Суспільство
Як у Києві бібліотеку на Нивках перетворюють на просвітницький центр (ФОТО)
У Києві на Нивках триває капітальний ремонт бібліотеки ім. М. Костомарова (вул. Данила Щербаківського, 51-В), яку за планом у липні 2020 року мають перетворити на сучасний бібліохаб.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
За їхніми даними, приміщення повністю оновлять та облаштують новими меблями. Для просвітницьких проєктів встановлять сучасне обладнання: 3D-принтер, інтерактивну дошку та VR-окуляри.
Відзначається, що ідея бібліохабу полягає у тому, щоб перетворити старі бібліотеки на культурний простір. Це дуже важливо для спальних районів, де не вистачає культурних закладів.
Читайте також: Як правильно дезінфікувати одяг та взуття після вулиці
Будівлю бібліотеки звели у 1981 році, з того часу там не було капітального ремонту.
«Після капремонту – будівля буде повністю оновлена. Наразі встановлена нова система вентиляції, замінені усі мережі, проведено термомодернізацію. Буде забезпечено безбар’єрний доступ – уже встановили підйомник на другий поверх. А підлога зроблена в один рівень, та не має виступів, що могли б заважати людям на візках», – йдеться у повідомленні.
Приміщення бібліохабу облаштують новими меблями та книжковими стелажами, а в читальних залах встановлять комп’ютери з доступом до інтернету.
Читайте також: Українські футболісти показали, чим займаються на карантині (ВІДЕО)
Коли роботи будуть завершені, тут відкриються гуртки та просвітницькі проєкти, для яких уже придбали 3D-принтер, VR-окуляри, інтерактивну дошку та навіть телескоп.
В оновленому приміщенні планується проводити покази документального кіно.
Також завдяки перенесенню низки комунікацій, вдалося отримати 270 кв. м корисної площі у підвальному приміщенні. Підвал повністю гідроізольований. Тож після ремонту його будуть використовуватися для проведення освітніх та культурних заходів.
Облаштують і територію навколо бібліохабу. Зокрема, зелену зону, екологічний паркінг із георешіткою, крізь яку буде рости газон. Зроблять нове освітлення та приведуть до ладу дитячий майданчик. Крім того, зроблять дренажну систему та зливостоки.
Довідка
Проєкт «Сучасний бібліотечний простір – БібліоHUB» розпочато у 2017 році. На сьогодні його учасниками стали 7 районів (Шевченківський, Дніпровський, Святошинський, Деснянський, Подільский, Голосіївський і Дарницький) та 8 бібліотек.
Читайте також: Як у Києві ремонтують будівлю колишнього кінотеатру «Краків» (ФОТО)
Нагадаємо, у столиці на Троєщині з’явився сучасний дитячий бібліохаб.
Окрім того, Мінкульт готує сучасну модель роботи для бібліотек.
Також з’явився онлайн-путівник бібліотеками України.
Як ми писали раніше, українські бібліотеки стануть «цифровими хабами».
Головне фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі