Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Чому вам треба займатись бізнесом на коноплях? П’ять аргументів “за” і три “проти”

Опубліковано

На вирощуванні конопель в Україні можна заробити від 1,5 до 100 тисяч доларів на гектарі. “Ще б пак”, – саркастично всміхнуться наші читачі, маючи собі на думці наркодилерів і вирощену в обхід законодавства марихуану. 

Але технічні коноплі та марихуана – не одне і те ж. А бізнес на коноплях може мати до 1000% рентабельності.

Разом з експертом ми знайшли аж 5 причин, чому вам треба всерйоз замислитись над бізнесом на коноплях. І три причини, які можуть стати перешкодою для отримання надзвичайних прибутків.

Олександр Ігнатюк

Президент асоціації “Українські технічні коноплі”

Має п’ятнадцятирічний стаж роботи в Службі безпеки України, з яких сім – в підрозділі по боротьбі з міжнародним наркобізнесом. Метою діяльності його організації є захист інтересів виробників, які працюють у сфері промислового коноплярства.

Чим коноплі відрізняються від марихуани?

Відразу хочу наголосити на тому, що різниця є – і принципова. Зовнішньої різниці між коноплями та марихуаною практично немає – це рослини одного виду. Але технічні коноплі (їх ще називають ненаркотичні) містять наркотичних речовин нижче 0,08.

Вміст тетрагідроканабінолу – контрольованого в усьому світі психоактивного компоненту канабісу – в таких коноплях настільки низький, що аби отримати ефект наркотичного сп’яніння, вам доведеться однаразово викурити сировини з 15-20 гектарів технічних конопель.

Коноплі, які ми використовуємо – це абсолютно безпечні рослини, виведені українськими селекціонерами.

Читайте також: 6 брендів, які взяли на озброєння гумор і виграли від цього

Плюси розведення конопель

 Абсолютно безвідходне виробництво 

В світі коноплі використовуються для виготовлення продуктів харчування, косметики, текстилю, у целюлозно-паперовій промисловості, біоенергетиці, фармакологічній та медичні промисловості – всього близько 50 тисяч різноманітних найменувань продукції.

У будь-яких напрямках рентабельність бізнесу буде абсолютно різною, але прибуток в жодній сфері промислового коноплярства ще не опускався нижче 70-100 відсотків. Ну, якщо звичайно, наші сільгоспвиробники не напортачили при посадці так, що сама рослина не виростала.

Читайте також: “П’яний посуд” із Харкова конкурує з ІКЕА та продається в Омані

У виробництві задіяні насіння, стебла, листя, квітки конопель – і навіть корінь. Але біологію рослини не обдуриш – якщо ви хочете отримати сировину найвищої якості, період збору буде різним. Так, якщо ви хочете отримати найкраще насіння, то листя суцвіть, і стебло конопель у період збору насіння будуть придатні лише для  виробництва грубої тканини або в біоенергетиці.

Невибагливість рослини

Технічні коноплі невибагливі у вирощуванні. Ніяких пестицидів для боротьби зі шкідниками їм не потрібно, і вони запросто можуть витримати спеку, посушливість і перепади температур, при яких гинуть інші рослини.

До того ж, коноплі є відмінним зеленим добривом та одним із найкращих в світі фіторемедіантів – рослин, які відновлюють грунти. Рослина може вирощуватись на бідних грунтах і тому не наражає на продовольчу небезпеку інші сільськогосподарські культури.

Читайте також: Синдром бідності: що це таке та як розпізнати

Низька конкуренція

У Європі в минулому році було посіяно понад 42 тис. га конопель, Китай взагалі планує протягом 5-7 років збільшити посіви конопель майже до 670 тис. гектарів.

В Україні ж на сьогодні налічується до 1,5 тисяч гектар конопель, і використовуються вони для різних сфер виробництва.

З одного гектара – до $100 тисяч прибутку

Є гарне прислів’я, що коноплі довгу гривню люблять. Тобто, вкладення в переробку дає в рази збільшену рентабельність виробництва.

Грубо кажучи, коли виробник використовує тільки насіння на продаж, з гектара заробляється 700-800 доларів, якщо ще й солому / тресту, це вже 2-2,5 тисячі доларів з гектара. Китай, приміром, використовує ще й корінь конопель – в медицині та виробництві косметики, а ми тільки до цього йдемо.

Читайте також: “Тепер я не ходжу в аптеки”. Як український стартап економить час та гроші пацієнтів

У разі переробки технічних конопель терапевтичної спрямованості, препарати з яких рятуватимуть здоров’я людей, заробіток становить до $ 100 тисяч з гектара. 

“Космічна” рентабельність

Рентабельність – це співвідношення отриманого прибутку до витрачених ресурсів. Загалом, можна говорити, що у коноплярстві нижче 70-100% рентабельність не опускається. 

Залежно від специфіки виробництва рентабельність коноплярства може коливатись від 100% до 500, а то і 1000%

Нічого не вигадую, ми цю цифру в Академію наук подавали.

Настільки високий відсоток рентабельності дають технічні коноплі терапевтичної спрямованості.

Зараз у нас є близько 200 випадків задокументованого лікування нейродегенеративних і онкологічних захворювань, також захворювань опорно-рухового апарату – всього лише за допомогою листя та суцвіть технічних конопель терапевтичної спрямованості.

Тому природно, що коли сільгоспвиробник вирощує сировину, яка володіє майже божественним терапевтичним ефектом, рентабельність доходить і до декількох сотень відсотків.

Колеги з Швейцарії, Канади, Ізраїлю та Нідерландів на гектарі конопель взагалі спокійно заробляють від мільйона євро – на терапевтичному напрямку діяльності. 

Мінуси бізнесу на коноплях

Увага з боку силовиків

Для фермерів я не бачу труднощів у культивуванні та переробці конопель. Тут складнощі створюють, головним чином, наші держслужбовці. В першу чергу, це стосується представників Міністерства внутрішніх справ, які займаються питанням коноплярства не щоб “батьківщину захищати”, а з розряду “грошей заробити”. 

Живий приклад нещодавно відбувся у Київській області: до легального поля конопель підходить якийсь хлопець, говорить, мовляв, давайте покуримо. 

Не встигають йому відмовити, як несподівано приїжджає поліцейська машина і починає розповідати, що поле незаконне, мовляв, є якісь заявницькі матеріали. Традиційно у кожного з силовиків є кишеньковий “заявник”. Далі все залежить від фантазії оперативників.

Можуть порушити кримінальне провадження щодо абсолютно легального поля, а потім ходити і говорити “дай грошей і ми справу закриємо”.

Не дивлячись на те, що все законно, сільгоспвиробнику не цікаво рік-півтора ходити по судових інстанціях, та й не юрист він. Таким чином окремі підприємства ставлять на лічильник і “дресирують” на грошенята.

Європа диктує умови гри 

Якщо ви виробляєте сировину, ви надзвичайно сильно залежите від ринку. Кон’юнктура ринку змінилася. У нас була жива така ситуація.

У 2012 році Кабмін своєю постановою зняв охорону з полів технічних конопель. І до 2016 року практично все українське зерно конопель йшло за кордон.

Але коли Європа налагодила виробництво насіння у себе, українцям стало набагато складніше продавати свою сировину – Європа намагається диктувати умови. І ті коноплярі, що займались тільки насінням, а не пішли у виробництво якогось кінцевого продукту, відчули себе на ринку скрутно.

Нема потужностей для переробки в Україні 

Не краще почувають себе і виробники конопляного продукту – в Україні практично немає сучасних потужностей для переробки конопель. З часів Радянського союзу в країні залишилось всього три заводи з первинної переробки технічних конопель. Два з них знаходяться у Сумській області, ще один – у Полтавській.

Вперше з часів незалежності України у 2018 році за допомогою нашої Асоціації “запущено” надсучасний завод первинної переробки, який знаходиться на мобільній платформі. Його робота на території Західної України одразу ж суттєво підвищила рентабельність коноплярства в усьому регионі.

Деякі коноплярі всерйоз замислюються над підготовленими Асоціацією проектами побудови на території України потужностей з глибокої переробки конопель.

Економіка

В Україні збільшили пенсії для ветеранів та переглянули механізм нарахування виплат

Опубліковано

Виплати для ветеранів були прив’язані до прожиткового мінімуму. Тепер Кабмін вирішив відокремити ці два значення.

Про це повідомляє Кабмін.

Як тепер будуть визначати розмір пенсій для ветеранів

Відтепер пенсії ветеранів не будуть більше залежати від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Новий механізм нарахування передбачає такі коефіцієнти:

  • 650% для осіб з інвалідністю І групи, отриманою через участь у військових діях;
  • 525% для інвалідів ІІ групи;
  • 360% для інвалідів ІІІ групи;
  • 210% для учасників бойових дій;
  • 210% для постраждалих учасників Революції Гідності.

Ці зміни спрямовані на покращення системи пенсійних виплат для ветеранів.

Читайте також: Ветеран, що втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома (ВІДЕО)

Мінімальні пенсії для ветеранів: огляд на сучасний стан

Збільшення прожиткового мінімуму для осіб з обмеженими можливостями в Україні призвело до значного підвищення гарантованих пенсій для ветеранів. Нові розміри пенсій становлять:

  • Мінімальна пенсія для осіб з інвалідністю І групи складає 15 347 гривень, збільшившись на 1 742,5 гривні.
  • Для осіб з інвалідністю ІІ групи пенсія становить 12 396 гривень, що на 1 407,75 гривні більше.
  • Особам з інвалідністю ІІІ групи нараховано 8 500 гривень, зросли на 965,20 гривень.
  • Учасникам бойових дій виплачується 4 958 гривень, що на 562,70 гривні більше.
  • Постраждалим учасникам Революції Гідності призначено 4 958 гривень, також збільшившись на 562,70 гривень.

Ці зміни вказують на покращення матеріального стану ветеранів та постраждалих учасників конфліктів в Україні.

Нагадаємо, стару лікарню в Ізмаїлі перетворять на реабілітаційний центр для військових.

Також ми повідомляли, що МОЗ дало рекомендації як спілкуватись з людьми з ампутаціями кінцівок та травмами обличчя.

Фото: Армія Infoгm

Читати далі

Економіка

Італія допоможе просувати бренд Made in Ukraine на світові ринки

Опубліковано

Італія допоможе українським виробникам вийти на світові ринки, а також просувати бренд «Зроблено в Україні» на торгових майданчиках. 

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Домовленості досягли Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко з Міністром підприємств та виробництва Італії Адольфо Урсо під час зустрічі в рамках Саміту міністрів країн G7

Читати також: Французький бізнес готовий вкладати гроші у відновлення України

Детальніше про підтримку

Зокрема, Італія:

  • надасть експертів, які допоможуть Україні просувати бренд Made in Ukraine;
  • запропонувала допомогти із просуванням українських виробників на таких торгових майданчиках, як Amazon та інші.

“Щиро вдячні Адольфо Урсо за його підтримку і готовність допомогти нам у реалізації політики Made in Ukraine, просуванні вітчизняних продуктів на зовнішні ринки та розширенні наших експортних можливостей”, – зазначила Юлія Свириденко.

Учасники також обговорили можливості привернення італійського приватного сектора для підтримки відновлення української економіки. Були розглянуті спільні ініціативи в галузі логістики та виробництва.

Нагадаємо, що Україна та Польща планують створити спільний центр протезування для ветеранів.

Також ми повідомляли, що представники Європейського Союзу схвалили виділення 5 млн євро на закупівлю зброї для України.

Фото: pixabay

Читати далі

Економіка

Французький бізнес готовий вкладати гроші у відновлення України

Опубліковано

Заступник Міністра економіки України Олексій Соболев зустрівся з Генеральним директором з глобальних справ Міністерства Європи та закордонних справ Франції Орельєном Лешевальє та Послом Франції в Україні Гаелем Весьєром. Французька сторона зацікавлена у співпраці з Україною у сферах енергетики, видобутку критичних матеріалів, а також у програмах підтримки тимчасово переміщених осіб та страхування експорту.

Про це повідомляють в Міністерстві економіки України.

Про що йшлося на зустрічі

На ній обговорювали наступні питання:

  • пріоритетні завдання для розвитку економіки України;
  • залучення інвестицій у відновлення та розвиток України;
  • страхування воєнних ризиків;
  • збільшення експортних можливостей;
  • пошук механізму конфіскації заморожених російських активів та спрямування їх на підтримку економіки України.

Читати також: Представники Європейського Союзу схвалили виділення 5 млн євро на закупівлю зброї для України

Зараз між Україною та Францією опрацьовується питання створення спеціального фонду для стимулювання інвестицій та налагодження співпраці з Французьким агентством розвитку. 

Нагадаємо, що в Чернігові можна віддати російську літературу на макулатуру, щоб зібрати гроші на купівлю дронів для ЗСУ

Також ми повідомляли, що Україна стала партнером Північного інституту інтероперабельності.

Фото: Офіс Президента

Читати далі