

Суспільство
Як громадам розпочати співпрацю з USAID: детальна інструкція
Міжнародна організація IREX запрошує громадські організації та бібліотеки до співпраці у проєкті USAID ПУЛЬС «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».
Метою діяльності учасників проєкту ПУЛЬС є сприяння інформуванню громадян щодо особливостей місцевого самоврядування, налагодження співпраці із місцевою владою та розробка дієвих підходів у залученні активних громадян до розвитку громад та прийняття рішень на місцях.
Хто може взяти участь
До участі запрошуються команди бібліотек та громадських організації України з 17 областей:
- Одеської;
- Чернігівської;
- Житомирської;
- Полтавської;
- Київської;
- Запорізької;
- Луганської;
- Донецької;
- Вінницької;
- Сумської;
- Львівської;
- Черкаської;
- Хмельницької;
- Волинської;
- Рівненської;
- Закарпатської;
- Чернівецької областей.
Вони мають входити до об’єднаних територіальних громад (ОТГ) або перебувати у процесі становлення ОТГ та прагнуть долучитись до підтримки впровадження децентралізації.
Учасниками стануть команди (громадська організація+бібліотека), які виявлять зацікавленість у подальшій співпраці з IREX та продемонструють високий рівень мотивації.
Для участі в конкурсі необхідно надати:
- Заповнені форми заявок на участь (окремо від ГО та окремо від бібліотеки);
- Детальний робочий план із датами;
- Бюджет;
- Свідоцтво про державну реєстрацію ГО;
- Рішення про внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ ГО;
- Наказ про призначення директора або особи, яка уповноважена на підписання грантової угоди або Протокол ГО;
- Довідка про банківські реквізити ГО;
- Наказ про облікову політику організації (за наявності) ГО;
- Статут ГО (Скановану версію).
Заявки приймаються виключно електронною поштою на адресу tdementieva@irex.orgз темою листа ЗАЯВКА_ПУЛЬС_НАЗВА Вашої ГО + НАСЕЛЕНИЙ ПУНКТ.
Дедлайн подачі заявок – до 15 листопада 2019 року включно.
Більше інформації доступно за посиланням.
Що очікується
Бібліотеки та громадські організації візьмуть участь у 2-денному тренінгу, організованому IREX, у січні 2020 року задля підвищення знань у сфері реформи місцевого самоврядування. Надалі, відібрані команди, отримають інформаційні матеріали та грантову підтримку на проведення ряду заходів із залученням громадян до реформи місцевого самоврядування (протягом лютого-травня 2020 року).
Підтримка від IREX
IREX надасть:
- всебічну інформаційну підтримку своїм партнерам задля підвищення їх обізнаності та впровадження діяльності в громадах (наповнення Facebook групи (IREX-PULSE); щотижневі дайджести новин, надіслані електронною поштою; візуалізація даних та інфографіка; вебінари на різні тематики);
- набір інформаційних матеріалів для використання під час проведення заходів та розповсюдження у громадах серед мешканців;
- грантову підтримку у розмірі від 800 дол. США до 1700 дол. США для кожної пари (ГО+бібліотека), що мають бути використані на проектну діяльність;
- консультації спеціаліста з проведення соціологічних досліджень та аналізу даних;
- консультації від профільних регіональних консультантів Асоціації міст України.
Як розподілятиметься грантова підтримка
800 доларів США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 5 (п’ять) інформаційних заходів із залучення громадян до процесу реформи децентралізації. Кількість грантів обмежена.
1000 доларів США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 4 (чотири) інформаційні заходи із залучення громадян до процесу децентралізації та організація проходження 1 (одного) курсу дистанційного навчання для групи охочих громадян (перелік курсів дистанційного навчання буде наданий організацією IREX та стосуватиметься розвитку професійних навичок в умовах децентралізації). Кількість грантів обмежена.
1700 доларів США на пару бібліотека+ГО – щонайменше 3 (три) інформаційні заходи із залучення громадян до процесу децнтралізації, організація проходження 1 (одного) курсу дистанційного навчання для групи охочих громадян (перелік курсів дистанційного навчання буде наданий організацією IREX та стосуватиметься розвитку професійних навичок в умовах децентралізації) та 1 (одна) навчальна поїздка по обміну досвідом між сусідніми ОТГ (дружній візит, інспекція, тощо) та\або проведення навчального заходу (тренінгу) з питання, що є пріорітитним для мешканців громади (запровадження гендерних ініціатив, зелена інфраструктура, безпека в ОТГ тощо). Кількість грантів обмежена.

Суспільство

У середу, 20 грудня, відбулася прем’єра четвертого епізоду документального проєкту СПАЛАХ: темою серії стала українська ресторанна культура.
Про це пише БЖ.
Зазначається, що фільм досліджує Україну як важливу точку на гастрономічній карті Європи, розповідає про бум нових закладів і пояснює, чому український сервіс є одним з найкращих у світі.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Як експертів виступили українські ресторатори:
- Дмитро Борисов (сім’я ресторанів Борисова),
- Евген Клопотенко (“100 років тому вперед”),
- Міша Кацурін (Китайський і Тайський Привіти),
- Дмитро Заходякін (“Хлібний”, Holy Burger) та інші.
Про проєкт
СПАЛАХ – це документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв. Кожен епізод розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики до стріт-арту і локальних брендів одягу. Проєкт складається з десяти епізодів. Серіал створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Нагадаємо, стрічка «Номери» Сенцова й Сеітаблаєва вийшла в онлайн-прокат.
Головне фото: bzh.life.
Суспільство

На Полтавщині вертолітники літали вдень і вночі у складних метеоумовах, пише АрміяІнформ.
За інформацією, завдання чергової льотної зміни, що відбулася в окремій бригаді армійської авіації імені Ігоря Сікорського, передбачали вильоти екіпажів на маршрут за визначеною системою та тренування передових авіаційних навідників. Окрім цього, пілоти виконували перелік вправ на класну кваліфікацію.

Одними з головних чинників, що визначили особливість польотів, стали складні погодні умови, зумовлені низькими температурними показниками та мінливою хмарністю. Тому командуванням частини та групою керівництва польотами безпекова складова була визначена як пріоритетна. При цьому особливу увагу приділили запобіганню обмороженням і застудам особового складу.

Виліт на розвідку погоди й подальше ухвалення рішення на польоти, врахували і можливі подальші зміни метеорологічної ситуації. Але і льотний, і наземний склад примхам зимової негоди протиставив високу фахову виучку та морально-психологічну налаштованість. При цьому молоді льотчики відпрацювали визначені вправи нарівні з досвідченими товаришами.
Читайте також: Збройні Сили використали технологію «Віраж-планшет» для виявлення авіації (ВІДЕО)
Особливе навантаження лягло на плечі інженерно-технічного складу, який у складних погодних умовах забезпечив безаварійну роботу авіаційної техніки та озброєння.

Усі завдання планової таблиці були виконані в повному обсязі також і завдяки чіткій взаємодії усіх ланок наземного забезпечення льотної зміни, що і було підкреслено упродовж післяпольотного розбору командуванням авіаційної бригади.
Читайте також: Як випробовували гелікоптери з українськими лопатями (ВІДЕО)
Нагадаємо, українські Мі-8 у Конго забезпечили ротацію техніки.
Як ми повідомляли раніше, українські миротворці в Конго провели тренування авіанавідників.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Безробітні кияни зможуть безкоштовно здобути IT-освіту у приватних IT-школах столиці.
Про це пише Укрінформ.
Зазначається, що в Україні ухвалили відповідну постанову.
Читайте також: TikTok для бізнесу: як заробити у соціальній мережі
Зазначається, що навчання проводитиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Кошти фонду, передбачені на перепідготовку безробітних, можуть освоювати не тільки акредитовані при Міносвіти навчальні заклади, але й ІТ-академії, ІТ-курси та інші, які готують кваліфікованих ІТ-спеціалістів, проте не мають ліцензій, сертифікатів та акредитації.
Люди, які втратили роботу та зареєстровані як безробітні в Центрі зайнятості Києва, зможуть пройти курси та отримати необхідні навички для працевлаштуваня в українських ІТ-компаніях.
Відбором закладів освіти та учасників з числа зареєстрованих безробітних для участі в експерименті займатимуться спеціально створені комісії.
Читайте також: Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною
Нагадаємо, одесит перетворив під’їзд свого будинку в картинну галерею.
Головне фото: ukrinform.ua.