Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запускають проєкт психологічної допомоги жінкам, чиї чоловіки перебувають у полоні

Опубліковано

«Невизначена втрата» – це проєкт, який передбачає безоплатну психологічну допомогу жінкам полонених або зниклих безвісти військових. Проєкт включає надання 16 консультацій: 6 індивідуальних та 10 групових. Також у його рамках надаватиметься постійна підтримка цим жінкам у форматі групових консультацій.

Про це під час його презентації повідомила Анна Грубая, керівниця проєктів та програм напряму «Допомога жінкам» Future for Ukraine, передає Укрінформ.

«Такий підхід обрано через те, що не кожна жінка готова ділитися своїм особистим у групі, хтось хоче працювати індивідуально з психологом, і ми цей шлях підтримуємо. Водночас, після індивідуальної роботи, при готовності, є можливість працювати в групах, де жінки можуть бути опорою один для одного, розділити свій біль і отримати цю необхідну підтримку», – розповіла Грубая.

За її словами, у групах буде не більше семи жінок. Їх будуть розділяти за сімейною приналежністю (матері, дружини, доньки) та за статусом (в полоні або зниклий безвісти).

Читайте також: Картка NovaPay відтепер може стати зарплатною

Анна Грубая зазначила, що проєкт передбачає високий професійний підхід, оскільки українські фахівці проходять навчання у психологині Рут Дорум з Ізраїльської коаліції травми (Israel Trauma Coalition). Вона підкреслила важливість уміння працювати з травмою та застосовувати ці знання на практиці, щоб уникнути повторної травматизації у людей.

Ольга Андріанова, співзасновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі», розповіла, що наразі є величезний попит на психологічну підтримку.

«У соціумі досі багатьом людям не зрозуміло, що відчувають жінки, які чекають своїх рідних з полону, або у яких чоловіки зникли безвісти, або загинули. Дуже часто вони ставлять некоректні питання цим жінкам, і цей тиск на них є дуже важким», – зауважила вона.

Проєкт від фонду «Майбутнє для України» (Future for Ukraine) реалізується у межах програми психологічної підтримки українських жінок GIDNA.

Отримати психологічну допомогу ви можете, залишивши заявку за посиланням.

Нагадаємо, “Укртелеком” хоче інвестувати 1 млрд грн в 2024 році.

Фото: УП

Суспільство

Здоров’я в епоху діджиталу: як знайти сімейного лікаря онлайн

Опубліковано

Українці можуть знайти сімейного лікаря не виходячи з дому. Для цього потрібно скористатися дашбордом Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги на сайті НСЗУ.

Про це повідомляє  пресслужба Національної служби здоровʼя України.

Знайти фахівця можна онлайн. На сайті НСЗУ є дашборд Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги. Там побачите перелік медичних закладів, які укладають декларації з пацієнтами. А також список лікарів і кількість укладених декларацій.

Як користуватися дашбордом

Щоб знайти медзаклад, у полі фільтрів оберіть область, населений пункт і форму власності закладу. В результаті побачите адреси й телефони закладів.

У полі фільтрів оберіть спеціалізацію лікаря (сімейний, педіатр, терапевт) або впишіть прізвище та ім’я фахівця, якого шукаєте. Відобразяться лікарі, кількість укладених декларацій та їх ліміт.

Читайте також: В Україні стартував конкурс учнівських есе «Я тебе чую»: лист однолітку в окупації»

Якщо лікар не набрав ліміт, то не має права відмовити в укладенні декларації. Якщо ліміт досягнутий, то він самостійно вирішує, чи брати більше пацієнтів.

При зміні сімейного лікаря не потрібно розривати декларацію з попереднім – вона анулюється автоматично.

Якщо ви не маєте змоги скористатися дашбордом, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ. Номер 16-77 є безкоштовним. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.

Нагадаємо, у Чернівцях організують благодійний вечір народної пісні.

Фото: МОЗ

Читати далі

Суспільство

У Києві відбувся «Марш рівності» після двох років перерви: яскраві фото

Опубліковано

У Києві відбувся «Марш рівності» — вулицями міста з прапорами та плакатами пройшли понад пів тисячі людей.

У ході були колони з військових ЗСУ та з дипломатів різних країн. А серед гасел, які вигукували учасники, були такі: «Права людини завжди на часі», «Free Azovstal defenders» та «Arm Ukraine now».

Головна мета маршу, за словами організаторів, – боротьба за рівні права для громадян України, незалежно від гендерної ідентифікації та ухвалення законодавства для можливості цивільного партнерства одностатевих пар.

Читайте також: Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Акція тривала не довше 20 хвилин однією з центральних вулиць Києва, після цього, на прохання поліцейських, учасники вирушили до найближчої станції метро. Подія завершилася без провокацій.

Нагадаємо, «Чому я живий» увійшов у топову десятку фільмів на Netflix.

Фото: Yan Dobronosov

Читати далі

Суспільство

«Чому я живий» увійшов у топову десятку фільмів на Netflix

Опубліковано

Історична драма режисера Віллена Новака “Чому я живий” увійшла у топову десятку фільмів на стримінговій платформі Netflix.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

“Фільм, створений за Державної підтримки, увійшов у ТОП-10 фільмів на стримінговій платформі Netflix! Це велике досягнення для нашого кіно, яке свідчить про високу якість вітчизняного кінематографа та його популярність”, – зауважили в агентстві.

Нагадаємо, у Києві з’явився ще один центр ветеранського розвитку.

Фото: Netflix

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: