Суспільство
Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської
Від школи англійської Інни Черевко лишились понівечені стіни і дах. Але вона все відбудувала і готує чернігівців до вступу у Гарвард. Та разом з міжнародними фондами допомагає відновлювати зруйновані міста.
Викладачка англійської Інна Черевко 5 років наймала людей у пивоварню. Проте в перервах між співбесідами мріяла навчати жителів Чернігова англійської. Разом із сестрою у вільний час викладала мову школярам.
Професійний зріст
“Ми сиділи разом із сестрою на кухні й вирішили, що нам треба рухатись у якийсь інший напрямок. Тому зародилася ідея створити школу, щоб це було не просто вдома на кухні чи в кімнаті, а щоб було більш професійно”, – розповідає Інна.
В орендованому кабінеті 2х2 метри сестри були й викладачками, і секретарками, і прибиральницями. А за 12 років школа виросла до двоповерхового офісу з 10 кабінетами.
Повномасштабне вторгнення та влучення
24 лютого 2022 життя змінилось у всіх – Інна ледь не втратила справу свого життя. Та жінка продовжувала працювати аж до 19 серпня. Коли під час ракетного обстрілу в школі вирвало вікна, пошкодило двері та стіни.
“Це сліди від шматків розбитого скла, яке летіло сюди. Так само про ракетний удар нам нагадують наші столи, на яких, якщо ви детально глянете, також є подряпини, які залишилися від скла”, – згадує вона.
Інна була в розпачі, коли побачила руйнування, адже у школі було знищене геть усе. Тому на 4 місяці школу довелося закрити та припинити всі уроки. Але щоб студенти якнайшвидше відновили навчання, жінка звернулася до грантодавців.
Отримання гранту
“Завдяки участі в проєкті МОМ “Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу” ми відновили всю матеріально-технічну базу, яка в нас була”, – згадує дівчина.
За отримані кошти в школі відремонтували освітлення, закупили ноутбуки й підручники. Нова техніка дозволила відновити офлайн-навчання, а також займатися зі студентами онлайн. Тепер у школі більше 300 студентів — це 30 груп для дітей і дорослих.
У школі студентів готують до тестів Cambridge та IELTS. Найстаранніші з них вступають до Гарварда та Манчестера. А найкращі випускники працюють з міжнародними фондами задля відновлення зруйнованих міст. Та вивчають можливості інклюзивної відбудови України.
Нагадаємо, що фільм «Вторгнення. Операція «Дунай» спільного виробництва України і Чехії вийде у прокат 30 травня.
Суспільство
Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.
Про це повідомляє ДСНС.
Призначення техніки
Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.
Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі
Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».
Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.
Фото: ДСНС.
Суспільство
Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.
Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.
Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.
Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).
Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.
Суспільство
Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.
Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.
«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.
Церемонія в Музеї данського спротиву
Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.
Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів
Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:
Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.
«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу», — підкреслила Скрипник.
Що відомо про премію Freedom Award
Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.
Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.
Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.