Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
мережі супермаркетів мережі супермаркетів

Суспільство

Як ваш товар може потрапити на полиці супермаркетів. Підказки від ТМ Galicia

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Приблизно 30% товарів в Україні продаються через мережі супермаркетів. Якщо домовитися з ними про співпрацю – проблем зі збутом не буде. Як новачкові працювати з супермаркетами

Для кожного виробника важливо не тільки випустити якісну продукцію, але і вчасно її продати. Існує кілька каналів дистрибуції товарів. Найпопулярніший для підприємців-початківців – це продажі через інтернет-магазин або instagram. Але якщо бізнес розростається, потрібні додаткові варіанти. Для виробника серветок (необов’язково відкривати своє виробництво, замовлення можна розміщувати на «сторонньому» підприємстві) це можуть бути кафе, бари чи готелі. А виробнику одягу підійдуть і невеликі лотки на ринках. Але найцікавішим каналом для збуту продукції є мережі супермаркетів. Досить підписати угоду на поставку продукції – і справа в капелюсі. Але все не так просто.

ШоТам розпитав експертів, як правильно проводити переговори з торгівельними мережами

Як підготуватися до переговорів?

Полиці в супермаркеті – не безмежні і мережі зацікавлені у продажу найбільш ходової продукції. Їм вигідно, щоб товари знаходили покупця якнайшвидше. Тому продукти виробників-новачків під невідомою торговою маркою вони беруть вкрай неохоче. Щоб переконати представника торгової мережі супермаркетів працювати з новинкою, потрібно підготуватися і подумати над аргументами. Починати співпрацю бажано не з повного асортименту, а з чотирьох-п’яти найбільш ходових позицій. Можливо, пропонувати продукцію варто не в усіх магазинах мережі.

Якщо компанія випускає, наприклад, шоколадний батончик з натурального шоколаду по 40 грн за 30 грам, то він буде погано продаватися в спальних масивах. Проте може виявитися популярним в магазинах, які знаходяться в центральній частині міста або в великих житлових комплексах-новобудовах. Можливо, варто віддати перевагу преміальним супермаркетам.

Читайте також: На Запоріжжі побудують завод із переробки соняшнику

Виробник, що має надлишкові виробничі потужності, може запропонувати рітейлеру глибшу співпрацю. Частину продукції мережі випускають під власною торговою маркою (private label), замовлення на випуск продукції під якою вони розміщують на виробництвах сторонніх компаній. За таким принципом можна випускати молочні та м’ясні продукти, серветки, чай і навіть пральні порошки. Якщо виробник готовий випускати продукцію для мережі супермаркетів, йому буде простіше домовитися і про розширення асортименту товарів під власною торговою маркою. «Все рітейлери дивляться на країни ЄС і вважають, що частка private label в асортименті магазину повинна становити не менше 40%. В Україні вона набагато нижча », – говорить операційний директор кондитерської ТМ Galicia Юрій Євенко.

Хто такі мерчендайзери у мережі супермаркетів?

Після підписання договору з торговою мережею необхідно контролювати, щоб продукція завжди була на полицях. Викладкою товарів повинні займатися співробітники супермаркетів, але під час свят, вихідних і часто у вечірній час вони просто не встигають викласти всю продукцію на прилавок. І виявляється, що товар може бути на складі магазину, а на полицях – порожнеча. Що робити в такій ситуації?

Компанія-виробник наймає мерчендайзерів, обов’язок яких – щодня відвідувати супермаркети і перевіряти, чи вистачає продукції на полицях і чи в правильному порядку вона розміщена. У кожного виробника є свої вимоги до викладки товарів на полицях магазинів.

Що таке додаткові місця продажів у мережі супермаркетів?

Договір з мережею супермаркетів ще не означає, що продукцію виробника побачить споживач. Пакет соку або рибні консерви можуть покласти на поличку, яка знаходиться занадто високо, або на рівні підлоги. Це дуже незручні місця для споживачів. Найкращий варіант для полиць- рівень навпроти людських очей. Його ще часто називають «золотою полицею». Щоб поставити свій товар на це місце, необхідно додатково заплатити.

У магазинах існують і додаткові місця продажу. Це можуть бути палети посеред залу або стенди. Наприклад, поряд з полицями, де стоїть пиво, можуть встановити невеликий стенд зі снеками певної торгової марки. Це дозволяє збільшити продажі. Ще одне непогане місце для виробників «дрібних товарів» – жувальних гумок, шоколадних батончиків, печиво та ін. – це прикасова зона. За можливість продавати там товар теж потрібно додатково платити. «Але продажі в окремих зонах дійсно ростуть, оскільки споживач наштовхується на продукт в місці, де немає конкурентів», – каже Юрій Євенко. Найкращі результати вони показують в передсвятковий період, коли споживачі не надто економлять. Але поставити свою палету посеред залу – це додаткові витрати. Суми дуже відрізняються в залежності від виробника і виду товарів.

За що треба платити супермаркету?

При підписанні договору, виробник платить супермаркетам за кілька видів послуг. Як правило, це ретробонус, тобто компанія повертає магазину певний відсоток від обсягу продажів. Його розмір в залежності від групи товарів може коливатися від 10% до 15%.

Додаткові витрати – це маркетинговий бюджет. Це кошти, які супермаркети витрачають на просування продукції виробника в своїх магазинах. Наприклад, друкують рекламні буклети з акціями, роблять оголошення по мегафону або дозволяють проводити різні маркетингові заходи. Один з найпопулярніших заходів – це безкоштовна дегустація продукції для споживачів або проведення безпрограшних лотерей.

Читайте також: Українська агрофірма запустила насіннєвий комплекс на сонячних батареях

Супермаркети беруть плату і за логістику. Виробник привозить продукцію до розподільчого центру, а автомобілі мережі вже розвозять її по магазинах. І за це теж треба платити. Сумарно, за словами директора компанії, яка займається виробництвом продуктів харчування, витрати на маркетинг становлять 20-25% від обсягів продажу.

Які нюанси треба передбачити в договорі?

В Україні, на відміну від багатьох інших країн світу або Європи, законодавчо не прописані умови співробітництва між мережами супермаркетів та постачальниками, тому всі керуються договорами, говорить керуючий партнер юридичної компанії Кравець і партнери Ростислав Кравець. «У документі може бути дуже багато нюансів, які потрібно вивчити не поспішаючи, прорахувати всі ризики. Можливо, на таких умовах поставляти товар в магазин невигідно », – говорить він.

В угоді, наприклад, може бути прописаний штраф за несвоєчасну поставку продукції, термін повернення коштів за товар (в середньому становить 40-60 днів після доставки), процедура приймання продукції та багато інших нюансів.

Коментарі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура3 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...