Можливості
Закарпатець повернувся після університету в село та залучає гранти на розвиток громади
Степан Кувік
головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва та проєктно-інвестиційної діяльності Ясінянської селищної ради.
Після навчання в Чернівцях повернувся у рідне село
Після школи я вирішив зосередитися на чомусь серйозному, тому вступив до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на спеціальність «Міжнародні відносини». У 2022 році отримав диплом магістра.
Я думав про те, аби лишитися жити в Чернівцях, але я все ж вирішив повернутися додому та шукати можливості в своїй громаді.
Спершу пішов працювати барменом та офіціантом на гірськолижному курорті Драгобрат, але зрозумів, що хочу бути причетним до роботи місцевої влади.
Подався на стажування й потрапив на роботу до сільради
Навесні 2023 року я побачив на фейсбуці нашої громади оголошення про старт набору на стажування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Ясінянській селищній раді. Стажування було спрямоване на те, аби показати молоді, як працює місцеве самоврядування, які в нього є правила та інструменти. Ця ініціатива є частиною проєкту, який допомагає місцевим органам влади ставати більш незалежними, прозорими й ефективними в наданні послуг. Я вирішив заповнити заявку, і згодом мене запросили на співбесіду.
Степан Кувік на стажуванні для молоді. Фото надав Степан
Програма тривала 10 днів — щодня в нас був чіткий розпорядок. Під час проєкту я дізнався про місцеве самоврядування та громадські організації, як працювати з документами, зустрівся з керівниками громади й працівниками ЦНАПу.
Оскільки стажування пройшло успішно, мені зателефонували з сільради та запросили на посаду оператора комп’ютерного набору. Моя керівниця — начальниця відділу міжнародного співробітництва та проєктно-інвестиційної діяльності сільради — пішла в декретну відпустку, тому я з перших тижнів роботи залишився сам у відділі.
Степан Кувік під час стажування дізнався, як працює Молодіжна рада на Закарпатті. Фото надав Степан
Які проєкти втілюють
Перша моя проєктна заявка — це «Бюджетна партисипація від А до Я», яку реалізує Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Програма існує, щоб місцеві жителі розуміли, куди влада витрачає кошти та звідки вони надходять. Ми розробили «Бюджет для громадян» — посібник саме для нашої громади. Також нам вдалося розробити сайт громади, зробити його більш наповненим та цікавим.
Ще один вдалий проєкт — «Наша нова громада» від Харківської експертної групи підтримки медреформи за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».
Ми поставили у громаді медичний намет, де щотижня всім охочим міряють тиск і рівень глюкози в крові — ця ініціатива допомагає вчасно виявляти та запобігати ускладненню хронічних хвороб.
Експертна група відвідала Ясінянську громаду, аби оцінити результати втілення мінігрантів. Фото: фейсбук Ясінянської громади
Зараз ми також працюємо над проєктом за підтримки Українського культурного фонду — знімаємо короткометражний документальний фільм «Оберіг». Ми знімали на курорті Драгобрат, у селі Чорна Тиса тощо. У фільмі переплітаються три покоління та три історичні події, які відбулися на території нашої громади: перша — це проголошення Гуцульської Республіки, друга — створення Карпатської України, третя — сучасний період великої війни в Україні.
Щодня шукає нові можливості, аби залучати інвестиції в громаду
На посаді грантрайтера я насамперед приділяю увагу екології та туризму в регіоні. Окрім цього, я хочу залучати молодь до розвитку нашої місцевості й допомогти створити молодіжну раду та центр для молоді в нашій громаді.
Якщо в мене виникає ідея податися на певний грант і я бачу, що вона нам підходить, я йду до селищного голови. Ми сідаємо та все узгоджуємо, спільно працюємо над проєктною заявкою. Нам дуже пощастило — селищний голова радий усім ініціативам і сам пропонує ідеї, у нього завжди в пріоритеті міжнародне співробітництво.
Обговорення в сільраді результатів участі в грантових проєктах. Фото: фейсбук Ясінянської громади
Щоб залучати у свою громаду інвестиції, треба постійно моніторити різні сайти міжнародних організацій, які пропонують взяти участь у грантових програмах, і не зупинятися на досягнутому. Зрештою, що більше заявок подаєш, то маєш вищі шанси отримати фінансування. Кожен з цих грантів може допомогти реалізувати нові проєкти.
Можливості
Що пропонують
- До $25 000 для проєктів на стадії Pre-seed.
- до $50 000 для стартапів на стадії Seed.
Хто може податися
- бути зареєстрованими підприємцями;
- мати річний дохід не більше $500 000;
- не отримувати інвестицій чи грантів на суму понад $500 000;
- здійснювати діяльність виключно на підконтрольних територіях України;
- не входити до санкційних списків.
Хто не може брати участь
Як подати заявку
- зареєструватися на веб-порталі програми;
- надати анотацію проєкту, опис команди, кошторис, відеопрезентацію та pitch deck.
Коментарі
Можливості
Про проєкт #AmplifyHer
Для кого цей проєкт?
- Жінки-лідерки: власниці бізнесу, фрилансерки, керівниці організацій;
- Представники місцевих органів влади: члени рад, лідери громад;
- Експерти з гендерних питань та активісти;
- Усі, хто зацікавлені у просуванні гендерної рівності.
Що у програмі?
- 10 українських жінок-лідерок, які поділяться власними історіями подолання перешкод та особистих досягнень;
- Панельні дискусії, присвячені актуальним темам гендерної рівності;
- Презентація Гендерної стратегії Ради Європи 2024–2029 років.
- «Створення стійкої моделі балансу між роботою та особистим життям»: 30 листопада 2024 року, 12:00 — 18:00 (офлайн). Для жінок-лідерок, підприємниць і самозайнятих.
- «Адвокаційні стратегії для забезпечення гендерної рівності в оплаті праці»: 6 грудня 2024 року, 12:00 — 18:00 (онлайн). Для гендерних радників, активістів і широкої громадськості.
- «Гендерно-інклюзивне врядування»: 13 грудня 2024 року, 12:00 — 18:00 (онлайн). Для представників місцевих органів влади та громадських лідерів.
Коментарі
Можливості
Для чого видаватимуть гранти
- надати можливості для творчості митцям, зокрема людям з інвалідністю, ВПО, ветеранам та постраждалим від війни;
- підтримати інноваційні проєкти про війну із використанням сучасних технологій і досліджень;
- сприяти проєктам з популяризації української мови, оновлення культурного бачення та подолання провінційності.
Хто може подаватися
Розмір грантів
- Загальний бюджет: п’ять мільйонів гривень;
- мінімальна сума гранту: 50 тисяч гривень;
- максимальна сума гранту: 200 тисяч гривень.
Коментарі