Суспільство
Які київські школи вражають технологіями?
У Києві навчальні заклади стають енергоефективними та привітнішими для маломобільних груп населення. Підбірку найсучасніших шкіл столиці назвали в Департаменті архітектури та містобудування КМДА, пише Вечірній Київ.
Гімназія «А +»
Будівля навчального закладу нагадує споруди країн Скандинавії. Автори проєкту створили технологічну, енергоефективну, пристосовану під потреби учнів будівлю з виразним фасадом. Температурний режим тут забезпечується шляхом геотермального опалення. Будівля працює на теплових насосах, що використовують енергію землі: 170 пробурених свердловин забирають тепло протягом опалювального сезону, а влітку працюють на охолодження.
ЗОШ № 42
Унікальна історія школи, яка налічує 110 років. Тривалий час батьки, викладацький колектив навчального закладу просили владу реконструювати старі шкільні приміщення. І нарешті минулого року замість старої двоповерхової споруди тут з’явилась суперсучасна школа. Новий дизайн, просторі холи та класи роблять її однією з найкращих у столиці. Тут є басейн, 3 спортивні зали, пандуси, ліфти та вбиральні для дітей з обмеженими можливостями.
Ліко
Яскрава будівля прикрашає столичний мікрорайон Теремки- ІІ. При проєктуванні цього освітнього комплексу були враховані всі деталі, спрямовані на здоровий і гармонійний розвиток дитини. У «Ліко-школі» є міні зоопарк, зимовий сад, радіостудія, спортивний зал, балетна студія і наукова лабораторія! В закладі встановлені сучасні системи вентиляції, які дозволяють регулювати мікроклімат у приміщеннях.
Читайте також: Сміття, що рятує: як краєзнавець з Сумщини відновлює пам’ятку ХІХ сторіччя
Школа №78
Зовні звичайна сучасна школа біля НСК «Олімпійський», але всередині… справжній артпростір. Будівля накрита скляним куполом, який видно з будь-якого поверху. Галереї, в середині пов’язані між собою, утворюють внутрішню площу, де граються діти на перервах! А як розфарбовані стіни, а скільки тут квітів. Просто рай для фанатів архітектури.
“Новопечерська школа”
Освітній заклад збудовано посеред щільної забудови Печерська. Фасад виконаний у грайливих формах, що наближають дітей до природи, зокрема шляхом використання панелей “під дерево”. Навколишній простір максимально дружній для школярів – багато простору й озеленення.
Читайте також: Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії
НВК «Ерудит»
Освітній заклад у Солом’янському районі, який складається зі школи та дитячого садка відкрили 2017 року. Його збудували всього за один рік! Коридори будівлі прикрашені різнокольоровими малюнками та квітами. Колір фасаду натякає, що НВК розташований посеред зеленої зони. Щоб діти не мерзли взимку, школу зроблено з сучасних енергоефективних матеріалів. У школі аж 46 лабораторій та тематичних кабінетів. І навіть є стіна для скелелазіння.
Нагадаємо, у Дніпрі відкрили першу Школу Супергероїв.
Як ми повідомляли раніше, в Україні почала працювати перша білоруська онлайн-школа.
Усі фото: vechirniy.kyiv.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі