Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
9890ad7c73 e1559840134993 9890ad7c73 e1559840134993

Економіка

Як створити власне рекламне агенство: поради від 17-річного директора з п’ятирічним досвідом

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Робочий день Дмитра Макарова, директора рекламного агентства ZLODEI, починається з 7.00, вартість послуг ZLODEI стартує від 10 тисяч доларів, а в бізнесі Дмитро з 12 років.

По дорозі з однієї ділової зустрічі на іншу розповів “ШоТам”:

  • кого в першу чергу треба наймати, коли відкриваєте рекламне агентство;
  • ризики роботи з блогерами;
  • чому вам в штат потрібні перспективні початківці, а не профі.

Читайте також: Продати через Instagram. Що спрацює, а від чого варто відмовитись

З досвідом стали більш агресивними

Зараз мені 17 років. З 12 років я був співвласником PRIES GAMING – найбільшої в Європі кіберспортивної організації. Приблизно тоді ж  з’явилась ідея відкрити рекламне агентство.

З самого початку вдалось залучити 50 тисяч доларів від приватного інвестора. Це був добрий знайомий мого партнера по бізнесу Саші Довженка.

Інвестиція була зроблена чисто на довірі до Саші і після того, як я себе показав як відповідальна людина.

Зараз працюємо через Youtube та соцмережі з такими рекламодавцями, як UKLON, X-BET, PARIMATCH, BODO.UA.

Сьогоднішня версія агентства ZLODEI відрізняється від початкової версії практично усім. Ми досі експериментуємо зі структурою, форматами роботи, результатами – навіть типами ведення бізнесу.

Тоді ми були новачками, яким всі намагалися допомогти, і ми з усіма дружили. Зараз нам доводиться бути більш агресивними.

Не беріть профі в команду

Є два напрями роботи рекламного агентства: агентство повного циклу (усі кейси розробляються “під ключ”) та таке, що спеціалізується на одному або декількох видах виготовлення реклами та продажу в оренду рекламних площ.

Читайте також: Купити готовий бізнес: як на франшизі заробити грошей

Для старту роботи рекламного агентства повного циклу у більш-менш спокійному режимі сьогодні знадобиться тисяч 100 доларів. Це цифра для рекламного агентства з невеликим штатом.

Як швидко окупилися мої вкладення в бізнес? Про цифри я не кажу принципово.

Скажімо так, через рік існування компанії ми продали частку за ціною в 5 разів вищою, ніж на початку.

Дмитро вважає: чим менше людей у команді, тим кращими будуть результати

Для старту достатньо п’ятьох людей – команди менеджерів, яка готова шукати вихід з будь-якої ситуації, вирішити умовно будь-яке питання і навчитися чому завгодно.

Ми у ZLODEI ростили таких менеджерів самі.

Спершу це були наші з Сашком знайомі, друзі знайомих, також всіх набирали по оголошенню.

Перебір, щоправда, був в перший місяць невеликий, але ми нікого не звільняли. І був перебір на початку 2018 року, коли ми набрали близько 70 осіб, дуже багато рекламних напрямків відразу взяти було великою помилкою.

Я дуже радий, що ми не взяли тоді готових фахівців. Хоча нам це коштувало і втрачених клієнтів, і грошей.

Через два роки я можу сказати, що це було того варте – у мене команда, на яку я можу цілком покластись і які готові проводити по 40-50 годин в офісі, якщо у нас великий тендер. Сьогодні менеджер отримує 50% з прибутку компанії від кейсу.

Аби працювати з бізнес-гігантами, не треба крутого портфоліо

Щоби отримати в партнери компанію “Київстар”, мені достатньо було написати на сторінку Facebook Петру Чернишову, тодішньому директору компанії. Мовляв, ми прикольні хлопці і хочемо співпрацювати, робимо те-то і те-то. Він мене запитав, чи абонент я “Київстару”, я завдяки щасливому випадку ним виявився. І так з’явився кейс “Гадженуті

Тобто так званих холодних дзвінків та цікавої ідеї достатньо для того, аби працювати з великими компаніями.

Але врахуйте, що великі компанії – ці наші місцеві гіганти – мають у своєму розпорядженні ну реально смішні бюджети. Є багато маленьких стартапів набагато менших компаній, з якими працювати вигідніше і цікавіше.

Великого портфоліо не потрібно, аби працювати з великими компаніями. Тільки цікава ідея та наполегливість, каже Макаров

Проблема українського ринку в тому, що всі хочуть дуже серйозної роботи за дуже малу грошову винагороду.

Тому раджу співпрацювати з зарубіжними компаніями. Вони тверезо оцінюють, що повинні отримати за ті гроші, які виділяють. Скажімо так, ключові показники ефективності адекватні.

5000 блогерів: Втратив популярність – втратив “топовість”

П’ятитисячну базу блогерів напрацьовували точно так же, як і портфоліо. Це “холодні” контакти. І дзвінки, і нетворкінг – “діставали” блогерів на різноманітних заходах.

Серед топових блогерів ми працюємо з усіма – не тільки українськими, а й світового масштабу.

Відстежуємо їх сторінки: як тільки популярність падає, і блогер вже не топовий, і, відповідно, розцінки на його послуги менші. Механізми відстеження ефективності у нас внутрішні і відбуваються 50 на 50 – і в ручному режимі, і за допомогою автоматичних інструментів.

Сьогодні агентство ZLODEI співпрацює з п’ятьма тисячами блогерів. Серед них – зірки світового масштабу

Головна відмінність між нами і конкурентами – в тому, що ми перші змогли клієнтів орієнтувати на результат. Із допомогою власноруч розроблених інструментів та експертизи ми можемо його гарантувати.

Коли ж клієнт не отримує того результату, який хотів, ми йому це компенсуємо або грошима, або додатковими розміщеннями.

На ненадійних блогерах втратив більше 50 тисяч доларів

Буває таке, що клієнти самостійно виходять на блогерів і намагаються з ними співпрацювати. Недоліки такої співпраці, в першу чергу, у надійності роботи з ними.

По-друге, клієнт робить вибір, грунтуючись на особистих симпатіях.

“Мені здається, що його дивиться наша аудиторія” – як правило, помилкове твердження. Тому що робота з блогерами, як і з будь-якою рекламною площею – це робота з даними.

Ми зробили понад 50 тисяч рекламних розміщень, і знаємо, якого блогера використовувати найбільш ефективно. А клієнт покладається на якусь інтуїцію, яка підводить його завжди.

Окрім того, блогери кидають на гроші. Спершу ми думали, що це наш менталітет і так роблять тільки місцеві, але кидають на гроші всі: і американці, і азіати.

Будь-хто може зробити роботу абсолютно неякісно, ​порушити дедлайни, взагалі не виконати замовлення. Таким чином ми втратили близько 50 тисяч доларів.

Агентство багато блогерів кидали на гроші. Але більшості не має сенсу це робити, бо співпраця зі ZLODEI – їх постійний заробіток

Але більшості немає сенсу кинути нас на одну роботу, коли вони вже 2 роки стабільно заробляють з нами гроші.

Як залучити зірку до реклами без витрат? Ніяк. Бартер їм, здебільшого, не цікавий. Хіба що дасте йому частку в своєму бізнесі – у нас вже були такі випадки.

Орієнтація на результат – це головне

Це кредо нашої компанії і саме це головне у рекламному бізнесі. А, окрім цього, є ще кілька порад з власного досвіду.  

1) Фінансовий облік. Коли відкриватиметеся, найпершим співробітником шукайте кваліфікованого, дорогого фінансового експерта. Тому що потім у вас будуть дуже великі проблеми.

Читайте також: Українська компанія, що судиться з Apple, виграла суперечку

Операційний бізнес має дуже багато доходів-витрат, на основі яких робляться висновки: заробляєш ти гроші чи втрачаєш. Ми свого часу так заплуталися на суму 50 тисяч доларів. Плутанина спричинила дуже складний період, і команді реально не вистачало грошей.

2) Не набирати багато людей – менше, але результативніше.

У нас утворилась дуже класна команда. Ми цих людей вирощували самостійно, не брали дорогезних профі.

До нас прийшли люди, які заробляли 200-300 доларів, а зараз заробляють тисячі.

У нас лояльна і комфортна робоча атмосфера для співробітників, і ми отримуємо таке ж ставлення у відповідь. Коли працюємо над великим тендером, вони готові проводити в офісі по 40-50 годин поспіль, аби зробити роботу якнайкраще.

3) Репутація – це найдорожче, що є у будь-якій сервісній компанії. Залишайте всіх клієнтів задоволеними.

На шляху будь-якого бізнесу є скривджені клієнти, невдалі замовлення. Через їх “підривну” діяльність компанія отримує моментальний удар, і ти втрачаєш набагато більше грошей, ніж якби домовилися мирно. Тому завжди розходьтеся з ними в мирних відносинах – навіть якщо це буде дорого коштувати або взагалі доведеться взяти кредит.

Підтримай ШоТам

Економіка

Україна завершує 2021 рік з найвищим доларовим ВВП за всю історію

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Україна завершує 2021 рік із найвищим доларовим ВВП за всю свою історію (орієнтовно 195 мільярдів).

Про це пише Економічна правда з посиланням на пост міністерки економіки Юлії Свіриденко.

За прогнозами міністерки, наступного року у планах – вийти на високі темпи зростання внутрішнього валового продукту завдяки старту низки програм. Зокрема:

  • масштабної термомодернізації житлових будинків,
  • комплексного відновлення систем зрошення на Півдні України,
  • масового дешевого іпотечного кредитування,
  • активного фінансування експортерів.  

У публікації також зазначається, що вона разом з Міністром оборони та Міністром закордонних справ провели онлайн зустріч із представниками найбільших міжнародних інвестиційних компаній та фондів, які інвестують в Україну.

Читайте також: «Ніхто не очікував, що монахині відкриють бізнес». Як черниці з Івано-Франківщини запустили успішну власну справу

Українська сторона поінформувала інвесторів про поступове покращення макроекономічних показників та прогнози на найближчий рік. Мета – забезпечити сталість основних показників: зростання ВВП, збільшення золотовалютних резервів, стримування інфляції в допустимих межах. 

«Ми прагнемо довести бізнес-клімат в Україні до найкращих світових стандартів», – розповідає очільниця Мінекономіки.

Нагадаємо, Мінінфраструктури підписало з Airbus меморандум про розвиток Українських національних авіаліній.

Фото: 1news.com.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

«Мотор Січ» будуватиме пасажирський гелікоптер на 8 пасажирів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Запорізьке підприємство «Мотор Січ» готується випускати композитний пасажирський гелікоптер із європейських матеріалів, розрахований на 8 осіб.

Про це під час форуму в аеропорту «Бориспіль» заявив президент АТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв.

«Ми побудували лінію на 60 гелікоптерів на рік. Робимо – 20. Будуть замовлення, виготовлятимемо 60. Гелікоптер – це вже не розкіш, а необхідність. Нині відкриваємо цех із виробництва фюзеляжів. Наступний етап – це пасажирський гелікоптер, абсолютно композитний, з європейських матеріалів, на 8 осіб. Перспективи є. Попит є», – сказав Богуслаєв.

Читайте також«Мотор Січ» і турецька військова компанія Baykar Makina підписали угоду

Богуслаєв презентував санітарний гелікоптер і композитні лопаті.

«В Україні з’явилася гелікоптерна індустрія, раніше цього не було. Гелікоптери наполовину композитні: композитні лопаті, скляна кабіна, вона повністю цифрова всередині – все виготовлено українськими конструкторами, сертифіковано», – зазначив Богуслаєв.

Він представив санітарний гелікоптер Мі-2МСБ-1, який оснащений європейським обладнанням та здатний транспортувати хворого у будь-якому стані.

«Є замовлення на 25 гелікоптери. Наступного року ми маємо 10 штук здати», – додав Богуслаєв.

Нагадаємо, у Запоріжжі презентували санітарний гелікоптер виробництва «Мотор Січ».

Як ми повідомляли раніше, Україна модернізує Мі-8 турецькими оптико-прицільними станціями і ракетами.

Фото: defence-ua.com.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Економіка

Одеський винний завод приватизували за 235 млн грн

Опубліковано

Підтримай ШоТам

До держбюджету надійшли 234,9 млн грн від приватизації на онлайн-аукціоні майнового комплексу заводу «Одесавинпром».

Про це повідомила пресслужба Фонду держмайна.

На участь в аукціоні зареєструвалися 12 учасників. Ціна заводу під час торгів зросла у 3,6 раза проти стартової: з 65 до 234,9 млн грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Каплор 7» стало переможцем онлайн-аукціону. Компанія зареєстрована у 2017 році в Одесі. За даними YouControl, підприємство займається виробництвом виноградних вин. Керівницею «Каплор 7» є Наталія Голуб.

Читайте також«Перш за все, я спортсмен». Як двірник із Херсона у 49 років став чемпіоном світу з джиу-джитсу

Новий власник отримає 22 000 кв. м нерухомості підприємства, розташованого в Одесі на вулицях Французький бульвар, Наливна та Отамана Головатого.

Про завод

ЦМК «Одесавинпром» розташований в м. Одеса на Французькому бульварі, 8,10,12, на вулиці Наливна, 2 та на вулиці Отамана Головатого 151. Об’єкт включає в себе: 97 об’єктів нерухомості (28 будівель і споруд та 69 амфор для обробки й зберігання вина), 143 одиниць машин та обладнання, 6 одиниць транспортних  засобів, а також  інструменти та прилади.

Нагадаємо, бюджет України отримав 1 млрд грн від приватизації спиртзаводів.

Фото: spfu.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі