Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
9890ad7c73 e1559840134993 9890ad7c73 e1559840134993

Економіка

Як створити власне рекламне агенство: поради від 17-річного директора з п’ятирічним досвідом

Опубліковано

Робочий день Дмитра Макарова, директора рекламного агентства ZLODEI, починається з 7.00, вартість послуг ZLODEI стартує від 10 тисяч доларів, а в бізнесі Дмитро з 12 років.

По дорозі з однієї ділової зустрічі на іншу розповів “ШоТам”:

  • кого в першу чергу треба наймати, коли відкриваєте рекламне агентство;
  • ризики роботи з блогерами;
  • чому вам в штат потрібні перспективні початківці, а не профі.

Читайте також: Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись

З досвідом стали більш агресивними

Зараз мені 17 років. З 12 років я був співвласником PRIES GAMING – найбільшої в Європі кіберспортивної організації. Приблизно тоді ж  з’явилась ідея відкрити рекламне агентство.

З самого початку вдалось залучити 50 тисяч доларів від приватного інвестора. Це був добрий знайомий мого партнера по бізнесу Саші Довженка.

Інвестиція була зроблена чисто на довірі до Саші і після того, як я себе показав як відповідальна людина.

Зараз працюємо через Youtube та соцмережі з такими рекламодавцями, як UKLON, X-BET, PARIMATCH, BODO.UA.

Сьогоднішня версія агентства ZLODEI відрізняється від початкової версії практично усім. Ми досі експериментуємо зі структурою, форматами роботи, результатами – навіть типами ведення бізнесу.

Тоді ми були новачками, яким всі намагалися допомогти, і ми з усіма дружили. Зараз нам доводиться бути більш агресивними.

Не беріть профі в команду

Є два напрями роботи рекламного агентства: агентство повного циклу (усі кейси розробляються “під ключ”) та таке, що спеціалізується на одному або декількох видах виготовлення реклами та продажу в оренду рекламних площ.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Для старту роботи рекламного агентства повного циклу у більш-менш спокійному режимі сьогодні знадобиться тисяч 100 доларів. Це цифра для рекламного агентства з невеликим штатом.

Як швидко окупилися мої вкладення в бізнес? Про цифри я не кажу принципово.

Скажімо так, через рік існування компанії ми продали частку за ціною в 5 разів вищою, ніж на початку.

Дмитро вважає: чим менше людей у команді, тим кращими будуть результати

Для старту достатньо п’ятьох людей – команди менеджерів, яка готова шукати вихід з будь-якої ситуації, вирішити умовно будь-яке питання і навчитися чому завгодно.

Ми у ZLODEI ростили таких менеджерів самі.

Спершу це були наші з Сашком знайомі, друзі знайомих, також всіх набирали по оголошенню.

Перебір, щоправда, був в перший місяць невеликий, але ми нікого не звільняли. І був перебір на початку 2018 року, коли ми набрали близько 70 осіб, дуже багато рекламних напрямків відразу взяти було великою помилкою.

Я дуже радий, що ми не взяли тоді готових фахівців. Хоча нам це коштувало і втрачених клієнтів, і грошей.

Через два роки я можу сказати, що це було того варте – у мене команда, на яку я можу цілком покластись і які готові проводити по 40-50 годин в офісі, якщо у нас великий тендер. Сьогодні менеджер отримує 50% з прибутку компанії від кейсу.

Аби працювати з бізнес-гігантами, не треба крутого портфоліо

Щоби отримати в партнери компанію “Київстар”, мені достатньо було написати на сторінку Facebook Петру Чернишову, тодішньому директору компанії. Мовляв, ми прикольні хлопці і хочемо співпрацювати, робимо те-то і те-то. Він мене запитав, чи абонент я “Київстару”, я завдяки щасливому випадку ним виявився. І так з’явився кейс “Гадженуті

Тобто так званих холодних дзвінків та цікавої ідеї достатньо для того, аби працювати з великими компаніями.

Але врахуйте, що великі компанії – ці наші місцеві гіганти – мають у своєму розпорядженні ну реально смішні бюджети. Є багато маленьких стартапів набагато менших компаній, з якими працювати вигідніше і цікавіше.

Великого портфоліо не потрібно, аби працювати з великими компаніями. Тільки цікава ідея та наполегливість, каже Макаров

Проблема українського ринку в тому, що всі хочуть дуже серйозної роботи за дуже малу грошову винагороду.

Тому раджу співпрацювати з зарубіжними компаніями. Вони тверезо оцінюють, що повинні отримати за ті гроші, які виділяють. Скажімо так, ключові показники ефективності адекватні.

5000 блогерів: Втратив популярність – втратив “топовість”

П’ятитисячну базу блогерів напрацьовували точно так же, як і портфоліо. Це “холодні” контакти. І дзвінки, і нетворкінг – “діставали” блогерів на різноманітних заходах.

Серед топових блогерів ми працюємо з усіма – не тільки українськими, а й світового масштабу.

Відстежуємо їх сторінки: як тільки популярність падає, і блогер вже не топовий, і, відповідно, розцінки на його послуги менші. Механізми відстеження ефективності у нас внутрішні і відбуваються 50 на 50 – і в ручному режимі, і за допомогою автоматичних інструментів.

Сьогодні агентство ZLODEI співпрацює з п’ятьма тисячами блогерів. Серед них – зірки світового масштабу

Головна відмінність між нами і конкурентами – в тому, що ми перші змогли клієнтів орієнтувати на результат. Із допомогою власноруч розроблених інструментів та експертизи ми можемо його гарантувати.

Коли ж клієнт не отримує того результату, який хотів, ми йому це компенсуємо або грошима, або додатковими розміщеннями.

На ненадійних блогерах втратив більше 50 тисяч доларів

Буває таке, що клієнти самостійно виходять на блогерів і намагаються з ними співпрацювати. Недоліки такої співпраці, в першу чергу, у надійності роботи з ними.

По-друге, клієнт робить вибір, грунтуючись на особистих симпатіях.

“Мені здається, що його дивиться наша аудиторія” – як правило, помилкове твердження. Тому що робота з блогерами, як і з будь-якою рекламною площею – це робота з даними.

Ми зробили понад 50 тисяч рекламних розміщень, і знаємо, якого блогера використовувати найбільш ефективно. А клієнт покладається на якусь інтуїцію, яка підводить його завжди.

Окрім того, блогери кидають на гроші. Спершу ми думали, що це наш менталітет і так роблять тільки місцеві, але кидають на гроші всі: і американці, і азіати.

Будь-хто може зробити роботу абсолютно неякісно, ​порушити дедлайни, взагалі не виконати замовлення. Таким чином ми втратили близько 50 тисяч доларів.

Агентство багато блогерів кидали на гроші. Але більшості не має сенсу це робити, бо співпраця зі ZLODEI – їх постійний заробіток

Але більшості немає сенсу кинути нас на одну роботу, коли вони вже 2 роки стабільно заробляють з нами гроші.

Як залучити зірку до реклами без витрат? Ніяк. Бартер їм, здебільшого, не цікавий. Хіба що дасте йому частку в своєму бізнесі – у нас вже були такі випадки.

Орієнтація на результат – це головне

Це кредо нашої компанії і саме це головне у рекламному бізнесі. А, окрім цього, є ще кілька порад з власного досвіду.  

1) Фінансовий облік. Коли відкриватиметеся, найпершим співробітником шукайте кваліфікованого, дорогого фінансового експерта. Тому що потім у вас будуть дуже великі проблеми.

Читайте також: Українська компанія, що судиться з Apple, виграла суперечку

Операційний бізнес має дуже багато доходів-витрат, на основі яких робляться висновки: заробляєш ти гроші чи втрачаєш. Ми свого часу так заплуталися на суму 50 тисяч доларів. Плутанина спричинила дуже складний період, і команді реально не вистачало грошей.

2) Не набирати багато людей – менше, але результативніше.

У нас утворилась дуже класна команда. Ми цих людей вирощували самостійно, не брали дорогезних профі.

До нас прийшли люди, які заробляли 200-300 доларів, а зараз заробляють тисячі.

У нас лояльна і комфортна робоча атмосфера для співробітників, і ми отримуємо таке ж ставлення у відповідь. Коли працюємо над великим тендером, вони готові проводити в офісі по 40-50 годин поспіль, аби зробити роботу якнайкраще.

3) Репутація – це найдорожче, що є у будь-якій сервісній компанії. Залишайте всіх клієнтів задоволеними.

На шляху будь-якого бізнесу є скривджені клієнти, невдалі замовлення. Через їх “підривну” діяльність компанія отримує моментальний удар, і ти втрачаєш набагато більше грошей, ніж якби домовилися мирно. Тому завжди розходьтеся з ними в мирних відносинах – навіть якщо це буде дорого коштувати або взагалі доведеться взяти кредит.

Коментарі

Економіка

Бізнес може реєструвати сировину для ліків на основі медичного канабісу

Опубліковано

Бізнес, який має ліцензію на обіг наркотичних препаратів, тепер може розпочати реєстрацію сировини для виготовлення ліків на основі медичного канабісу.

Про це пояснюють у МОЗ.

Деталі

  • Якщо у вас вже є ліцензія, необхідно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в Державному реєстрі лікарських засобів (наказ МОЗ № 426).
  • Поки триває процес отримання ліцензій в Україні, дозволено ввозити медичний канабіс із-за кордону, щоб пацієнти могли отримати необхідне лікування. МОЗ також ініціював скорочення строків реєстрації, щоб прискорити цей процес для бізнесу.
  • Після реєстрації підприємства мають підключитися до електронної системи контролю, яка запрацювала 1 жовтня. Кожну операцію з канабісом необхідно вносити до системи протягом доби.
  • Для ввезення сировини потрібно отримати дозвіл від Держлікслужби, погоджений зі СБУ. Заявки на квоти на 2025 рік приймаються до 1 грудня 2024 року.
  • Після ввезення сировину можна продавати в аптеки, що мають відповідні ліцензії.

Читати також: В Україні відкрили першу аптеку з ліками на основі медичного канабісу

11 жовтня МОЗ проведе захід для бізнесу, де роз’яснять всі правила роботи з медичним канабісом. Реєстрація на подію доступна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні створили систему обліку медичного канабісу.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Економіка

Харківська область отримала 179 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Завдяки співпраці Харківської ОВА, заступниці керівника Офісу Президента Ірини Верещук, Міністерства з питань реінтеграції та Європейського Союзу область отримала 179 генераторів потужністю від 10 до 22 кВт.

Про це повідомляє Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Генератори допоможуть під час відсутності світла в громадах, які постраждали від війни.

Деталі допомоги

  • Розподіл техніки — обладнання направлено до критичних об’єктів, закладів соціального захисту, медичних установ та груп швидкого реагування для усунення наслідків обстрілів.
  • Підготовка до зими — генератори допоможуть забезпечити тепло, світло і воду в зимовий період.
  • Волонтерська допомога — техніку доставили волонтери БФ «Мирне небо Харкова» за підтримки іноземних партнерів.

Читати також: Як робити бізнес доступним: в Києві пройшла подія, присвячена безбарʼєрності

«Ми щиро вдячні за підтримку, щоб Харківщина була готова до опалювального сезону», — зазначив керівник БФ «Мирне небо Харкова» Сергій Чубуков.

Нагадаємо, що Україна отримала десять спеціальних машин для допомоги прифронтовим громадам.

Фото: Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Коментарі

Читати далі

Економіка

«Нова пошта» скасувала оплату за повернення посилок

Опубліковано

Тепер повернення посилок через «Нову пошту» безкоштовне. Ні відправник, ні отримувач не оплачуватимуть повернення, якщо товар не підійшов.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Посилки масою до 30 кг можна повернути безкоштовно. Раніше відправник сплачував 0,5% від оголошеної вартості під час повернення.

Щомісяця клієнти «Нової пошти» повертають близько півтора мільйона посилок, витрачаючи на це 9,5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що «Нова пошта» показала «Поштомат Незламності», який працює без світла та заряджає телефони.

Також ми повідомляли, що «Нова пошта» запустила кур’єрську доставку в Австрії.

Фото: «Нова пошта».

Коментарі

Читати далі