Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
giphy 3 giphy 3

Економіка

Як просувати свій бізнес із допомогою зірок та блогерів? Коментують DODO Socks, DREAM hostels та SIL’-wear

Опубліковано

Зазвичай, бізнес звертається до зірок чи блогерів, коли хоче покращити імідж продукту та його охоплення.

“ШоТам?” поспілкувались із брендами, яким вдалось зробити зірку або блогера своїм амбасадором.

Своєю експертною думкою підсумував матеріал Дмитро Макаров, директор рекламного агентства Zlodei.

Читайте також: 6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти

Формула успіху DREAM hostels: ідея продукту + філософія блогера

Альона Лапенко – піарниця мережі DREAM hostels. Вона розповіла, що як альтернатива фінансовій винагороді може спрацювати співпраця з лідером на бартерній основі. Успішними такі кейси бувають, якщо конкретній людині ваш бренд дійсно близький, вона користується вашим продуктом або їй близька філософія вашого бренду. При роботі з лідерами думок мережа хостелів отримує публікації та згадки в профілі соціальних мереж, блогах, youtube-роликах тощо.

Нещодавно до нас приїжджала тревел-блогерка і письменниця Адріана Еррера з Мексики. На неї підписано багато людей з Центральної Європи, тому ми із задоволенням з нею співпрацювали.

Мережа надала їй безкоштовне проживання та харчування, а блогерка порекомендувала DREAM hostels у своїй книзі-путівнику, блозі і соціальних мережах.

Такі кейси підвищують нашу впізнаваність на зарубіжному ринку. Але тут потрібно проводити ретельний відбір, оскільки не у всіх блогерів є потрібна нашому бренду аудиторія.

Альона каже: при формуванні пропозиції лідеру думок подбайте, аби ваш проект був близьким блогеру, або у вашій пропозиції до співпраці були б такі умови, що неможливо встояти. Ви ніяк не зачепите блогера проектом, який йому не цікавий від початку або не збігається з його філософією.

DODO socks: тактика подарунків

Нещодавно DODO Socks випустили колаборацію з відомою українською групою Latexfauna. Це носки з уривками їх пісень: “Дослідниця”, “Та ти шо”, “Мене всьо устраює”.

Марта Турецька, одна із засновників DODO Socks, розповідає, що ще до колаборації її команда виходила на зв’язок з менеджером

Latexfauna і передавала хлопцям шкарпетки в подарунок. Потім в процесі спілкування виникла ідея співпраці.

Як зробити зірку амбасадором власного бренду? Марта рекомендує почати з подарунків.

Колаборація DODO socks з їх улюбленою українською групою Latexfauna. “Дослідниця”, “Та ти шо”, “Мене всьо устраює”, – уривки пісень відомої української групи у жанрі дрім-поп

Привітайте його/її з днем народження, чи складіть коробочку до іншої важливої для них дати. Робіть це регулярно. Людям приємно, коли про них пам’ятають, незалежно від вартості подарунків. Це може бути навіть листівка.

Після налагодження дружніх відносин наступний крок — пропозиція про співпрацю. Марта каже – обов’язково подбайте щоб вона була цікавою обом сторонам – і вперед!

SIL’-wear: співраця з друзями та пошук однодумців

Мерч – це офіційна продукція з символікою музичних груп чи виконавців.

Марія Якнюнас, співзасновниця бренду, розповідає, що співпраця з музичною групою 5 VYMIR була заснована на дружбі – засновники SIL’-wear та 5 VYMIR знають одне одного.

Ми зійшлися світоглядами, смаками і невеликим досвідом у музичному мерчі. Просто хотіли зробити разом щось круте.

Марія розповідає, що з гуртом співпрацювали на таких умовах: SIL’-wear створили принт згідно з баченням-відчуттям альбому “Нові імена”.  

“5 Vymir – тому що класна музика, тому що active-minded, тому що – нетворкінг між локальними брендами і гуртами – це настільки природньо, наскільки можливо”, – каже вона.

Читайте також: Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись

Наш бонус – кілька дуже крутих людей, які стали нашими постійними друзями-клієнтами, – каже вона.

Вважає, що класичні комерційні пропозиції від лідерів думок – це дуже маркетингова історія, про кількість, про охоплення, але не про якість.

Інший сценарій – коли зірка, медійна персона є щирим другом людей, які творять бренд, – каже Марія.

Благодійний проект GUDZYK: ставка на небайдужих

Увагу і підтримку лідерів думок можна отримати і безкоштовно – зацікавивши їх ідеєю. Юлія Котюк – засновниця проекту GUDZYK, яка разом з іншими засновниками уже другий рік співпрацює з пенсіонерами. Ідея бізнесу у тому, що літні люди підробляють пошивом чохлів для гаджетів та сумок.

Юлія каже, що для просуванння бренду вони частенько залучають до співпраці блогерів. Безкоштовно,адже проект GUDZYK – благодійний, і окремих бюджетів на рекламу у команди нема.

Для цього у GUDZYK є цілий алгоритм. Спершу – підбір блогерів згідно з їх інтересами і аудиторією.

Власниця бренду GUDZYK радить: я кщо блогер не відповідає тривалий час, можна вийти на нього ще через асистента – у більшості лідерів думок вони є

Я підписуюсь на блогерів, слідкую, як вони виставляють рекламу. Якщо бачу, що людина сама по собі відповідальна, зрозуміло, що вона нам допоможе.

Далі складають повідомлення. Важливо, каже Юлія, у першому ж абзаці показати: ви знаєте, кому пишете і слідкуєте за діяльністю блогера.

Радить залучати до співпраці блогерів з аудиторією більше 100 тисяч.Їх аудиторія лояльніша до блогера, до постів же мініблогера менше довіри.

Цифри такі: топові блогерки Олена Мандзюк, Тетяна Пренткович та Ірина Пернаровська принесли сторінці GUDZYK у Інстаграм по 700 підписників та по 20 замовлень.

Zlodei: блогер – це чималі вкладення

Яким чином людина-власник бізнесу може залучити блогера або зірку першої величини?

Без значних вкладень з боку власника бізнеса цього зробити не вийде, каже Дмитро Макаров. Молодий підприємець відкрив власне рекламне агентство Zlodei у 16 років, а сьогодні у його базі – більш як п’ять тисяч блогерів.

Дмитро Макаров, власник рекламного агентства ZLODEI. Каже, великого блогера привабить не бартер, а тільки частка у вашому бізнесі

Великий блогер багато грошей коштує, маленький – мало. Залучити амбасадора для свого бренду можна через подарунки або бартер. Проте зараз більшості це не надто цікаво. Хіба долю дати в бізнесі – у нас були такі практики, це добре працює.

Детальніше про Дмитра Макарова читайте у нашому з ним інтерв’ю Як створити власне рекламне агенство: поради від 17-річного директора з п’ятирічним досвідом

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі