

Суспільство
У Дніпрі відкрили першу Школу Супергероїв: чим вона особлива
У дитячій лікарні Дніпра запрацювала перша в регіоні Школа Супергероїв.
Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
Спільно з громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом» школу відкрили на базі обласної дитячої клінічної лікарні, що розташована у Дніпрі на вулиці Космічній. Відтепер маленькі пацієнти, які проходять тривале та складне лікування у медзакладі, можуть навчатися у сучасному класі та затишній атмосфері.
Школи Супергероїв вже працюють у кількох лікарнях Київської, Херсонської та Житомирської областей. Тепер така з’явилась і на Дніпропетровщині.
Читайте також: Яскрава і тепла: як виглядає модернізована опорна школа на Дніпропетровщині (ФОТО)

З сучасним дизайном і обладнанням
Обласним коштом кімнату для навчання відремонтували та обладнали усім необхідним. У світлому затишному класі встановили дві індивідуальні парти, магнітно-маркерну стіну та мультимедійну дошку, планшети для учнів.

Читайте також: Український освітній стартап залучив 5 мільйонів доларів
«Школа уклала договір із лікарнею на надання освітніх послуг. Якщо батьки дітей, які проходять тут тривале лікування, хочуть, аби ті навчалися на базі медзакладу, вони пишуть відповідну заяву. Лікарі мають дати дозвіл на це, виходячи зі стану здоров’я дитини. Після цього ми проводимо уроки – згідно шкільної програми та календарного планування», – розповіла вчителька школи №83 Наталія Горожій.
За словами генерального директора Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні Олексія Власова, в онкологічному та онкогематологічному відділеннях маленькі пацієнти можуть проводити 4-6 місяців. У середньому протягом року довготривале лікування у медзакладі проходять близько 50 дітей шкільного віку.

«Раніше діти з онкологічними та хронічними захворюваннями були змушені переривати навчальний процес. Тепер, завдяки появі такої школи, вони зможуть навчатися прямо лікарні. Тому для нас це надзвичайно важливий проєкт, – сказав Олексій Власов. – Уроки проводитимуть педагоги з сусіднього освітнього закладу. На кожному уроці буде не більше двох учнів, аби не наражати на зайву небезпеку ослаблений дитячий організм».

Незабаром Школи Супергероїв відкриють у Дніпропетровській обласній клінічній лікарні «Фтизіатрія» та Криворізькому протитуберкульозному диспансері.
Фото: adm.dp.gov.ua


Суспільство

Українська біатлоністка Юлія Джима виборола для нашої збірної першу медаль у гонці Кубка світу, пише kyiv.media.
Зазначається, що у четвер, 21 січня, в італійському Антгольці під час жіночої індивідуальньої гонки Джима здобула срібло.
Читайте також: Українка стала найкращою дзюдоїсткою світу

30-річна спортсменка закрила всі 20 мішеней і посіла друге місце. Вона програла тільки австрійці Лізі Терезі Гаузер, яка здобула дебютну перемогу в кар’єрі. Замкнула трійку призерок француженка Анаіс Шевальє-Буше.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
“Джима – єдина біатлоністка в цій гонці, яка обійшлася без промахів. Гаузер і Шевальє-Буше заробили по хвилині штрафу, але були швидшими на лижні. Срібна медаль Джими – перша нагорода збірної України в цьому сезоні на Кубку світу”, – зазначено у повідомленні.
Завдяки успішному виступу Юлія Джима пройшла кваліфікацію до гонки з масовим стартом, що відбудеться у суботу, 23 січня.
Нагадаємо, Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі.
Як ми повідомляли раніше, українка потрапила в трійку найкращих футбольних арбітрів світу.
Усі фото: kyiv.media.
Суспільство

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» в Києві триває підгодівля диких тварин, працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях.
Про це пише Вечірній Київ.
Зазначається, що найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» за слідами на снігу, а от фотографій тварин немає — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.

Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

Про диких тварин на Київщині
Екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.
У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці та кабани.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Нагадаємо, на Тернопільщині сфотографували стадо плямистих оленів.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно.
Головне фото: shostka-flora.in.ua.
Суспільство

Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра і Харкова.
Про це пише ЦТС з посиланням на повідомлення комерційного директора підрозділу Hapag-Lloyd AG Med Agents Катерини Ковиляєвої.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Згідно з опублікованою інформацією, з Одеського порту поїзди вирушатимуть тричі на тиждень. Блок-поїзд матиме від 30 до 45 платформ.

Довідка
У 2020 році територією України перевезли понад 425 тис. TEU ( TEU – двадцятифутовий еквівалент), що на 10,7% більше показників 2019 року. При цьому в складі контейнерних поїздів було транспортовано 230 тис. TEU – на 41% більше, ніж роком раніше.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Нагадаємо, Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів.
Як ми повідомляли раніше, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.
Усі фото: cfts.org.ua.