Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Заробити мільйон на гектарі дерев. Павловнія?

Без жартів – у нас є рецепт заробітку мільйона гривень. Для цього знадобиться гектар землі та саджанці дерева павловнія, яке росте найшвидше

Коментарі

Опубліковано

Без жартів – у нас є рецепт заробітку мільйона гривень. Для цього знадобиться гектар землі та саджанці дерева павловнія, яке росте найшвидше в світі. 

Дерево максимально стійке як до морозів, так і до посухи. Воно дасть вам можливість заробляти не тільки на деревині – а й на продажах меду, а за потреби – навіть на листі.

В деталях про мільйонні прибутки та що для цих заробітків слід буде зробити, нам розповів Олександр Опанасюк.

 Олександр Опанасюк

Олександр Опанасюк

директор “Павловнія Груп Україна”

Підприємство “Павловнія Груп Україна” – єдине на території України, що має всі дозволи для реалізації саджанців такої рослини як павловнія (високорентабельна технічна сільгосп-культура). Цього року підприємство вирішило посадити ще й 100 гектарів конопель, щоб на власному досвіді перевірити чутки про високу рентабельність культури.

Самостійно регенерує і росте в екстремальних умовах

Павловнію ще називають «дерево-фенікс». Вона здатна повністю відновитися з кореня і рости в екстремальних умовах. Також дерево не виснажує родючі шар ґрунтів, проростає знов і знов після кожної вирубки і живе до 100 років.

Щорічний приріст –  на 3-5 метрів, а вже за п’ять років висота павловнії сягатиме 15-20 метрів.

Наші саджанці – це насправді клони, копії рослин з найкращими характеристиками. Клонування дозволяє спрогнозувати усі ознаки, котрими будуть наділені майбутні рослини.

Взагалі павловнії більше 20 різних видів, а ми в Україні культивуємо технічний вид родом з Іспанії.

Читайте також: Заробляти на смітті 600 тисяч гривень на рік. Досвід екобізнесу з Маріуполя

саджанці  паловнії

Витрати на утримання

Загальні витрати на гектар посадкового матеріалу – 4,5 тисячі євро. При розрахунку, що ми висаджуємо 625 штук, на відстані 4 Х 4 метри. Професійна підтримка наших експертів входить у цю вартість.

Після того, як дерево виростає до потрібних розмірів, ми зрізаємо його під коріння. Далі корінь починає давати нові пагони і наші працівники формують стовбур нового дерева. Всього таких циклів у дерева 4-5.

За перший період розвитку – а це 6 років – витрати по догляду за деревами становитимуть 5-6 тисяч євро на 1 га. За другий – зменшаться на 30-40 відсотків.

Усі витрати прив’язані до циклу розвитку рослини.

Мільйонні прибутки

За один цикл у п’ять років з гектара фермер отримає близько 400 кубів на ліс-кругляк.

Вартість одного куба такої деревини – 100-120 євро.

Вважайте, це 48 тисяч євро. Якщо вирахувати саму вартість посадкового матеріалу та догляду за ділянкою, то на рік ви отримуватимете чистими близько 7,4 тисячі євро прибутку з гектара – не враховуючи “бонусів” від меду, наприклад.

Ми навіть можемо скласти з покупцем окремий контракт, де зобов’язуємося наприкінці купити у нього усю деревину по ціні 100-120 євро за кубометр.

Читайте також: Як і скільки можна заробити на енергетичному дереві павловнії

Звісно, можна домовитись про збут деревини і з європейськими компаніями – там за деревину дають від 180 євро за кубометр.

Двері з павловнієвого дерева
Двері з павловнієвого дерева

Особливості догляду

Головне – перші пару років ретельно доглядати за полем, де росте павловнія, і тримати його у чистому вигляді. Не давайте можливості бур’янам забивати і глушити ваші насадження. Тому що вони відберуть частку поживних речовин, додатково заберуть вологу – і тим самим відберуть можливості для росту саджанців.

Перший рік росту вважається нульовим – це адаптація та укорінення рослини. Наступної весни деревця зрізаються під корінь.

З цього моменту починається перший цикл розвитку рослини. Наші хлопці з техпідтримки допоможуть сформувати стовбур. Далі знову ж таки не забудьте утримувати поле у чистоті, за потреби поливайте і оброблюйте.

Павловнія очищає ґрунти і повітря

Важливий момент, що у власників таких насаджень є можливість за короткий проміжок часу виростити цілий ліс, не зачіпаючи вікових лісів – Карпат, наприклад.

Плюс завдяки павловнії ми можемо робити свій внесок у зниження забруднення повітря.

Наскільки інтенсивніше звичайних дерев павловнія буде справлятися з цією проблемою?

Один гектар шестирічних насаджень здатний переробити за рік 120-140 тонн вуглекислого газу. Для порівняння: один гектар соснового лісу років 50-ти перероблятиме близько 14,5 тонн вуглекислого газу за рік.

Також павловнія здатна абсорбувати з ґрунту та води промислові забруднювачі, затримуючи їх у деревині.

павловнієвий кругляк
Так виглядає павловнієвий кругляк

Бонус у 2 тисячі євро

Протягом першого циклу розвитку павловнієвого лісу – 5-6 років – ви можете поставити пасіку серед дерев і мати павловнієвий мед.

Цвісти рослина починає на четвертий рік, і з одного гектара можна зібрати до 700 кілограм меду.

Ми ще не займалися медом, хоч це і додатковий приємний бонус до коштовної деревини. Тому на сьогодні ще не маємо досвіду співпраці з бджолярами. Хоча насправді є багато пропозицій щодо бджільництва від Асоціації бджолярів України – думаю, спробуємо взаємодіяти.

Читайте також: Український агрохолдинг вирощує 400 тонн міскантусу для виробництва пелет

Я не експерт на ринку меду, але знаю, що на європейському ринку за кілограм меду з павловнії дають 4$. Просто помножте цю цифру на 700, і матимете уявлення про річний “бонус” до основного прибутку.

мед з павловнії

Проблеми та складнощі

Такі прибутки – це реалістично. Звісно, якщо виконувати рекомендації фірми і не накладати на них досвід ваших дідусів і псевдоагрономів.

Виходячи з багаторічної практики, скажу, що якщо щось не виходить, це точно десь власники напортачили. Є такі, які не зізнаються, але уже при огляді поля можна просто вказати пальцем, що де не так зроблено.

Тому з нашого боку є велике побажання – виконувати рекомендації щодо вирощування вашого лісу.

У нашому бізнесі буває і таке, що рослину хочуть зламати, бо комусь просто цікаво. Або потрібна рівна-красива паличка, або ще якісь причини. Ця проблема вирішується елементарною охороною поля.

Павловнія

За несертифіковану рослину – кримінальна відповідальність

Багато продавців намагаються збути саджанці без документів. Ризики тут починаються із загибелі саджанців і закінчуються кримінальною відповідальністю покупця – з конфіскацією самої деревини.

Продаж таких рослин можна прирівняти до пустих обіцянок.

Звідки ви знаєте, що під видом технічної павловнії вам не продають декоративну рослину (на деревину таку вже не пустиш)? Або що завтра до вас не прийдуть і не конфіскують ці рослини? Або кому ви продасте деревину, якщо точно не можете підтвердити, що за деревину продаєте? 

У найкращому випадку мрії людини розіб’ються, коли контрафактна рослина загине. Але ж покупець підробних саджанців може серйозно постраждати і в юридичному аспекті.

Не має значення, ваша земля у власності чи в оренді. Якщо у рослини, яку ви вирощуєте, немає підтверджуючих документів про походження і вона не занесена до Реєстру сортів рослин України , цей факт може спричинити навіть кримінальну відповідальність за нецільове використання землі.

“Моду на вирощування задаємо ми”

У рослинництві ми працюємо вже більше 12 років. Працювали із декоративними кімнатними та вуличними, плодовими рослинами, з сільгосподарськими культурами. А коли трапилися події 2014 року – Майдан, а потім війна –  людям було вже не до рослин.

Читайте також: Чому вам треба займатись бізнесом на коноплях? П’ять аргументів “за” і три “проти”

І от у 2014-2015 році наше підприємство перепрофілювалось і почало працювати з павловнією. Сьогодні “Павловнія Груп Україна” працюємо із компанією «In Vitro» SL з Барселони (Іспанія).

Фактично, моду на вирощування павловнії у країні задаємо зараз ми.

Адже наш сорт павловнії – єдиний, що внесений до Реєстру сортів рослин України і розроблений спеціально для вирощування деревини. Будь-яке інше оголошення “продам павловнію”, яке ви зустрінете у інтернеті, матиме на меті продати вам підробку. 

Зараз у “Павловнія груп” близько 40 гектарів павловнії. Для європейських плантаторів три гектари вважається дуже круто.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі