Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Японія обожнює, а Європа не приймала”: як українці підкорювали світ чорничною пастою

Опубліковано

Знизить рівень цукру, покращить зір та допоможе при ряді захворювань. Так херсонські вчені говорять про чорничну пасту компанії LiQberry. Думаєте черговий рекламний хід? Але ні – дослідження показали, що ця паста набагато корисніша за звичайну чорницю. І все завдяки технології, яку придумав учений Сергій Осипенко. А вже його донька перетворила це у бізнес та створила компанію LiQberry, продукцію якої облюбували навіть японці. 

То що ж це за технологія? Чому японці купують українську чорницю? Та як звичайну пасту міг одобрити МОЗ? Про це ми розпитали у директора з маркетингу компанії LiQberry Євгенії Нечитайло. 

Японці в захваті від української чорниці

Ми брали участь у різних виставках, де презентували свій продукт. Краще всього нас прийняла Японія. Це та країна, яка поринула у правильне харчування і оздоровлює націю.

Ми стали єдиними українцями, які туди доїхали. Але не все так легко. Ми позиціонуємо себе, як функціональний продукт в Україні. А ліцензія на такий продукт в Японії коштує 800 тисяч доларів. Тому ми звернулись в консалтингову компанію, яка порадила виходити на ринок як органічний продукт. 

Менше , ніж за рік ми почали продаватись в Японії. Плюсом виходу на цей ринок є те, що можна продавати на 20% більше від вартості і це відкриває нам вихід на інші азійські ринки. Зараз ми відправляємо в Японію близько 500 літрів раз в три місяці. На етикетці написано те, як правильно приймати пасту та як вона допоможе організму. 

Японці справді оцінили нашу чорницю і зрозуміли, що це смачно та корисно.

Читайте також: Алкогольні цукерки з Харкова підкорили Нідерланди

Для онкохворих і діабетиків 

Сім’я Осипенків перші випробували на собі чорничну пасту. І побачили, що вона значно покращує здоров’я.

Це Сергій Осипенко – вчений, який вигадав технологію створення чорничної пасти LiQberry

Тому далі почали проводити експерименти, щоб дізнатись, які ще корисні властивості має цей продукт. 

  • Чорнична паста значно корисніша за звичайну ягоду.
  • Для онкохворих: завдяки пасті покращується якість життя пацієнта. Ми отримали патент на рекомендацію вживання чорничної пасти при онкозахворюваннях. 
  • Для діабетиків: паста знижує рівень цукру в крові. 
  • Для людей з проблемними судинами: попереджає утворення холестерину. Інститут кардіології Стражеско досліджував на людях з холестерином, які були в групі ризику. І після прийому пасти вони всі вийшли з групи ризику. 
  • Для людей з поганим зором: паста допомагає значно покращити зір та попередити розвиток катаракти. 
  • Для гіпертоніків: нормалізує артеріальний тиск.
  • А також чорнична паста укріплює кістки, омолоджує та допомагає при схудненні. 

Паста немає протипоказань, на відміну від фармпрепаратів. Єдине – її не можна сприймати тим, у кого алергія на саму чорницю. 

Для досягнення всіх цих результатів ми провели не один десяток досліджень у ряді інститутів. Щоб проводити дослідження потрібно від 30 до 300 тисяч гривень. Ціни різняться залежно від лабораторії і маркерів, які використовуються.

Читайте також: Пиво зі смаком борщу. 8 незвичних крафтових броварень

Але потрібно розуміти, що чорнична паста – це не ліки. А добавка, яка допомагає пацієнтам при лікуванні, або реабілітації.

Ми отримали офіційне схвалення МОЗ. І зараз, крім магазинів і еко-лавок ми продаємось і в аптеках.

Зберігаємо усі вітаміни

Чорнична паста не містить консервантів, фарбників, цукру та води. А за своїми властивостями вона краща за свіжу ягоду. Все це завдяки винаходу фізика Сергія Осипенка.

Він винайшов метод кавітації. В чому суть? Із ягоди чорниці засвоюється лише частина корисних речовин, а все те цінне, що міститься у шкірці та кісточках не розщеплюється ферментами шлунку і не затримується в організмі. Сергій, як вчений, вигадав технологію, яка допоможе здобути максимум користі з цієї ягоди (омега 3, вітамін є, пектин, моносахариди і тд).

Для виробництва пасти ми використовуємо ягоду, яка збирається в екологічно-чистих районах Волині. Причому тільки ту, яка має сертифікат органічного продукту і вирощується на експорт в Європу.

Саме дика чорниця є однією з найкорисніших. Але важливо зібрати її вчасно, бо якщо перестигне, то там буде високий вміст цукру. Ціна на таку чорницю варіюється від 2 до 5 євро за кілограм

Після збору врожаю чорниця піддається швидкій шоковій заморозці і транспортується на завод в Херсон.

В цеху чорниця тане до кімнатної температури і загружається в апарат, який називається екструдер. Тут йде початкове подрібнення, бо кісточка чорниці дуже тверда, її не можна розбити навіть молотком. А тут потрібно дістати ці корисні речовини, тому далі ягода оброблюється в гідродинамічній машині. Проходить нагрівання, витримку та пастеризацію при конкретній температурі, що дозволяє зберегти всі вітаміни. В результаті кісточки розчиняються і потрапляють у чорничний сік. Це запатентована технологія, аналогів якої у світі немає.

Тільки одних антиоксидантів в чорничній пасті в 11 раз більше, ніж у свіжих ягодах. Та й засвоюється ягода на 40%, а паста – на 100%.

Читайте також: Каберне Совіньйон за 90 гривень. Власник винарні про те, як роблять справжнє вино

Щоб запустити бізнес заклали все майно

Сьогодні Сергій Осипенко займається науковими дослідженнями, а його донька Анастасія Шмигельська – збутом продукції і виходом на нові ринки.

Так компанія LiQberry існує вже 8 років. Але спочатку перші партії продавались друзям і знайомим, бо тяжко позиціонувати себе на ринку з новим продуктом та розказати його корисні властивості. 

Щоб відкрити компанію Анастасія заклала все своє майно та взяла кредит в банку на суму півтора мільйони гривень. Це було дуже ризиковано, адже не всі сприймали ще цей продукт. Але ми вірили у свою справу та робили її. 

Зараз нашу пасту можно купити в аптеках, магазинах здорового харчування та в мережах крупних супермаркетів, такі як Ашан чи Сільпо. Літр пасти коштує 420 гривень

Все ж таки нам вдалось вийти на рівень, щоб пасту купували не лише у нас, а й за кордоном. Хоча й зараз прибуток не великий, бо багато коштів йде на виробництво та дослідження.

Ми вийшли на об’єм виробництва близько 2000 літрів в місяць. А база наших клієнтів – 100 тисяч. 

До того ж, у нас є центр, який безкоштовно консультує людей з проблемами, щодо прийому чорничної пасти. Отримали багато позитивних відгуків про те, як продукт покращує здоров’я. 

Читайте також: Як варення врятує Карпати. Підприємиця придумала дієве ноу-хау

Європа не сприйняла

Якщо в Японію ми зайшли легко і їй сподобався продукт, то з Європою була геть інша ситуація. Європейців насторожило те, що паста зроблена в Україні. Вони приїжджали, перевіряли сертифікати, але їх зупиняло виробництво. 

Було складно пояснити, що це здорове харчування, яке є корисним для вашого здоров’я. Вони звикли закинутись таблеткою і все.

Щоб європейських партнерів не зупиняло виробництво в Україні, ми вирішили відкрити ще один філіал в Прибалтиці, щоб там сертифікувати продукт і продавати звідти.

Допомогло й те, що ми часто їздимо на виставки, які проходять у Франції, Латвії, Німеччині, Іспанії та Арабських Еміратах. Але для останніх наша паста не достатньо солодка, не зважаючи на те, що там багато діабетиків і цей продукт був би корисним.

Боротьба за лікарів

Ми наголошуємо на тому, що чорнична паста – це не ліки, добавка, профілактика та допомога в реабілітації. Це є альтернативою синтетичним вітамінам. 

Але з виходом на ринок була складність в тому, що менталітет наших людей побудований так, що ми займаємось здоров’ям тільки коли трапляється якась проблема. 

Та ще й у той час ніхто не розумів, що таке органіка та правильне здорове харчування. Було складно пояснити і розказати людям про наш продукт, бо такого на ринку більше немає. У нас питали “а що це, варенячко чи джем?”.

Працювали із лікарями, щоб вони призначали пасту своїм пацієнтам. І це вдалось завдяки результатам досліджень, публікаціям в наукових журналах та медичним конференціям. Так довели, що чорнична паста справді є не тільки смачною, а й кориснішою за саму ягоду.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі