Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Куди звертатися, щоб отримати безкоштовну психологічну допомогу: 10 варіантів для дорослих та дітей

Опубліковано

Війна Україні суттєво вплинула на психологічне здоров’я населення. Зростає кількість українців, які потребують професійної психологічної підтримки.

Де українці можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу, читайте у матеріалі ШоТам.

Безкоштовна психологічна підтримка для військових та їхніх близьких Коло своїх

Психологи ГО Волонтерського об’єднання Веста надають безкоштовну психологічну онлайн-підтримку для колишніх військовополонених, родин військовополонених, родин загиблих і зниклих безвісти.

Зареєструватися на групи підтримки Коло своїх можна за посиланням.

Простір психоемоційної підтримки Літокрил

Простір психоемоційної підтримки Літокрил надає безкоштовну психологічну допомогу дітям, які постраждали від війни. Він має три кімнати – дві для групових занять й одну для психологічних сесій. Тут діти граються, беруть участь в арт- і казкотерапії.

Заняття проводяться для дітей віком:

  • від 4 до 7 років;
  • від 8 до 11 років;
  • від 12 до 16 років.

Кваліфіковані психологи працюють із тривожними й депресивними станами дітей та їхніх батьків. Робота відбувається у групах або індивідуально.

Розташований простір Літокрил на вулиці Чикаленка 25, біля станції метро Театральна в Києві.

Також два безоплатні простори є в Харкові. Знайти можна за адресами:

  1. проспект Незалежності 1 (кав’ярня Pakufuda);
  2. вулиця Пушкінська 38 (кав’ярня Makers).

Записатися та подивитися актуальну інформацію можна в телеграм-каналі або зателефонувати за номером +38 063 408 80 55 (Київ), +38 067 890 01 09 (Харків).

Читайте також: Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Психологічна підтримка військових та їхніх близьких у кол-центрі #ВАРТОЖИТИ

Кваліфіковані психологи кол-центру #ВАРТОЖИТИ мають досвід роботи з військовими та їхніми рідними і надають психологічну допомогу на території України та з-за кордону.

Для отримання допомоги треба зателефонувати на номер 5522 та обирати 2 – лінію психологічної підтримки військових та їхніх близьких.

Усі дзвінки для абонентів Київстар, Vodafone, Lifecell – безкоштовні.

Графік роботи лінії:

11:00 – 19:00 з понеділка по п’ятницю.

Вихідні: субота, неділя та державні свята.

Онлайн-платформа Mental Help

Проєкт Mental Help, ініційований Глобальним договором ООН в Україні та рекомендований МОЗ України, зібрав команду фахових психологів, які безкоштовно надають психологічну допомогу українцям, що відчувають негативні наслідки війни. Зустрічі відбуваються на онлайн-платформі та є конфіденційними.

Зареєструватися дуже просто. Для отримання психологічної допомоги необхідно зайти на сайт mentalhelp, обрати спеціаліста і забронювати зручний час зустрічей за допомогою системи.

Простір для жінок Вільна

Вільна – це другий безпечний простір для жінок, що відкрився на правому березі Києва. Він створений на базі Київського міського Центру гендерної рівності.

У просторі проводять заходи для сімей ветеранів:

  • фокус-групи в очікуванні повернення;
  • після повернення;
  • після втрати.

Жінки можуть скористатися різноманітними послугами:

  • психологічна допомога;
  • тематичні обговорення за чаєм або кавою;
  • творчі майстер-класи;
  • спортивні заняття;
  • кар’єрні сесії.

Відвідати простір для жінок Вільна можна з середи по неділю, з 11:00 до 20:00. Зустрічі відбуваються за адресою: вулиця Іллєнка, 20.

Психологічна підтримка Запорука

Психологи цілодобової лінії психологічної підтримки від БФ Запорука допомагають пережити травми, пов’язані з наслідками війни. Сеанси конфіденційні та відбуваються у відеоформаті в одному з месенджерів – Telegram, Viber, WhatsApp. Координатор гарячої лінії допоможе обрати фахівця для спілкування – жінку або чоловіка.

Отримати допомогу можна за номером безкоштовної (з усіх внутрішніх мобільних операторів) гарячої лінії 0 800 4000 23.

Дзвінки приймають із будь-якого куточка України та в будь-який час доби. З-за кордону можна зателефонувати за номером – +38 050 493 03 07.

Платформа безкоштовної психологічної підтримки Хаб стійкості

Психологи платформи Хаб стійкості надають безкоштовну допомогу українцям, які проживають в умовах війни. На сайті проєкту, від громадської організації Фундація Суспільність і центру психічного здоров’я Брейнкульт, надаються поради з психологічної самодопомоги.

Також тут можна записатися на консультацію до певного психолога чи психотерапевта. Зустрічі з фахівцями відбуваються у форматі відеоконференцій.

Проєкт психологічної підтримки Поруч

Проєкт психологічної підтримки Поруч – це спільна ініціатива Міністерства освіти і науки України, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та ГО ВГЦ Волонтер. Кваліфіковані психологи допомагають підліткам, їхнім батькам і вчителям боротися з наслідками війни.

Щоб долучитися, необхідно заповнити форму на сайті.

Отримати індивідуальну консультацію психолога можуть батьки та молодь у віці від 14 до 21 року. Для цього треба заповнити анкету на сайті проєкту Поруч та очікувати на телефонний дзвінок.

Група психологічної підтримки Разом

Фахівці платформи Твій психолог проводять безкоштовну групову терапію для українців. Зустрічі відбуваються онлайн через застосунок Zoom щоп’ятниці о 10:00 та 20:00. Тут можна поділитися власними проблемами або послухати спеціалістів. За 1-2 дні на сторінці платформи в інстаграм можна дізнатися, які саме психологи будуть присутні на терапії.

Також на сайті Разом можна обрати психолога для безкоштовної онлайн-консультації та отримати 30 хвилин психологічної допомоги.

Психологічна допомога українцям, що постраждали від військових дій, надається безкоштовно!

Платформа «Розкажи мені»

Безкоштовна онлайн-платформа для психологічних консультацій, яку розробив Інститут когнітивного моделювання працює за методом когнітивно-поведінкової терапії, яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами. 

Аби отримати допомогу спеціалістів, необхідно залишити заявку та коротко пояснити свій запит. Модератори підберуть спеціаліста, кваліфікація якого дозволить якнайкраще впоратися із вашою проблемою. Після цього психолог сконтактує з вами для узгодження дати та часу консультації. 

Консультації проводять безоплатно в режимі онлайн, тривалість – від 30 до 60 хвилин. Дізнатися більше про фахівців платформи та залишити заявку можна за цим посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому з’явилася нова амбулаторія сімейної медицини.

Суспільство

ДСНС отримала три піротехнічні автомобілі від Словенії (ФОТО)

Опубліковано

Сучасну техніку для розмінування передали у рамках співпраці з платформою UNITED24. Це допоможе фахівцям ДСНС ефективніше виконувати завдання з розмінування територій. Три автомобілі підвищеної прохідності «Козак ПМ-Л» передали Державній службі України з надзвичайних ситуацій за фінансової підтримки уряду Словенії.

Про це повідомляє ДСНС.

Призначення техніки

Автомобілі розроблені для перевезення обладнання, транспортування вибухонебезпечних предметів і розмінування. Новітня техніка підвищує мобільність і безпеку піротехніків у складних умовах.

Читати також: Рятують не тільки свою громаду, а й сусідні: на Одещині зібрали добровольців, аби швидко гасити пожежі

Голова ДСНС Андрій Даник висловив вдячність уряду Словенії та платформі UNITED24 за надану допомогу:
«Сучасні автомобілі «Козак ПМ-Л» забезпечать фахівцям мобільність і підвищать рівень безпеки під час виконання завдань із розмінування».

Нагадаємо, що КПІ запускає курс «Гуманітарне розмінування» для ветеранів і ветеранок.

Фото: ДСНС.

Читати далі

Суспільство

Землю ботанічного саду ім. Гришка у Києві захистили від забудови

Опубліковано

Договір, який передбачав будівництво житлових будинків та офісів на території Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, буде розірвано. Таке рішення ухвалили після хвилі обурення серед киян.

Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.

«У відповідь на мій лист-рекомендацію, Національний ботанічний сад імені Гришка підтвердив: інвестиційний договір, який викликав стільки обурення серед містян, буде розірвано», — зазначив Ткаченко.

Він додав, що питання забудови ботанічного саду стало резонансним для громади, адже йдеться про унікальну природну зону, яка є не лише окрасою Києва, а й об’єктом національного значення.

Нагадаємо, як може виглядати Палац Щеньовських після реновації: активісти показали візуалізації (ФОТО).

Фото: facebook.com/nbg.kiev.ua, Дмитро Перов.

Читати далі

Суспільство

Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024

Опубліковано

Український письменник, журналіст і правозахисник Станіслав Асєєв та очільниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник стали лауреатами престижної премії Freedom Award 2024 від данського фонду Poul Lauritzen Foundation.

Про це Асєєв повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Мав честь отримати Freedom Award 2024 данського фонду Poul Lauritzen Foundation у Копенгагені. Цього року вирішено було нагородити двох українців: мене та Ольгу Скрипник», — написав письменник.

Церемонія в Музеї данського спротиву

Нагородження відбулося 16 січня 2025 року в Копенгагені, у Музеї данського спротиву. У своєму виступі Ольга Скрипник присвятила премію українцям, які стали жертвами російської агресії, — військовополоненим, цивільним заручникам і мешканцям окупованих територій.

Читати також: З перших вуст про війну: 7 книжок від українських військових і воєнних журналістів

Скрипник розпочала свій виступ віршем Максима «Далі» Кривцова, поета й фотографа, який загинув на фронті:

Коли мене запитають, що таке війна
я без роздуму відповім: імена.

«Війна в Україні — це імена. Героїчних військових, полонених, вбитих дітей, тих, хто чинить опір у найскладніших умовах. Ця нагорода — знак поваги до незламності українського народу»,підкреслила Скрипник.

Що відомо про премію Freedom Award

Премію Freedom Award вручають щорічно за видатний внесок у захист прав людини в умовах ризику. Її заснував фонд Poul Lauritzen Foundation, заснований данським бізнесменом і учасником опору нацистській окупації Поулом Лаурітценом.

Нагадаємо, що Вікторію Амеліну посмертно відзначили за внесок у боротьбу за свободу слова.

Фото: фейсбук Станіслава Асєєва.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство2 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство3 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...