Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії

Опубліковано

Незважаючи на карантин та обмеження, столиця цього року отримає святкову атмосферу та новорічну ялинку. Про те, як у Києві планують святкувати Новий рік 2021 розповіли організатори з FolkUkraine.

Надія Тутенко

Надія Тутенко

 
Куратор Folk Ukraine — міжнародний етнокультурний проект, який організовує новорічні гуляння (і не тільки) в Україні

Пандемія вплинула на майже всі сфери життя громадян. Медична маска є обов’язковою, у кожному закладі перевіряють температуру, масові події та прогулянки на вихідних стали чимось небезпечним та винятковим. Проте, пандемія не забере в українців Новий Рік 2021.

Соціальна дистанція, маски та фудкорти

Новорічну ялинку з усіма локаціями почнуть збирати 25 листопада, а урочисте відкриття планується на День Святого Миколая. Карантинні обмеження постійно змінюються, і остаточне розуміння нормативів і функціонування буде приблизно у середині грудня.

Безумовно, на території проведення заходів буде контроль за дотриманням усіх норм: маски, соціальна дистанція і велика кількість санітайзерів.

Організатори планують встановити фудкорти в ярмаркових будиночках, звісно, з дотриманням всіх карантинних норм. Однак, остаточного рішення ще немає. Також, розглядається формат take away, що б хоч якось порадувати киян і гостей столиці. 

Селфі біля ялинки та казкові фотозони

Головна ялинка країни вже традиційно буде встановлена ​​на Софіївській площі.

Відмінне з попереднім роком — зміна архітектури розміщення усіх новорічних об’єктів. Раніше ялинка розташовувалася біля Софії Київської, а цього року її встановлять по центру площі і вибудують всі об’єкти навколо. 

На 31-метровій красуні планується близько 1500 іграшок, з них — 800 — казкові герої  і більш ніж 10 км гірлянд. Прикраси на ялинці будуть мати вигляд і форму жителів “Казкового лісу”: білка, сова, грибочки, шишки, жолуді. Підсвічена вона буде зеленим кольором, а вниз будуть звисати гірлянди холодного білого кольору. Ці гірлянди створять величезний купол над усією Софіївською площею.

Ми не будемо робити акцент на темі COVID і спробуємо зробити все, щоб подарувати людям відчуття казки.

Біля ялинки будуть розташовані герої — жителі казкового лісу (ляльки 2 метри на зріст) і спеціальні фотозони з ними. Кожен герой відповідатиме за свій Дух свята. Один — за затишок і багатство новорічного столу, інший — за емоції і селфі. За що відповідатимуть інші два — визначать за допомогою голосування у соціальних мережах.

Перед входом до ярмарку розташуються три величезні арки, які теж тематично оздоблять та підсвітять яскравими вогниками.

А що на Контрактовій площі

Крім Софіївської площі, новорічні святкування відбудуться і на Контрактовій. Там також буде ярмарок, ялинка і фотозони. Тематика декору — Петриківка. На гостей чекають великий каток і зона дитячих розваг. Також плануються нові локації, і якщо їх затвердять, це буде приємним сюрпризом для киян.

У скільки обійдеться новорічне свято

На сьогодні бюджет ялинки складає близько 3.7 мільйонів гривень. Це все спонсорські кошти. Ялинка та саме свято фінансуються організаторами та партнерами самого заходу. Для порівняння в минулому 2019 році її вартість оцінювали майже в 3 млн гривень, а на все свято витратили близько 30 млн.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі