Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії

Опубліковано

Незважаючи на карантин та обмеження, столиця цього року отримає святкову атмосферу та новорічну ялинку. Про те, як у Києві планують святкувати Новий рік 2021 розповіли організатори з FolkUkraine.

Надія Тутенко

Надія Тутенко

 
Куратор Folk Ukraine — міжнародний етнокультурний проект, який організовує новорічні гуляння (і не тільки) в Україні

Пандемія вплинула на майже всі сфери життя громадян. Медична маска є обов’язковою, у кожному закладі перевіряють температуру, масові події та прогулянки на вихідних стали чимось небезпечним та винятковим. Проте, пандемія не забере в українців Новий Рік 2021.

Соціальна дистанція, маски та фудкорти

Новорічну ялинку з усіма локаціями почнуть збирати 25 листопада, а урочисте відкриття планується на День Святого Миколая. Карантинні обмеження постійно змінюються, і остаточне розуміння нормативів і функціонування буде приблизно у середині грудня.

Безумовно, на території проведення заходів буде контроль за дотриманням усіх норм: маски, соціальна дистанція і велика кількість санітайзерів.

Організатори планують встановити фудкорти в ярмаркових будиночках, звісно, з дотриманням всіх карантинних норм. Однак, остаточного рішення ще немає. Також, розглядається формат take away, що б хоч якось порадувати киян і гостей столиці. 

Селфі біля ялинки та казкові фотозони

Головна ялинка країни вже традиційно буде встановлена ​​на Софіївській площі.

Відмінне з попереднім роком — зміна архітектури розміщення усіх новорічних об’єктів. Раніше ялинка розташовувалася біля Софії Київської, а цього року її встановлять по центру площі і вибудують всі об’єкти навколо. 

На 31-метровій красуні планується близько 1500 іграшок, з них — 800 — казкові герої  і більш ніж 10 км гірлянд. Прикраси на ялинці будуть мати вигляд і форму жителів “Казкового лісу”: білка, сова, грибочки, шишки, жолуді. Підсвічена вона буде зеленим кольором, а вниз будуть звисати гірлянди холодного білого кольору. Ці гірлянди створять величезний купол над усією Софіївською площею.

Ми не будемо робити акцент на темі COVID і спробуємо зробити все, щоб подарувати людям відчуття казки.

Біля ялинки будуть розташовані герої — жителі казкового лісу (ляльки 2 метри на зріст) і спеціальні фотозони з ними. Кожен герой відповідатиме за свій Дух свята. Один — за затишок і багатство новорічного столу, інший — за емоції і селфі. За що відповідатимуть інші два — визначать за допомогою голосування у соціальних мережах.

Перед входом до ярмарку розташуються три величезні арки, які теж тематично оздоблять та підсвітять яскравими вогниками.

А що на Контрактовій площі

Крім Софіївської площі, новорічні святкування відбудуться і на Контрактовій. Там також буде ярмарок, ялинка і фотозони. Тематика декору — Петриківка. На гостей чекають великий каток і зона дитячих розваг. Також плануються нові локації, і якщо їх затвердять, це буде приємним сюрпризом для киян.

У скільки обійдеться новорічне свято

На сьогодні бюджет ялинки складає близько 3.7 мільйонів гривень. Це все спонсорські кошти. Ялинка та саме свято фінансуються організаторами та партнерами самого заходу. Для порівняння в минулому 2019 році її вартість оцінювали майже в 3 млн гривень, а на все свято витратили близько 30 млн.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі