Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Екологічні подарунки на Новий рік: 10 крутих варіантів

Опубліковано

Новорічні свята — це та пора, коли всі оббивають пороги магазинів, скуповують купу подарунків та обгорток для них. В погоні за цим, ми забуваємо про екологію. Щоб зробити нашу планету трохи чистішою, можна підібрати для друга еко-подарунок на Новий рік. Благо, таких варіантів в українських виробників вистачає. А якщо ваш товариш вже еко-френдлі, то у цій підбірці ви знайдете відповідь на питання: а що подарувати?

1. Прикраси з переробленого пластику від Re-beau

Яскраві брошки у вигляді єдинорога чи сережки-зірки від Re-beau — усе це в минулому пластикові пляшки від миючих засобів. Засновниця бренду Марія Сорокіна переробляє стару тару від шампунів у стильні прикраси та презентує їх на модних показах.

“З одного флакону з-під шампуню може вийти 3-5 аксесуари. Шлях від вторинної сировини до прикраси починається з вибору матеріалу. Ми використовуємо пластик з маркуванням №2 і №5. Це поліетилен і поліпропілен. Цей пластик використовують при виготовленні посуду, який можна ставити у мікрохвильову. Тому носити на собі такі прикраси абсолютно безпечно”, — каже Марія Сорокіна.

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Аксесуари виглядають дуже стильно і вашому еко-френдлі другу точно сподобаються. Адже завдяки таким прикрасам наша планета стає трохи чистішою. А ще 10% прибутку від продажу товару Марія інвестує у прибирання лісів та водойм.

2. Еко-подарунок на Новий рік — чашка від Ozero

Щодня ми п’ємо дві-три порції кави. Але через одноразові стаканчики, які не підлягають переробці, у великих містах багато сміття. Тому, варто обзавестись багаторазовою чашкою чи невеликим термосом. А ще краще — купити собі та подарувати другу на свята.

У магазині Ozero можна придбати чашки з бамбукового волокна. На відміну від пластикових склянок, бамбукова чашка Ecoffee повністю натуральна, тобто не буде отруювати напій або псувати смак. А ще вона повністю розкладається. Ціна такої чашки — 400 гривень.

Крім того, в Ozero є багато екологічного товару, який чудово підійде на подарунок — посуд та трубочки, авоськи та шопери, твердий шампунь та натуральна косметика. Або можна підібрати готовий подарунковий набір.

3. Dotyk — натуральна екологічна косметика

Чудовим подарунком на новорічні свята стане натуральна екологічна косметика. Саме таку можна придбати в українського бренду “Dotyk”. Тут є дерев’яні гребінці, які спеціально виготовляє майстер в Карпатах з міцного дуба, відшліфовує зубці, щоб розчісування волосся було легким і приємним. А ще бренд виготовляє натуральні олії для тіла, креми для тіла, декоративну косметику, а також багаторазові альтернативи пластиковим товарам для ванної. Вся продукція продається в екологічному упакуванні з дерева, а також є подарункові бокси.

Читайте також: Не гірша за корейську. Шість брендів української натуральної косметики

Натуральна косметика — це чудовий варіант подарунку не тільки для жінок, а й для чоловіків. Адже бренд “Dotyk” має гелі після гоління, гелі для душу, гребінці.

Подарункові набори коштують, в середньому, 500 гривень, олії для тіла — 240 гривень, крем для обличчя — 200 гривень, дубовий гребінець — 70 гривень.

4. Дерев’яні іграшки від “Зробив Тато”

Замість пластикових іграшок можна придбати прикраси та ялинку з екологічно чистої деревини. Саме такі є у львівській сімейній мануфактурі “Зробив Тато”.

“Ми беремо до уваги не лише піклування про власний добробут, а й про навколишнє середовище. Довкілля страждає від надмірної кількості пластику, який ми знаходимо фактично у кожній сфері нашого життя. А дерев’яні вироби є повністю безпечними як для нашого життя, так і життя планети”, — кажуть у майстерні.

До Нового року  у “Зробив Тато” можна придбати окремі іграшки та колекції святкових прикрас.  А ще тут є вертеп-розмальовки зі шліфованої фанери. Ця річ стане чудовою нагодою для спільної творчості батьків та дітей, адже ви зможете самі розфарбувати різдвяних персонажів, обираючи кольори, стиль та техніку. Ціна такої розмальовки — 200 гривень, а набір ялинкових прикрас з 12 штук коштує 308 гривень.

5. Соєві свічки від TEPLO CANDLE SHOP

Запах кедрового дерева, ігристого та прянощів — все ще навіює святковий настрій. А додати новорічну атмосферу у будинок допоможуть ароматичні свічки. Бренд TEPLO CANDLE SHOP виготовляє свічки з натурального соєвого воску, який при плавленні перетворюється на зволожувальний засіб для рук. 

“Для свічок ми використовуємо натуральний соєвий віск, який імпортуємо з Великобританії. Він не містить токсини і відмінно підходить людям, які страждають на алергію на продукти бджолиної життєдіяльності, а також вегетаріанцям і веганам. При горінні соєві свічки не підвищують рівень СО2 в атмосфері, немає кіптяви і горіння в атмосфері”, — кажуть засновники бренду.

Читайте також: З ароматом вина, Києва або тютюну: 8 українських виробників свічок

Свічки мають неймовірний аромат, який спеціально створювали парфумери з натуральних ароматичних олій Німеччини, США і Франції. Засновники кажуть, що їх бренд про почуття, чуттєвість та людське тіло. До Нового року виробник пропонує набори з трьох свічок, які коштують 500 гривень.

6. Екологічний кейс телефон від COOLECO

І чохол на телефон може бути екологічний! Натуральні, виготовлені з рослинної сировини кейси є в українського бренду COOLECO. Чохли для iPhone та Samsung на 45% складаються з біопластику та розкладаються в компості за період від 6 місяців до 3 років. Тут є безліч кольорів, а ціна таких екологічних кейсів — 960 гривень.

COOLECO — це величезний магазин екотоварів. Від пакетів з крохмалю до натуральної косметики — тут є все. До Нового року бренд підготував різні варіанти подарункових наборів. Наприклад, бокс в крафтовій коробці складається із натуральної солі для ванни, натурального мила та чаю в екологічному пакованні. Представлений в чотирьох варіантах. А його ціна — 400 гривень.

7. Майстерня “Rere:sklo” — посуд з скляних пляшок

З використаних пляшок також можна створювати красу.  Львівська майстерня апсайклінгу скляної тари Rere:Sklo знайшла їм застосування та почала виготовляти прикраси, дзеркала та інші елементи декору.

“В 2019 році тема зі сміттям була актуальна у Львові. Тому ми взялися за скло, бо треба було з цим щось робити. Збирали самі біля смітників дуже багато тари. Друзі та знайомі вже знали, що після вечірок пляшки не варто викидати. Особливо рідкісні: блакитні, синенькі яскравої форми. І це все поступово переродилося в майстерню”, — кажуть засновники Rere:Sklo.

Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів

Зі старих пляшок майстерня виготовляє вази, склянки, тарілочки, баночки і пляшки-тарілки. Їх ціна, в середньому, 800 гривень. Такий креативний еко-подарунок на Новий рік точно порадує вашого товариша. А ще у майстерні є  унікальні дзеркала-портрети, які виготовляють за індивідуальним замовленням.

8. Шопери з шедеврами мистецтва від Karman

В Україні з’являється все більше брендів, які виступають проти пластику, тому виготовляють екологічні шопери. Один з таких — Karman. Тут є унікальні сумки з картинами відомих художників. Наприклад, можна придбати шопер з картиною з 1480 року прямо з епохи італійського Відродження, або з зображенням “Дівчини з перловою сережкою” від Яна Вермеєра.

Погодьтесь, що така унікальна сумка — це чудовий еко-подарунок на Новий рік. Та й не обов’язково дарувати пустий шопер, можна покласти у нього бокс з фруктами. Сумка може витримати до 20 кг речей чи продуктів. Вона йде в комплекті з маленьким чохлом, легко переться, швидко висихає і до того ж є водонепроникною. Шопер виготовлений з 100% поліестеру. Ціна — 550 гривень. Крім того, у бренду можна придбати ще бамбукові зубні щітки та вушні палички.

9. Живі рослини від Екокуб

Найкращим подарунком для екосвідомої людини стане рослина, яку можна виростити самостійно. У Екокуб є готові набори, де є все необхідне для вирощування — спеціальний живильний грунт, насіння, інструкція і горщик з натурального дерева.

На власному підвіконні можна посадити гранат, ромашку, базилік, кінзу, соняшник та ін. Але головне — ви самостійно зможете виростити ялинку, яку потім будете прикрашати на новорічні свята, або пересадите на подвір’я. Ціна таких кубів — 200 гривень.

10. Декор з переробленого пластику від Zelenew

Те, що ми викидаємо на смітник, у такий спосіб забруднюючи довкілля, для дизайнерів є джерелом натхнення на створення нових речей. 

Zelenew — це “recycling-лабораторія”, яка дає друге життя пластику шляхом його вторинної переробки. З цього матеріалу майстри створюють мильниці, горщики для рослин, вази, підставки і різні ємності.

Люди, які турбуються про екологію, точно зацінять такий подарунок, адже завдяки такому декору наша планета стала трохи чистішою. На сторінці бренду ви можете не тільки замовити товар, а й прочитати багато цікавого про різні види пластику. Ціна таких кошиків та горщиків, в середньому, 300-400 грн.

Суспільство

Документальний фільм «Да Вінчі» у травні покажуть в Івано-Франківську та Львові

Опубліковано

У травні покази документального фільму «Да Вінчі», присвяченого пам’яті Героя України Дмитра Коцюбайла, командира батальйону «Вовки Да Вінчі», відбудуться в Івано-Франківську та Львові.

Про це повідомив в ефірі Українського радіо продюсер стрічки Назар Борушок.

«Найближчі покази в Україні відбудуться 14 травня в Івано-Франківську та 15 травня у Львові. В нас актуальна інформація з’являється по ходу, тому що пишуть люди, які хочуть організовувати це в тих чи інших містах чи країнах. І по факту ми вже додаємо актуальну інформацію на нашу сторінку у Фейсбуці», – зазначив він.

Потім, за словами продюсера, буде показ в Угорщині, далі – у 5 містах Великої Британії, зокрема у Лондоні та Манчестері. Вже відбувся показ у Клівленді та Детройті (США).

Читайте також: 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу

«Після чого фільм вийде вже в український прокат, і кожна людина зможе в зручний для себе час відвідати показ у кінотеатрі. Частина коштів із продажу квитків буде спрямована на батальйон «Да Вінчі», – сказав Борушок.

Він нагадав, що стрічка «Да Вінчі» складається передусім з інтерв’ю людей, які його добре знали – це і родина, і його найближчі друзі, і кохана, і побратими, з якими він воював з 2014 року. Також у фільмі використані архівні матеріали.

«Коли я шукав архіви, то теж проробив дуже велику роботу, оскільки я моніторив все, що було з 2014 року. Я заходив буквально у Фейсбук, просто гортав стрічку до найпершого посту Дмитра і вишукував матеріали, які могли забутися. Потім я заходив до всіх його друзів, шукав там матеріали і таким чином знайшов кілька унікальних відео, які вже всі забули і які ми використали», – зазначив продюсер.

Крім того, за його словами, у фільмі родзинкою стали кадри, які взагалі ніхто не бачив. Це кадри з бодікамери з GoPro, яка була на шоломі у «Да Вінчі». Особливо багато цих кадрів було з моменту повномасштабного наступу.

«Тож ми склали стрічку з цих трьох частин: з архівів 2014 року, з інтерв’ю його друзів, побратимів і родичів та з архіву, який він знімав сам на GoPro», – сказав Борушок.

Нагадаємо, анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Фото: Да Вінчі

Читати далі

Суспільство

У виші Києва відкриють школу для підготовки ШІ-спеціалістів

Опубліковано

На базі Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка хочуть відкрити школу для підготовки спеціалістів у галузі штучного інтелекту.

Про це повідомив директор Інституту журналістики КНУ Юрій Бондар, передає «Укрінформ».

«Партнерами школи стануть американські меценати Шелбі й Калеб Ворд (Shelby & Сaleb Wards), які є засновниками першої у світі платформи для ШІ-сторітелерів Curious Refuge. Їхні тренінги застосовують Netflix, Pixar, Google й інші», – розповідає Бондар.

Читайте також: Український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій

Безпосередньо для створення школи партнери можуть залучити до пʼяти мільйонів доларів. Наразі вивчення проблематики індустрії штучного інтелекту впроваджують у навчальні програми й модулі для студентів.

«Ринок штучного інтелекту в Україні сьогодні не досить розвинутий, спеціалісти працюють несистемно. Тож навчальні платформи, як-от школа при КНУ, дадуть можливість підготувати й обʼєднати спеціалістів», – додає Бондар.

Нагадаємо, МЗС України представило ШІ-аватара Вікторію, яка тепер коментуватиме консульську інформацію.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

До переліку нематеріальної культурної спадщини додали практику охорони гуцульського орнаменту

Опубліковано

Міністерство культури та інформаційної політики України додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України нову практику з охорони “Гуцульського орнаменту (узорів) та пов’язаного з ним культурного простору”.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики

Практикою з охорони нематеріальної культурної спадщини є комплекс заходів, які провадить організація для охорони елементу нематеріальної культурної спадщини або нематеріальної культурної спадщини в цілому.

Фактично нова практика – це програма, яку представляє Мала академія наук України. Вона розпочалася у 2000 році з ідеї створення підручника “Гуцульський орнамент”. Головна мета цього видання – збереження і розповсюдження знань про гуцульський орнамент, його розмаїття, людей, які його практикують, культурний та соціальний контекст побутування.

На основі досліджень розробили й програму, що передбачала залучення молоді до досліджень, популяризації проявів нематеріальної культурної спадщини, пов’язаних з гуцульською орнаменталістикою.

Читайте також: Джонсонюк, шампанське з чорнобривців, хата з Pinterest та TikTok. Українські блогерки показують чим можна займатися переїхавши у село

Це дало можливість вивчати супутні напрямки, такі як властивості деревини, математичну складову в орнаментах, хімічні властивості барвників, які використовуються у писанні писанок. Базуючись на традиційних знаннях, розвивався напрямок, який поєднує використання народних традиційних мотивів у сучасному дизайні, зокрема дизайні одягу, вкрапленні традиційних мотивів у дизайн інтер’єрів, а також використання в оздобленні просторів як міських, так і сільських, зокрема створення муралів.

Програма складається з кількох напрямків. Серед них дослідження культури гуцульського орнаменту та пов’язаного з ним простору; взаємозв’язок дереворізьблення, в якому втілюється орнамент, та впливу на нього навколишнього середовища, зокрема зміна клімату та знищення лісу.

Також зазначена програма популяризивутиме через створення ігор, написання статей, матеріалів, створення фотовиставок, розповіді про різні напрямки народного мистецтва, в яких використовується орнамент, програми про носіїв-практиків.

Також досліджуватимуть використання мотивів традиційного народного орнаменту в сучасному дизайні та мистецтві.

Ще одним напрямком є програма музейної педагогіки, яка поширюється на дослідження та популяризацію музейних колекцій, в яких є збірки, пов’язані з культурою гуцульського орнаменту.

Завдяки активній роботі в рамках програми та залученню нових слухачів знання про гуцульський орнамент поширюються серед більшої кількості людей, тому кількісні показники постійно зростають.

Нагадаємо, на Фестивалі української писанки в Києві встановили світовий рекорд.

Фото: МКІП

Читати далі