Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
razmnozhenie akvariumnye ulitki 4 razmnozhenie akvariumnye ulitki 4

Суспільство

6 відверто дивних бізнес-ідей, які працюють в Україні

Опубліковано

Сьогодні бізнес можна створити на чому завгодно і де завгодно. Це можуть бути олівці, картон, винні корки чи яєчна шкарлупа. Останнім часом українці вражають своїми неймовірними ідеями бізнесу.

Читайте також: Швидкі гроші: ТОП-10 ідей для “швидкого” бізнесу

Все частіше люди кидають буденну нудну роботу і роблять щось незвичайне. Пропонуємо вам підбірку оригінальних ідей для бізнесу, які вже працюють в Україні.

Олівці, які проростають

Хочете мати унікальні олівці, які після використання не потрібно викидати у смітник, більше того, з них ще й виросте рослина? Подружжя Артем та Анна Сілко відкрили такий бізнес з нуля і тепер бренд Brinjal є дуже популярним.

З олівців можна вирощувати власні овочі, зелень та прянощі. Кожен такий, здавалось би, просто канцелярський виріб, замість ластику на кінці має капсулу з насінням рослини. Замість того, щоб викинути олівець після використання, потрібно просто занурити капсулу у вологий грунт. І все. Через деякий час проросте рослина. Це може бути базилік, салат, рукола, петрушка, помідор, шпинат, м’ята, меліса та ін.

Читайте також: Як заробити 400 000 грн на тюльпанах. Історія фермерів-везунчиків

Зараз в асортименті Brinjal є ще і набори для вирощування. куди входить дерев’яний куб, земля та насіння, а також підставки під канцелярію, які мають з одного боку місце для олівців та ручок, а з іншого – газон з зеленою травою.

Ціни на товари невеликі: один олівець – 35 гривень, набори – від 125 до 295 гривень, а підставки – 290 гривень.

Ікра равликів за 50 тисяч гривень

Екзотичний та дуже дорогий делікатес почали виготовляти і в Україні. Ікра равликів коштує навіть дорожче за чорну осетрову ікру – 50 тис гривень за кілограм. Першу товарну ікру середземноморського равлика, найдорожчу в світі, відібрало фермерське господарство “Здравлик”, що на Дніпропетровщині.

Читайте також: Як шахтар став барбером. Історія першого у Покровську барбершопу

Така ціна виправдовується тим, що процес добування ікри дуже трудомісткий. Матковий равлик коштує дорого і виробляє лише 100 ікринок на рік, тобто 4 г продукту. Равлик відкладає ікру у торфяну суміш, тому готовий продукт потрібно ретельно промити від землі.

Зберігається така ікра не довго – до 5 місяців у консервованому вигляді і до 2-х місяців бочковим посолом при холодній температурі. Тому продукт потрібно швидко використати, інакше 50 тис. гривень можуть легко пропасти.

Цукерки з гречки та цибулі

Смачні солодощі можуть бути не тільки з шоколаду чи какао. Оксана Мартим’янова з Сум винайшла цукерки з гречки та смаженої цибулі. Поки що гречані солодощі HrechkaSweets продають у невеликих кав’ярнях, а жінка планує виходити на світовий рівень.

На просторах інтернету жінка жодних рецептів солодощів з гречки не знайшла, та й зрозуміла, що це 一 вільна ніша. Тому все розробляла самотужки – пропорції, рецептури, формати.

Читайте також: У Сумах готують цукерки з гречки та смаженої цибулі

Експерименти з виготовленням незвичних натуральних солодощів жінка почала на власній кухні. Робила трюфелі з гречки, грильяж із зеленої гречки та мармелади. А на отриманий грант купила обладнання та вигадала рецепт цукерок з гречки, цибулі та агар-агару. При цьому не маючи ані спеціалізованої освіти, ані досвіду у кондитерській справі.

Зараз жінка продає коробки з такими солодощами за 150 гривень.

Мереживо з яєчної шкаралупи

Одні умільці ріжуть по дереву, інші – по металу, а хтось створює візерунки на яєчній шкаралупі. Народний майстер з Полтавщини Володимир Моторний сам освоїв техніку різьби ,а працює інструментом, який теж змайстрував власноруч.

Чоловік виготовляє різьблену красу на гусячих, курячих, страусиних та навіть перепелиних яйцях. Найбільше – на гусячих, бо вони оптимальні за міцністю і доступністю. Спочатку чимало яєць (бив спеціально, аби відчути матеріал, його можливості), аби зрозуміти матеріал і що з нього може вийти. Візерунок на яєчній шкарлупі створюється приблизно 12 годин.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Готові вироби практично не фарбує, натомість створює під них оригінальні підставки, прикрашає камінням та навіть інкрустує шкарлупу одного яйця іншим. Майстер створив вже понад 100 робіт, всі з них роз’їхались країною, або закордон.

Одяг і браслети з винних корків

Після свят корки від вина та шампанського можна не викидати, адже їм можна знайти інше застосування. Киянин Сергій Ткачук робить речі з таких корків.

Весільні та коктейльні сукні, чоловічі жилетки і метелики, дамські сумочки, капелюшки і туфельки – далеко не межа фантазії талановитого дизайнера. Для однієї сумки потрібно випити дуже багато вина- необхідно близько трьохсот корків. Створення сумки займає 15 днів. Вся складність в тому, щоб підібрати однакові корки, адже всі вони мають різну довжину і обсяг.

Читайте також: Бізнес на склі. Історія успіху з Лисичанська

А їх тут близько двохсот п’ятдесяти. Коштує така “винна” сумка від 6 тисяч і до 30 тисяч гривень. За словами дизайнера, сумка з пробок легша від шкіряної. А ось весільна сукня важить від 8 до 10 кг.

Українські модники купують такі речі з корок, тому це перетворилось в повноцінний бізнес. Речі з пробок знайшли свій відгук і закордоном. Наприклад, італійці просили Сергія зробити сумки з корків їх винного бренду.

Недовговічні картонні меблі

Якщо хтось хоче облаштувати тимчасове житло чи офіс, то тут згодяться картонні меблі. Так-так, саме таку альтернативу звичайним меблям виготовляють у Києві.

Столи, стільці, полички, шафи, лавки,ліжко з картону може прослужити майже рік. Вони є екологічними, бо зроблені з перероблених матеріалів і згодом можуть послужити сировиною для нових.

Читайте також: Українець робить вражаючі меблі зі старого автобрухту

Такі меблі чудово підійдуть для тих, хто вмебльовує новий офіс чи квартиру і дуже важлива швидківсть. Якщо ви не збираєтесь сидіти довго на одному місці – такі меблі саме для вас. Меблі створені за принципом конструктора. За словами власників компанії, їх може зібрати навіть дитина.

Людині приходить коробка – стілець і стіл. Стіл має властивість самого конструктора, який збирається-розбирається. Картонний контейнер для перевозки речей коштує 360 грн, ліжко – 1 244 грн, а столики від 100 до 1000 грн.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі