Суспільство
«Вклад у перемогу»: переселенка відкрила антикафе на Вінниччині (ВІДЕО)
10 лютого Діана Максименко разом зі своїм хлопцем відкрила точку ремонту гаджетів у торговельному центрі Краматорська. Наприкінці лютого планувала переїхати з Києва на рідну Донеччину, шоб ефективніше вести там бізнес.
Натомість, як і 2014-го, мусила втікати від війни. На цей раз на Вінниччину. Втім, саме там здійснила свою давню мрію – відкрила кав’ярню.
Як їй це вдалося та що не дає опускати руки, розповідає ШоТам.
Вона двічі втікала від війни. Перший раз – дитиною – з Авдіївки у 12 років, другий – у 20 уже з Києва. Це навчило її ніколи і нічого не відкладати на потім.
Тож Діана в самий розпал війни наважилась здійснити свою мрію. Вона відкрила кав’ярню в містечку, яке стало для неї новим домом.
«Ми поїхали саме в Теплик, бо тут живуть батьки мого хлопця. Саме сюди поприїжджало багато людей, і цього не вистачало. Не вистачало людям місця, де вони можуть провести свій час», — розповідає власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику Діана Максименко.
Це мав бути сімейний заклад, де б усім було цікаво. Так звичайна кав’ярня трансформувалася в антикафе. З єдиною відмінністю – за час, проведений тут, платити не потрібно.
Читайте також: З Одеси до Карпат – на протезі. Як ветеран зібрав 7 млн на пікапи для побратимів
«Ми вирішили спочатку поставити розмальовки для дітей, а потім подумали, чому не зробити, як в антикафе, ті ж самі ігри для дорослих. У нас є багато ігор. І до нас приходять люди, беруть чай, каву, десерти. Вони приходять компанією, беруть ігри та грають – мені це дуже подобається», — ділиться досвідом Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
«Milk&Honey» став одним із улюблених закладів жителів Теплика.
«Дуже тут комфортно, смачна кава – це найперше, що подобається. Гарний персонал, гарні власники. Дуже добре, що вони не опускають рук, що вони мають якісь сили, щоб продовжувати щось далі, тому що там їм було несолодко. Стараємося підтримувати. Хочеться, щоб у них усе вийшло», — каже відвідувачка.
«Незважаючи на те, що заклад відкрився, можна сказати, зовсім недавно – про нього знає вже не тільки весь Теплик, але і район», — розповідає Денис Гливий, бариста кафе «Milk&Honey» у Теплику.
У команді Діани троє місцевих жителів і кондитер із Вінниці.
«Працюємо ми ще й із хлібзаводом місцевим. Вони виготовляють нам трубочки, крем я сама придумала. І вони погодились робити такі трубочки, які ми хочемо бачити в своїй кав’ярні», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Також допомагають місцевій художниці.
«Ми продаємо картини. Тут малює місцева дівчинка дуже гарні картини. Вона нам і стіни розмальовувала, і вуличний фасад. І ці всі картини – вони на тему війни. І ми з цих картин відправляємо кошти на ЗСУ», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Читайте також: Замовив піцу – допоміг безхатченку: як на Львівщині працює успішне соціальне кафе
У найближчих планах Діани – відкрити такі кав’ярні в невеличких містечках Вінниччини та Київщини. Та найбільше дівчина мріє про повернення на рідну Донеччину.
Хоче відкрити кав’ярню-кондитерську в Щурово. А ще – відбудувати там батьківський дім, зруйнований окупантами.
«Я дуже люблю свою батьківщину, і я туди дуже часто їздила. У нас там залишилась тільки дача, яку я дуже любила. Там дуже гарно – озера, ліс. Коли приїжджаєш туди, відпочиваєш душею», — Діана Максименко, власниця кафе «Milk&Honey» у Теплику.
Нагадаємо, родина з Рубіжного відкрила кафе за 14 днів.
Також ШоТам повідомляв раніше, у Львові переселенці відкрили суші-ресторан Bluefin із атмосферою Маріуполя.
Суспільство
Житловий комплекс із восьми будинків для соціально вразливих груп будують у Доманівській громаді. Наразі відкрили два будинки, іще шість — готують до будівництва.
Про це повідомили в Миколаївській ОВА.
Що відомо про житло
Будинки представили 24 січня. Житловий комплекс будують за сприяння фондів GAUFonden і Ramboll та за підтримки посольства Данії в Україні.
У будинках зможуть жити:
- медики;
- поліціянти;
- люди, які не мають власного житла;
- люди, які переїхали в громаду з інших населених пунктів.
Читайте також: «Давайте повертати містам їхні культурні обличчя». Як київська активістка рятує українську мозаїку
«Ці будинки дуже високої якості, результат чудовий. Цей проєкт дозволяє залишити людей у громаді, зберегти лікарів, поліцейських та інших фахівців, які переїхали з інших областей на Миколаївщину. Дякую партнерам за такий вагомий внесок», — зазначив начальник ОВА Віталій Кім.
Ключі від житла посол Данії передав голові громади Віктору Власюку. Загалом партнери з Данії планують створити 25 подібних будинків на Миколаївщині.
Нагадаємо, що в Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім.
Також ми писали, що у Львові збудували перший будинок житлового комплексу для переселенців (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Миколаївської ОВА
Суспільство
У Чернігові священники пристосувалися до умов війни, пропонуючи можливість проводити хрещення дітей у дистанційному форматі. Таку практику запровадили в окремих храмах міста після початку повномасштабного вторгнення росії.
Про це повідомляє ресурс Cheline.
Настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини Роман (Кіник) розповів, що хрещення іноді проводять за допомогою відеозв’язку. Це рішення стало актуальним через те, що хтось із родичів чи хрещених батьків перебуває на фронті.
Читати також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
Чому такий підхід зараз важливий
«Буває, що батьки хочуть обрати хрещеного, але він зараз захищає Україну. У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв’язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства», — пояснює отець Роман.
Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним. Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.
Нагадаємо, що на Харківщині створили підземний освітній простір для дітей (ФОТО).
Фото: Valerii Sorokin.
Суспільство
Наступного року в Україні можуть запрацювати кілька аеропортів. Технічні й організаційні умови для цього вже є, але потрібне політичне рішення.
Про це заявив мер Львова Андрій Садовий в інтерв’ю виданню «Твоє місто»
Досвід Ізраїлю: аеропорт Тель-Авіва під час війни
Садовий навів приклад Ізраїлю, де аеропорт Тель-Авіва продовжував працювати навіть у часи воєнних дій. Летовище стало «єдиним мостом», що з’єднував країну зі світом.
«Літаки ізраїльських авіакомпаній мають спеціальне обладнання під крилами для захисту в разі небезпеки. Світ уже має такі рішення. У нас немає іншого варіанту — ми повинні виживати та жити, навіть у час війни», — зазначив мер Львова.
Читати також: «Укрзалізниця» запускає новий щоденний потяг до Будапешта
Де саме відкриють аеропорти, Садовий поки не уточнив, проте наголосив, що Україна має всі шанси успішно перейняти міжнародний досвід і відновити повітряне сполучення.
Нагадаємо, що українська авіакомпанія відновила регулярні рейси з Кишинева.
Фото: ЗУАП.