Суспільство
«Вклад у перемогу»: переселенка відкрила антикафе на Вінниччині (ВІДЕО)
10 лютого Діана Максименко разом зі своїм хлопцем відкрила точку ремонту гаджетів у торговельному центрі Краматорська. Наприкінці лютого планувала переїхати з Києва на рідну Донеччину, шоб ефективніше вести там бізнес.
Натомість, як і 2014-го, мусила втікати від війни. На цей раз на Вінниччину. Втім, саме там здійснила свою давню мрію – відкрила кав’ярню.
Як їй це вдалося та що не дає опускати руки, розповідає ШоТам.
Вона двічі втікала від війни. Перший раз – дитиною – з Авдіївки у 12 років, другий – у 20 уже з Києва. Це навчило її ніколи і нічого не відкладати на потім.
Тож Діана в самий розпал війни наважилась здійснити свою мрію. Вона відкрила кав’ярню в містечку, яке стало для неї новим домом.
«Ми поїхали саме в Теплик, бо тут живуть батьки мого хлопця. Саме сюди поприїжджало багато людей, і цього не вистачало. Не вистачало людям місця, де вони можуть провести свій час», — розповідає власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику Діана Максименко.
Це мав бути сімейний заклад, де б усім було цікаво. Так звичайна кав’ярня трансформувалася в антикафе. З єдиною відмінністю – за час, проведений тут, платити не потрібно.
Читайте також: З Одеси до Карпат – на протезі. Як ветеран зібрав 7 млн на пікапи для побратимів
«Ми вирішили спочатку поставити розмальовки для дітей, а потім подумали, чому не зробити, як в антикафе, ті ж самі ігри для дорослих. У нас є багато ігор. І до нас приходять люди, беруть чай, каву, десерти. Вони приходять компанією, беруть ігри та грають – мені це дуже подобається», — ділиться досвідом Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
«Milk&Honey» став одним із улюблених закладів жителів Теплика.
«Дуже тут комфортно, смачна кава – це найперше, що подобається. Гарний персонал, гарні власники. Дуже добре, що вони не опускають рук, що вони мають якісь сили, щоб продовжувати щось далі, тому що там їм було несолодко. Стараємося підтримувати. Хочеться, щоб у них усе вийшло», — каже відвідувачка.
«Незважаючи на те, що заклад відкрився, можна сказати, зовсім недавно – про нього знає вже не тільки весь Теплик, але і район», — розповідає Денис Гливий, бариста кафе «Milk&Honey» у Теплику.
У команді Діани троє місцевих жителів і кондитер із Вінниці.
«Працюємо ми ще й із хлібзаводом місцевим. Вони виготовляють нам трубочки, крем я сама придумала. І вони погодились робити такі трубочки, які ми хочемо бачити в своїй кав’ярні», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Також допомагають місцевій художниці.
«Ми продаємо картини. Тут малює місцева дівчинка дуже гарні картини. Вона нам і стіни розмальовувала, і вуличний фасад. І ці всі картини – вони на тему війни. І ми з цих картин відправляємо кошти на ЗСУ», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Читайте також: Замовив піцу – допоміг безхатченку: як на Львівщині працює успішне соціальне кафе
У найближчих планах Діани – відкрити такі кав’ярні в невеличких містечках Вінниччини та Київщини. Та найбільше дівчина мріє про повернення на рідну Донеччину.
Хоче відкрити кав’ярню-кондитерську в Щурово. А ще – відбудувати там батьківський дім, зруйнований окупантами.
«Я дуже люблю свою батьківщину, і я туди дуже часто їздила. У нас там залишилась тільки дача, яку я дуже любила. Там дуже гарно – озера, ліс. Коли приїжджаєш туди, відпочиваєш душею», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Нагадаємо, родина з Рубіжного відкрила кафе за 14 днів.
Також ШоТам повідомляв раніше, у Львові переселенці відкрили суші-ресторан Bluefin із атмосферою Маріуполя.
Суспільство

Активісти громадянського руху «Жовта Стрічка» розгорнули нову хвилю інформаційного спротиву на тимчасово окупованому півострові. Плакати, наліпки та жовті стрічки з’явилися на вулицях і в під’їздах житлових будинків у Сімферополі, Севастополі та Ялті.
Про це повідомили представники руху.
Учасники руху наголошують: попри окупацію та російську пропаганду, у Криму залишається багато українців, які чекають на звільнення. Символи спротиву допомагають людям відчути підтримку і нагадують, що вони не самі, і поруч є однодумці.
Рух «Жовта Стрічка» діє в різних регіонах України з перших місяців окупації, підтримуючи моральний опір і формуючи інформаційне середовище, вільне від нав’язаних російських наративів.
Читайте також: «Українці не зламалися»: активісти поширили нові символи спротиву у містах Криму (ФОТО)



Нагадаємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука. Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Благодійна організація втілює проєкт спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани/ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці організатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року. Щоб долучитися, необхідно заповнити анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо. Щоб стати волонтером, надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik