Суспільство
Як створюють хустини від українських митців з інвалідністю, які носить перша леді Франції (ВІДЕО)
Завдяки ідеї львівських майстринь створюють щовкові хустини від українців з інвалідністю, які носять перша леді Франції та спікерка Сейму Латвії.
Про проєкт, який підтримує митців з інвалідністю, розповідає ШоТам.
Андріана щаслива, бо незабаром її картина перетвориться на унікальну річ. Як і багато інших малюнків дівчини, ця картина стане принтом для стильної хустки, яку носитимуть в усьому світі! А частина грошей з її продажу піде на ЗСУ.
Читайте також: Підтримати своїх. Це 20 українських бізнесів, що допомагають ЗСУ та переселенцям
А все завдяки Ярині та Ірині, засновницям першого в Україні інклюзивного ательє Lady Di. Вони створюють хустини із картинами українців з інвалідністю.
«У мене є сестра з інвалідністю, тому я з дитинства знаю, що будь-яка людина хоче реалізовувати свої таланти, відчувати себе потрібною», — Ярина Янчак, співзасновниця ательє Lady Di.
Почали Ярина та Ірина зі співпраці з жінками, які вишивали бісером. На основі їхньої вишивки дівчата створили свою першу колекцію суконь. А потім заснували власний бренд, аби допомогти митцям з інвалідністю.
Андріанка стала першою художницею ательє. Вона вклала чимало зусиль у розвиток бренду. З часом до Lady Di долучилися й інші автори.
«Найбільше мені подобається графічний малюнок, різні абстракції, орнаменти. Lady Di пропонують мені робити ескізи хустин на різні теми», — Ярина, художниця.
Ательє не зупинив навіть повномасштабний наступ росіян. Уже 5 березня 2022 вони отримали замовлення і продовжили працювати.
«Ми відновили абсолютно нашу роботу, наші швеї працювали на допомогу армії, ми приймали переселенців, відшивали для них, що було в потребі», — Ірина Ляховенко, співзасновниця ательє Lady Di.
Нині в ательє понад 20 людей створюють хустки, ще 15 — малюють для них принти. Ці шовкові хустинки носять не лише в Україні, а й в інших країнах Європи, а ще в Канаді та Малайзії.
Дивіться відео: Перше в Україні інклюзивне ательє допомагає армії і переселенцям
Їх помічали на плечах першої леді Франції та спікерки Сейму Латвії. Виручених коштів вистачає не лише на підтримку митців, а й на донати для ЗСУ.
«Я хочу подякувати їм за те, що вони нас захищають», — Андріана Чухній, художниця
«Навколо нашої ідеї ми об’єднали велику кількість хороших людей. Ми дуже віримо в цю ідею, і давайте разом розмалюємо цей світ добром!», — кажуть співзасновниці проєкту.
Нагадаємо, на Хмельниччині відкрили першу інклюзивну кав’ярню.
Також у Запоріжжі відкрили першу в місті інклюзивну бібліотеку.
Окрім того, на Київщині запрацював інклюзивний «Клас безпеки».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі