Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Заробити мільйон на гектарі дерев. Павловнія?

Без жартів – у нас є рецепт заробітку мільйона гривень. Для цього знадобиться гектар землі та саджанці дерева павловнія, яке росте найшвидше

Опубліковано

Без жартів – у нас є рецепт заробітку мільйона гривень. Для цього знадобиться гектар землі та саджанці дерева павловнія, яке росте найшвидше в світі. 

Дерево максимально стійке як до морозів, так і до посухи. Воно дасть вам можливість заробляти не тільки на деревині – а й на продажах меду, а за потреби – навіть на листі.

В деталях про мільйонні прибутки та що для цих заробітків слід буде зробити, нам розповів Олександр Опанасюк.

 Олександр Опанасюк

Олександр Опанасюк

директор “Павловнія Груп Україна”

Підприємство “Павловнія Груп Україна” – єдине на території України, що має всі дозволи для реалізації саджанців такої рослини як павловнія (високорентабельна технічна сільгосп-культура). Цього року підприємство вирішило посадити ще й 100 гектарів конопель, щоб на власному досвіді перевірити чутки про високу рентабельність культури.

Самостійно регенерує і росте в екстремальних умовах

Павловнію ще називають «дерево-фенікс». Вона здатна повністю відновитися з кореня і рости в екстремальних умовах. Також дерево не виснажує родючі шар ґрунтів, проростає знов і знов після кожної вирубки і живе до 100 років.

Щорічний приріст –  на 3-5 метрів, а вже за п’ять років висота павловнії сягатиме 15-20 метрів.

Наші саджанці – це насправді клони, копії рослин з найкращими характеристиками. Клонування дозволяє спрогнозувати усі ознаки, котрими будуть наділені майбутні рослини.

Взагалі павловнії більше 20 різних видів, а ми в Україні культивуємо технічний вид родом з Іспанії.

Читайте також: Заробляти на смітті 600 тисяч гривень на рік. Досвід екобізнесу з Маріуполя

саджанці  паловнії

Витрати на утримання

Загальні витрати на гектар посадкового матеріалу – 4,5 тисячі євро. При розрахунку, що ми висаджуємо 625 штук, на відстані 4 Х 4 метри. Професійна підтримка наших експертів входить у цю вартість.

Після того, як дерево виростає до потрібних розмірів, ми зрізаємо його під коріння. Далі корінь починає давати нові пагони і наші працівники формують стовбур нового дерева. Всього таких циклів у дерева 4-5.

За перший період розвитку – а це 6 років – витрати по догляду за деревами становитимуть 5-6 тисяч євро на 1 га. За другий – зменшаться на 30-40 відсотків.

Усі витрати прив’язані до циклу розвитку рослини.

Мільйонні прибутки

За один цикл у п’ять років з гектара фермер отримає близько 400 кубів на ліс-кругляк.

Вартість одного куба такої деревини – 100-120 євро.

Вважайте, це 48 тисяч євро. Якщо вирахувати саму вартість посадкового матеріалу та догляду за ділянкою, то на рік ви отримуватимете чистими близько 7,4 тисячі євро прибутку з гектара – не враховуючи “бонусів” від меду, наприклад.

Ми навіть можемо скласти з покупцем окремий контракт, де зобов’язуємося наприкінці купити у нього усю деревину по ціні 100-120 євро за кубометр.

Читайте також: Як і скільки можна заробити на енергетичному дереві павловнії

Звісно, можна домовитись про збут деревини і з європейськими компаніями – там за деревину дають від 180 євро за кубометр.

Двері з павловнієвого дерева
Двері з павловнієвого дерева

Особливості догляду

Головне – перші пару років ретельно доглядати за полем, де росте павловнія, і тримати його у чистому вигляді. Не давайте можливості бур’янам забивати і глушити ваші насадження. Тому що вони відберуть частку поживних речовин, додатково заберуть вологу – і тим самим відберуть можливості для росту саджанців.

Перший рік росту вважається нульовим – це адаптація та укорінення рослини. Наступної весни деревця зрізаються під корінь.

З цього моменту починається перший цикл розвитку рослини. Наші хлопці з техпідтримки допоможуть сформувати стовбур. Далі знову ж таки не забудьте утримувати поле у чистоті, за потреби поливайте і оброблюйте.

Павловнія очищає ґрунти і повітря

Важливий момент, що у власників таких насаджень є можливість за короткий проміжок часу виростити цілий ліс, не зачіпаючи вікових лісів – Карпат, наприклад.

Плюс завдяки павловнії ми можемо робити свій внесок у зниження забруднення повітря.

Наскільки інтенсивніше звичайних дерев павловнія буде справлятися з цією проблемою?

Один гектар шестирічних насаджень здатний переробити за рік 120-140 тонн вуглекислого газу. Для порівняння: один гектар соснового лісу років 50-ти перероблятиме близько 14,5 тонн вуглекислого газу за рік.

Також павловнія здатна абсорбувати з ґрунту та води промислові забруднювачі, затримуючи їх у деревині.

павловнієвий кругляк
Так виглядає павловнієвий кругляк

Бонус у 2 тисячі євро

Протягом першого циклу розвитку павловнієвого лісу – 5-6 років – ви можете поставити пасіку серед дерев і мати павловнієвий мед.

Цвісти рослина починає на четвертий рік, і з одного гектара можна зібрати до 700 кілограм меду.

Ми ще не займалися медом, хоч це і додатковий приємний бонус до коштовної деревини. Тому на сьогодні ще не маємо досвіду співпраці з бджолярами. Хоча насправді є багато пропозицій щодо бджільництва від Асоціації бджолярів України – думаю, спробуємо взаємодіяти.

Читайте також: Український агрохолдинг вирощує 400 тонн міскантусу для виробництва пелет

Я не експерт на ринку меду, але знаю, що на європейському ринку за кілограм меду з павловнії дають 4$. Просто помножте цю цифру на 700, і матимете уявлення про річний “бонус” до основного прибутку.

мед з павловнії

Проблеми та складнощі

Такі прибутки – це реалістично. Звісно, якщо виконувати рекомендації фірми і не накладати на них досвід ваших дідусів і псевдоагрономів.

Виходячи з багаторічної практики, скажу, що якщо щось не виходить, це точно десь власники напортачили. Є такі, які не зізнаються, але уже при огляді поля можна просто вказати пальцем, що де не так зроблено.

Тому з нашого боку є велике побажання – виконувати рекомендації щодо вирощування вашого лісу.

У нашому бізнесі буває і таке, що рослину хочуть зламати, бо комусь просто цікаво. Або потрібна рівна-красива паличка, або ще якісь причини. Ця проблема вирішується елементарною охороною поля.

Павловнія

За несертифіковану рослину – кримінальна відповідальність

Багато продавців намагаються збути саджанці без документів. Ризики тут починаються із загибелі саджанців і закінчуються кримінальною відповідальністю покупця – з конфіскацією самої деревини.

Продаж таких рослин можна прирівняти до пустих обіцянок.

Звідки ви знаєте, що під видом технічної павловнії вам не продають декоративну рослину (на деревину таку вже не пустиш)? Або що завтра до вас не прийдуть і не конфіскують ці рослини? Або кому ви продасте деревину, якщо точно не можете підтвердити, що за деревину продаєте? 

У найкращому випадку мрії людини розіб’ються, коли контрафактна рослина загине. Але ж покупець підробних саджанців може серйозно постраждати і в юридичному аспекті.

Не має значення, ваша земля у власності чи в оренді. Якщо у рослини, яку ви вирощуєте, немає підтверджуючих документів про походження і вона не занесена до Реєстру сортів рослин України , цей факт може спричинити навіть кримінальну відповідальність за нецільове використання землі.

“Моду на вирощування задаємо ми”

У рослинництві ми працюємо вже більше 12 років. Працювали із декоративними кімнатними та вуличними, плодовими рослинами, з сільгосподарськими культурами. А коли трапилися події 2014 року – Майдан, а потім війна –  людям було вже не до рослин.

Читайте також: Чому вам треба займатись бізнесом на коноплях? П’ять аргументів “за” і три “проти”

І от у 2014-2015 році наше підприємство перепрофілювалось і почало працювати з павловнією. Сьогодні “Павловнія Груп Україна” працюємо із компанією «In Vitro» SL з Барселони (Іспанія).

Фактично, моду на вирощування павловнії у країні задаємо зараз ми.

Адже наш сорт павловнії – єдиний, що внесений до Реєстру сортів рослин України і розроблений спеціально для вирощування деревини. Будь-яке інше оголошення “продам павловнію”, яке ви зустрінете у інтернеті, матиме на меті продати вам підробку. 

Зараз у “Павловнія груп” близько 40 гектарів павловнії. Для європейських плантаторів три гектари вважається дуже круто.

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі

Економіка і бізнес

Українська гра про Гуцульщину зібрала понад 45 000 доларів на Kickstarter

Опубліковано

Львівська студія boardova у 2024 році випустила настільну гру «Арідник» за мотивами однойменного українського мальопису видавництва UA Comix. У березні студія анонсувала англійську версію «Арідника» на краудфандинговій платформі Kickstarter. За кілька годин творцям вдалося зібрати необхідну суму.

Про це повідомили у студії boardova.

Сюжет гри

Під час створення сюжетної основи для гри головний дизайнер та український письменник Володимир Кузнєцов спирався на працю Володимира Шухевича «Гуцульщина».

У світі «Арідника» гравці стають вівчарями, що ведуть свої отари овець крізь гірські ріки, ліси та полонини. На цьому шляху вони зустрічатимуть духів Карпат: Арідника, Бога, Алея, Вовка та інших героїв.

У наборі є дерев’яні фігурки духів та вівчарів і понад 100 великих карт з ілюстраціями Людмили Самусь. У грі створили кілька режимів: змагальний, кооперативний та соло.

Читайте також: В українську гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl зіграли 6 мільйонів людей

Цінність гри для людей з-за кордону

«Створюючи “Арідника”, ми прагнули занурити гравців у настільні ігри з колоритом та магічним світом, який наші предки створювали століттями. Гуцульщина та її традиції, які вдалось зберегти попри всі заборони, стали чудовим натхненням для цієї цілі. Та коли про гру почали говорити “поза бульбашкою” настільного світу, ми зрозуміли, що ця гра може стати точкою дотику і знайомства з власним корінням для української діаспори»‚ — зазначив CEO студії boardova Жолудь Добровольський.

Наразі більшість людей, які підтримали вихід англійської версії «Арідника», розповіли, що вони мають українське коріння та гратимуть у гру зі своїми родинами чи друзями.

«Проте є й багато тих, хто не знає, чим відома українська культура, і сподіваються, що гра допоможе їм у цьому. У час, коли країна-терорист стирає нашу культуру, нам потрібно говорити про неї якомога голосніше. А особливо — говорити про справжню, а не переписану історію»‚ — додав Жолудь Добровольський.

Зміни у новому виданні

Видавці анонсували три окремі доповнення до настільної гри, а саме:

  • «Зима»;
  • «Місцини» (із пам’ятками України);
  • «Свята» (із календарно-обрядовими святами українців).

Кожне із цих доповнень додасть нові ігрові механіки та збільшує можливості для гравців.

Відвідати сторінку гри на Kickstarter можна за посиланням. Кампанія зі збору коштів на платформі триватиме до 11 квітня.

Нагадаємо, що український шутер про галичан у космосі відкрили для тестування (ВІДЕО).

Фото: студія boardova

Читати далі