З Києва, який кишів можливостями, на початку пандемії сім’я Круп виїхала в село на Тернопільщині — до батьків Андрія. Їм було нудно сидіти у квартирі, у дитини почався дерматит, а ще поряд горіли ліси, тому місто було задимлене. Друг Андрія забрав їх та речі, але Софія себе переконувала, що це ненадовго — лише на кілька тижнів.

Софія Крупа в платті у дворі свого приватного будинку

Одне з перших фото після переїзду в село. Фото з соцмереж Софії

З квітня до осені жінка мріяла повернутися до Києва, але згодом вирішила залишитись у селі. «Тоді я просто змінила своє мислення та вирішила, що зможу переїхати будь-коли і будь-куди — головне цього захотіти», — каже Софія.

Коли подружжя переїхало, стрімко почав розвиватися блог і магазин. Софія усвідомила, що може реалізуватися будь-де, а ще маленька донька Поліна вже не хотіла повертатися до міста. Тоді вони купили власний будинок у селі та переїхали від батьків.

«З часом я зрозуміла, що ця ідея їхати в місто за можливостями була не моєю — в мені говорили мамині стереотипи. В неї було складне життя в селі з роботою, тому вона не хотіла такого для мене», — думає блогерка.

​​

Світлина з допису-знайомства в блозі Софії. Фото надала героїня

У батьків чоловіка Софія побачила зовсім інше село — з прогресивною молоддю та людьми, які не працюють щодня тяжко в полі. «А ще мені дуже подобалося під час роботи, коли мозок уже був напружений, просто виходити на вулицю та заземлятися. Це дуже круто — бігати в шаленому темпі, але тепер мені дуже подобається сповільнений ритм у селі», — розповідає жінка.

Бути тим, ким хочеш, там, де хочеш

Софія вважає, що з часом в її житті все може змінитися, але головне її кредо незмінне — бути тим, ким хочеш, там, де хочеш. «Мене дуже дратує, коли селян показують якимись чорноробами чи недолугими. Я таким село не бачу, воно для мене не таке. Мені так подобаються навіть уламки цегли чи розкидані дрова на подвір’ї. Я вважаю, що можна бути ким завгодно, і місце зовсім не визначає людину як особистість, і як їй жити», — розмірковує Софія Крупа.

Креативна фотосесія. Софія Крупа сидить на землі в платті і шкарпетках.

Фото з допису про страх змін і думку інших. Фото надала Софія Крупа

Блогерка ділиться, що з досвідом прийшла співпраця з відомими брендами. «У блозі я завжди проявляла себе так, як хотіла, аби мене бачили інші. Тому щиро говорила, що маю за мету співпрацювати з відомими брендами та робити їм контент. Я показувала те, як роблю контент, і бренди самі до мене прийшли. Тепер я позиціоную себе як контентмейкерка», — розповідає вона.

А ще ділиться, що рекламодавці та бренди завжди цікавляться автентичними людьми, які не схожі на інших. Софія показує себе справжньою, а ще знає, що можна продати та що буде цікаво людям.

Разом з чоловіком Андрієм Софія створює контент для бренду кави Minelly з Ірпеня, виробника настільних ігор Memogames, школи швидкочитання Kвікі, а також Нової пошти та Розетки. Зараз по рекламу звертаються дуже часто, проте фізично їй усе встигнути неможливо.

Харизматична контентмейкерка з тіктоку

Софія каже, що за кілька років різних спроб розуміє, що хоче працювати тільки з контентом, бо це її надихає. Також, зокрема, тому, що зараз такий час, коли купують харизму та креатив. Але ця робота залежить від натхнення. Якщо воно є, Софія постійно записує свої ідеї, а згодом з чоловіком вираховує технічну частину — прописує сценарій, розраховує час для реплік, налаштовує кадр. Навіть креатив потрібно будувати за певними правилами.

Якщо натхнення нема, то Софія дає собі кілька днів для відпочинку, гуляє, і потім у неї з’являються нові ідеї. А ще допомагають надивленість і начитаність. Над контентом Софія працює спільно з чоловіком — вони разом вигадують ідеї та доповнюють одне одного.

Креативна фотосесія. Софія Крупа з   величезними соняшниками

Світлина з мотиваційного відео про те, що все можна змінити, де Софія замість бур’янів садить квіти. Фото надала Софія Крупа 

Зараз жінка розпочала експеримент — протягом 30 днів щодня знімає креативні рілси, аби перевірити, чи можуть так прийти нові читачі й чи можна здобути практику, щоб потім поділитися нею з іншими людьми. «Я хочу показати, що блогери, які несуть класну ідею в люди, можуть знайти своїх читачів таким органічним способом», — розповідає блогерка.

Своїх читачів і блог Софія вважає результатом своєї наполегливої праці та продуманого маркетингу. Навіть коли тільки переїхала в село, то була певна, що магазин аксесуарів в Instagram стане тут хітом, адже все, чого хочеться, можна досягти, але варто багато працювати.

«Пишаюся тим, що ніколи собі не зраджувала»

Софія каже, що минулого року відчула, що вже не є тією, якою її звикли бачити читачі, тому закрила магазин, пішла в терапію та зрозуміла потужну силу особистого бренду. Вона відчула, що люди підуть за нею, чим би вона не займалася.

«А ще я дуже люблю жити у своєму темпі, не звертаючи увагу на успішний успіх інших. Я стійка лише у власних поглядах. Також мені дуже подобається моя класна сім’я й те, що діти ростуть на моїх очах, адже я працюю вдома. Я переконана, що можна реалізуватися, навіть не зраджуючи своїм принципам», — розповідає контентмейкерка.

Родина. Діти та чоловік в полі.

Софія з чоловіком Андрієм, донькою Поліною та сином Данилом. Фото з соцмереж Софії

Блогерка ділиться, що ніколи не чула осуду від інших щодо своєї роботи, блогу чи творчості. «Я сприймаю своє рішення як правильне, і якщо я щось обрала, то це моє, і ніхто мене в цьому не похитне», — каже Софія.

Блогерка пам’ятає кожне своє відео, яке набирало велику кількість переглядів і спричиняло багато обговорень. Вона жартує, що може продавати досвід, який дали ці відео, на інфокурсах. Перший ролик був у ті часи, коли родина лише переїхала в село. Це була реклама власного магазину, яка принесла багато читачів.

Інше відео Софія зняла на початку повномасштабної війни, де зібрала уривки про те, чим зараз займаються її підписники. Тоді до неї на сторінку прийшли більше 4 тисяч читачів. Після відео про те, що жінка може бути різною, також прийшли нові підписники, а Софія зрозуміла, що хоче говорити й на важливі соціальні теми. 

Минулого року блогерка зняла ролик про картоплинку й унікальність та остаточно переконалася, що хоче, аби її асоціювали не тільки зі смішними відео, але й із серйозними речами. Тому, наприклад, вона розповідала своїй аудиторії про адаптивний одяг для військових від волонтерів «Швейна рота» та часто поширює збори для військових, адже вірить у своїх свідомих підписників і знає, що ті завжди підтримають.

Креативна фотосесія. Софія в кукурудзі з ноутбуком.

«Можна бути ким завгодно будь-де». Фото з соцмереж Софії Крупи

Софія каже, що обожнює реалізовувати свої задуми. Іноді їй навіть здається, що ідей більше, ніж можливості їх реалізувати, тому жартує, що продаватиме їх. 

«Я дуже пишаюся тим, що ніколи собі не зраджувала. Ніколи не було людини, яка вірила в мене більше, ніж я сама. Я завжди вірила у свою ідею, в те, що зможу заробляти гроші та стану блогеркою. Я завжди була впевнена у своїй унікальності, й навіть світ Instagram це не зламав», — підсумовує Софія Крупа.

Суспільство

Світ обирає made in Ukraine: Мадонна, Бейонсе, Селін Діон у виробах цих 10 брендів

Опубліковано

Українські дизайнери — вже давно не новачки на світовій модній арені. Їхні колекції з’являються на червоних доріжках, у фотосесіях глянців і на сценах найгучніших шоу. Від Мадонни до Кендалл Дженнер, від Адель до Ганни Ваддінгем — знаменитості обирають одяг та аксесуари з биркою Made in Ukraine не лише за стиль, а й за сміливу позицію. 

У цій добірці від ШоТам — українські бренди, які стали частиною глобальної модної мови.

Ruslan Baginskiy

Український бренд головних уборів Ruslan Baginskiy стрімко здобув популярність серед світових знаменитостей. 

Белла Хадід та Кая Гербер з’явилися в його кепках на Тижні моди в Нью-Йорку, що привернуло увагу модної спільноти. Мадонна обрала капелюх бренду для фотосесії у Vogue Italia, а V з BTS носив солом’яне канотьє в кліпі «Butter». 

Белла Хадід на Тижні моди. Фото: Vogue

Розе та Ліса з BLACKPINK також з’явилися в аксесуарах Ruslan Baginskiy у відео «Ice Cream».

Руслан Багінський активно підтримує українське підприємництво та культуру, зберігаючи виробництво в Україні та залучаючи до роботи місцевих майстрів. У 2023 році дизайнер отримав престижну премію ANDAM у категорії «Аксесуари». 

FROLOV

FROLOV — український бренд, заснований у 2015 році в Києві Іваном Фроловим, що поєднує кутюрні техніки та провокаційну естетику. 

Серед іноземних знаменитостей, які обирають FROLOV, — Бейонсе, яка виступала в сукні бренду на відкритті готелю Atlantis The Royal у Дубаї, Дженніфер Лопес, Дуа Ліпа, Doja Cat, Сабріна Карпентер, Ріта Ора, Megan Thee Stallion, Ліса з BLACKPINK, Кайлі Міноуг, Хлої Кардаш’ян, Кеті Перрі, Сідні Свіні, Медісон Бір, Гвен Стефані та Надя Лі Коен.

Бейонсе на виступі. Фото: інстаграм art8amby

Бренд зберігає виробництво в Україні, незважаючи на складні умови воєнного часу. Під час відключень електроенергії команда FROLOV продовжувала працювати, використовуючи генератори та шиючи вручну, щоб вчасно завершити замовлення для таких клієнтів, як Сем Сміт.

Ksenia Schnaider

Бренд Ksenia Schnaider, який у 2011 році заснувало подружжя Ксенії та Антона Шнайдерів, став відомий у світі завдяки нестандартному підходу до дизайну й екологічному виробництву. Особливої слави бренд набув після того, як у 2016 році випустив джинси demi-denims — щось середнє між штанами й спідницею, — які виглядають дуже незвично. Ці джинси швидко помітили світові зірки.

Серед тих, хто носить Ksenia Schnaider, — Белла Хадід, яка не раз з’являлася в «демі-денімах», Селін Діон, що вдягала асиметричні штани в Парижі, та Дуа Ліпа, яка виступала в речах бренду на сцені.

Селін Діон в джинсах від Ksenia Schnaider. Фото: Backgrid

Крім того, у 2023 році бренд випустив капсульну колекцію, що символізує творчість в умовах війни. 

Bevza

Bevza — український бренд, який у 2006 році заснувала дизайнерка Світлана Бевза в Києві. Її стиль — мінімалізм і прості лінії, але з глибокими посиланнями до української культури. Наприклад, у колекціях часто можна побачити мотиви калини чи колосків пшениці.

Бренд носять світові знаменитості: Софі Тернер виходила в комбінезоні Bevza на своє весілля в Лас-Вегасі, Дженні з BLACKPINK знімалася в його сукні для Elle USA, Емілі Ратаковскі вибирала Bevza на Тижні моди в Мілані, Дакота Джонсон дефілювала в сукні на червоній доріжці в Марракеші, а Белла Хадід носила топ і штани бренду під час своїх виходів.

Софі Тернер у комбінезоні від Bevza. Фото: інстаграм акторки

Після початку повномасштабної війни бренд не переїхав за кордон, а залишив виробництво в Києві. Світлана Бевза також запустила благодійний проєкт: разом з Mastercard створила прикраси з мотивом калини, а всі гроші з продажу пішли на допомогу дітям, постраждалим через війну.

Sleeper

Sleeper — український бренд, який у 2014 році заснували Катя Зубарєва й Ася Вареца. Вони придумали «піжаму, яку можна носити і вдома, і на вечірку», й ця ідея швидко підкорила світ — їхні костюми з пір’ям і легкі сукні залюбки носять зірки.

Марго Роббі обрала рожевий костюм Sleeper для промо-туру фільму «Барбі», Кейт Мосс гуляла в піжамних штанах з пір’ям, а Ванесса Гадженс святкувала день народження в сукні бренду.

Марго Роббі в костюмі Sleeper. Фото: Ерік Шарбоно

Після початку великої війни виробництво тимчасово переїхало за кордон, але команда швидко повернулася до Києва, щоб підтримати своїх працівників.

Guzema Jewelry

Guzema Jewelry — український бренд прикрас, який у 2016 році заснувала Валерія Гузема. Вона керується мінімалізмом і простими, але дуже витонченими формами зі справжнього золота й діамантів. У своїх колекціях бренд часто посилається на українську культуру — наприклад, у серіях Freedom і Spadok.

Прикраси Guzema носять не тільки в Україні. Кім Кетролл, Ганна Ваддінгем і Кетрін Винник з’являлися у виробах бренду на подіях і фотосесіях. Guzema також мали колаборацію з флористкою Софією Морено-Бунге, яка працювала з Gucci та Chanel.

Ганна Ваддінгем з’явилася в прикрасах Guzema під час фіналу Євробачення 2023. Фото: інстаграм бренду

Після початку війни бренд продовжив працювати в Києві й запустив свій благодійний фонд, щоб допомагати українським дітям, які постраждали через війну.

Vita Kin

Vita Kin — український бренд, який перетворив традиційну вишиванку на модний у світі хіт. Заснований дизайнеркою Вітою Кін, бренд поєднує вишивку з сучасним кроєм, створюючи яскраві лляні сукні.

Демі Мур одягнула сукню Vita Kin для світського заходу в Лос-Анджелесі, підкресливши її етнічний стиль. Діта фон Тіз з’явилась у вишиванці бренду на виставці фотографій. Вокалістка гурту Florence and the Machine Флоренс Велч виступила в сукні від українців.

Демі Мур в Vita Kin. Фото: інстаграм бренду

Усі вироби Vita Kin виготовляють вручну в київському ательє, приділяючи особливу увагу деталям та якості. Це не лише мода, а й спосіб зберегти українське ремесло та культуру.

Cultnaked

Cultnaked — український бренд одягу, заснований дизайнеркою Мері Фуртас у 2018 році. Він швидко став популярний завдяки сміливим і сексуальним образам, які поєднують комфорт і стиль. Зокрема, бренд відомий своїми шкіряними комплектами, блискучими сукнями та мініспідницями з шортами.

Кендалл Дженнер неодноразово з’являлася в одязі Cultnaked — наприклад, в оливковому шкіряному комплекті під час вечірки в Лос-Анджелесі. Кайлі Дженнер також обирала вироби бренду для своїх образів. Аріана Ґранде носила штани Cultnaked у фотосесії для свого синглу «POV».

Кендалл Дженнер у костюмі від українського бренду. Фото: інстаграм Komodo Dallas

Бренд активно підтримує українське виробництво, виготовляючи свої колекції у Львові.

Oksana Mukha

Oksana Mukha — український бренд весільних і вечірніх суконь, який зʼявився у Львові ще в 1991 році. Його знають у світі завдяки розкішній вишивці, фатину, шовку і паєткам — усе шиють вручну, і виглядає це дуже ефектно.

Сукні бренду носять не тільки наречені, а й світові знаменитості. Бланка Бланко була в яскравій блискучій сукні Oksana Mukha на червоній доріжці «Оскара». Акторка з The Last of Us Мерл Дендридж обрала смарагдову сукню бренду для прем’єри. Керрі Андервуд співала на сцені American Idol у ніжній сукні з тюлю. Навіть Міс Японія 2025 була у вбранні Oksana Mukha на конкурсі краси.

Міс Японії Марина Ішакова в сукні від Oksana Mukha. Фото: інстаграм Марини Ішакової

Бренд продовжує працювати з України та підтримує ЗСУ через благодійні проєкти.

Etnodim

У 2023 році український бренд Etnodim в межах ініціативи UNITED24 створив унікальні вишиванки для амбасадорів платформи. Серед них були канадська акторка Кетрін Винник, американський актор Лієв Шрайбер, французький режисер Мішель Хазанавічус та інші. Кожна вишиванка була натхненна регіоном України, що пов’язаний з походженням зірки.

Голлівудська акторка українського походження Кетрін Винник у вишиванці від бренду Etnodim. Фото: UNITED24

Ці вишиванки були створені не лише як модні елементи, а й як символи підтримки України під час війни. Другі екземпляри кожної сорочки розігрували серед донорів, щоб зібрати кошти на відбудову школи в селі Бузова на Київщині, зруйнованої під час бойових дій.

Читати далі

Суспільство

Український кардинал Микола Бичок може стати новим Папою Римським

Опубліковано

Кардинал Української Греко-Католицької Церкви Микола Бичок долучиться до виборів нового Папи Римського. Він є одним із 135 кардиналів віком до 80 років, які можуть брати участь у виборах.

Про це розповів Микола Бичок, передає «Еспресо».

Про Миколу Бичка

Микола Бичок народився 13 лютого 1980 року в Тернополі. 15 січня 2020 року Папа Франциск призначив його Єпархіальним Єпископом Української Католицької Єпархії Святих Петра і Павла в австралійському Мельбурні.

7 грудня 2024 року Микола Бичок став кардиналом Святої Римської Церкви під час церемонії у Базиліці Святого Апостола Петра у Ватикані. Він є Єпархом Мельбурнської єпархії для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

Читайте також: Українські військовополонені почали отримувати листи від рідних, що були відправлені у березні

Коли відбудеться конклав

Вибори нового Папи Римського розпочнуться 7 травня у Ватикані. Таке рішення ухвалили під час закритої зустрічі кардиналів, що відбулася після похорону Папи Франциска.

Всього до таємного конклаву допустять 135 кардиналів, які представляють різні країни світу. Вибори відбуватимуться у традиційній формі за зачиненими дверима Сикстинської каплиці.

Нагадаємо, що українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: сайт УГКЦ

Читати далі

Суспільство

Військові привезли сину загиблого побратима кошеня з фронту (ВІДЕО)

Опубліковано

Кішка, яка жила на передовій разом з українськими військовими, народила кошеня наступного дня після загибелі Вадима Барланицького. Побратими дали кошеняті позивний загиблого захисника та передали його синові.

Про це повідомила Котова Яна у TikTok.

Тато хлопчика — сержант Вадим «Вадо» Барланицький, який служив у 1-й окремій танковій бригаді. Він захищав Україну з 2014 року, брав участь у боях на Донеччині, Луганщині та боронив Чернігів.

Вадима нагороджували відзнакою «За оборону Запоріжжя». Він загинув під час штурму ворожих позицій 20 липня 2023 року поблизу села Мала Токмачка на Запоріжжі

Читайте також: Іграшковий кіт Херсон допомагає новобранцям 151-ї ОМБр стати командою (ФОТО)

@kotovayanaa

Щоразу коли передивляюсь це віде,плачу…Адже син чекав цього кота 9 місяців бо з передової хлопців ніхто не відпускав…І нарешті він в нас…Дитина щаслива,адже зʼявився такий пухнастий друг,якого так сильно любимо♥️#зсу #україна #рекомендации

♬ оригинальный звук – ARKUSH

Нагадаємо, що з окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф.

Фото обкладинки: kotovayana/TikTok

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо6 днів тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура2 тижні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...