Суспільство
Запустили онлайн-проєкт «Хранителі Києва» про скульптурні прикраси маскарони
У Києві почав працювати онлайн-проєкт «Хранителі Києва», присвячений скульптурним прикласам маскаронам.
Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Юрій Тацій.
Створили проєкт двоє братів – Артем та Андрій Афанасьєви. Упродовж 10 років лише з паперовою картою і двома фотоапаратами, вони обійшли вулиці міста і сфотографували кожен будинок, на якому був хоча б найменший маскарон. До своєї київської колекції брати внесли також атлантів, каріатид та різноманітні барельєфи, які містять зображення живих істот.
Читайте також: «Даємо другий шанс на життя». Подружжя з Києва створює інвалідні візки для тварин з усього світу
Здавна люди вважали, що такі обличчя на будинках захищають мешканців від злих духів. Саме тому проєкт назвали «Хранителі Києва».
Мета проєкту – хоча б на фотографіях зберегти пам’ять про київську архітектуру та історію. Деякі маскарони з колекції братів на сьогодні не існують в реальному житті, їх зруйновано або ж і взагалі знесені будинки. Для екскурсоводів, туристів і просто любителів Києва на сайті працює онлайн мапа. На ній можна обрати будинок і дізнатися про маскарони, які на ньому зображені.
Ознайомитися з колекцією можна на сайті проєкту за посиланням.
Довідка
Маскарон — вид скульптурної прикраси у формі голови людини, тварини чи фантастичної істоти. Виконується з каменю, деревини, гіпсу, металу. Розміщується на фасадах будинків, замкових каменях арок, фронтонах дверних і віконних прорізів, стовпах, капітелях колон, фонтанах, а також на предметах побуту — меблях, посуді. Маскарони найхарактерніші для готики, ренесансу і особливо для бароко.
Їхньою функцією спочатку було відлякування злих духів, щоб ті не потрапили в будинок. Зрештою маскарони стали декоративним елементом.
Нагадаємо, у Києві запустили безкоштовний курс із дослідження архітектури Подолу.
Головне фото: facebook.com/YuriyTatsiy.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі