Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Що зміниться в Україні з 1 червня

Опубліковано

Ціни на комунальні послуги та призначення субсидій. ШоТам з’ясував, які зміни чекають на українців з 1 червня 2024 року.

Субсидії в Україні — хто отримає на автоматичне призначення субсидії

Для більшості отримувачів субсидій призначення буде здійснюватися автоматично, якщо не змінилися дані про майновий стан або склад домогосподарства. Таким чином, якщо людина вже отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, немає потреби знову звертатися або подавати нові заяви.

На основі вже наявної інформації, Пенсійний фонд проведе перерахунок розміру субсидії, на яку має право родина або домогосподарство.

Водночас, деякі категорії громадян повинні звернутися із заявою та декларацією про доходи та витрати для отримання субсидії у червні.

Читайте також: Як залишитися на звʼязку під час відключень електроенергії: практичні поради

Звернутися особисто до Пенсійного фонду необхідно у наступних випадках:

  • заявник (член домогосподарства) є орендатором житлового приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • кількість зареєстрованих осіб у домогосподарстві, які там проживають, менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство є претендентом на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Також подати звернення повинні особи, які мають право на виплату, але в опалювальний сезон субсидію їм було призначено в розмірі 0,00 грн.

Варто зазначити, що якщо заява подана протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, субсидію буде призначено з початку цього сезону.

Субсидії з 1 червня — кому потрібно звернутися за продовженням житлової субсидії у червні

Не пізніше 1 липня 2024 року подати заяву для продовження житлової субсидії чи пільги повинні також особи, які одночасно відповідають таким критеріям:

  • вони отримують житлово-комунальну субсидію чи пільги;
  • отримували субсидії чи пільги станом на 24 лютого 2022 року;
  • проживали (чи продовжують проживати) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • після початку повномасштабної війни не подавали звернення до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

За цим посиланням можна подати заяву та всі документи, які потрібні для призначення субсидії.

Якими будуть тарифи на світло, воду та газ в Україні з 1 червня

Міністерство енергетики України прогнозує, що в рамках підготовки до наступного опалювального сезону в червні доведеться підвищити тарифи на електроенергію.

“Ми активно готуємося та розраховуємо ресурси, на які можемо покладатися в підготовці до наступного опалювального сезону. Очевидно, що незначне підвищення тарифів відбудеться. Зараз рішення ще не прийнято, тривають дискусії та розрахунки, але ймовірно, що тарифи будуть підвищені,” — повідомила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

Народний депутат та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк зазначив, що Кабмін планує підняти тарифи на електроенергію до 4,5-5 грн/кВт для побутових споживачів. Він підкреслив, що отримані кошти підуть не обслуговуючим компаніям, а на розвиток власної генерації.

“Кошти від підвищення тарифів будуть спрямовані на відновлення потужностей Укргідроенерго та будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Власна генерація зараз для нас дуже важлива,” — пояснив він.

Наразі українці платять за електроенергію 2,64 грн/кВт. Таку ціну встановили з 1 червня 2023 року.

Яким буде тариф на воду у червні

Навесні 2024 року вартість послуг водопостачання зросла в деяких невеликих містах України. Місцева влада цих міст має повноваження самостійно встановлювати тарифи на послуги ЖКГ, що в окремих випадках призвело до підвищення цін на 40%.

Водночас НКРЕКП заборонила підвищувати тарифи на водопостачання та водовідведення в великих містах протягом найближчих місяців, включаючи червень. Нагадаємо, що у квітні планувалося підвищення тарифів для постачальників холодної води в Києві та інших містах України, але це рішення було відкладене.

Чи зросте ціна на газ у червні

У червні 2024 року ціна на газ для побутових споживачів, які користуються послугами “Нафтогазу”, залишиться на рівні 7,96 грн за кубометр. Інші постачальники встановили ціни в межах від 7,7 до 9,90 грн за кубометр.

Нагадаємо, що у квітні 2024 року “Нафтогаз України” продовжив дію тарифного плану “Фіксований” на рік, дотримуючись мораторію на підвищення цін. Тому клієнти компанії платитимуть за газ 7,96 грн за кубометр (з ПДВ) з 1 травня 2024 року до 30 квітня 2025 року.

Нагадаємо, в Україні почали активно відкривати бізнеси.

Фото: Фокус

Економіка

ЄС надає Україні 68 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Європейський Союз та гуманітарна програма уряду Німеччини надають Україні 68 великих генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«На тлі постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру, ЄС та гуманітарною програмою уряду Німеччини надають 68 генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

У Представництві ЄС в Україні також зазначили, що серед інших і місто Покровськ, яке отримає допомогу для забезпечення теплопостачання своїм мешканцям.

Нагадаємо, де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть.

Фото: Представництво ЄС в Україні.

Читати далі

Економіка

Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

Опубліковано

КНП «Броварська багатофункціональна клінічна лікарня» тепер має сучасну сонячну електростанцію потужністю 24 кВт з додатковою системою резервного живлення на 29 кВт/год, що гарантує наявність електроенергії для порятунку життів.

Про це повідомляє Броварська міська рада.

Сонячна електростанція значно покриє енергетичні потреби лікарні, зменшить вуглецевий слід та допоможе заощадити кошти, які можна буде спрямувати на покращення медичних послуг. Цей проєкт був реалізований завдяки підтримці благодійного фонду.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Також ми повідомляли, як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними.

Фото: Броварська міська рада.

Читати далі

Економіка

В Україні за кілька днів почнуть вилучати купюру в 500 грн: як відбуватиметься обмін 

Опубліковано

В Україні з 1 серпня починається процес вилучення з обігу старих банкнот номіналом 500 грн. Йдеться про купюри зразків 2003-2007 років випуску.

Як відбуватиметься обмін пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Населенню не потрібно робити ніяких спеціальних активних дій: просто розраховуйтесь у магазинах за покупку, здійснюйте оплати у банках, поповнюйте свої карткові рахунки у терміналах тощо – і «старі» купюри вилучатимуться та утилізовуватимуться НБУ», – пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Замість старих купюр номіналом в 500 грн в обіг вводитимуться нові купюри зразка 2014 і наступних років випуску. Якщо вам телефонують, надсилають повідомлення про необхідність звернутись кудись для «обміну банкнот», пропонують внести їх на карти з чиїмись реквізитами, попереджають про дуже стислі терміни, після яких гроші «згорять» тощо – не вірте, це шахраї, ні в якому разі не робіть нічого із запропонованого, за можливості повідомляйте правоохоронців та регулятора.

Старі банкноти залишаються дійсним платіжним засобом і надалі, вам не можуть відмовити у їх прийнятті будь-де.

Читайте також: Банк видав перший кредит на альтернативну енергетику за програмою «5-7-9%»

«Для чого робиться заміщення? Для оновлення та підвищення якості та стану банкнот в обігу (адже окремі купюри «відходили» вже по 18 років і перебувають у не кращому стані), а також підвищення рівня захисту готівкового ринку від підробок», – пояснив Гетманцев. 

Усю роботу зроблять НБУ та банки – потрапляючи в останні від торгівельних мереж та населення, старі купюри від банків підуть виключно у Нацбанк, який їх перерахує та утилізує.

Нічого нового у цьому процесі немає – НБУ ще у 2020 році розпочав вилучення банкнот 1 та 2 гривні, а з 2023 року – 5, 10, 20 та 100 гривень та заміну їх на нові платіжні засоби (банкноти і монети). Тепер черга дійшла до номіналу 500 грн.

Нагадаємо, українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії.

Фото: НБУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: