Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Опубліковано

Софія Крупа з чоловіком Андрієм підкорює український тікток своїми креативними відео, а відомі бренди часто пишуть подружжю з пропозиціями співпраці — усе це колись було лише мрією Софії, яка дуже хотіла стати блогеркою, знімати цікаві відео та заробляти цим на життя. 

Цінності, які вона показує у власному блозі в Instagram, відгукуються 65 000 читачів. Жінка переконує, що «можна бути ким завгодно, і місце зовсім не визначає людину як особистість і не каже, як їй жити».

Для ШоТам Софія Крупа розповідає про село як місце заземлення, «сучасне життя в селі без городів і з роботою в тіктоках» та головне правило соцмереж — бути собою.

Життя в Києві та диплом про ДНК коропа

Софія виросла в багатоповерхівці в Тернополі. З дитинства її мама завжди говорила, що потрібно гарно вчитися та переїжджати до Києва, адже там більше можливостей. Тому Софія росла та вважала, що на неї чекають грандіозні можливості в житті, але за межами рідної Тернопільщини. 

Після школи вона вступила в Національний авіаційний університет у Києві, хоча завжди хотіла бути актрисою чи режисеркою, бо творчі професії приваблювали найбільше. Та все ж Софія мала математичний склад розуму, багато вчила хімію та фізику й захистила дипломну роботу про генетичну структуру ДНК коропа.

Софія Крупа в окулярах посміхається

Софії завжди подобалися стильні та яскраві речі. Фото з соцмереж Софії

«Це було дуже круто, що я вступила, хоча жодного разу з першого дня навчання не пов’язувала своє життя зі спеціальністю. Але саме в університеті я долучилася до культурної студентської діяльності — фестивалів, КВК і виступів. Саме там я себе знайшла», — каже Софія.

Згодом дівчина працювала аніматоркою, продавчинею, хотіла організовувати заходи. Тоді вона ще не знала про блогерство, але мріяла, аби придумали таку професію, щоб можна було говорити на камеру все, що хочеш, писати історії та працювати на себе самостійно, без команди. 

Акторська душа, яка ніколи не соромилася знімати крінжу

З часом Софія таки вирішила стати блогеркою, але спершу хотіла заробити гроші. Десять років тому вона одружилася з Андрієм, який переїхав до неї в Київ з Тернопільщини. Згодом у них народилася дитина, тому Андрій багато працював на декількох роботах, а Софія пішла в декрет. 

Тоді жінку гнітила не відсутність реалізації, а те, що вона не розуміла, ким вийде з декрету. В чаті однієї з соцмереж Софія побачила, як мами малих дітей в’яжуть речі. Вирішила спробувати й сама — прокидалася о шостій ранку, коли донька ще спала, та в’язала шапочки. 

Софія Крупа в кардигані на городі

Софія в кардигані, який в’язала сама більше 20 годин. Фото надала Софія Крупа

Так Софія вийшла в декрет на роботу, як жартує сама. Вона вивчала інформацію з YouTube, продавала речі в Instagram і мріяла, що заробить кошти, а потім вкладатиме їх у блог. Чоловік у всьому підтримував, тому справа пішла.

Коли жінка в’язала речі, то розуміла: аби їх продавати, має бути гарна картинка. Тому часто Софія ходила на якісь заходи про в’язання, виставки пряжі, робила фото, аби було враження «професійної тьоті, яка цим усім цікавиться». 

Креативна фотосесія. Софія Крупа з цибулею на голові на фоні килима

Софії завжди подобалося вигадувати креативні ідеї для фотосесій. Фото надала Софія Крупа

«Моя акторська душа завжди хотіла проявитися. Я постійно знімала якусь крінжу, але мені ніколи не було соромно», — каже блогерка. 

Студія зйомок на балконі з телефоном у кредит

Гарна картинка спрацювала — з’явилися клієнти. А ще Софія надсилала речі блогерам за бартером. З часом жінка зрозуміла, що це приносить малий прибуток, тому з чоловіком створила магазин аксесуарів в Instagram.

«Ми жили на зйомній квартирі та зробили собі на балконі знімальний павільйон: попросили власницю пофарбувати одну стіну в білий колір і робили там фото. Телефон, на який фотографували, взяли в кредит. Через дорогу від нашого будинку була парковка, де ми робили фото в повний зріст», — розповідає Софія Крупа.

​​

Софія з аксесуарами з власного магазину. Фото з соцмереж Софії

Далі вона вирішила вести власний блог і там ділитися, що можна з мінімальними вкладеннями розпочати свій бізнес. Першу партію заколок закупили на 500 гривень. Софія каже, що тоді не делегувала нікому роботу — все в’язала та закупляла сама, аналізуючи ринок і те, що зараз цікаво клієнтам. 

Згадуючи ті роки, Софія тепер каже. що тоді було дуже загострене відчуття радості від своїх перемог. Вони з чоловіком і досі пам’ятають, як під час прогулянки просто купили дитині взуття, на яке не відкладали, а просто захотіли й придбали. 

«А ще я так раділа, коли ми купили перше авто “кадік”, ділилася цим з читачами, хоча в багатьох уже було “порше”», — пригадує Софія.

Село як місце, де можна заземлитися

З Києва, який кишів можливостями, на початку пандемії сім’я Круп виїхала в село на Тернопільщині — до батьків Андрія. Їм було нудно сидіти у квартирі, у дитини почався дерматит, а ще поряд горіли ліси, тому місто було задимлене. Друг Андрія забрав їх та речі, але Софія себе переконувала, що це ненадовго — лише на кілька тижнів.

Софія Крупа в платті у дворі свого приватного будинку

Одне з перших фото після переїзду в село. Фото з соцмереж Софії

З квітня до осені жінка мріяла повернутися до Києва, але згодом вирішила залишитись у селі. «Тоді я просто змінила своє мислення та вирішила, що зможу переїхати будь-коли і будь-куди — головне цього захотіти», — каже Софія.

Коли подружжя переїхало, стрімко почав розвиватися блог і магазин. Софія усвідомила, що може реалізуватися будь-де, а ще маленька донька Поліна вже не хотіла повертатися до міста. Тоді вони купили власний будинок у селі та переїхали від батьків.

«З часом я зрозуміла, що ця ідея їхати в місто за можливостями була не моєю — в мені говорили мамині стереотипи. В неї було складне життя в селі з роботою, тому вона не хотіла такого для мене», — думає блогерка.

​​

Світлина з допису-знайомства в блозі Софії. Фото надала героїня

У батьків чоловіка Софія побачила зовсім інше село — з прогресивною молоддю та людьми, які не працюють щодня тяжко в полі. «А ще мені дуже подобалося під час роботи, коли мозок уже був напружений, просто виходити на вулицю та заземлятися. Це дуже круто — бігати в шаленому темпі, але тепер мені дуже подобається сповільнений ритм у селі», — розповідає жінка.

Бути тим, ким хочеш, там, де хочеш

Софія вважає, що з часом в її житті все може змінитися, але головне її кредо незмінне — бути тим, ким хочеш, там, де хочеш. «Мене дуже дратує, коли селян показують якимись чорноробами чи недолугими. Я таким село не бачу, воно для мене не таке. Мені так подобаються навіть уламки цегли чи розкидані дрова на подвір’ї. Я вважаю, що можна бути ким завгодно, і місце зовсім не визначає людину як особистість, і як їй жити», — розмірковує Софія Крупа.

Креативна фотосесія. Софія Крупа сидить на землі в платті і шкарпетках.

Фото з допису про страх змін і думку інших. Фото надала Софія Крупа

Блогерка ділиться, що з досвідом прийшла співпраця з відомими брендами. «У блозі я завжди проявляла себе так, як хотіла, аби мене бачили інші. Тому щиро говорила, що маю за мету співпрацювати з відомими брендами та робити їм контент. Я показувала те, як роблю контент, і бренди самі до мене прийшли. Тепер я позиціоную себе як контентмейкерка», — розповідає вона.

А ще ділиться, що рекламодавці та бренди завжди цікавляться автентичними людьми, які не схожі на інших. Софія показує себе справжньою, а ще знає, що можна продати та що буде цікаво людям.

Разом з чоловіком Андрієм Софія створює контент для бренду кави Minelly з Ірпеня, виробника настільних ігор Memogames, школи швидкочитання Kвікі, а також Нової пошти та Розетки. Зараз по рекламу звертаються дуже часто, проте фізично їй усе встигнути неможливо.

Харизматична контентмейкерка з тіктоку

Софія каже, що за кілька років різних спроб розуміє, що хоче працювати тільки з контентом, бо це її надихає. Також, зокрема, тому, що зараз такий час, коли купують харизму та креатив. Але ця робота залежить від натхнення. Якщо воно є, Софія постійно записує свої ідеї, а згодом з чоловіком вираховує технічну частину — прописує сценарій, розраховує час для реплік, налаштовує кадр. Навіть креатив потрібно будувати за певними правилами.

Якщо натхнення нема, то Софія дає собі кілька днів для відпочинку, гуляє, і потім у неї з’являються нові ідеї. А ще допомагають надивленість і начитаність. Над контентом Софія працює спільно з чоловіком — вони разом вигадують ідеї та доповнюють одне одного.

Креативна фотосесія. Софія Крупа з   величезними соняшниками

Світлина з мотиваційного відео про те, що все можна змінити, де Софія замість бур’янів садить квіти. Фото надала Софія Крупа 

Зараз жінка розпочала експеримент — протягом 30 днів щодня знімає креативні рілси, аби перевірити, чи можуть так прийти нові читачі й чи можна здобути практику, щоб потім поділитися нею з іншими людьми. «Я хочу показати, що блогери, які несуть класну ідею в люди, можуть знайти своїх читачів таким органічним способом», — розповідає блогерка.

Своїх читачів і блог Софія вважає результатом своєї наполегливої праці та продуманого маркетингу. Навіть коли тільки переїхала в село, то була певна, що магазин аксесуарів в Instagram стане тут хітом, адже все, чого хочеться, можна досягти, але варто багато працювати.

«Пишаюся тим, що ніколи собі не зраджувала»

Софія каже, що минулого року відчула, що вже не є тією, якою її звикли бачити читачі, тому закрила магазин, пішла в терапію та зрозуміла потужну силу особистого бренду. Вона відчула, що люди підуть за нею, чим би вона не займалася.

«А ще я дуже люблю жити у своєму темпі, не звертаючи увагу на успішний успіх інших. Я стійка лише у власних поглядах. Також мені дуже подобається моя класна сім’я й те, що діти ростуть на моїх очах, адже я працюю вдома. Я переконана, що можна реалізуватися, навіть не зраджуючи своїм принципам», — розповідає контентмейкерка.

Родина. Діти та чоловік в полі.

Софія з чоловіком Андрієм, донькою Поліною та сином Данилом. Фото з соцмереж Софії

Блогерка ділиться, що ніколи не чула осуду від інших щодо своєї роботи, блогу чи творчості. «Я сприймаю своє рішення як правильне, і якщо я щось обрала, то це моє, і ніхто мене в цьому не похитне», — каже Софія.

Блогерка пам’ятає кожне своє відео, яке набирало велику кількість переглядів і спричиняло багато обговорень. Вона жартує, що може продавати досвід, який дали ці відео, на інфокурсах. Перший ролик був у ті часи, коли родина лише переїхала в село. Це була реклама власного магазину, яка принесла багато читачів.

Інше відео Софія зняла на початку повномасштабної війни, де зібрала уривки про те, чим зараз займаються її підписники. Тоді до неї на сторінку прийшли більше 4 тисяч читачів. Після відео про те, що жінка може бути різною, також прийшли нові підписники, а Софія зрозуміла, що хоче говорити й на важливі соціальні теми. 

Минулого року блогерка зняла ролик про картоплинку й унікальність та остаточно переконалася, що хоче, аби її асоціювали не тільки зі смішними відео, але й із серйозними речами. Тому, наприклад, вона розповідала своїй аудиторії про адаптивний одяг для військових від волонтерів «Швейна рота» та часто поширює збори для військових, адже вірить у своїх свідомих підписників і знає, що ті завжди підтримають.

Креативна фотосесія. Софія в кукурудзі з ноутбуком.

«Можна бути ким завгодно будь-де». Фото з соцмереж Софії Крупи

Софія каже, що обожнює реалізовувати свої задуми. Іноді їй навіть здається, що ідей більше, ніж можливості їх реалізувати, тому жартує, що продаватиме їх. 

«Я дуже пишаюся тим, що ніколи собі не зраджувала. Ніколи не було людини, яка вірила в мене більше, ніж я сама. Я завжди вірила у свою ідею, в те, що зможу заробляти гроші та стану блогеркою. Я завжди була впевнена у своїй унікальності, й навіть світ Instagram це не зламав», — підсумовує Софія Крупа.

Суспільство

На Подолі відкриється новий артпростір Splav

Опубліковано

27 червня у Києві  відкриється новий артпростір “Splav”. Він знаходиться на вулиці Нижній Вал, 23 у самому центрі Подолу. 

Про відкриття повідомили засновники простору на сторінці у Facebook.

У Києві відкриється творчий простір Splav: дата та адреса

В артпросторі “Splav” показуватимуть виставки молодих художників та художниць, а куратори та мейкери створюватимуть та експонуватимуть нові проєкти, ділитимуться ідеями та досвідом.

У Києві відкриється творчий простір Splav: дата та адреса

Новий простір “Splav”  орієнтуватиметься на

  • створення мультимедійних проєктів;
  • підтримку молодих художників та художниць;
  • горизонтальну співпрацю між митцями та інституцією;
  • колаборацію із самоорганізованими культурними просторами.

Киян запрошують на відкриття простору, яке відбудеться 27 червня о 18:00. Там відбудеться презентація групової виставки “Чому я тут?”. Одна з учасниць виставки — молода художниця з Сєвєродонецька Каріна Синиця.

Нагадаємо, в Україні запустили мапу безкоштовних освітніх просторів і культурних хабів.

Фото: Splav

Читати далі

Суспільство

Е-посвідчення ветерана прирівняють до паперового: що іще змінять у ветеранській політиці

Опубліковано

Кабінет Міністрів України погодив зміни до законодавства, згідно з якими електронне посвідчення ветерана отримає статус основного документа замість паперового.

Про це йдеться на офіційному сайті.

Зараз статус основного документа має паперове посвідчення. Тобто спершу ветеран має отримати його й лише тоді, за бажанням, згенерувати електронний варіант у «Дії». 

Натомість якщо зміни до закону ухвалять, то отримувати паперове посвідчення буде необов’язково. Це має прискорити надання послуг для ветеранів, зменшити час на перевірку їхнього статусу, а також дозволить інтегрувати посвідчення в інші електронні системи.

Читайте також: В Україні запустили мапу безкоштовних освітніх просторів і культурних хабів

Які зміни будуть

Зараз пораненим, загиблим (померлим) військовослужбовцям причину інвалідності чи смерті пов’язують з отриманою травмою. Утім чинне законодавство не передбачає причину інвалідності або смерті внаслідок травми, а лише внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання.

Тобто військові не завжди можуть отримати статус людини з інвалідністю внаслідок війни, а члени їхніх сімей у разі загибелі військового – статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України. Відтак пропонують визнати травму причиною інвалідності або загибелі. Документ має ухвалити Верховна Рада України. 

Нагадаємо, у застосунку Резерв+ з’явилися нові функції.

Фото: Е-посвідчення

Читати далі

Суспільство

 Якою була будівля Київської міської думи 100 років тому: архівне фото

Опубліковано

З 1878 по 1944 рік на місці сучасного Майдану Незалежності в Києві знаходилася будівля Міської думи. Велична споруда нагадувала розігнуту підкову, а її дах прикрашала статуя архангела Михаїла, покровителя міста.

Архівні фотографії цієї будівлі були опубліковані в Telegram-каналі спільноти “Київ Історичний”. На жаль, будівля не пережила радянську епоху.

“Втрачена архітектурна спадщина Києва: будівля Міської думи на Хрещатику. У 1874-1878 роках на місці нинішнього Майдану Незалежності (по правій стороні) була зведена розкішна будівля з баштою для Міської думи”, – повідомили в спільноті.

Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото

Ця двоповерхова будівля нагадувала розігнуту підкову, обернену випуклою стороною до Хрещатика. На першому поверсі знаходилися крамниці, що приносили міській казні 30 тисяч рублів щорічно. На другому поверсі розташовувалися приміщення для міської управи та зала засідань. Третій поверх був невеликою чотирикутною вежею з годинником і шпилем, увінчаним статуєю архангела Михаїла, створеною скульпторкою Євою Куликовською.

Читайте також: Мільйон на простір для ветеранів та інших жителів. Ці громади отримали грант на створення інклюзивних громадських центрів

Крім того, в цій будівлі діяла художня школа Миколи Мурашка і перший в Європі пункт нічних лікарських чергувань.

Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото
Магазини та перший у Європі пункт нічних лікарських чергувань: якою була будівля Київської міської думи. Фото

Нагадаємо, у застосунку Резерв+ з’явилися нові функції.

Фото: “Київ Історичний”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство1 тиждень тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення