Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном

Опубліковано

В Україні працює близько 60 тис. закладів громадського харчування. Це не просто хороший канал для збуту, а й можливість прорекламувати свою продукцію серед клієнтів. Як потра

пити в меню ресторану – розповідає Ольга Насонова

Заклади сегменту HoReCa (кафе, бари, ресторани) – ласий шматочок для виробників харчових продуктів і не тільки. У структурі продажів компаній цей канал, в залежності від сегмента, займає 10-15%. Але не тільки це привертає постачальників в кафе, бари і ресторани. Бути присутнім в меню відомого закладу – престижно не лише для великих компаній, але і для невеликих виробників. 

Припустимо, виробник розширив лінійку продукції і розробив новий для споживачів продукт – яблучний сидр. Як зробити його популярним? Зрозуміло, що треба розмістити рекламу, влаштувати акції, викупити додаткові місця в супермаркетах. Але можна ще і ввести його в меню популярних ресторанів, де гості замовлять стаканчик-другий, а потім – стануть купувати в магазинах.

Що потрібно знати перед тим, як почати переговори з торговими мережами? ШоТам про це розповіла Ольга Насонова

Ольга Насонова
Ольга Насонова

Генеральний директор компанії «Ресторанний консалтинг». З 2003 року її компанія допомагає створювати ресторани і кафе самого різного формату, а також розв’язати різні проблеми для бізнесу, що працює.

Проаналізувати продукт

Перед тим, як йти на переговори в ресторани, варто спочатку проаналізувати свій продукт. Потрібно відповісти на питання: яким закладам громадського харчування він підійде і чому. Наприклад, підприємець займається продажем газованої та негазованої води преміумкласу. Чи варто в цьому випадку пропонувати свій продукт фаст-фудам або закладам, де середня вартість страви становить 150 грн? Вочевидь, ні. Зате така вода буде доречна в закладах вище середньої категорії і преміумкласу, де відвідувачі готові витратити на вечерю не менше 1,5-2 тис. грн.

Бажано попередньо вивчити меню. Наприклад, підприємцю, який займається продажем м’яса, краще подивитися, чи є в закладі м’ясні продукти. І якщо так, то які. Це дозволить підібрати оптимальну для конкретного ресторану пропозицію.

Знайти «правильну» людину

 Найпоширеніша помилка підприємців-новачків – вони не можуть знайти в ресторані людину, яка відповідає за закупівлю їх групи товарів. Представники алкогольних компаній, наприклад, часто вважають за краще спілкуватися виключно з барменами. У деяких закладах вони дійсно можуть приймати рішення, які напої вводити в меню, а які – ні. Але так буває не завжди. Нерідко розширення асортименту необхідно обговорювати з директором ресторану, а інформацію про нового постачальника йому просто можуть не передати.

Читайте також: Українські міста планують приєднати до міжнародного туристичного маршруту Camino de Santiago

Домовитись про зустріч

Підприємці часто думають, що досить розіслати пропозицію про можливу співпрацю на електронні адреси ресторанів – і контракт на постачання продукції в кишені. Але це не так. Найкраще зустрічатися з представником ресторану особисто. Під час зустрічі можна дізнатися про потреби закладу та запропонувати кращий варіант, презентувати компанію і що важливо – презентувати свою продукцію безкоштовно. Уявімо, що бізнесмен розміщує замовлення на виробництво серветок, туалетного паперу під своєю торговою маркою на великих паперових підприємствах і продає її ресторанам. Під час зустрічі він може, наприклад, запропонувати ресторану наносити на серветки логотип закладу і випускати їх у фірмових кольорах. Така пропозиція – перевага підприємця.

Передбачити всі нюанси в контракті

 З кожним рестораном потрібно підписувати договір про постачання, для складання шаблону якого краще запросити юриста. Іноді в закладах пропонують скріпити домовленості «чесним словом», але краще все ж прописати їх на папері. Що потрібно передбачити в контракті:

– Чіткий перелік найменувань продукції, яка поставляється до закладу. Якщо мова, наприклад, йде про алкогольні напої, то вказати потрібно назву бренду і літраж.

– Відтермінування платежу, тобто період, за який ресторан повинен розрахуватися за постачання. Як правило, цей термін складає два-три тижні від дати поставки.

– Обсяг продажів в грошах, іншими словами, скільки продукції ресторан зобов’язаний продати за рік. Зазвичай контракт укладають на рік, але з позначкою, що угода може діяти і більш тривалий період. До тих пір, поки ресторан не виконає план.

-Різні маркетингові активності. Деякі виробники стають спонсорами вечірок, дегустацій або концертів, що теж прописується в договорі. Інші компанії надають витратні матеріали – келихи, фартухи, папки для меню та ін.

-Плата за вхід або ретро-бонус, розмір якого становить в середньому 10-20% від обсягу продажів товару в ресторані. Це найскладніший момент у переговорах: рідко який заклад готовий вводити продукцію в меню безкоштовно. Найбільше доводиться платити виробникам алкогольних напоїв, соків, води, чаю, кави тощо.

Читайте також: Підприємці думають про розвиток. 5 ідей для нового бізнесу

Найчастіше постачальники хочуть отримати ексклюзив. Наприклад, пивна компанія, якщо і укладає договір, то вимагає, щоб продукція конкурентів в закладі не продавалася. А ось постачальник, наприклад, м’яса птиці або свіжих грибів може працювати з закладом без внесків. Але для нього головне – надати якісний товар вчасно.

Існує цілий ряд популярних в Україні ресторанів, де продавати свою продукцію вважається модним.

Виконати всі умови договору

В ресторанах, як правило, немає великих складів, тому своєчасна доставка – дуже важлива для подальшої співпраці. Особливо важливо це в період, коли в ресторані планується провести великий захід – весілля, святкування Дня народження або корпоратив. Якщо постачальник не привезе товар вчасно і кухареві доведеться терміново їхати в магазин або на ринок для термінової закупівлі, ресторан може розірвати контракт або не продовжувати його після завершення терміну угоди. 

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: